18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Lék na ptačí chřipku - volně prodejný?

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Je lék na ptačí chřipku volně prodejný? Slyšela jsem že ano...
2. Říjen 2005 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
:))) tak to vazne neni, umis si vubec predstavit kolik by stal? Je ho extremni nedostatek, jestli nekdy koukas na Tv, tak vlada rekla, ze ma zasoby asi pro pet procent obyvatelstva pro ty "nepostradatelne" a ostatni muzou chcipnou - jestli to tak muzu rist. Za prve lek na ptaci chripku neexistuje, zatim je jen lek pouzivany pri lecbe HIV pozitivnich lidi na podporu imunity, ktery POMAHA ale neleci a pokud vir zmutuje, coz je jen otazka casu a stane se prenosny z cloveka na cloveka, tak nepomuze ani tohle, Tot vse.
2. Říjen 2005 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
eďík (anonym)
Existují antivirotika, ta jsou ale pouze na předpis a jsou účinná proti všem virům. Mají ale nežádoucí účinky.Je možné se také nechat očkovat proti normální chřipce, pak je menší šance že chytneš i tu ptačí, protože ty viry jsou si podobné. A nehrozí pak to, že chytneš ptačí chřipku až budeš oslabená tou normální. Stačí tedy zjistit, kdy se očkuje na hygiencké stanici a zajít tam s očkovacím průkazem a 150 korunama.
2. Říjen 2005 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
...taky si myslím,že volně prodejný není,protože neexistuje...Ale mám spíš dotaz,jestli se bojíte pandemie? Mám 2 malé děti a umřít se mi nechce....A myslíte si,že očkování proti normální chřipce k něčemu bude????
2. Říjen 2005 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Na ČT1 byl rozhovor s nějakým zdravotníkem, který lék na léčbu ptačí chřipky ukazoval a tvrdil, že je zatím volně prodejný, je to lék na podporu imunity nemocných AIDS a jako jediný zabírá. Zatím je k dostání, ale asi na předpis, volně určitě ne. Ale není ho chronický nedostatek, v lékárnách ho normálně mají, ovšem na ten předpis. V USA se otevírá dalších šest výrobních linek tohoto léku, ale kdy pandemie příjde a vypadá to že opravdu příjde, to nikdo netuší. Mám z toho také velký strach, to je jakoby přišla velká válka...
3. Říjen 2005 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
edík (anonym)
ale na to jsem přeci odpověděl:1 zkřížená imunita, tzn. očkování proti normální chřipce brání i trochu té ptačí, viry jsou si podobné2. kdo nechytne normální chřipku nebude v době příchodu ptačí chřipky třeba zrovna oslabený3. kdo nechytne normální chřipku nemusí se přpadně obávat, že chytnul tu ptačíatd...
3. Říjen 2005 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
edík (anonym)
Jinak bych z toho neměl takový strach, největší nebezpečí bude hrözit starým a nemocným lidem, pro ně hlavně může být ptačí (ale i normální) chřipka smrtelná.O nějakém specifickém léku nevím, tvrdit může kdo chce co chce, v době příchodu Halyeovi komety se např. prodávaly protikometární pilulky.
3. Říjen 2005 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Zde je pár základních informací, které se za posledních pár měsíců objevily v tisku a na internetu:Svět se "potichu" připravuje na pandemii chřipky. Tamiflu, jediný prokazatelně účinný lék na zmírnění projevů ptačí chřipky, která může v budoucnu zmutovat a stát se přenosnou z člověka na člověka, nakupují do zásoby světové velmoci, největší firmy i OSN. Švýcarská farmaceutická firma Roche, výrobce Tamiflu, obdržela velké objednávky z více než 30 zemí. Dodací lhůta je v současnosti asi 18 měsíců. Výrobní kapacity firmy Roche v Evropě už zdaleka nestačí a firma koncem r.2005 otevře 6 nových výrobních linek v USA. Letošní tržby za lék proti chřipce dosáhnou 480 miliónů EUR. Pro 1 člověka je zapotřebí 10 tablet během 5 dní, což stojí asi 50 až 100 EUR. Vlády se řídí doporučením Světové zdravotnické organizace (WHO), která lék Tamiflu doporučila. Pokud vypukne pandemie chřipky, budou tyto léky moci být rychle dodány do centra pandemie. Dostane je ale jen několik procent obyvatel.Česká vláda, podobně jako další země světa, rozhodla o nákupu léku Tamiflu v březnu 2005 a uvolnila na jeho nákup 10 miliónů EUR. Dala tím najevo, že hrozbu pandemie bere vážně. V ČR by tento státem hrazený lék měly získat především dvě skupiny obyvatel: Do první kategorie patří zejména někteří lidé se srdečními, plicními a ledvinovými onemocněními a diabetici. Do druhé skupiny pak zejména zdravotníci, pracovníci energetiky, dopravy a také bezpečnostních složek, tedy lidé z profesí nezbytných pro udržení základního chodu státu. Až pandemie vypukne ve východní Asii, dostane se asi za 2 měsíce do Evropy. Počet nemocných bude stejný jako při obvyklé chřipkové epidemii, tj. asi 3 až 5 % obyvatel, avšak epidemie potrvá místo obvyklých 2 měsíců asi 1 rok a celkově jí prodělá asi 70 % obyvatelstva (u obvyklé chřipkové epidemie to bývá jen kolem 20 % obyvatel). A taky počet zemřelých bude vyšší. Tamiflu je využíván už asi od r. 1999. Je účinný proti běžné i ptačí chřipce. Dokáže zmírnit průběh a zkrátit délku trvání nemoci. Musí se ale podat nejpozději do 48 hodin od chvíle objevení se prvních příznaků. Nejlépe však předem, např. když onemocní jeden člen domácnosti, je nejlepší, když si lék Tamiflu ostatní členové domácnosti vezmou preventivně.Může se ovšem stát, že na virový kmen, který se v budoucnu z nynějšího virového kmene ptačí chřipky po světě rozšíří, bude lék Tamiflu účinkovat jen minimálně. Nahromaděným lékům navíc může vypršet expirace.
3. Říjen 2005 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
Specifický lék proti chřipce skutečně existuje (již zmíněný Tamiflu, účinná látka oseltamivir), fungující na principu inhibice enzymu neuraminidázy, který virus chřipky používá pro šíření organismem. Existuje ještě starší lék Relenza (zanamivir), ten se ale podává inhalačně. V médiích se sice objevila informce, že je volně prodejný, podle dostupných lékových databází je však na předois.
9. Říjen 2005 - 3:21
Obrázek uživatele Návštěvník
radek (anonym)
Tamiflu je dostupný např. v Německu, stojí cca 30-40 EUR / 8 tablet. V Německu je jen na předpis, ale někde jsou ochotni prodat vám ho proti českému receptu.
13. Říjen 2005 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Jedno baleni Tamiflu stoji v nasich lekarnach 1000 Kc. Lekar vam ho predepise na pozadani (nemel by vas odkazovat na hygienicke stanice apod.), bohuzel je ale jiz (po rozmahajici se panice) k dostani pouze v omezenem mnozstvi.
14. Říjen 2005 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mám informace (anonym)
že někde se lékárníci na Tamiflu pěkně pakujou a berou za něj i pětinásobek ceny.
14. Říjen 2005 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Urubamba (anonym)
http://www.novinky.cz/zahranicni/67433-tamiflu-pry-na-ptaci-chripku-nezabira.htmlTak a je to tady,zase si jen někdo mastí kapsu,Tamiflu vůbec na ptačí chřipku nezabírá.
14. Říjen 2005 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
.. a dostal jste se při čtení článku dál než k nadpisu, pane Urubamba ?
18. Říjen 2005 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
S (anonym)
Prodám Tamiflu, jedno balení, zbylo mi z cest a již ho nepotřebuji. achileaa"seznam.cz
22. Leden 2007 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já jsem si koupila Tamiflu pro celou rodinu letos na jaře v Rakousku, doba expirace je do r. 2010. Mám šest balení a neprodávám. Je to taková jistota.
8. Říjen 2007 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
MM (anonym)
Mám 2 balení Tamiflu na prodej s expirací v roce 2010, 1 za 975 korun. Pokud někdo máte zájem, ozvěte se email: marketamalamala"seznam.cz
19. Únor 2009 - 13:50

Přidat komentář