162 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Léčba deprese pouze antipsychotiky

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Léčím se již delší dobu s depresí. Vystřídala jsem několik antidepresiv. Některé byly vysazeny pro nežádoucí účinky a některé zkrátka nezabraly.Při poslední návštěvě psychiatra mě najednou byla nasazena antipsychotika Medorisper. Když jsem se zeptala.Proč mě píše antipsychotika. Co mají společného s depresí? Že se je budu bát užívat,když nerozumím jakým způsobem ovlivnují mozek a působí na depresi. Tím jsem se pana doktora velice dotkla. Prohlásil jen že vliv na deprese mají a pokud mu nevěřím mám si najít jiného lékaře. Strašně mě to na něj zamrzelo, vždyť jsem chtěla jen vysvětlit jakým způsobem fungují. O tom, že bych mu nevěřila tam nebyla ani zmínka. Omluvila jsem se mu tedy, že to v žádném případě nebylo myšleno proti němu. Vzal to pak s úsměvem ale ve mě zůstala taková hořkost, že jsem mu nestála ani za vysvětlení jak léky fungují. Já si nemyslím, že bych byla nějak mimo reál nebo trpěla bludama a na to antipsychotika přece jsou.Zeptala jsem se na to i své obvodní lékařky,protože vím, že někdy lidé s psychozou si to ani nechtějí připustit, že jí trpí. Ta řekla,že jsem po téhle stránce v pořádku, že je to jen deprese. Medorisper jsem poslušně vzala, jsem roztřesená jak ratlík o chuti to všechno skončit ani nemluvě. Mám v sobě hroznou nejistotu, co se týká Medorisperu. Prosím Vás máte tady někdo z vás s tím zkušenosti? Že by jste na deprese brali jen antipsychotikum. Mám za sebou dva sebevražedné pokusy,bohužel neúspěšné.Uvítám každou informaci, týkající se tohoto problému. Chci jen vysvětlení jak antipsychotika dokážou zvládnout depresi. Jestli můžu očekávat zlepšení. Mám totiž dost veliký problém to ustát! Jsem jak v pekle!! Navíc po tomhle přístupu psychiatra,budu mít problémy vůbec na psychiatrii dojít.Mám chuť po tomhle zážitku přestat s léčbou na psychiatrii ale mám děti, zůstaly by bez mámy tak se budu muset přeprat snažit se vydržet a pak na kontrolu dojít. Napište mě co si o tom všem myslíte. Není mě vůbec dobře, třeba jsem teď přecitlivělá, Uvítám názor jak psychicky nemocných, tak i psychicky zdravých jak na chování lékaře tak Medorisper. Potřebuji být trochu v obraze abych se z toho psychického pekla dostala ven.Chápala bych kdyby mě lékař neodpověděl,kdybych byla rozumově na nízké úrovni ale já chápu že deprese je nedostatek serotoninu a slova synapse,neurotransmitéry,dopamin mě vůbec nejsou cizí.Ale to už odbočuji. Mějte se hezky a pokud budete mít čas a náladu. Byla bych moc ráda za odpověď.
25. Září 2010 - 7:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Drevokocúr (anonym)
Ahoj Helgo, držím palce Tobě aj Tvé rodince, určitě to nevzdávej, i když Tě čeká tvrdé rozhodnutí - dojít si za jiným psychiatrem. Ostatně Ti to nabídnul i onen doktor. Na něj se vykašli, než aby se z Tebe stala chodící mrtvola, tak požádej o pomoc jiné lidi. Podívej se na dobrylekar.cz na psychiatra v Tvém okolí a jaké jsou na něj recenze, pak se rozhodni. Držím palce. I když na mám spoustu psychických problémů, určitě i když desáté léky nezaberou, tak možná ty jedenácté pomohou, kdoví. Dle mého názoru antipsychotika nejsou na místě. I když určité antipsychotika mohou mít i antidepresivní účinek. Tuším Prosulpin při vyšších dávkách apod...
26. Září 2010 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Ja znam jednu pacientku, ktera na deprese bere jenom risperidon, ale nevim, proc nebere zadna AD...
26. Září 2010 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Markétka (anonym)
protože ty to máš moc Helo.....ty můžeš klidně být na hranici neurozy a psychozy , když kvůli léku chedš všechno skončit, jsi blázen a to už dost mimo realitu ... A víš co je psychoza, psychoza je "mimo reál" a to ty jsi , takže ti klidně můžou zabrat antipsychotika ........ Kdybys nebyla líná přečetla bys sis leták a zjistila bys že se dává na mnoho různých diagnoz.........například i na poruchy chování a autodestruktivní sklony.......což platí pro tebe, takže to koukej brát at pomůžeš dětem......doktor prostě zkouší co ti zabere, na každýho zabírá něco jinýho......mě třeba z 20 léků vyhovuje jeden...... Já například na psychozu užívám Dogmatil , který lidi běžně užívají na zažívací potíže......takže se v tom nerejpej a přestan blbnout.
26. Září 2010 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Drevokocúr (anonym)
Tak jak Markéta píše - Dogmatil / účinná látka stejná jak v Prosulpin / jsou antipsychotika a já jej beru na zažívací obtíže... takže vzhůru do boje :)
26. Září 2010 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
protože ty to máš moc...Milá Markétko, souhlasím s Tebou jen v jedné věci, že lékař může hledat lék, který by mě mohl pomoci. Jinak kdybych si chtěla sáhnout na život jen kvůli lékům, lupala bych antipsychotika a ani bych necekla.U mě to bylo vždycky spojené s tragickou nebo neřešitelnou situací v rodině, to spojené s depresí vytvořilo takový nátlak na psychiku, že jsem prostě nevydržela a chtěla to vzdát.V současné době se se mnou život také nemazlí a deprese mě také bere hodně sil.Věř mi, že takový blázen jako si myslíš nejsem.Vůbec slovo blázen se mi nelíbí, jseš také psychicky nemocná a já Ti do bláznů nenadávám.Letáček od Medorisperu jsem četla dokonce několikrát. Právě, že myslím na děti, nehážu do sebe léky bez rozmyslu a raděj se ptám,přesně jak mě poradil lékař z dětské motolské nemocnice, když něčemu nerozumíte, ptejte se.Jiná situace nastává,když je člověku zle a deprese uhodí v plné síle. To pak řešíte jediné, jak z té hrůzy ven. V té chvíli rodinu a okolí zkrátka neřešíte.Potřebuji aby mě ty léky alespoň trochu zabraly,opouštějí mě síly. Proto hledám informace, kde se dá a založila jsem tuhle diskuzi.
27. Září 2010 - 5:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Markétka (anonym)
No jasně Helo ale jak ti říkám ty léky mají širokou škálu učinků já mám psychozu a beru Dogmatil což často berou neurotici jako Drevokocur......dyt to tu čteš........a je to jediný lék který snesu.......po všech jiných mám vedlejší učinky....... Ty máš ty deprese moc těžký, tak třeba ti zabere lék, bere se i na maniodepresi......tam jsou taky těžký depky a je to psychoza ..... Věř tomu že ten doktor to myslí dobře., horší by bylo kdyby ti dával Neurol nebo Lexaurin......to by ti zabralo hned a zničilo by tě to. Musíš ty léky brát , ty máš takovej stav, že prostě léky musíš, ty látky musíš mozku dodat.......jinak zničíš dětem život když se ti něco stane......
27. Září 2010 - 7:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
No jasně Helo ale jak ti...Markétko já jsem pochopila,že antipsychotika mají širší záběr, to ti neberu. Lék se snažím užívat,ale je mě prostě mizerně a ještě asi nějakou dobu bude.Jinak zkušenosti s Neurolem ani s Lexaurnem nemám,ale jen s Rivotrilem a Diazepanem.Budu ráda, když se ještě někdo k tomuhle problému vyjádří.Já se za čas až naberu sílu na diskuzi vrátím. Nemám teď náladu ani na ten počítač.Držím vám všem palečky ať ty své nemoci přeperete. Já se budu snažit o totéž.
27. Září 2010 - 8:20
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Hela: Mám již s depresí hodně zkušeností jako pacient, ale léčba pouze antipsychotiky je poměrně netradiční. Vím o tom, že v případě nedostatečné účinnosti AD se k danému AD může přidat antipsychotikum na jeho podporu, nebo se antipsychotikum užívá na depresi s psychotickými příznaky k jejich zvládnutí. Nicméně Váš lékař je povinen Vám dát vysvětlení, proč tak činí. Antipsychotika působí často na dopamin, který se na depresi může podílet, z toho možná Váš lékař vychází. AD působí převážně na serotonin, noradrenalin, některé druhy i na dopamin. Pokud je deprese podmíněna např. dopaminem, může to vysvětlovat neúspěch řady AD. Pokud některá (třeba i velmi účinná) AD špatně snášíte kvůli nežádoucím účinkům, pak se hledá jiný účinný lék. Trvejte na vysvětlení nasazené medikace a postupu léčby, psychiatr má toto v popisu práce.
27. Září 2010 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Markétka (anonym)
Helo on prostě zkouší co se dá , to dělá každej doktor ..........já jsem například vyzkoušela dvacet léků, které mi sice zabíraly ,ale měly jsem otřesný vedlejší učinky.......takže jsme s doktorem zkusili řadu léků až se našel jeden...... Ty musíš počkat až zabere lék, na depku to trvá docela dlouho , tak vydrž .....pokud máš veldejší problémy, hned jdi za psychoušem a popros o jinej.........opravdu to trvá dlouho a řada lidí s depkou léky vysadí protože si myslí že nejsou účinné a špatně dopadnou ....... Ten tvůj stav je dost podobnej jako psychoza, já jsem taky vyhazovala léky a odmítala, protože zabíraly nějaký čas........a já myslela že neléčí......
27. Září 2010 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Helo !!! Nezdrhej! Diskutuj! Neuzavírej se do sebe. To je začátek konce !!! Ser na to !!!
27. Září 2010 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Nikam nezdrhám, léky beru ale pěkně se mnou cvičí. Vypadám jak čínaň, obličej mě jde docela slušně do otoku. Psychiku si držím, že jsem se nadopovala i Diazepanem. Hlava bolí jako střep a tělo svědí k zbláznění. Jak tady sleduji tu diskuzi, moc nás není u kterých se deprese léčí antipsychotiky.Otok strhnu Medrolem a zbytek už nijak řešit nebudu, ono to nějak dopadne.
28. Září 2010 - 7:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Nikam nezdrhám, léky beru...ale proč furt řešíš ty antipsychotika.......seš prdlá fakt....máš těžkou depku a řešíš takovou píčovinu.....já se ani nedivím že ti o tom nechce nic říct doktor, když rozebíráš hluposti ........antipsychotika ti nemohou ublížit a pokud máš vedlejší, uháněj k doktoru hned. Uvědom si že děprese je mnohem horší stav než řada psychoz.......já s psychozou vychovala děti sama a chodím na brigády a měla jsem řadu mladých milenců, cestovala s nima a někteří depresáci se hrabou každý měsíc v depce úplně vyčerpaní.......jde jim o život. někdy je neuroza mnohem horší než psychoza, třeba panika trvá často i přes léky, depka také.....
28. Září 2010 - 7:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Milá Markétko,Už je řešit nebudu, končím tuhle diskuzi. Pomohla si se mě rozhodnout. Děkuji! Chtěla jsem se jen dozvědět, jestli tady je někdo, komu antipsychotika v léčbě deprese pomohli, nic víc. Docela bych to potřebovala slyšet, že to někomu zabralo. Už melu z posledního. Jsem ráda,že jsi se lékaře zastala ale jsou tu i jiné názory. Jestli čteš pořádně Já ty antipsychotika beru! Já vychovávám větší počet dětí,s milencema jsem necestovala jako Ty, jsem dlouhou dobu vdaná za svou první lásku. To,že jsem prdlá to je tvůj názor.Já ti ho neberu. Markétko měj se hezky a příště v komunikaci s člověkem vynech slova blázen a prdlá obzvlášt,když má problémy s psychikou.
28. Září 2010 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Deny (anonym)
Drž se rady Drevokocúra. Uvidíš.....Vše se srovná! :-)
29. Září 2010 - 5:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Milá Markétko,Už je...Helo pokud bych měla výrazný vedlejší účinky, tak bych ten lék rychle vyměnila, já bych to nesnesla..........věř tomu, že na tebe čeká jistě lék, který sneseš.......hlavně přetrp tu dobu než to zabere...............
29. Září 2010 - 7:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada (anonym)
Léčím se jako Ty s depresemi. Chtej jiné léky a pouvazuj o změně lékaře.
29. Září 2010 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Antipsychotika se dávají na emoční přecitlivělost. Mají vliv mají vliv na serotoninové a dopaminové receptory.
30. Září 2010 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
janca (anonym)
Ja jsem se z deprese dostala bylinkama . Zkus to a s chemií přestaň . Bylinky třezalka...meduňka... endorfiny zvýšíš pohybem ! :-))
30. Září 2010 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Markétka (anonym)
Ja jsem se z deprese dostala...týhle nevěř ani slovo Helo..............těžká deprese co popisuješ ty už se léčí jen léky................tohle píšou nevzdělaní lidé, kteří tomu vůbec nerozumí......jen dělají chytrý..... Takovej člověk by tě zabil......
30. Září 2010 - 8:20
Obrázek uživatele Návštěvník
janča (anonym)
Mě bylinky na těžkou depresi zabraly!! Ničit se jedy žádná pomoc není. Ta má mozek zanesený toxiny....bylinky čisti
30. Září 2010 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Mě bylinky na těžkou...lžeš ................endogenni deprese je smrtelná a tu jsi neměla .......ani nevíš co to je, jsi nevzdělaná a montuješ se do věcí kterým nerozumíš............ Kdyby to bylo tak snadný, tak by lidi neumírali na depku.......
30. Září 2010 - 8:59
Obrázek uživatele saari
saari
Jančo, mně bylinky nezabraly ani na lehčí depresi. Čistila jsem se všemi možnými způsoby a přišla jsem si čím dál hůř. Měla jsem spoustu pohybu na čerstvém vzduchu, ale najednou jsem se po lese táhla unavená jako pes a na každém posedu během cesty jsem si musela dvacet minutek poležet. Třezalku jsem zkoušela ve všech možných formách a nic. Z meduňky se mi zvedal žaludek. Při rychlejším pohybu jsem necítila endorfiny, ale jen strašlivou zlost... Po jízdě na kole jsem byla ztuhlá, nervozní, při relaxačních a protahovacích cvicích jsem zase byla tak neklidná, že jsem je musela přerušovat a vybíhat z tělocvičny... I k dobře vedené psychoterapii jsem musela přibrat antidepresiva, protože bych to jinak nezvládla. Helo, znám paní, co bere antipsychotika, léčí se u stejné terapeutky jako já. Je už starší, také má děti. Léčba s takovou medikací je obtížná. Ale paní se snaží a pokroky jsou na ní dobře vidět. Nevzdávej to a najdi si dobrou psychoterapii, stojí to za to. Prostě, Helo, najdi si jiného lékaře. Tohle bude vůl, a ve svém stavu si nemůžeš voly dovolit. Nejlépe vyzkoušej alespoň dva další. Pokud se shodnou na tom, že jsou ta antipsychotika fakt namístě, tak je ber. Ale rozhodně trvej na vysvětlení. Všechny rady z těchto stránek ber jen jako orientační.
30. Září 2010 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Moc děkuji za vaše názory ! Pomáhají mě se orientovat v situaci. Saari Ta paní o které si psala se léčí také s depresí? Markétko můžeš být v klidu na bylinky se nedám. Zkusila jsem to a krátce na to, jsem na to málem doplatila. Medorisper se vyřešil sám, má takové vedlejší účinky, že ho nebudu moci užívat. Teď už je přede mnou to nejtěžší, dojít si k psychiatrovi. Je mě jasné, že kvůli dětem budu muset.Ten nepříjemný zážitek mě nesmí odradit.
30. Září 2010 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Moc děkuji za vaše názory...Nemá cenu prodlužovat svoje utrpení.Dojdi si k dobrému psychiatrovi a možná ti doporučí AD,která jsou nenávyková a hodí tě do pohody.
30. Září 2010 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Nemá cenu prodlužovat svoje...Nestydím se za to že chodím k psych.a ty to taky nedělej.Je to lékař a jedině on ti pomůže od těch strašných potíží,věř mi,já jsem opravdu ráda,že jsem to začala řešit,jinak nevím,kde bych dnes skončila.
30. Září 2010 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Návykové jsou všechny benzodiazepiny- neurol, diazepam, xanax, rivotril, lexautin, oxazepam...na spaní hypnogen, stilnox...atd. Antidepresiva nejou nikdy návyková, nezabírají hned ale až po několika dnech a berou se delší dobu pravidelně, např i rok. Mají různé funkce, vhodnost stanoví psychiatr. Některé nutí tělo líp hospodařit se serotoninem, jiné s dopaminem, některé jsou proti úzkostem, jiné na úpravu spánku. Je jich námátkou 20 druhů. Helo, čeho se bojíš? Že budeš chodit k psychiatrovi? Na onkologii s prsama se nebojíš?
30. Září 2010 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
x (anonym)
Chodit k psychiatrovi není žádné morální selhání, vada charakteru nebo snad trestný čin.
30. Září 2010 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Tak Helo ,HURÁ DO TOHO!Ničeho se neboj,bude zase fajn uvidíš!
30. Září 2010 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Xenie (anonym)
"Vona to nemá v hlavě v pořádku, vona chodí k psychiatrovi..."říkalo se v naší rodině co pamatuji od dětství. Bylo to tabu a moje 80ti letá matka to za tabu a něco nepatřičného a nepřístojného pořád považuje. Sama trpí nespavostí, má depku, praktický doktor ji cpe neurolem a stilnoxem, ale slovo psychiatr je pro ni jako krást v samoobsluze. Bohužel s tímto názorem a pocitem, který se ve mě usadil, jsem byla nucená já sama vyhledat po porodu psychiatra. Byla bych se raději chtěla zabít... nebudu pokračovat, je to pokroucený, hloupý a primitivní názor, který bohužel přetrvává v hlavách lidí, kteří přeci psychiatra nepotřebují!!! Raději třeba chlastají... Helo, musíš to v sobě překonat, pokud se jedná jen o ten pocit, že " patříš na psychiatrii" A mimochodem- s těmato lidma se nestýkám, co mají takový zastaralý názor, jsou mi ukradení.
30. Září 2010 - 12:12

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama