48 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Lékaři vrazi

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
buk (anonym)
Mám otřesný zážitek ohledně úmrtí v nemocnici a chování personálu vůči postižením.stalo se vám něco podobného?
14. Leden 2007 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Láďa (anonym)
Já mám zkušenost takovou, že lékaři se ke mně a mým známým vždy chovali perfektně a spíše pacienti jednali s lékaři a personálem někdy dost ošklivě.
14. Leden 2007 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
mam špatné zkušenosti možná ty nejhorší ,ale je na tom špatné to ,že to neovlivníte,o to víc to bolí že sama jsem zdravotník a nikdy jsem se k lidem tak nechovala ,co jsem ted sama prožila v nemocnici
15. Leden 2007 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
také otřesný zážitek - tátu, který se v kuse stěžoval, že je mu blbě, mi dali z nešmocnice domů se studeným obkladem na hlavě. Skoro hodinu jenom domaa seděl na posteli a metroufl si ani lehnout. A bylo stále hůř a hůř. Volal jsem obratem primáře atd. ale že to nejde, že nejsou ubytovna (jako by byl táta nějaký bezdomovec) a pod. pindy. Hovado jak vyšité. Ještě ten den v noci táta umřel. Budu psát stížnost na lék. komoru. Jsou to nafrněné a nenažrané bílé svině! Svrab a choleru na celou jejich rodinu!!!
15. Leden 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
julie (anonym)
dobré i špatné zážitky, pracuju už sedm let se starými lidmi, mám jich na starosti kolem 50. Je hrozné, jak jsou lidi mezi 80-100 lety braní jako nadbyteční a skoro už nemají nárok na žádnou péči... u každého se musím doprošovat, aby ho ještě operovali, vyšetřili, hodně z mých klientů umřelo na lékařskou péči v nemocnici, nikoli na svoje choroby...určitě všichni pište stížnosti, pokud máte pocit, že je něco v nepořádku. buď vám to vysvětlí - nikdo není neomylný a některé souvislosti laik nemůže prostě znát - nebo vám dají za pravdu a snad se pak někteří doktoři chytnou za nos a přestanou si hrát na bohy v bílém... nejsou takoví všichni, ale je jich dost...
15. Leden 2007 - 15:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Já sice patřím ke střední generaci - produktivní věk. Ale ještě se mi nikdy nestalo nic negativního v oblasti lék.péče.Mám zkušenosti pouze pozitivní a věřím, že to doktoři dnes nemají vůbec jednoduché.Mně osobně vždy vyšli ve všem vstříc bez úplatků a chování vždy bylo na profesionální úrovni. Každý může pochybit, ale já proti současné zdr. péči nic nenamítám a jsem spokojená. Asi je to i o skromnosti na straně pacienta a o určité úctě a pokoře před zdr.personálem........
15. Leden 2007 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Musím reagovat na příspěvek Julie, pečuji o manželovu matku, která je dementní, má před dvěma roky operovanou pánev a endoprotézu, cukrovku, permanentní katetr, je jí 76 let. To, co zažívám na kontrolách a vyšetřeních je otřesné. Taky o všechno prosíme dožadujeme se, já volám a zjišťuju v pojišťovně, na co je nárok. Moje zkušenost je taková, že pokud se neozvete nemáte šanci, dřív jsem si myslela, že nadat doktorovi a nechat si zavolat staniční sestru nebo primáře je něco nepatřičného, ale není - je to jedna z mála cest, jak něčeho dosáhnout. A když mě sestra na interně řekla, že tchýně je už nad průměrný věk, málem jsem omdlela. Ale moji scénu si pamatuje a teď na interně nečekáme. A vy Evo buďte ráda, že patříte věkem do věkové kategorie, kterou se naše zdravotnictví ještě hodlá zabývat. Nikomu nepřeji, aby byl starý a bezmocný a aby musel zažívat nezájem a ponižování ze strany zdravotnického personálu, ale sami zdravotníci by si to měli na nějakou dobu zkusit. Onemocnět jakoukoliv nemocí totiž může kdokoliv a kdykoliv.
15. Leden 2007 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Asi máte pravdu, ale všechno je to o lidech. Někdy vidíte v TV, jak někteří lidé - pacienti, klidně napadnou lékaře a posádku sanitky. Prostě to nese tahle demokr.společnost s sebou. Na lékaře je vyvíjen velký nátlak, jsou tlačeni pojišťovnou někam ke zdi a někdo má nepřiměřené požadavky. Nedivte se, že pak musí takhle jednat. Já si ale myslím, že za totality bylo hůř. Buďte ráda, že si aspoň můžete stěžovat. I když já sama osobně jsem spíš pro empatický styl jednání. Ale to málokdo v této zemi umí. Vidíte to i v TV u politiků. Vše je to komedie a odnášejí to staří a bezbranní lidé. A to není fér!!!To Vám opravdu věřím....
16. Leden 2007 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Evo, já si nemyslím, že řešením je agrese, řvaní, vynucování. Snažím se jednat velmi slušně, ale pokud možno, chci po doktorech, aby mě a mým klientům vysvětlili, co dělají, proč, na co je který lék, proč ho brát tak a ne tak. Jednoduchá zkratka, tohle si vemte, na tohle jste starý, proč se ptáte, takhle to bude a basta, to mě úplně ničí a vytáčí. Můj, léty prověřený postup, je velmi slušné, ale důsledné jednání, navíc se snažím být velmi informovaná o tom, na co mají pacienti nárok a na co ne, tktéž se snažím o informovanost z druhé strany, vědět, kde doktor má limity od zdravotní pojišťovny a tak. Někdy to je velmi velmi vyčerpávající. Asi nejhorší jsou případy, kdy je někdo z mých klientů hospitalizován. Kdybyste někdy viděla, jak třeba starému, dementnímu, po mrtvici ochrnutému člověku přinesou jídlo, položí na noční stolek se slovy "oběd" a za půl hodiny odnesou se slovy "zase jste nic nesnědl", to byste možná zaplakala. To, že demence toho pacienta je taková, že ani nezaregistroval talíř na stolku, a ochrnutí takové, že by se sám nenajedl, to je zkrátka nenapadne, i když léky dají včas, injekce včas... Ale znovu musím napsat, nejsou takoví všichni, ale je jich víc, než je pro mne přijatelné...
16. Leden 2007 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nemyslím si,že jsou lékaři pojišťovnami zase až tak utlačováni.Obvoďáci mají jistou kapitační platbu za každého pacienta,ať je navštíví,či ne,dále platby za některé výkony,přímé platby od pacientů za prohlídky/do zaměstnání ap./Dle mého,jejich objektivní životní úroveň nesvědčí o tom ,že by byli chudáci,kteří to musí neustále pacientům omýlat.Osobně si myslím ,že přístup nemocničních lékařů je přece jen lepší,ale je pravda ,že vyjímka potvrzuje pravidlo.
16. Leden 2007 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak to tu pročítám a nestačím se divit Jezdím na hematologii do Brna-Bohunice.Tam jsou vám tak příjemní lékaři včetně sester.Takovým specialistům bych ještě přidala poněvač určitě nemají takové peníze jako obvoďáci kteří nerozhodnou nic.Když si neví rady tak vás pošlou jinam.Je pravda,že obvoďák má peníze za každého pacienta ať příjde nebo né.A to by jste koukali jaké mají platy obvoďáci.
16. Leden 2007 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Julie: máte plnou pravdu s tím příkladem ohledně oběda. Ale je to o lidech. Zažil jsem třeba sestru, která počkala u pacienta, až před ní třeba ten hrnek čaje vypije (musel pít, urol. potíže) a druhá která proběhla pokojem se slovy - pane Vonásek, Vy nic nepijete a zase vyběhla.
16. Leden 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
obvoďák (anonym)
Po odečtení všech poplatků apod. mám asi 20 000 kč čistého měsíčně, pracuji také 8 hodin jako každý a někdy mám tak narváno, že nestíhám vypít čaj. Jelikož bydlím na vesnici tak ještě každou chvíli večer někdo zvoní, že něco akutně potřebuje. Nemám sice málo, ale to co se říká o astronomických platech obvoďáků jsou zase jen povídačky.
16. Leden 2007 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
No jo obvoďáku, ale co já vím, tak ty babky co večer zvoní, tak mají v ruce kačenu nebo aspoň králíka, případně butylku slivovice.
16. Leden 2007 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Robe, je tu úplná pravda. Všechno, co se děje v přímé péči, je jen a jen o lidech. Sama dělám všechno proto, abych se vyhnula burn out syndromu, ale někdy cítím, že už mě to mele... V čem musím trochu oponovat je názor na obvoďáky. Podle mého jsou to doktoři v první linii, jsou to oni, kdo by měli podchytit všechny problémy v počátku, protože právě k nim většinou přichází nemocní úplně nejdřív. Měli by se všímat i věcí, které nejsou příčinou návštěvy pacienta v jejich ordinaci. Například, když někdo přijde s chřipkou a ještě má nějaký ekzém, měli by léčit chřipku i ekzém, případně odeslat pacienta ke specialistům. Že mají příspěvek na každého pacienta - kapitaci, to je naprostá pravda. Ať mají třeba 60.000,- měsíčně čistého, hlavně když budou dělat svou práci na 100%! Dvacet tisíc měsíčně není málo, ale zas nějaký zázrak to není.
16. Leden 2007 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
julie,presne co pises a je to opravdu smutny Prikl.ten kdo se dostane do LT nemocnice ve stari,zivej neodejde. Jeste ze mame jeste zdraviy rozum a mamku jsme z nemocnice vcas odvezli a dali jinam Na leky co stali 500kc doktori potrebovali podpis od primaze,jinak ji je nadali Na plazma cekala 5hod nez ho dovezou ze vzdalenosti 25km Se specialistou mluvi po telefonu,no pravdovy hnus Kam ma clovek psat,stejne nemas nikde odvolsni Ministerstvo zdravotnictvi,pokud tam budou sedet ty co jsou tam bude hura a hur Opravdovy hnus,nemam slov !!
16. Leden 2007 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
bezdomovec (anonym)
Já mám měsíčně za flašky 4-5000,- ,za kovy 15000,- občas něco špípnu,třeba kolo za 17000,- prodáno za 1500,- to je dobrý né.
17. Leden 2007 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
chodila jsem s obvoďákem, taky dělal na vesnici a kromě fára za půl milionu, měl velký službní byt, a žádné problémy s placením čehokoliv. Takže si nemyslím, že by se měli dokoři nějak špatně. Ale zaslouží si to. A moje doktorka (mimochodem skvělý člověk) dělá jen 5 hodin denně
17. Leden 2007 - 0:35
Obrázek uživatele Návštěvník
r (anonym)
nedávno jsem ležela v nemocnici s ledvinama a jelikož jsem vegan, strašně mě vyděsilo, jak málo o stravě doktoři vědí... Vyhrůžky typu, že umřu, nebudu mít děti, aminokyseliny nejsou v rostlinné stravě apod. A jak se chovali arogantně! přitom na urologickým oddělení napájeli pacienty granulovaným slazeným čajem, co je samá chemikálie... V první řadě pokora a skromnost chybí našim doktorům....bez ní ustrnou a nevzdělávají se dál...
17. Leden 2007 - 0:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Luisa (anonym)
Pro anonyma co mu umrel tata, ze nemocnice neni ubytovna: Ty vole proc uz davno nevolas do obcanskyho juda? Stiznost na lekarskou komoru? Na tu se vyser, di k soudu. Ne kvuli sobe, kvuli tvymu tatovi. Uz ti ho to nevrati, ale ti doktori si aspon priste budou davat setsakramentskej pozor nez nekoho odmitnou a kdybys mel stesti a v tu noc narazil na primare s dusi a hlavne chytryho, tak by byl tvuj otec okamzite na sale a velmi pravde podobne by dneska jeste zil. Anonym je dnes prikladem toho ze vam zadarmo nikdo nic neda a co si nevybojujete to nedostanete!!
17. Leden 2007 - 6:06
Obrázek uživatele Návštěvník
luboš (anonym)
Luiso, ty krávo (když už mi tak intimně říkáš: ty vole), ona mi v té době umřela i maminka a do dnešního dne mám co s tím dělat. Na nějaké natahování s TV nebyl a není kvuli tomu čas, navíc bydlí (bydleli) na druhém konci republiky. Ale beru to jako dobré popíchnutí k aktivitě, díky.
17. Leden 2007 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
luboš (anonym)
Luiso, ty krávo (když už mi tak intimně říkáš: ty vole), ona mi v té době umřela i maminka a do dnešního dne mám co s tím dělat. Na nějaké natahování s TV nebyl a není kvuli tomu čas, navíc bydlí (bydleli) na druhém konci republiky. Ale beru to jako dobré popíchnutí k aktivitě, díky. (P.S. Tu "krávu" neber moc vážně, vždyť taková fialová Milka je docela sladká).
17. Leden 2007 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Julie: jsou věci, které se moc veřejně nepropírají, ale ví se o nich. Třeba jsem se soukromě od spolužáka, specialisty dozvěděl, že řadu zbytečných úmrtí na rakovinu mají obvoďáci, kteří třeba bagatelizují potíže a zcela neúčinným lékema dotyčný se k odborníkovi dostane pozdě. Není toho mnoho, ale .... Co se týká syndromu, tak pracuji v nepřetržitém provoze (i když ne zdravotnictví) a vidím kolem sebe, jak se po nějaké době lidí zmocní určitý mechanický návyk, přestanou přemýšlet atd. Jediné řešení je určitá změna pracoviště, třeba na 1 m+síc v roce, ale to je vpraxi nerealizovatelné.
17. Leden 2007 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Robe, takže se vlastně opět dostáváme k tomu, že to je jen a jen o lidech. Dobrej obvoďák, špatnej obvoďák, dobrej specialista, špatnej specialista, dobrá sestra, špatná sestra... Takže jediné řešení je zdravé sebevědomí pacientů a jejich důslednost, nebát se zeptat, nechat si vysvětlovat, nepřijímat lékařská doporučení jako slovo boží, ale jako rady pro můj život, tím pádem nutno je do sebemenšího detailu chápat. Na druhou stranu jsou dobří pacienti - ti, co se skutečně chtějí uzdravit a jsou ochotni tomu něco podřídit (dieta, pravidelné léky, cvičení) a špatní (neustále si stěžují a od doktorů pak chtějí zázraky na svou nezodpovědnost). K burn out syndromu, ve Spojených státech, aniž bych onu slavnou Ameriku nějak vzývala, mají prvidlo, že člověk v přímé péči musí každých pět let odejít na rok a věnovat se sám sobě, studiu, jiné práci atd, běží mu automaticky jeho plat. No jo, tady si můžu nechat jen zdát... Sedm let v intenzivní péči..., pozná se to, to musím sebekriticky přiznat.
17. Leden 2007 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Gábina (anonym)
Přesně tak.Obvoďáci na to kašlou.Než udělají odběr krve,než tě pošlou ke specialistovi,budou tvrdit,že to je od nervů apod.Mám takovou zkušenost.Doprošování o odběry,vyšetření.Nakonec závažná nemoc.
3. Březen 2007 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
lenča (anonym)
A jak chcete nazvat doktora, který denně roztrhá na kusy šest až deset živých, zdravých miminek? No jak... Gynekolog ! Tyhle věci nejsou u nás pořád dořešené. Dezinformace mezi ženami, které si myslí že dávají "informovaný souhlas" a "svobodně" se rozhodly. Na druhou stranu krycí názvy, které používají podnikaví gynekologové, aby nevyplašili své "klientky". Hnus a věčná hanba nájemným vrahům, kteří jako výsměchem sídlí často právě v porodnicích... Tam, kde by měl být život uvítán a ne zničen.
28. Červenec 2007 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nerozumím-jak může roztrhat 6-10 miminek?
28. Červenec 2007 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jura (anonym)
Lenča si jinak říká Jean Maria Vianney nebo tak :))To jen pro upřesnění:)
28. Červenec 2007 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Lenčo ty jsi vadná
29. Červenec 2007 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
XXX (anonym)
Jediné řešení,jak z toho ven,je přehodnotit svůj řebříček hodnot ve prospěch zdraví,a dělat všechno pro to,aby jsme doktory nepotřebovali.Jinak nás ve stáří a nemocech čeká vystřízlivění,o čmže ten život vlastně byl-bezcitnost,sobectví,a naprostá lhostejnost k osudu druhého.
29. Červenec 2007 - 18:34

Stránky

Přidat komentář