33 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Lék na osteoporozu

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Lék na osteoporozu Actonel. Z důvodu změny léčby mám nehormonální lék Actonel.Protože se nyní v lékárně doplácí až 500,-Kč,můžu poskytnout za původní doplatek 120,-Kč.Mám 5 balení 4x35mg-to je na 5měsíců.Má-li někdo zájem můžu poslat.Ahoj Jana.
7. Duben 2006 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Ahoj,To jsem měla vědět dřív,dneska jsem platila za dvě balení 1155,-Kč.Ale co mám dělat,když jedině tento lék drží mé kosti pohromadě.Není pravda co říká dr.Rath,že je v každé skupině jeden lék hrazený pojišťovnou.Není.
28. Červen 2006 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Mě předepsal gynekolog ALENDROS za 1646.40 na základě rentgenu, kdy zjistili vyšší hodnotu než normál. Mám nárok na 3 balení zadarmo. Nevím jestli ročně, to se dozvím, když si půjdu pro třetí krabičku. Beru 1 prášek týdně.Je mi 54 let.
8. Květen 2007 - 0:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Actonel se snad už nevyrábí? Jedinnej lék, kterej obnovuje kostní hmotu se jmenuje FOSAMAX, zatím ale nevím doplatek. Je mě něco přes čtyřicet, má silnou osteoporozu, tak nechápu, proč mám doplácet na tuto nemoc. Když je vidět, že zřejmě je chyba v organismu.Stejně tak Horm.antik.kterou mám prvě kvůli osteoporoze, to ať si platí mladý,který nechtějí děti,ale já to mám jako lék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8. Květen 2007 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
puk (anonym)
Mirka Proč si to mají platit mladý, kteří nechtějí děti? Třeba také budou mít v padesáti chybu v organismu. Za osteoporózu přece nemůže jen těhotenství.
8. Květen 2007 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Actonel se snad už...Já mám na osteoporozu Fosavance. Bere se l za týden, 3 balení stojí 1500,- ale až na malý doplatek jej hradí pojšťovna. Ale má dost vedlejších účinků.
27. Prosinec 2010 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Beru jen doplňky stravy, a žádné léky proti osteoporóze jsem nikdy nebrala. Ale ohromně pomáhá čínský dokonale vstřebatelný vápník. Je to polorozpustný prášek, obohacený navíc minerály nutnými pro jeho vstřebání. A přestaly mě po něm bolet klouby, poškozené úrazem.
27. Prosinec 2010 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Mary (anonym)
Beru jen doplňky stravy, a...Jak se ten doplněk jmenuje? please
27. Prosinec 2010 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Jak se ten doplněk jmenuje?...Je to vápník v sáčcích. Calcium.
27. Prosinec 2010 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
Mám bolesti kostí, podle osteodenzitometrie mam lehkou osteopenii. Mám sníženou funkci štítné žlázy a nížší hladinu estrogenů, vzhledem k mému mladému věku (23let) je to špatné. Lékaři mi na muj problém předepisují pouze ibalgin. Léky na osteoporozu jsou pouze na předpis. Ráda bych tento lék od někoho odkoupila. V případě zájmu zde je muj mail: kard.kard@seznam.cz
27. Únor 2011 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Mám bolesti kostí, podle...stejný dotaz jsem zahlédla na Příznaky nemocí.Pokud vám naměřili menší hustotu kostí a máte i sníženou funkci šž,měl by lék předepsat endokrinolog,který vás na osteodenzitometrii poslal.Jinak to chce jíst nejen mléčné výrobky,ale především tvaroh a dost pohybu.A kupte si Calcium,to na Rp není
27. Únor 2011 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Řkla bych,že tady spíš hraje roli snížená hladina estrogenu.Vápník samotný moc nepomůže,protože se nezabuduje do kostí.Jsou na to léky,např.Fosavance,ale ty jsou na předpis.
28. Únor 2011 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Řkla bych,že tady spíš...Nevím,já mám estrogenu na svůj věk až moc,což podle Dr taky není dobré.Na osteoporózu jsem brávala Fosamax,ale ten je pouze na Rp.A po jeho polknutí jsem musela ještě 1/2h dbát na to,abych byla vzpřímená-podle Dr je jinak v ohrožení jícen.Takže s myslím,že shánět léky pez předpisu jen tak od někoho,kdo nepodá doplňující informace je hloupost.Podle toho,co Koupím... napsala,by jí něco mohli předepsat nejméně 2 lékaři-obvodní,nebo endokrinolog.Samozřejmě že to ostatní jsou jen babské rady,ale i ty občas pomáhají.
28. Únor 2011 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
No právě, díky špatný funkci hormonu mi samotný vápníki nepomuže. NAvíc od mala ji denně jogurty a sýry, tvarohy, vajíčka, semínka (lněný, mák,ořechy). Vše co je bohatý na vápník, tělo si o to říká denně. Ale bohužel kosti bolej a denziometrie dopadla nic moc. Jeden zdravotník mě řekl, že by to chtělo se naprat nějakým lékem proti osteoporoze (bisfosfonátem, jako je bonviva atd.). A poté co se ta kostra vystaví tímto driákem , mam začít hormonální lečbu.. Já si uvědomuji, že ten lek ma dost vedlejších učinku, byla jsem tim informována.
28. Únor 2011 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
A pohybu mam až až.. Několikrát v týdnu chodim na aerobik a hodně jsem venku na procházkách, lyžuju, chodím běhat..
28. Únor 2011 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Deny (anonym)
A pohybu mam až až.....Já mám taky osteopenii a bylo mi řečeno, že na ni se léky neberou, že až na osteoporózu. Doktoři asi ví, proč ti nic nenapsali, tak si nesháněj léky na netu, mohli by ti ublížit místo pomoct. Osteopenii má kde kdo, jen ne každý chodí na donziometrii, tak to prostě neví. Navíc pokud máš, jak píšeš, LEHKOU formu. Vůbec bych se tím být tebou nezaobírala. Mimochodem vápník se vstřebává do kostí pouze do 20 let (do doby růstu), pak už to tělo neumí, takže si ho vůbec nemusíš zbytečně kupovat... Kosti tě budou bolet z jiného důvodu, ještě jsem neslyšela, že by bolely kosti z osteoporózy, natož z osteopenie. Já mám osteopenii na hranici s osteoporózou a kosti mě nebolí, nebýt donziometrie, tak o ničem nevím....
1. Březen 2011 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
vasa (anonym)
Užívala jsem půl roku VASU a nic mně nebolelo - navíc jsem krásně spala.Znovu si ji zakoupím.
1. Březen 2011 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
Já mám taky osteopenii a...Milá Deny, už osteopenie by se měla léčit, ano lékaři to v České republice neřeší, oni řeší, až když ta nemoc propukne a nedá se s ní pořádně nic dělat. Je nesmysl nedělat s osteopenií nic a jen tak hloupě čekat, až mi z toho za několik let vznikne osteoporoza, která se už bude hůře léčit.. Máš pravdu s tím, že osteopenii má dnes kde kdo v mladym věku, jen ty lidi o tom nevědí. Já to mám z hormonální nerovnováhy při který se ta kostní hmota odbourává. Normální vápník mi nepomuže..
3. Březen 2011 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
A bolest je pro nás varovnym signálem, že se v těle něco děje. Kdyby mě nic nebolelo a neměla bych problémy, tak mě lékaři neposílají na osteodenzitometrii.
3. Březen 2011 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Deny (anonym)
Milá Deny, už osteopenie by...Cpát do sebe chemii v tak mladém věku? To si nemyslím, že je zrovna výhra. Chodím do velmi kvalitního centra pro diagnostikování osteoporózy a myslím si, že jsou o trochu kvalifikovanější než jsi ty, takže se řídím jejich radami. Což je např: Jak se před onemocněním chránit? Pacientům, u kterých byla zjištěna osteopenie nebo zrychlený úbytek kostní hmoty a jsou ohroženi vznikem osteoporózy, lze doporučit: dostatečný přívod vápníku potravinami nebo doplňkovými přípravky (mléko, nízkotučné mléčné výrobky, ořechy, mák, listová zelenina, luštěniny)přísun kvalitních bílkovin, které tvoří základní síť kostní tkáně, do níž se ukládají minerálydostatek vitaminu D, který si tělo dokáže vyrobit samo, pokud je kůže vystavena slunečnímu záření; u lidí upoutaných na lůžko se může objevit jeho nedostatek, proto by měli konzumovat potraviny bohaté na vitamin D, například mořské ryby, játra, žloutek, avokádo pravidelné zatěžování kostí pohybem (rychlá chůze, jízda na kole) omezení nebo vynechání známých škodlivých a toxických vlivů (kouření, alkohol, kofein, nadměrný příjem fosfátů) ženám se nabízí preventivně hormonálně substituční terapie
3. Březen 2011 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
Tak ta výživa, co mi popisuješ je správná při prevenci i při léčbě osteoporozy. Já žiju celý život zdravě, nekouřim, nepiju alkohol,ani kofeinové nápoje, sportuji několikrát v týdně, chodím na procházky, postavu mám vysportovanou. Jím hodně ovoce,zeleninu, cereálie, ořechy , semínka, hlavně ten mák, kterej je nejbohatší na Ca, ryby.. Snažím se o vyváženou stravu. Ale když máš špatnou funkci štítný žlázy a sníženou hladinu estrogenů, tak ti jen zdravá strava nepomuže, protože ta špatná funkce hormonů odbourává kostní hmotu. A na to je potřeba tělo vystavit větší dávkou Ca, a pak zahájit hormonální léčbu..
3. Březen 2011 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím lek na o (anonym)
A nikde není dokázáno, že při osteopenii a při nedostatku vápníku nebolí kosti. Někteří lékaři ve svých článcích tvrdí, že kosti nemohou při tomto onemocnění bolet a jiné ve svých poznatcích a článcích tvrdí pravý opak.. Mně osobně kosti bolí dost. Hlavně dlouhé kosti.
3. Březen 2011 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Koupím Fosamax (anonym)
602 665 820
21. Březen 2011 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Nevíte prosím Vás o jiných lécích na osteoporozu, které jsou taky na předpis a nepatří do skupiny bisfosfonátů? Zkrátka něco šetrnějšího k tělu. Děkuji předem za odpověd!
21. Březen 2011 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Nevíte prosím Vás o...Čínský vstřebatelný vápník. Prodává se přes multilevel, takže žádná lékárna.Doktoři ho neznají. Vyhrál přesto Zlatou medaili, když WHO (Světová zdravotnická organizace) vyhlásila tendr na lék proti osteoporóze. Tenhle vápník je prostě jednička,a hlavně není to žádný uhličitan vápenatý.
21. Březen 2011 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Nevíte prosím Vás o...Nejčastěji užívaným lékem je vápník.Ale ten se u každého jedince vstřebává jinak a v tom je potíž.Jinak záleží na věku,na stupni postižení-denzitometrie.Bisfosfonáty mohou přinést spíše užitek při správné indikaci.Takže je dobré vědět co je za odvápněním a následně to léčit.
22. Březen 2011 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Čínský vstřebatelný...A je to nějak osvěčené u lidí? Nevíte, kde se dá koupit?
24. Březen 2011 - 7:40
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
no teda co není scháleno aspoň naším ústavem pro kontrolu léčiv bych vůbec nevzala do úst.A ještě k tomu z Číny.
24. Březen 2011 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
A je to nějak osvěčené u...Ohlasy jsou značné. Já nejsem v ČR, sama mám vynikající zkušenost, možná bych bez tohohle vápníku velmi špatně chodila. Znám tam lidi, lteří mají s tímto zkušenosti. Mohu poslat pár kontaktů na email, ale nejdřív dám těm lidičkám vědět, jestli takhle souhlasíte.
24. Březen 2011 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
no teda co není scháleno...To je Vaše věc. :-))) Tradiční čínská medicína je pojem. Nemotejte do toho second handy.
24. Březen 2011 - 15:38

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama