59 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Lékařské tajemství?

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
yarek (anonym)
Nejdříve fakta. Žena, které byla provedena biopsie (ženy jistě dobře vědí o čem je řeč), jí po sdělení výsledku vyšetření byla nemocnicí zaslána pozvánka, na které kromě úplné adresy byl též údaj, že je adresátka po biopsii! Jinak řečeno: MUDr. (smutné je, že se jednalo též o ženu) vytroubil do světa prostřednictvím pošty zdravotní diagnózu pacientky. Ptám se tedy, nedopustil se tím lékař trestného činu? Pokud ano, co Vy na to, a co s tím? Díky za každou odpověď. Yarek
12. Prosinec 2002 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Nechápu KOMU vytroubili, když poslali pozvánku jí. Vysvětlete.
12. Prosinec 2002 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Asi to bylo na korespondenčním lístku, že? To znám, to si to pak může někdo přečít (zejména "drbny" na poště, zvlášť pokud jde o menší město). A je to roztroubeno.
13. Prosinec 2002 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Tak to je síla, v takovém případě.
15. Prosinec 2002 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenny (anonym)
Pravděpodobně myslíš biopsii z čípku nebo z prsu? Biopsie není diagnóza, ale vyšetřovací metoda. Každopádně pokud byla na koresponďáku poslána pozvánka typu : dostavte se po biopsii děložního hrdla... blablabla..., mě by to teda dost naštvalo! nevím, proč si mají pošťačky číst, co mi dělali v nemocnici. Já bych si stěžovala u ředitele nemocnice. možná bych předtím zavolala té paní doktorce, jestli jí to připadá vhodné a morální, a proč to nedala do obálky! fakt, to byl nějaký velký úlet! hrozný.
16. Prosinec 2002 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Tak to mě se stalo něco podobného.Dostala jsem koresponďák a na něm stálo,abych se dostavila na gyndu,že mi našli nález.Hned jsem se objednala,celá vyděšená,co se děje,protože moje babička zemřela na rakovinu dělohy a já sama jsem byla na vypalování čípku a na plastice čípku.Trvalo tři neděle,než mě vzali,byla to opravdová hrůza a nikomu to nepřeju,ten strach.Na prohlídce bylo všechno v pořádku a tak jsem se optala na ten nález z lístku a sestra se rozesmála,že prý jim ženy nechodí na prevenci a takto mají jistotu,že přijdou.Já jsem ale na prevenci chodila a tento způsob jednání mi přišel velmi krutý,protože já jsem celou tu dobu strachy pomalu nespala a nemohla jsem jíst,jelikož jsem sama vychovávala malého synka a bála se,co by s ním bylo.
16. Prosinec 2002 - 2:58
Obrázek uživatele Návštěvník
yarek (anonym)
Honzovi: vytroubili tak, že se jedná o otevřenou listovní zásilku, prostě je to karta, kde je vše jasný a čitelný. Je přeci jedno, proč MNE doktor někam zve, ale proč to má vědět celý město? Na co jsou pak ty kecy o ochraně pacienta? (jinak též zákony např. 20/66 Sb. aj.)Povinnost zdravotnického pracovníka je zachovávat mlčenlivost o skutečnostech, které se dozví v souvislosti s ošetřením nebo léčbou pacienta. Jednoznačně tedy Dr. porušil zákon! Já vím, pacient má právo si stěžovat, ALE pokud je pacientem onoho lékaře, musí se obávat následků takového domáhání se ochrany svých práv, jinak řečeno, jde mu přinejmenším o zdraví. Zase Yarek
16. Prosinec 2002 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Mne se stalo pred letu totez ( shodou nahod take na gynekologii) na korespondaku odborneho vzhledu, bylo neco v tom smyslu, ze ster, ktery mi byl odebran, je pozitivni. Znelo to fakt super, asi od pohl.choroby az po rakovinu temer cokoliv, nakonec to byl naprosto nevinny zanet, ale neni mi jasne proc jsem byla ztrapnena pred celym okolim( tedy kymkoli kdo ten korespondak cetl).Podotykam, ze jsem v te dobe byla vdana a cely zivot jsem zila zcela pocestne- vhodnejsi slovo mi v teto souvislosti nenapada.
30. Květen 2003 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Robin 21 (anonym)
Chtěl bych se zeptat. Když půjdu za obvoďačkou, ke které chodí i moji rodiče, může jim říct o mém problému, když si to nepřeji.
20. Leden 2004 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
Z vlastní zkušenosti můžu tvrdit, že jim všechno v pohodě vytroubí... lékařský tajemství jakoby neexistovalo. Prostě si říká, že je to v rodině. Já studuji medicímu a doufám, že se nikdy nesnížím k tomu, abych třeba jen omylem něco prozradila... mějte se
20. Leden 2004 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ivka (anonym)
Ráda bych přidala svoji zkušenost: S dcerou jsme chodily ke stejné lékařce na gynekologii. Z osobních důvodů jsem nechtěla, aby se dcera dozvěděla moji diagnozu, požádala jsem o to lékařku. Odpověděla mi, že je to samozřejmost, že ani já se nedozvím nic o zdravotním vyšetření dcery, protože je dospělá a pokud chce, měla by mě informovat sama. Skutečně to tak funguje, nejsou všichni lékaři drbny.
21. Leden 2004 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Milka (anonym)
Víte proc se ríká lékarské tajemství? To proto, kdyz vám doktor znicí zdraví, protoze vetsina obvodáku nestojí za nic a meli by vrátit diplomy, tak aby se to nikdo nedovedel. V tomto prípade funguje lékarské tajemství dokonale.
24. Červenec 2005 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Dopustil a natvrdo bych to hnal k soudu jako porušení !
9. Červen 2007 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Pony (anonym)
No, taky mám takovou blbou zkušenost, byla jsem na mammografii a měla jsem nález. No a najednou najdu v reklamě ve schránce materiály asi 3 soukromých klinik, kde se provádějí potřebné oerace. To by ještě tak nevadilo, ale uvnitř byly pozvánky na moje jméno. KDO JIM PROBOHA PROZRADIL DIAGNÓZU!!!! To už jsem mohla zrovna vytroubit na Václaváku...Nakonec, nemám iluze, že drbny z pošty si to nechaly pro sebe...na to je znám moc dobře.
9. Červen 2007 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Popelář (anonym)
Našel jsem jednou v Liberci v popelnici s papírem CD v obalu, tak myslím, že nějaká dobrá muzika a ono to nějak nehraje. Kolega z práce to vrazil do počítače a byly tam zdravotní údaje lidí, některý jsem i znal...Dobrý, co. Policie to ani nevyšetřovala, pokud vím. Akorát NOVA měla zájem. Bůhví kolik takových CD běhá po světě:) No, máme demokracii a může se stát cokoliv, ne?
9. Červen 2007 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
mara (anonym)
Zajímalo by mě, kolik pacientů má tak průměrně zaregistrovaných jeden lékař. Existuje nějaká statistika nebo je to také součást lékařského tajemství? :-)
14. Červen 2007 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Chtěla bych vědět, jestli když chodím se svou maminkou ke stejné gynekoložce a je mi 15let, jestli jí může říct o mém zdravotním stavu, když si to nepřeji? Ono nejde tak moc o zdravotní stav jako o to, že už jsem spala se svým přítelem a nechci aby to rodiče věděli. Musí lékař sdělovat stav dítěte do 15-ti let nebo do 18-ti let rodičům? Děkuji předem za odpověď
28. Červenec 2007 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Bel (anonym)
Aleno, tohle je docela zajímavá otázka. Přesný informace nemám. Ale vzhledem k tomu, že sex po 15ti není nic nezákonného, myslím, že by to lékař sdělovat neměl. Četla jsem, že pokud jdeš na potrat mezi 15 - 18, jsou rodiče informováni, před 15 potřebuješ souhlas. Možná by nebylo špatné se rovnou zeptat té doktorky, nebo jí přímo říct, že si to nepřeješ. A nevíte, jak je to třeba s vážnějšími operacemi? Jestli se informují rodiče, nebo je nutný jejich souhlas? Ještě přidám jednu příhodu z gynekologie. Kamarádka byla zrovna v ordinaci, když sestřička řekla doktorce, že volá nějaký tatínek. Doktorka byla potěšena, že nějaký nastávající otec má zájem o to, co se děje. Jenže volal tatínek nějaké pacientky a chtěl vědět, jestli je ještě panna. Doktorka se prý u toho pěkně rozčílila a nic mu neřekla.
28. Červenec 2007 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Děkuju za odpověď :)
29. Červenec 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
hit (anonym)
tak taky pridam..kamaradka se opila, museli jsme ji prevest do nemocnice a osetroval ji lekar z nasi ulice... a co se nestalo ??? rano to vedela cela nase ulice !!!!!!!!!!!!! to by na zalobu bylo co ?
26. Prosinec 2007 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a věděla to ta ulice určitě od toho lékaře?
26. Prosinec 2007 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena Halašková (anonym)
Dobrý den, pracuji u velké stavební firmy.Ta uložila zaměstnancům povinné lék.prohlídky.Při jejich neabsolvování je pokyta, nebo možná i výpověď.Lékařský posudek na základě výsledků posílá lékař na personální oddělení firmy. Je v pořádku, aby se na personálním odd. dozvěděli můj zevrubný zdravotní stav ? Děkuji za odpověď
2. Leden 2008 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ne, neexistuje. Toto je na žalobu.
2. Leden 2008 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila Navrati (anonym)
Dobry den ,pracuji v resauraci ,onemocnel mi syn a mel jsem na něj ošetřováni . Muj zamestnavatel ,mi pravděpodobně nevěřil a ověřoval si dopodrobna zdravotni stav mého syna u zdravotní sestry dětského lékaře a sestra mu ho zdělila .Ps. dopustila se zdravotní sestra chyby dekuji za odpověd.
18. Březen 2008 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Záleží, jak dalece zdravotní sestra vašeho zaměstnavatele informovala, ale pokud mu sdělovala dopodrobna zdrav.stav vašeho syna, tak to se samozřejmě nemá. Zaměstnavatelům není nic do diagnoz a už vůbec ne do podrobných informací ohledně zdrav.stavu pacientů. Sama pracuji u praktického lékaře a pokud volají zaměstanavatelé, tak jim maximálně sdělí hrubý odhad délky pracovní neschopnosti zaměstnance. A pokud byli někteří zaměstnanvatelé vlezlí a vehementně se dožadovali informací, jako že se i toto stalo, tak s nimi lékařka nekompromisně "vyběhla", tak, že už tam víc nevolali.
18. Březen 2008 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Dobré odpoledne, mám otázečku. Dovršil jsem 18 let. Svěřil jsem se lékařce se svými problémy. Ta zvedla telefon a zavolala rodičům a informovala je o problémech, které jsem nechtěl, aby věděli. Je to porušení lékařského tajemství????
16. Září 2008 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
pro Davida ano je to porušení můžeš jí žalovat.
16. Září 2008 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proč volala rodičům? Před tebou? Nebo je zná jinak přímo nebo nejen jako lékařka? Pokud je ti 18, jsi plnoletý a komu chceš dát informace o zdravotním stavu, je jen na tobě.
16. Září 2008 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
j (anonym)
Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda bude doktor volat zaměstnavateli nebo mu sdělovat informace, pokud zaměstnanec během volného času pobíral asi půl litru vína, ale na práci to vliv nemělo, ani to nebylo poznat(kocovina), ale je to poznat na jaterních testech?
10. Duben 2009 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Lékař nesmí sdělit informaci, pokud nejde o "nařízené" vyšetření, nikomu jinému než pacientovi, osobám, které pacient určí, v nezbytném rozsahu ostatnímu personálu a studentům. V případě podezření na vybrané trestné činy má ohlašovací povinnost PČR. Zaměstnavateli nesmí (i když u salmonelózy to může být problém :D )
10. Duben 2009 - 12:42

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama