6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

lepidlo na rany

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Janik (anonym)
Mate nekdo zkusenosti s lepidly ktere se daji aplikovat primo do rany (misto siti)? Zkousel sem DERMABOND, ale prislo mi to jako nejaka sekundovka, vysledek nic moc - podle letaku se aplikuje jen na kuzi. Pry existuje i neco lepsiho, ale netusim co mam hledat. Predstava je asi takova, riznu se, slepim, chvili pockam, a pokracuju v tom co sem delal pred tim.
13. Prosinec 2010 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Moje (anonym)
Zdravim, Ja na lepeni povrchovejch ran, nebo odstavajicich kousku kuze(z historickeho sermu, tam se tomu covek neubrani), pouzivam normalni vterinove lepidlo. Ranu vysusim a dezinfikuju, nanesu tenkou vrstvu lepidla a dechem vytvrdim(polymeruje pri styku s vodou). Pro vyssi ochranu potom jeste prekreju jednou nebo dvema vrstvickama buniciny kterou taky prilepim. Funguje to perfektne, ale samo se to z rany sloupne tak za dva, tri dny, pri vyssim namahani i drive. Muzu se zeptat kde jste sehnal dermabond? Zaboha ho nemuzu splasit. Ten by se dal pouzit i na lepeni hlubsich ran, kam si netroufam pouzit normalni vterinak(buhvi co v nem vsechno je)
15. Únor 2011 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
Říznu se, slepím a pokračuji dál - tak na to už roky používám vteřinové lepidlo (kyanakrylát). Nakápnu, a přes mikrotenový pytlík (to abych se nevhodně nepřilepil) stisknu. Po pár vteřinách dám pytlík pryč - a je to. Ideální pro stržený nehet či povrchová zranění. U hlubších ran je to rychlá nouzovka, ale kyanakrylát v ráně přecijen trochu překáží hojení, takže rána má časem tendenci se znovu otevřít. Proto je jí po skončení práce potřeba ošetřit standardním způsobem. Před prvým použitím vteřinového lepidla jsem měl obavy z jeho možné toxicity, ale zatím žádné problémy...
15. Únor 2011 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Mate nekdo zkusenosti s...Zkuste se podívat třeba sem: http://nemoc.11665.com/cs/zdravi/201307/171647.html
27. Červenec 2015 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Wolf (anonym)
Zkuste https://www.omniprax.cz/index.php?kc=SPCEPISD001
7. Březen 2017 - 18:26

Přidat komentář

Reklama

Reklama