2538 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

15 ti-létá prohlídka - před rodiči trenky nesundám

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jdu příští týden na 15 ti letou prohlídku a tam musím za doprovodu jednoho rodiče, bojím se že mi před matkou řekne sundej trenky a stahni předkožku, nebo snad matka přijde do ordinace až po prohlídce??? v toto doufam, jinak teda před rodičema trenky v ordinaci nesundam. jak to je poradte. děkuji????
25. Únor 2009 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
Neboj se a nenervuj se. Matka může stát někde u dveří a takticky se dívat jinam. nebo vem tátu. Doktorka se také nemusí ptáka nijak dsotýkat,kolikrát jen pohledem nebo jen lehce rukou sáhne na vejce. Já byl spíš vyjukanej z chlupů,které mi od 13 do 15 narostly. tak se neboj...
26. Únor 2009 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Mě nezajímá že bude stát o kus dál, a dívat se nebude, ale jde mi o to že vubec bude přítomna te prohlídce, já si myslím že by měla být pozvaná do ordinace až po prohlídce, není mi 6 let a nebu trapasit, jestli tam bude tak trencle nesundam a je to, už jsem se rozhodl. No jak to probíhalo u vás???
26. Únor 2009 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Tak to řekni přímo matce, že nechceš, aby tam s tebou šla.
26. Únor 2009 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Buď matce řekni, ať tuto část prohlídky taktně nesleduje, nebo řekni tátovi.
26. Únor 2009 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Marku, mamka Tě nikdy neviděla nahého? Vždyť Tě přebalovala a koupala, tak se před ní snad tolik stydět nemusíš. Stejně jako před doktorkou. V ordinaci by s Tebou měla být hlavně kvůli doplnění anamnézy-doktorka se jí může i během vyšetření na leccos zeptat. Myslím že bez přítomnosti rodiče se tahle prohlídka ani nedělá. Rozhodně tam nebudeš nahý celou tu dobu. Trenky svlékneš jen během vyšetření penisu a varlat. Možná tak na minutu. Pokud se opravdu před mámou tolik stydíš, řekni jí ať se nedívá. Domluvte se spolu a když bude třeba řekněte to i doktorce před vyšetřením. U 15 letého kluka by to měla pochopit. Takže tam mamka s Tebou bude, ale během vyšetření genitálu odejde na chvíli stranou. Ale pokud Tě tam máma uvidí nahého, nedělej z toho prosím Tě tragédii. Co by říkal, kdybys byl žena a musel ke gynekologovi?
27. Únor 2009 - 7:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Tady pořád probíráte prohlídky kluků a zatím nikdo prohlídku holek. Já byla na 15ti leté prohlídce na gyndě s tátou. On čekal v čekárně. Potom si ho doktorka zavolala do ordinace aby se podíval, že už nejsem panna. Když vešel do ordinace tak bych se studem propadla. Já na "koze", nohy do praku a můj táta ve dveřích. Musela jsem být rudá snad všude. Ale reakce mýho táty mě zarazila. Přišel ke mě pomohl mě z "kozy" a řekl ať počkám venku. Až do čekárny potom bylo krásně zřetelně slyšet jak doktorku seřval, co že si to vůbec dovoluje. Když pak vyšel ven, tak já brečela a řekla jsem mu, že se moc stydím, že mě viděl takhle nahou. Táta mě řekl, že nic neviděl (i když musel) a že měl spíš strach z něčeho vážného. Od té doby se dokážu tátovi svěřit s jakýmkoliv problémem i když už mám vlastní rodinu.
27. Únor 2009 - 8:00
Obrázek uživatele Návštěvník
kas (anonym)
Já chodím pravidelně na gyn. kontrolu spolu s dcerou. Doktorka se vždy ptá co se u dcery při jejím onemocnění změnilo atd. Ani jedné z nás to nevadí doktorka nás prohlídne po sobě a já mám klid, že je dcera ok a já nakonec taky.Dceři to vůbec nevadí a doktorka je fajn. Jo a přítomnost rodičů u prohlídek je povinná poslední je v 19letech. Chtěla bych vědět, kterej pubeťák si pamatuje prodělané onemocnění , očkování, alergie, úrazy, nemoci v rodině a jiné důležité změny - žádený - od toho jsou tam nutní rodiče.
27. Únor 2009 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Váš táta se zachoval správně a je to opravdu Táta. Važte si toho. Máma s mámou na gyndě je něco jiného, neý máma, pozorující, jak si doktorka vychutnává přirození jejího dospívajícího syna - některé jsou nad věcí, jiné se chovají jako ubožačka v bílém plášti. Mám dva syny, vím o čem mluvím. Nechápu, proč z prohlídky dospívajícího dělat šarádu.
27. Únor 2009 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
A vy se u běžné gynekologické prohlídky svlékáte donaha?
27. Únor 2009 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Neboj se ničeho,normálně mámě řekni,že se stydíš a aby šla na chvíli za dveře.můžete si o tom popovídat už raději doma.určitě to pochopí,neboj se.Já jsem také máma a kdybych šla s dcerami za několik let na gynekologickou prohlídku,určitě bych po dobu vyšetření také byla za dveřmi a do ordinace bych vešla až potom.
28. Únor 2009 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Myslím že makek má pravdu, není mu 6 let a přece jenom v patnácti už člověk přemýšlí a chová se jinak, nevidím duvod proč by v době prohlídky měla být přítomna matka, když kluk už je ochlupený a dost vyvynutý tak nevím proč se svlíkat a dělat trapas, nevěřím že když by šel otec s dcerou na gynekologii tak určitě nebude stat naproti křesla a dívat se své skoro dospělé dceři na přirození a určitě by ho sestra nechala vedle v místnosti, tak nevím proč by se na skoro dospělého syna měla dívat matka když si má sundat trenky a třeba přetáhnout předkožku, ale neboj někteří doktoři se potom už v takovém věku jen ptají jestli je vše v pořádku a jestli jde volně přetáhnout předkožka tak možná ani trencle nesundáš.
28. Únor 2009 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
xy - tomu nade (anonym)
tak to máš asi hodně zkreslené představy o zdravotnictví! Bylo mi 15, měla jsem nějaké problémy a musela jsem jít na gyndu. Mamka byla v čekárně (na moji prosbu), já na vyšetřovacím křesle (rozkrokem ke dveřím). Nikde žádná zástěna, závěs nebo cokoli. Někdo zaťukal, sestra pootevřela dveře a za nima pošťák! Brala si od něj poštu a rozhodně to nebrala škvírečkou mezi dveřmi. Ten den jsem se chtěla doma zabít! Některým sestrám a doktorům vůbec nedochází, co asi pacient prožívá. O rok později na urologii to nebylo o moc lepší, rozhodně se nedá mluvit o nějaké extra diskrétnosti.
28. Únor 2009 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Velmi záleží na tom jak se k dítěti v tomhle odmala přistupuje. Já jsem odmala vedla oba kluky k tomu, že doma není třeba se za nahotu v přirozené situaci stydět. Když byly děti malé, tak než šly do školy jsem se s nimi i koupala, potom už samozřejmě ne. Ale neměla jsem problém kluky pustit do koupelny, když jsem byla ve vaně a oni mi něco chtěli. Nebo oni mě, i v pozdějším věku. Když jsme byli spolu v létě na kempu chodili jsme do sprchy všichni společně. Samozřejmě mě neviděli na WC, natož při milování. Staršímu Pavlovi je už 15 let a nedávno jsme měli problém. Něco špatného snědl, strašně ho bolelo břicho. Měl ho úplně nafouklé, přitom nemohl ani zvracet ani na velkou. Svěřil se s tím mně. Tak jsem mu nabídla že mu dám v koupelně Yal (který se dává samozřejmě do konečníku). Ale pokud se přede mnou stydí tak půjdeme k doktoru. Nechal si to radši aplikovat ode mě. Do 20 minut šel normálně na velkou a to břicho ho přestalo bolet. Myslím že nejsem nijak úchylná, chtěla jsem jen pomoci svému dítěti! Kdybych kluky ale k tomu odmala nevedla, tak by se můj syn přede mnou styděl a museli bychom zbytečně k doktoru. Bolelo by ho to o to déle. Stejně tak i komplikace s prohlídkami, kdy se syn svlékne před doktorkou, ale před mámou se stydí. Je to výsledek přehnaného puritánství v rodině.
1. Březen 2009 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
strejda (anonym)
Zkrátka se musí kluk v 15 trochu pochlapit,píchat by mnozí už v tomhle věku chtěli,možná i dřív,ale půl minuty vydržet před doktorkou nebo matkou v povzdálí bez trenek jim vadí a bojí se... Je to jistě nepříjemné,ale snad každá matka ví,že v 15 už nemá chlapečka ale muže s jasnými pohlavními znaky. a pokud se matky bojíš jak už bylo výše napsáno,zkus tam jít s otcem..
2. Březen 2009 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanko (anonym)
19. 12. 2008 23:19:12, Blanka Co je na tom nenormálního? Mám dva kluky, 12 a 16 let. Starší Pavel něco špatného snědl a bolelo ho strašně břicho-přitom nemohl ani zvracet ani na velkou. Svěřil se s tím mně. Tak jsem mu nabídla že mu dám v koupelně Yal. Je to velmi účinná a přitom šetrná látka, která nahrazuje klystýr. Ale pokud nechce nebo se stydí, tak budeme muset hned k doktoru. Pavel řekl že ano, asi ho to břicho hodně bolelo. Tak jsem za ním šla do koupelny a zavedla mu ten Yal. Během 20 minut běžel na velkou a hned jsem viděla, jak moc se mu ulevilo. Zvláštní-před dvěma měsící bylo Pavlovi už 16:-))raritka-kluk vám mládne:-))))))
2. Březen 2009 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Anča (anonym)
No já nevim proč strašíte s tím,že jste je přebalovali.Samozřejmě,ale mezi tím vám z miminka vyrostl pohlavně zralý jedinec s potřebou intimity a přirozeným studem a už nepřebalujete malinkého holého šulinka,ale klukovi narostl dospělý penis s ochlupením. Synovi je taky 15 a nenapadlo by mě zírat na něj v ordinaci při takovém vyšetření-respektuji jeho soukromí. Přijdu tam do ordinace a zase počkám venku-lékařka když bude něco potřebovat si mě zavolá.Za nás nebyla výslovná povinnost chodit s rodiči a já jsem tedy v 15ti chodila k lékaři sama,na gyndu samozřejmě také.Nebyla jsem tele,které neví co je menstruace a recept v lékárně jsem si vyzvedla.Mámě jsem řekla jen :hele tohle mi dali,je mi to a to.Hotovo. Se starší dcerou jsem byla na gyn před rokem,když jí bylo 14(jsou dvojčata)a nenapadlo mě tam zevlovat!Je to už ženská a informace má,není blbeček a dobře ví co jí lékař říká.Pokud má problém svěří se,ale každý člověk má přeci nárok na intimitu. U nás doma nebylo rozhodně puritánské prostředí a přesto jsem zhruba od 12ti let nesnesla,kdyby mi někdo vlez do koupelny a styděla se před mámou i ve spodárech-prostě jsem se změnila,protože jsem vyrostla.
2. Březen 2009 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky máma (anonym)
Já když jsem chodila s mýma dcerama k doktorce na prohlídky, tak asi od 12 let si nejdříve doktorka vzala do ordinace dítě, já jsem čekala v čekárně a až na její vyzvání jsem vstoupila do ordinace, kde jdem byla seznámena s výsledkem vyšetření. Od 15 let už chodily na prohlídky samy.
2. Březen 2009 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Jo, vidíš, díky. Klepla jsem vedle.
2. Březen 2009 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
moje doktorka, co si tak pamatuju, tak přítomnost rodičů nevyžadovala tak od třinácti, nebo čtrnácti let, před prohlídkou jsem se svlékl do slipů a ty mi stáhla jen když prohmatávala varlata a penis, předkožku stahovala tak jednou, dvakrát a mohl jsem si slipy obléci, žádný stres, jen když jsem šel s přihláškou na střední školu, tak tam naše doktorka mebyla a zaskakoval nějaký doktor, ten chtěl mámu v ordinaci, myslel jsem že to bude jen formalita, na preventivky jsem přece chodil a vše bylo ok. jenže on mi řekl tak se svlíkni, uděláme prohlídku. já si nechal slipy, jako vždy, běžná prohlídka, ale jen do té doby než jsem si lehl na lůžko. než začal prohmatávat břicho, tak mi slipy stáhl až někde ke kotníkům. prohmatal břicho, třísla, varlata a řekl ať se postavím, a znova prohmatal varlata a chtěl ať přetáhnu předkožku a to se mu zdálo že jde nějak málo, tak to zkusil sám, a né jen jednou. a samozřejmě mi začal tvrdnout. mamina se dívala sice z okna, ale i tak to byl trapas, ale ten blb tomu dal korunu a řekl že k erekci v mém věku může u prohlídky dojít, ta asi kdyby si mamka nevšimla přes slipy že mi stojí, no a nakonec, to jsem stál sice už ve slipech se zeptal jestli jsem už měl pohlavní styk, kdy jsem měl poslední poluci a jak často masturbaji. takže to že takdle strapnějí jen doktorky není pravda, ta je super, ale doktor né.
2. Březen 2009 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Nestrašte ho, ja a ani kamoši si na preventivce nikdy nemuseli pero postavit, a ani nikoho nezajímalo jestli a jak často honíš a td. jen na konec prohlídky stahneš trochu trencle prohmatá ti varlata a sam si jen jednou přetáhneš předkožku a pokud ti to jde zlehka tak si trencle hned nasadíš. A rodiče jsem v době prohlídky v ordinaci nikdy neměl. to přežiješ.
2. Březen 2009 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ale na prohlidce ho ani nemusej tak vysetrovat! Nebo snad jde k urologovi?
2. Březen 2009 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hlavne si ho umyj, nez si to predkozku pretahnes, prosim te.
3. Březen 2009 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
synovi je 17, když byl na 15. leté prohlídce, paní doktorka se hned ptala, jestli tam můžu zůstat. Syn sice řekl, že ano, ale já jsem odešla vedle k sestře. Po prohlídce jsem se ptala, jestli je ode mne něco potřeba. Ať si zvyká svoje věci vyřízovat sám, ale může se stát, že "dítě" neví všechno důležité detailně. Ale určitě s maminkou či tátou promluv a jdi do ordinace sám. Když bude něco třeba, budou vaši při ruce,jinak jsi dost velký na to, aby ses obešel bez jejich asistence. Držím palce, někdy začít musíš!
3. Březen 2009 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lékař (anonym)
Opravdu se nestačím někdy divit, jak jsou zde popisovány prohlídky dospívajících. U chlapců se pouze sleduje vývoj varlat a zda netrpí fimózou, tedy zda může předkožku přetáhnout přes žalud. Zkoumání sexuálních aktivit, schopnost ztopoření, množství ejakulátu a další popisované jevy včetně vyšetření konečníkem k prohlídkám dospívajících prostě nepatří.
3. Březen 2009 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
teris (anonym)
od kdy se s dcerama chodí na gyndu?já tam byla poprvé v patnacti a sama..toto nechápu.
3. Březen 2009 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
To je dobra poznamka....presne tak, holky si taky nevodi tatinky na gyndu, aby se pred nima rozcapily na koze. nechapu, proc by tam kluk normalne nesel sam, co je to za blbost? V jakem doprovodu rodicu???
3. Březen 2009 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Muk (anonym)
Doktůrku, tady se kluk STYDĚL před rodiči a pokud jsem četl dobře, nikdo tu ani nepsal o tom, že se zkoumá množství ejakulátu apod. Tady zase chce někdo machrovat a přitom je mimo téma.
17. Březen 2009 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Ad Muk: doktora nech na pokoji, byla to reakce na to, jak nějaká asi úchylná osoba v roli matky popisovala vyšetření svého patnáctiletého syna. Takže si to Muku, přečti aspoň dvě stránky zpátky a pak někoho opravuj. Je to tady samý úchylák, pak se nedá normálně diskutovat.
17. Březen 2009 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Na moji prohlídku v 15 letech si pamatuji, píšou sem fakt někdy úchylové. Měl jsem přijít na objednanou dobu, vzít s sebou ve skleničce ranní moč a v doprovodu jenoho z rodičů. Do ordinace jsem šel sám, ale doktorka nesouhlasila a přivolala mamku z čekárny. Zeptala se jí jestli se u mě neobjevily nějaké problémy, které jsem předtím neměl a jestli nejsem více nemocný. Já se mezitím musel svléknout do trenek, sestra mě změřila a zvážila. Měl jsem častěji anginy, tak mi brali i krev z ruky. Potom se mi podívali do krku, doktorka mi poslechla srdce, podívala se jestli nemám ploché nohy. Pak jsem si musel lehnout. Ona mě znovu poslechla a prohmatala břicho. Potom otočit, něco mě klepala na zádeh a ptala se jestli to nebolí. Pak jsem si k ní musel stoupnout, ona mi stáhla trenky (jestli má poslat mamku ven na to se neptala), přetáhla předkožku tam a zpět, potom prohmatala jemně varlata. Pak mi pod ně dala dlaň, já si musel zakrýt pusu a zakašlat. Celou dobu jsem stál zády k mamině, takže ta asi minutu viděla moji holou dupu. Pak jsem si natáhl trenky, musel si stoupnout na čáru na zemi, zakrýt jedno oko a číst znaky z tabla. Od největších po malé. To samé druhé oko. Pak jsem se oblékl úplně a doktorka si se mnou a s mamkou povídala o tom, na jakou půjdu střední školu. Potom jsme odešli. Rozhodně k 15 leté prohlídce nepatří odběr spermatu, kontrola erekce, ptaní se na sexuální aktivity a vyšetření konečníkem. Ale doprovod rodiče je nutný, doktorka se mamky ptala na leccos. Trenky se stahujou tak na minutu, u mě byla v ordinaci přitom mamka-doktorka stud neřešila. Styděl jsem se, ale dalo se to vydržet.
18. Březen 2009 - 10:20

Stránky

Přidat komentář