22 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Leidenská mutace

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
jane55 (anonym)
Dobrý den, byla mi zjištěna Leidenská mutace. Nevím, zda se jedná o heterozygotní nebo homozygotní formu, ale ráda bych se o této genetické poruše dověděla něco více...nemyslím lékařské informace, které mě nedají nic hodnotného, myslím informace, které budou lidsky podané a budou se týkat reálného života. Doktor mi řekl, že to nic není, že se nemusím ničeho obávat, ale nic konkrétního mi řečeno nebylo, jen to, že nesmím brát hormonální antikoncepci. Byly mi předepsány vitamíny B v tabletkách a nějaké další prášky, ale jelikož je mi po nich špatně, neberu je. Chtěla bych se zeptat, co bych měla dělat, abych neměla v budoucnu problémy (v těhotenství s potratem, s otěhotněním apod.), kromě braní léků. Jaké bych měla jíst potraviny, které vitamíny jsou mi prospěšné a kde je najdu, čeho bych se měla vyvarovat, nějakých potravin, vitamínů a tak. Dost často se mi tvoří modřiny, když se lehce o něco praštím (o stůl, postel), hned mi vznikne nějaká modřina, někdy ani nevím, že jsem se o něco praštila. Někdy se mi stane, že na mě přijde taková slabost, začne mi pískat v uších, obraz zešedne nebo zčerná, nevidím a přijde na mě nával horka. Jestliže stojím, musím se rychle posadit, pak to po určité době přejde. Není to často, stane se mi to tak jednou, dvakrát za půl roku. Chtěla bych se zeptat, jestli jsou tyto problémy způsobeny právě Leidenskou mutací nebo to s tím vůbec nesouvisí. Neřekla bych, že bych měla s mutací v současnosti nějaké problémy, určitě existují horší nemoci a omezení, jen jsem ale zvědavá, co je vše s touto mutací spojeno, a co bych měla do budoucna udělat, abych mohla mít zdravé dítě. Děkuji moc za jakékoli příspěvky a rady.
13. Únor 2011 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
P (anonym)
Hlavně jestli nejseš nadržená jak Laidenská Flaška !!
14. Únor 2011 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
jane55 (anonym)
Hlavně jestli nejseš...Takové připitomělé komentáře opravdu miluji. Mnohokrát děkuji za radu.
22. Únor 2011 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Janne, nevím, jestli mám Leidenskou mutaci - mám totiž úplně to samé, co Ty. Pořád modřiny, točení hlavy a tmu před očima atd. To točení mám ale hodně často, , mám i pocity na omdlení, návaly, černání obrazů a další. U doktora jsem s tím nebyla, může to být to samé, co máš Ty? Prosím, můžeš napsat, co vše tuto nemoc - či poruchu provází a jak Ti na to přišli? Děkuji.
23. Únor 2011 - 7:20
Obrázek uživatele Návštěvník
MacaM (anonym)
Janne, nevím, jestli mám...Ahoj mám Leidenskoi mutaci typ heterozygotní. Neprojevuje se to vlastně nijak. Ano mívám možná také častěji modřiny, ale jinak žádné komplikace. Tato údajně gemetická nemoc je vlastně mnohokrát vyšší hustota a sráživost krve. Proto je potřeba před každým lék.výkonem na toto upozornit, aby byly indikovány léky na ředění krve. Stejně tak při otěhotnění, hlavně před porodem a v obdobé 6-ti nedělí. Delší cesta letadlem a třeba zlomená noha, i v této době je potřeba krev ředit. Ttuo nemoc mám zjištěnou již 8 let, cítím se zdravá. Léky neužívám, pouze v období těhu jsem si píchala Clexane a pak užívala chcíli Warfarin. To co tu popisuješ Ty, bych rozhodně nepodceňovala, může to být nějaká neurologická porucha, trochu mi to připomíná auru v období migrény. Takže nečekej na zázrak a zajdi k lékaři! Džím palečky, ať lékaři brzy zjistí, čím to je a najdou hodnou léčbu. Já užívám bylinky, nevím, jestli mi pomáhají na Leidena, ale jak jsem uvedla, cítím se zdravá.
23. Únor 2011 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
sk.vs@email.cz (anonym)
Hlavně jestli nejseš...Vážení,všichni,kteří tuto nemoc znevažujete jste u mě deebilové.Je to genetická vada.V.Š
28. Květen 2011 - 1:02
Obrázek uživatele wewinka1
wewinka1
Dobrý den, je mi 24 let a mám leidenskou mutaci homozygot. Antikoncepce ne, kouření ne. Otec zemřel ve 45letech na plicní embolii po několika trombozách dolní končetiny, matka křečové žíly od 15let. Navštívila jsem ústav hematologie, kde mi zatím dali detralex, ale pocituji na sobě velmi intenzivní bolesti lýtek, v práci bohužel celý den sedím a po několika hodinách již nevím jak si sednout. Někdy se mi stane, že už nemohu ani chodit nebo s velkými potížemi. Otoky asi nemám. Velmi se bojím trombozy, myslíte že mám opět navštívit lékaře a požadovat třeba nějaké vyšetření žil ultrazvukem (nevím, jestli se dělá), zatím mi přijde, že se jen čeká, až trombozu vážně dostanu a až pak mi dají warfarin nebo clexane...mám s tímto jít k obvodnímu lékaři nebo rovnou do ústavu hematologie? Vážně si nevím rady... Velmi děkuji za odpověd
21. Srpen 2012 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Dobrý den, byla mi...Tak mě došli na leidenskou mutaci ve 40letech, po 7porodech, asi 5operacích a krom častých modřinek vlastně nevidím žádné změny ani problémy na svém těle. V polovině října jedu na první konzultaci na hematologii...určitě vám tu pak napíšu co jsem se dozvěděla.
23. Září 2012 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
marcela (anonym)
Dobrý den, mě na leidna ¨přišli po opakovaných potratech v 38 letech.Myslím , že záleží vždy na přístupu doktorů.na hematologické ambulanci kam sem se měla nechat zapsat a docházet na kontroly, mě vystrašili a pak vlastně tam dcházím jednou za dva roky na odběr. Ale mám svého hematologa a ten zjistil , že jeden syn to podědil po mě, ale jinak mě vše vysvětlil,samozřejmě že by člověk měl drát ohled na malá omezení které tato vada přináší(dlouhé cesty, cesty letadlem,úrazy .)to na sobě vůbec nepozoruji.....
6. Říjen 2012 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
katka112 (anonym)
Dobrý den, byla mi...Dobrý den, I já mám leidenskou mutaci,je mi 16let a přišli na to asi před měsícem.Testy na tuto mutaci si vyžádal můj gynekolog (máme tuto mutaci v rodině,z otcovi strany).Pročítala jsem si komentáře od jiných lidí co mají taky leidena a popravdě nevím co si mám myslet.Někteří to popisují jako uplnou prkotinu a jiní zase jako dost vážnou věc! Samozřejmě jsem byla od hematologa poučena o rizicích,které můžou nastat i o tom že bych u každého zranění měla předložit průkaz,ktarý mi byl vystaven,ale ze všech těch lékařských názvů co mi zděloval,jsem moc moudrá nebyla a byla jsem dostatečně překvapená,abych se přeptala (vůbec jsem nepočítala s tím,že bych to mohla zdědit a hlavně táta se o této mutaci nikdy nezmiňoval).Doufám, že to co jsem právě napsala dává smysl a že se najde někdo, kdo by mi mohl dát nějaké rady :). Mnohokrát děkuju :)
22. Červenec 2013 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcimou (anonym)
Zbytečně bych se toho nebála. Mě tuto mutaci zjistili nyní (kvůli antikoncepci). To jsem 1,5 roku od 2.porodu a před těhotenstvími jsem vesele 7 let brala antikoncepci. Zdravotní problémy nemám žádné a komplikace také ne. Každopádně prý je velkou výhodou, že jsem nekuřačka, bez diabetu, normální postavy (neobezní) a průměrně sportující. Sice jsem ještě nikam letadlem neletěla, takže nevím, zda by byla komplikace v tomto případě, každopádně těhotenství i porod a celý můj dosavadní život proběhl naprosto v pořádku a pohodě aniž by kdokoliv věděl o této mutaci. ZACHOVEJ KLID ;-)
26. Červenec 2013 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika :) (anonym)
Dobrý den, je mi 24 let a...AHoj, taky mám zjištěného lajdáka už asi rok. Ihned po zjištění této nemoci, jsem vysadila antikoncepci. Občas mám taky pocit nevolnosti, prootže jak je krev hustá, tak se okysličuje méně než bežnému zdravému člověku a z toho důvodu, pak mohou vznikat točení hlavy a podobně ale jinak mi je fajn :) Až na miliardu modřin na svém těle. CHodím do posilovny , jak na kardio tak opravdu posilovat a je mi fajn , až na to jak říkám, že jsem celá modrá :D... Ale lajdáka má 20% populace, ani o tom neví , žijí s tím celý život, užívají antáky a nic se jim neděje :) ... A warfarin mi odmítl doktor dát, dá mi to až poté, co dostanu embolku. Do té doby doporučil pít s mírou alkohol( ředí krev) , nebo ibalgin a podobně, že to ředí krev a člověkovi to nevadí. Pak mi doporučil přímo prášky volně prodejné na A.. ale bohužel si nevzpomenu na název..Každopádně se toho nebojte, není to tak hrozné a držím Vám všem pěsti, aby jste byli stejně v pohodě jako já .PS: jsem z trojčat ( já,brat a sestra) a máme to všichni a je nám vše fajnově ..
28. Leden 2014 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
dobrý den je mi devatenáct a zjistili mi leidenskou mutaci a já mám strach že neotěhotním antikoncepci mi vysadili předpůl rokem. Přítel má o mě větší strach než já občas plaší,ale já se bojim že neotěhotnim poradí mi někdo prosím.
16. Březen 2015 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Deny (anonym)
dobrý den je mi devatenáct...Adélko, vůbec se neboj, nemysli na to. Já mám podobnou krevní mutaci MTHFR, v podstatě je to totéž. Přišli mi na ni náhodou, dostala jsem z ničeho nic plicní embolii. Pochopitelně trombofilii - tu mutaci - mám od narození, stejně jako ty, jen jsem o ní nevěděla. Mám dvě děti, nikdy jsem neměla problém otěhotnět, těhotenství probíhalo taky v pohodě a porod též. Asi bych se stresovala jako ty, kdybych o tom tehdy věděla, ale nevěděla a jsem za to ráda. Snad jsem tě aspoň trochu uklidnila. Je dobře, že ti to zjistili, spousta žen o své trombofílii vůbec netuší, potom skončí třeba jako já s nečekanou embolkou nebo jiným "překvapením". Takhle jsi zavčas vysadila antikoncepci. Před otěhotněním se dá bránit i jinak. Bude to dobré a budeš mít dětí, kolik budeš chtít.
17. Březen 2015 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
včelka (anonym)
kdy probíhá mutace?
15. Listopad 2016 - 16:38
Obrázek uživatele adyna
adyna
Hodně čtu, že to způsobuje hormonální antikoncepce, je to pravda?
24. Červenec 2017 - 18:35
Obrázek uživatele Gabrra
Gabrra
Hodně čtu, že to...HA to přímo nezpůsobuje, můžou to vyvolat i jiné aspekty, ale e potřeba ji vysadit.
24. Červenec 2017 - 20:53
Obrázek uživatele Renné
Renné
Musím k nějakému specialistovi nebo mi vyšetření udělá i můj lékař?
24. Červenec 2017 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
k.k. (anonym)
Našla jsem o tom azajímavý článek na svet-zdravi.cz
25. Červenec 2017 - 10:19
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
Já jsem dosud myslel, že může být nadržená jedině ženská jak Leidenská flaška?
25. Červenec 2017 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Já jsem dosud myslel, že...I chlap, treba takovy baron prašil..
15. Srpen 2018 - 22:38

Přidat komentář

Reklama

Reklama