0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Léčení hladem

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jiří Cingroš ve své knize Sám sobě doktorem píše dost zajímavě o ozdravné hladovce. Máte s ní někdo zkušenosti? Pomohla vám někomu hladovka od chronických trávicích problémů?
7. Květen 2008 - 6:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Sice se nedá říct, že by to byla přímo hladovka, ale možná by stálo za zmínku mrknout na Breussovu dietu. Jo a nevím jestli jste to taky četli, ale zjistilo se, že lidi snášejí chemoterapii lépe, pokud drží hladovku (krátkodobou).
11. Květen 2008 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
lb (anonym)
Najeď si na půst.cz.Ten pán má opravdu co říci.A věř tomu,že to k něčemu je.Zkušenost mám už taky.
11. Květen 2008 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
A zkušenost máš dobrou? Já jsem na tu hladovku najela od včerejška, od včerejšího rána nic nejím, jenom piji vodu. Zatím žádnou úlevu necítím, žaludem mě bolí pořád stejně jako předtím, za jak dlouho bych se mohla cítit lépe?
15. Květen 2008 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Vinc (anonym)
Petra: Hladovka, nebo bych to nazval raději půst (protože hladovka je vynucená, třeba nedostatkem a půst je dobrovolný) je velmi vhodná a účinná metoda, jak se navrátit, alespoň částečně ke zdraví. Pokud si tělo člověk huntuje léta a někdy i desetiletí, nemůže čekat výsledky za 24 hodin, nebo za pár dní. Upřímně řečeno postit se je otázka přístupu ke svému tělu. Ale abych odpověděl na tvůj dotaz. Držet půst můžeš třeba 1 den v týdnu, nebo i více dnů. Bezpečný půst (pro začátečníky) by neměl být delší než 3-5 dní. Chce to jen hodně pít. Hlavně čistou vodu, event. bylinné čaje. Občas to můžeš zkombinovat čerstvě vymačkanou ovocnou šťávou zředěnou vodou. Tělu trvá chvíli než přejde na úsporný režim. Když to vydržíš alespoň 4 dny, poznáš, že ten 4. den je kritický. Může Tě být trochu i více nevolno, koordinace pohybů bude trochu mimo, můžeš mít i bolesti hlavy. To je normální, takzvaná detoxikační reakce. Od 5. dne to jde k lepšímu. Budeš se cítit den ode dne lehčí, mozek začne pracovat lépe, ale pozor. S tou dobou postní to nesmíš zase přehnat. Obecně platí, že náběh na normální stravu trvá ca polovinu doby půstu. A začít musíš pomalu. Nejdříve jedno jablko za den, dobře kousat (až půl hodiny), potom druhý den už můžeš 1 vařený brambor s kouskem másla atd. Při 6-7 denním půstu najedeš na normální stravu až za 3 dny. Ale je to absolutně skvělé. Tělo se zbaví hlavně jedů a zplodin trávení. Ale abych nezapoměl to hlavní. Chce to denně čistit střeva!!!! Takže i když nejíš, nestačí 1x klizma (nálev) první den ale denně. Vyplavuješ tím toxiny a staré nánosy z tlustého střeva. Pak teprve poznáš tu úlevu. Budeš se cítit jako znovu narozená :-) Jinak je ale dobré se pravidelně 1x týdně postit 1 den. To může stačit.
16. Květen 2008 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
lb (anonym)
Vinci naprostý souhlas.To samé jsem chtěl napsat já.Připomínám ovšem,že je to z velké části psychická záležitost.Je zapotřebí k věci přistupovat s naprostou vírou v uzdravení.Nejíst a chodit se koukat do obchodu na salámy a říkat si,o co přicházíme,opravdu nemá cenu.Moje zkušenost je ta,že si člověk po 7. dni hladu,tedy půstu,na jídlo ani nevzpomene.A má čistou hlavu
16. Květen 2008 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahojky, tak já už jsem ten půst po dvou dnech ukončila, dost se mi točila hlava a byla jsem hodně slabá. Snad to ale napoprvé stačilo, za týden to zkusím znovu´, jestli vydržím dýl...
17. Květen 2008 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jo jo hurá do anorexie!!!jak snadné pokoušet!6-7 dní půstu?nejste normální!!pak se nám mladí nemají hroutit!
17. Květen 2008 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
lb pro anonyma (anonym)
Právě proto je potřeba o půstu něco vědět,něco si přečíst.Anorexie není o půstu,je to stav,kdy tělo již spotřebovalo všechny nepotřebné látky a pustilo se do těch potřebných.A to je pak malér.Zároveň tvrdím,že půst není jednoduchý.Zejména psychicky.Já jsem si zvykal několik let.Nejde rovněž provádět,když člověk není v pohodě.Ale zatracovat půst,když o něm nic nevíš,není hezké.
17. Květen 2008 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Vinc (anonym)
Nechtěl jsem se k tomu anonymovi vůbec vyjadřovat, ale je to vlákno a tak souhlasím a potvrzuji, že to jednoduché není. Ale co je jednoduché. Jakmile vybočuji ze zajetých a propagovaných způsobů života, je to vždycky spojeno s nejistotou. Souhlasím, chce to něco vědět o tom, do čeho se pouštím. Ale musím mít jasno co chci. Zde se do diskuze pouští zřejmě náhodní čtenáři, kteří možná ani neznají význam výrazů, které používají. A aby se snad náhodou nezesměšnili svou neznalostí věci, zůstanou v anonymitě :-)
17. Květen 2008 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Pokud by si člověk nestřádal zbytečné toxické látky - jako ten člověk, co na něj byl odkaz (pust.cz), tak by si nemusel ničit tělo takovým drastickým půstem.
17. Květen 2008 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
lb (anonym)
Granvine znáš někoho ze svého okolí,kdo si je dnes nestřádá?Samá reklama na svinstvo všude kolem nás,kam se podíváš.Prachy,prachy,prachy
17. Květen 2008 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Tak jsem včera zase zahájila ten půst, jsem zvědavá, jak to dlouho vydržím tentokrát, jsem děsně slabá a trošku se mi motá hlava. Mám ale už rok tak nesnesitelné stálé bolesti žaludku, kdy doktoři po všech vyšetřeních tvrdí, že jsem úplně zdravá. Dočetla jsem se, že hladovka pomůže uzdravit i roky nastřádané nemoci, takže snad mi to pomůže...
25. Květen 2008 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Ano, ale jsou lidi, který si jich střádají značně méně než ten člověk na kterého tu byl odkaz. A tudíž není třeba aby prováděli tak drastické hladovky jako on. Nehledě na to, že takovou hladovku by měl člověk držet pouze pod DOHLEDEM ODBORNÍKA!!! - ne pro každého je totiž vhodná a někomu může způsobit i vážné zdravotní potíže. Takový lidi pak chodí za mnou a jé, já nevěděla, že mi to může ublížit, vždyť jsem dělala všechno správně... Ale pokaždé to už nejde napravit!
25. Květen 2008 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Co se mi třeba může stát? Bojím se, abych si tou hladovkou něco neudělala...
25. Květen 2008 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Konkrétně? V podstatě cokoliv od bolesti břicha po vážnou fyzickou či duševní poruchu. Každý máme jiné slabiny, ať už genetické anebo vypěstované, a podobné extrémní zatížení organismu může vést k propuknutí takové nemoci, nehledě na to, že nedostatek některého prvku může způsobit značnou řadu zdravotních potíží (osteoporóza, paradentóza, padání vlasů, zhoršení zraku, schyzofrenie, Alzheimer, poškození zažívacích orgánů aj.). Proto dlouhodobou haldovku nedoporučuji a když už, tak pod dohledem ODBORNÍKA, který s tím má zkušenosti a má relevantví lékařské vzdělání. Pokud hladovku, tak částečnou (konzumací malého množství konkrétních potravin případně doplňků stravy) a určitě ne tak dlouhou. Přesto, že se už nějakou chvíli zabývám výživou a orientální diagnostikou, tak neznám všechny slabiny, které mé tělo má, vy ano?
26. Květen 2008 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ahoj zdravim vsechny...mam podobne problemy jako Petra,jen s tim rozdilem ze se mi porad vraceji kreče ve strevech a nekdy se to uz neda vydrzet. Take premyslim nad pustem za cilem vycisteni strev a doufani ze se to tim spravi. Ale na svou vysku mam dosti malou hmotnost a tak mam strach jen tak hladovet co to se mnou udela...muj BMI index je pod hranici normality. Pokud by mel nekdo radu,budu vdecny :-) pripadne na muj mail mike.svihel@seznam.cz ..dekuji :-)
13. Únor 2010 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ahoj :) pokud ma nekdo problemy s travenim,či křeci jak sem mel ja,tak mi napiste na email v predchozi zprave a rad vam poradim,diky sve technice stravy sem se problému zbavil :-)
19. Srpen 2012 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Moky (anonym)
Jiří Cingroš ve své knize...Dobrý den, spousta zajímavých informací je na www.ozdravne-hladoveni.cz Zkuste se tam podívat, já jsem je objevila vlastně náhodou a zaujaly mě velice, hlavně ty ozdravné pobyty.
22. Květen 2014 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Moky (anonym)
Jiří Cingroš ve své knize...Dobrý den, náhodou jsem narazila na stránky www.ozdravne-hladověni.cz a je tam spousta zajimavych informaci ohledne hladovky a naslednem vyleceni spousty nemoci. Take me tam velmi zaujaly ty ozdravne pobyty. Zkuste se na to podivat.
22. Květen 2014 - 14:44

Přidat komentář