1237 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Léčitelé

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Chtěla bych kontakt na známého léčitele pana Jonáše. Slyšela jsem o něm a chtěla bych se na něho obrátit. Také jsem slyšela, že je těžké se k němu dostat, je poměrně vytížený. Máte někdo zkušenost nebo kontakt?
9. Prosinec 2000 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír Folpre (anonym)
S dr. Jonášem a jheho zdravitnickým zřízením v Praze mám osobní zkušenost, ale bohužel velmi negativní, během mého vyšetření jsem nechtěně zaslech konverzaci lékaře, který mě vyšetřoval s dr. Jonášem ve vedlejší místnosti - ten mu po popisu mých obtíží řekl : tak mu něco napište. Dostal jsem homeopatický lék, zaplatil a odešel zbaven 2.000,- Kč a iluzí o dr. Jonášovi.Později mi bylo zjištěno závažné onemocnění s kterým jsem nyní v invalidním důchodu.Dle mé zkušenosti je to pouze komerční záležitost, zaměřená na vydělávání peněz, pacient je jen nedůležitým prostředkem k tomuto cíli.
9. Prosinec 2000 - 21:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Vaše odpověď mě překvapuje, totiž ne že byh Vám nevěřila, ale četla jsem knihy pana Jonáše /Tajenky a křížovky života/ a tyto knihy mě poměrně hodně daly a nadchly. Je ale pravda, že poslední dobou mám také pocit, že se obrací spíše komerčním směrem /preparáty Joalis.../ Chtěla bych se proto také zeptat, zdá má někdo další osobní zkušenosti s jeho institutem. Díky.
9. Prosinec 2000 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
Nezapomeňte, že lidé se mění. Evidentně pan Jonáš nezvládl "podnikatelský rozlet" a poněkud odlétl od svých zásad a ideálů.
12. Prosinec 2000 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Ano, bohužel, i my máme podobné reference. Pan Jonáš udělal jako první u nás něco na způsob soukromé alternativní kliniky, neodpovídalo tomu ale zřejmě složení personálu ani výsledky. Ještě na to nebyla a není doba. Slyšel jsem však již od několika dobře informovaných zdrojů, že v současné době prožívá existenční problémy. Takové vyšetření by muselo stát přes 10.000,- Kč, aby v něm bylo zakalkulováno vše. Nicméně díky Bohu za každý takovýto počin, byť třeba nevyjde, ale je třeba bušit na bránu... Pak bude otevřeno.
13. Prosinec 2000 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Váš problém je v sestupném tračníku tlustého střeva , kde následkem nesprávné terapie došlo k postižení střevní flory . Tento rajon střeva ovlivňuje činnost ledvin . Tuto skutečnost potvrzuje výše Vašeho diastol. krevního tlaku(105) a s největší pravděpodobností i bolesti v oblasti kyčlí a kolen.Myslím , že při dodržení pitného režimu , správné reflexní masáži a správné volbě homeopat. léků je šance na výrazné zlepšení stavu. Rovněž strava hraje velkou roli . Jako ve všech případech i zde správná diagnosa hraje prim při odstranění potíží .
20. Prosinec 2000 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Doktor Jonáš mne 1 rok léčil akupunkturou a homeopatickými injekcemi.Bylo to v době,když měl ordinaci v Týnské uličce. Již tenkrát to stálo dost peněz.800,-první návštěva,250,-další.Poctivě jsem se řídila jeho radami.Bohužel nic.Myslím že v mnoha případech využívá toho,že aby byl člověk zdráv je ochoten platit a to hodně.K dobru mu přičítám to, že nikoho nenutí.
30. Leden 2001 - 13:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladislav (anonym)
potřebuji seznam lečitelů
7. Únor 2001 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan Gargel (anonym)
seznam léčitelů vydal časopis REGENERACE a pokud vím, tak je možné zavolat do redakce a případně si ho objednat.
7. Únor 2001 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Mám za to, že pokud si léčitel řekne o konkrétní sumu v Kč, jde zcela jistě o komerci. Chápu, že musí z něčeho žít, ale pokud je pacient spokojený, určitě se vrátí a je ochotný i zaplatit.Myslím, že i doporučí a náš pan léčitel má dalšího spokojeného platícího klienta. Ovšem uvědomme si, že jsme v ČR.
8. Únor 2001 - 1:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Máme známého léčitele. Tedy vlastně seznámili jsme se s přítelem s ním až, když jsme to potřebovali. Přijal nás rád a ač měl pevnou taxu za hodinu (není to málo), tak teď k němu chodíme na návštěvu, popovídat si, poradit se a peněz si od nás vzal minimum. Dokonce mám pocit, že nás rád vidí. Ví, že nemáme peněz nazbyt a dobře ví, že ty peníze může dostat od jiných nemocných, kteří jsou na tom zrovna finančně líp. Prostě nikoho nenutí platit. A navíc to není jeho hlavní způsob obživy. Prostě jsem strašně ráda, že jsem narazila na léčitele, který to nebere jako způsob výdělku, ale jako poslání, povinnost využít svých schopností a vědomostí, aby nám pomáhal. Nerozdává jen rady a recepty na čaje, ale chce člověk přimět, aby věděl a aby v sobě také probudil samouzdravovací schopnosti. Bez informací o svém těle a jeho potřebách, o svých nemocech a potížích, o možnostech uzdravení, se opravdu můžeme jen slepě oddat do rukou lékaře a jeho pilulek.
8. Únor 2001 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Snažně prosím, nemáte někdo kontakt na pana Lubomíra Kříže, který pomáhá při léčbě zhoubných nádorů? Dostal se mi do rukou výstřižek z časopisu o jeho způsobu a výsledcích léčení, ale nedá se poznat, z jakého časopisu to je vystřižené. Můj otec má rakovinu kostí a podle lékařů mu zbývá jen několik týdnů života. Jsem zoufalá a nevím jak mu pomoci nebo alespoň ulehčit od bolesti. Směžně prosím, pomozte mi.
22. Únor 2001 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva Z.:o) (anonym)
Zdravím Vás všechny a nemohu se nepřidat k Vašemu tématu. Doktora Jonáše si pamatuju ještě coby trenéra sportovní gymnastiky v Litvínově, kam jsem chodila cvičit. Když jsem se dozvěděla o jeho institutu, poradila jsem kamarádce, která má dceru s atopickým ekzemem, aby se k němu objednala. Když to zkrátím, tak výsledek je ten, že dcera je na tom zdravotně stejně, akorát kamarádka je o pár tisíc "lehčí". Také jsem pochopila, že institut doktora Jonáše je převážně komerční záležitost. Když nastala situace, kdy jsem sama potřebovala vyhledat homeopata (léčitele), našla jsem právě tady - na těchto stránkách radu v podobě doktora Ilgnera z Prahy. Zkoušela jsem ho také doporučit té mojí kamarádce, ovšem ta, po zkušenosti s doktorem Jonášem jaksi odmítla homeopatii jako takovou, protože v ní ztratila veškerou důvěru. To mi na tom příběhu připadá nejsmutnější. Nejenže doktor Jonáš spoustě lidí nepomůže, protože komerce zřejmě otupila jeho homeopatické vnímání, ale vyvolává v lidech nedůvěru vůči alternativní medicíně jako celku. Chci se tak přimluvit za homeopaty, kterým na svých pacientech stále ještě záleží. Jedním z nich je doktor Ilgner a protože si nechci připadat jako dealer přes homeopaty, připíšu sem adresu na jeho homeopatické stránky a kdo chce, může se tak o doktoru Ilgnerovi spoustu věcí dozvědět. www.volny.cz/homeopatie/ Držím palce ve výběru léčitelů a přeji hezký den :o)
12. Červen 2001 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
utratil jsem za lecitele jiz temer 20 tisic, vysledky byly minimalni, presto musim, co mi zbyva, neprijemne zdravotni potize a nadeje me k tomu nuti. Takovych lidi jsou sposty, proto vydelavaji i lecitele, kteri nic moc nevyleci. Clovek k nim chodi z nadeje. take spousty penez jim plynou z toho, ze chodi lide, co to zkusi trikrat, pak zjisti, ze to treba nezabira a uz neprijdou. Ale zkouseni je nejlepsi zpusob zjistit, jestli ta ci ona metoda je dobra ci ne. zavisi samozrejme take na leciteli, ktery svou neprofesionalitou muze poskodit jmeno ucinne metody.
13. Červen 2001 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hannah (anonym)
Prosím o adresu Vašeho léčitele, se kterým jste tak spokojena, protože léčení má jako poslání.Díky H.
26. Září 2001 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
MUDr. Josef Jon (anonym)
Rád si přečtu kritiku své činnosti. Slouží mi to ke zlepšení mépráce. Nepochybně se mi řada věcí v životě nepovedla a kdybych měl tumožnost, tak je budu dělat jinak. Jen několik slov, nikoliv naobhajobu, ale na vysvětlení. Když můj vnuk příjde ze školy, řekne, žesi již vybral kamarády. Vybírá si je podle sympatií. Lékař si svépacienty vybírat nemůže. Pacient si však může podle sympatií svéholékaře vybrat. Jen by neměl pomlouvat toho, kdo je mu nesympatický.Vžyť sympatie a nesympatie patří k lidskému životu. Léčba, kterou sezabývám asi 15 let se vyvíjí. V současné době vím jistě o mnohanemocech víc než před léty. Přesto se účinnost léčby chronickýchchorob pohybuje mezi 70 a 80 %. Lépe to nedovedeme. Vždyť většinanašich pacientů prošla mnohými a mnohými ordinacemi. Proč do kritikynezahrnout i ty ostatní lékaře, kteří mi nepomohli? Myslím, že každý,kdo přijde do mé ordinace, ví o tom, že jeho léčba se nemusí podařit.Příjde tam dobrovolně a je o svých právech poučen. Většina lidíodchází a srdečně nás zdraví. Proč nekritizují hned na místě jakonapříklad by měl ten pán, co slyšel "tak mu něco dejte". Zdá se, žečeskému pacientovi vadí nejvíc peněžní úhrada za ošetření. Rád pošlukomukoliv své majetkové přiznání pokud má pocit, že jsem na němzbohatl. Také si myslím, že v této civilizaci nikdo nic nedostanemezdarma. Dokonce vím jistě, že jakákoliv jiná léčba je daleko dražšínež ta naše. Jenom že platba prochází pojišťovnou a ne rukoupacienta. Při principu solidarity, který je u nás uplatňován vímdokonce, že přispívám ze svého pojištění na léčbu pacienta s ekzémemči na invalidní důchod kohokoliv. Nestačil jsem své pojištěnívybrat, protože lékaře jsem nemusel navštěvovat. Jeden z důvodů, pročtomu tak je, je asi ten, že nejsem prostoupen závistí, nenávistí,nepřejícností a podobně. Do jedné své knihy jsem napsal motto: "Každýmůže být zdráv, není-li, může si za to sám". Toto motto bylo stokrátopakováno v různých knihách a časopisech. Za posledních 10 let jsemvyškolil 200 lékařů a stejný počet léčitelů v přírodní medicíně.Myslím si, že si mezi mými žáky může vybrat každý toho svéhosympatického. Soudného člověka jistě napadne, že si nenechávám platitpeníze za čas, strávený s pacientem, ale za mnoho večerů a víkendů,které jsem musel své práci věnovat, abych se dopracoval ke znalostem,které mám a které pak mohu využít při pomoci lidem.Jsem pro, abyste se zasadili o to, aby léčbu alternativnímiprostředky hradily pojišťovny tak, jako hradí jiné obory medicíny.MUDr JosefJonáš
26. Září 2001 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Hannah je mi líto, ale asi ti kontakt na tohoto léčitele nemohu dát. Nezlob se, ale nebyl by rád za takovouto popularitu a zodpovědnost. Ostatně je natolik zaneprázdněn, že ho nikdo doma před desátou nezastihne.
27. Září 2001 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
V téhle diskusi se objevilo několik témat,ke kterým bych se chtěl vyjádřit.Převážná část mých příjmů plyne z jiné činnosti než z pomoci lidem. Nejsem léčitel. Svoje znalosti a schopnosti jsem získal dlouholetým studiem a praktickou prací sám na sobě. Pomáham lidem a mám výsledky. Ale nikdo není neomylný a ne vždy se povede všechno tak, jak bych si představoval já nebo klient. Jenže - i lékaři jsou lidé, i oni dělají chyby. Na rozdíl od většiny z nich respektuji právo člověka aby rozhodoval o sobě. Vždy klientovi vysvětlím svůj názor na jeho problém, nabídnu mu řešení a je na jeho rozhodnutí zda toto řešení přijme. Pokud se týká placení za tyto služby. Souhlasím s dr. Jonášem. Nepřipadá vám trochu sobecké, že by vám měl někdo věnovat svůj čas, který by mohl strávit vyděláváním peněž, hrou se svými dětmi nebo "jen" svými koníčky a nedostat za to zpátky nějakou protihodnotu? A jakou? Alkohol, cigarety, nějakou protislužbu? Není jednodušší vyjádřit energii, kterou vám věnoval penězi? A každý by měl znát hodnotu své práce. Lékaři jsou za svoji práci placeni - a ne tak špatně, jak by se mohlo zdát podle jejich nářků v médiích. Vystudovali medicínu - ale zadarmo. Já jsem si svoje vzdělání platil sám a mohu vás ujisti, že by za to bylo několik velmi pěkných rodinných dovolených u moře. Jistě - nemusel jsem to studovat, dělal jsem to proto, žejsem to chtěl. Ale já mohu pomáhat také jen tomu, kdo chce ke mě přijít, seznámí se s podmínkami a rozhodne se. Velmi často se klienti vracejí, doporučují své známé a říkají - to co děláte se vlastně ani zaplatit nedá. Mé ceny jsou podstatně nižší než třeba v Praze. Má to svoje důvody - jsou zde nižší platy, nájmy nebytových prostor, atd. Ale je tady takéjeden paradox - považuje se za obvyklé, že lidé zmenších měst a vesnic jezdí do Prahy, Brna apod. na různá vyšetření a léčbu. Když má ale Pražák jet za něčím podobným k nám, je to pro něj nepředstavitelné. I když by ho to přišlo i s cestou levněji než v Praze nebo v Brně. Velkým nešvarem v naší společnosti je to, že lidé většinou dávají hlasitě najevo spoji nespokojenost. Takže sem napsali lidé, kteří byly s MUDr. Jonášem z různých důvodů nespokojení. Bohuželuže sem nenapsali Ti, kterým pomohl. A znám jich osobně dost, protože informační medicínu MUDr. Jonáše používám a pomáhá i mým klientům. A samozřejmě nepomohla všem, ale nikomu jsem neslíbil, že na 100% bude zdráv. Ale to vám neslíbí ani žádný odpovědný lékař.Bylo by ideální, kdyby vedle sebe mohli existovat školská i alternativní medicína a pacienti by si mohli na základě objektivních informací zodpovědně vybrat jak a kým se nechají vést na své cestě ke zdraví. Zatím tomu tak není, ale snad se k tomuto ideálnímu stavu věcí pomaloučku přibližujeme. Přeji nám všem krásný den.Ing. Ivo Janeček
27. Září 2001 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Lecitele myslim tedy ti, kterym jde o reseni problemu vzdy vyzaduji spolupraci a to hlavne proto , ze cele snazeni o zdravi nemohou v zadnem pripade korunovat uspechem bez zmeny zivotniho stylu potrebneho. Kritika p. doktora Jonase zrejme vyplyva z toho , ze kritici neunesli tihu sve zodpovednosti za sve zdravi . Z vlastni praxe vim , jak je velmi tezke pro radove cleny lekarske komory pouzit netradicni zpusob lecby . Ze se vzdy vse nepodari jiste vi clovek ze sveho konani.
28. Září 2001 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Byla jsem u pana Jonáše nedávno a musím všechny ddůrazně varovat. Nechala jsem tam za úvodní prohlídku 2200,- bez jakéhokoliv dokladu a dostala tři lahvičky s bylinkami. Je to už měsíc a mé problémy se nelepší. Vše je jen na efekt a už bych tam v životě nevkročila.
3. Říjen 2001 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Jsem právník a s panem Jonášem mám zkušenosti skutečně neblahé. Má neteř u něj nechala tisíce a samozřejmě, jak jinak (ostatně to popisují všichni stejně) jí absolutně nepomohl. Trochu do toho vidím, a proto jsem začal jednat a poslal dopis příslušným orgánům. Zatím nevím, jestli to mělo účinek, jisté je však to, že na domě "Celostní nemocnice" je nápis "Na prodej". Asi už si pan Jonáš a ostatní "doktoři" nahrabali sdostatek peněz. Proboha, lidi, neskočte jim už na lep! Údajně má ve své "nemocnici" čím dál méně pacientů, asi už ho všichni prohlédli.
3. Říjen 2001 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Neodolala jsem a v rámci objektivity jsem se rozhodla napsat svou zkušenost s léčbou u doktora Jonáše. Zhruba 10 let mě velmi sužovaly alergické obtíže.Po třech návštěvách jeho ordinace jsem téměř bez potíží.Asi opravdu platí ono známé
7. Říjen 2001 - 1:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Frulik J. - 57 (anonym)
Pri prohlizeni tohoto webu mne zaujal prispevek pani Jindry z 3.10.01 a můj prispevek na nej je nasledujici: Je znacne pravdepodbne,že tato pani mela sve zdrav. problemi dlohodobejsiho charakteru s kterymi si klasicka medicina zrejme neporadila a proto je pro mne o to vice mepochopitelne,ze nyni po 1 mesicnim lečeni u doktora Jonase ocekaval zazrak na pockani.Je spodivem,proc tento zazrak neocekavala jiz od klasicke lecby?Doporučoval bych pí Jindře,aby drive nez vyslovi svuj odsudek se zajimala o tuto problematiku trochu podrobneji.Ono to mimo jine vyzaduje nejen spolupraci a duveru,ale i zasadni zmenu zivotniho stylu!!! Mela by si uvedomit,ze celostni medicina a homeopatie neni zadne sarlatanstvi,ale dlouhými lety a stoletimi proverena lecebna metoda.Co se tyce MUDr Jonase je v oboru celostni mediciny,homeopatie a homeopaticke informatiky uznavanou kapacitou nejen doma,ale i v zahranici a jeho lečebne vysledky to nesporne dokazuji,avsak ocekavat zazrak na pockani bylo mozne ocekavat jen v casech Jezise Krista. Pokud se tyce stiznosti pi Jindry na "ozebraceni za vysetreni",necht si pro zajimavost overi kolik by asi stalo komplexni vysetreni v takovemto rozsahu soucasnymi pristrojovymi a labor. postupy a asi by neverila svym ocim a to nehlede na personalni a casovou narocnost! Pokud by konecne nase zdravotnictvi ucinne spolupracovalo s takovymito odborniky(a to myslim v plnem vyznamu slova) jako je MUDr Jonas a dalsi spicky v tomto oboru,cimz by byl uprednostnen predevsim pacient a jiste by to prineslo uspory i zdravotnim pojistovnam. Z osobni zkušenosti mohu potvrdit,ze prirodni lecbou doslo u mne k stabilizaci krevniho tlaku,posileni imunitniho systemu,snizeni hladiny cukru a detoxikaci organismu k udivu osetrujicich lekaru,coz byloi potvrzeno labor. vysledky i nasledne zlepseni fyzicke kondice a i psychicke pohody.
8. Říjen 2001 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Vážený pane, v tom případě mi vysvětlete, proč mi celé vyšetření ani "léky" nebyly zaúčtovány a nedostala jsem žádný doklad o té příšerné částce, kterou jsem tam nechala. V každém krámě dostanete účtenku nebo paragon i na menší částky než je tato. Tak mě napadá, jestli to není kvůli vyhnutí se daním..., mimochodem ráda bych viděla to majetkové přiznání pana Jonáše, jak sám nabízí ve svém příspěvku. Možná ještě zajímavější by byl audit. Ono na tom, co psal ten pan právník, že celostní nemocnice má nějaké problémy, něco bude. Jen tak pro zajímavost, na počátku vyšetření mi nebylo sděleno nic o tom, že pojišťovna tato vyšetření ani zčásti nehradí, nebylo to ani nikde napsáno a ceník rovněž není nikde vyvěšen (raději, aby neodrazoval). A když pan doktor ordinoval lahvičky s bylinkami (jedna za 300,-)podle toho, jestli to při postavení lahvičky do kovové mističky pípalo, začala jsem všem těm "zázračným metodám" silně nedůvěřovat. Nu, ať si každý udělá obrázek sám.
8. Říjen 2001 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Pani Jindre . Potize v travicim traktu vyvolavaji v cloveku nerudnost . Byva t vlivem zhorsene cinnosti jater a zlucniku( rika se zlucovity clovek). Jatra jsou z casti endokrinni zlaza a jsou mimo jine jako takova rizena hormonalne krvi . Doslova zmatky v tomto rizeni vyvolava ischemie , t. zn. zvysene nebezpeci jak mozkove , tak srdecni prihody . ktecove zily a dalsi.
8. Říjen 2001 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Vážený pane, kdybyste mě znal, věděl byste, že jsem člověk velmi klidný, v kolektivu oblíbený, ráda se směju a život si skutečně užívám. Nevím jak jste to myslel s tou žlučí?????
11. Říjen 2001 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Je tomu opravdu tak?
11. Říjen 2001 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Ano. Studuji na VŠ a jsem denně v kontaktu s lidmi. Nikdy jsem neměla žádné spory nebo problémy. Mimochodem, co říkate na úžasné preparáty pana E.Havelky, kde byly při kontrole objeveny ticícinásobné hodnoty olova, rtuti a podobně? Může pak člověk věřit léčitelům? Mohu věřit bylinným preparátům od pana Jonáše? Abych po nich ještě nepřišla k dalším zbytečným zdravotním problémům... . Každopádně, zlatá klasická medicína, z léčitelů už jsem se vyléčila.
15. Říjen 2001 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Paní Jindro a co lékaři, kteří jsou schopni vám omylem operovat jinou nohu nebo odebrat jinou část orgánu? Nikdy jste o nich neslyšela? A věřte, že takovýchto omylných lékařů je hodně. Kdysi jsem někde slyšela v televizi statistiku, kolik takových případů je v USA. A to se nemluví o těch případech, které nejsou očividné.
15. Říjen 2001 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Ve sve lecitelske praxi respektuji nezadatelne pravo kazdeho rozhodnout o svem zdravi sama sebe . Je treba vzdy vysvetlit , jaky je problem , jak jej chci resit a nikdy si nemyslim , ze vim vse.Kdyz nevim a chci zkouset , pak muze byt jedinym ohrozenim nebezpeci z prodleni . Jsem si tohoto rizika vedom a respektuji i toto. Respektuji Vas nazor , ale dejte si pozor na Vase problemy , jak jsem je uvedl. K preparatum p. Havelky se nemohu vyjadrit , protoze nemam dostatek potrebnych konkretnich inormaci.Vse byva jinak , nez je publikovano.
15. Říjen 2001 - 19:16

Stránky

Přidat komentář