13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Léčba bolesti? Problém nebo mýtus...

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Léčba bolesti v Čr zůstává stále na úrovni středověku. Ačkoliv nejsem lékařem, nýbrž jen "zdravotníkem" zabývajícím se neodkladnou péčí (tj.o kriticky postižené osoby v terénní péči-Záchranná služba), vím o tomto problému své. Již několikrát jsem se setkal se svými kolegy, rázně ordinujícími na silnou bolest Paralen (účinná látka: paracetamolum), ačkoliv by v tu danou chvíli bylo třeba silnějších léků. A proč zvolili tento preparát? No především jeho cena je poněkud jiná, abych tak řekl menší a to narozdíl od léků typu Analgetika... A co myslíte Vy přátelé, jaké máte zkušenosti Vy s léčbou bolesti. Znáte správný způsopb léčby bolesti?
3. Únor 2005 - 4:25
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Já mám strašné bolesti páteře. Krční jsem měla zlomenou a bederní, to je hrůza, kolikrát ani nemůžu sedět a jde mi to do pravé nohy. Vystřídala jsem 3 ortopedy, opravdové kapacity, všichní mi slibovali, že mne té bolesti zbaví. Prdlajs, trpím jako zvíře. Zrovna dneska, právě teď, jdu si vzít jediný prášek, který mi pomůže a to je Voltaren100. Každá změna počasí, kdy jde tlak dolů, je pro mne vysloveným utrpením.
3. Únor 2005 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal-paramedi (anonym)
v tvém případě se jedná o postúrazové traumatické bolesti způsobené poranění bederní oblasti a páteře. Diklofenk (Voltaren) je typ léčiv ze skupiny antirevmatik, jeho účinek na bolest je poněkud nižší nežli by měl být ve skutečnosti. V tomto případě bych ti doporučoval se poradit s lékařem na ortopedii a taktéž na ambulanci pro léčbu bolesti (Praha Motol, FN Plzeň, FN Brno) o vhodném prostředku na tlumení těchto bolestí. Nicméně v tvém případě bych viděl jistou možnost. Na bolesti a zvláště poúrazové lze podat např.léky ze skupiny analgetik (např.Tramadol tj.TRAMAL) nebo také ze skupiny antirevmatik, ovšem s vyšším algézním (protibolestivým) účinkem a to např.NALGESIN-S (pokud bys ale byla člověk, který měl taktéž diagnostikovány žaludeční vředy, tyto léky: Voltaren, Nalgesin-S se nedoporučují).
4. Únor 2005 - 5:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Před 4 roky jsem měla zlomený kotník a utržené vazy.Po třech operacích bolesti neustávají.Žádné léky proti bolesti mi nepomáhají.Lékaři už neví, co s tím a obvodní doktorka mě chtěla léčit antidepresivy.Nevím co mám dělat, protože trpím jako kůň. Bolí to při každém kroku už 4 roky.
7. Duben 2005 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Pratele a spolupacienti, naprosto Vas chapu. ja zila s nelecenou chronickou bolesti neco pres rok. Bylo to neuveritelne zle a nemela jsem moznost se na neco jineho soustredit. Ale podarilo se mi najit reseni: Centrum pro lecbu bolesti a dobreho lekare v tomto centru. Obehala jsem( no spis jsem se odplazila do dvou center, v jednom mi davali misto leku ktere jsem si koupila( Prokain a Eunalgit ) do infuzi Quajakuran- prisla jsem na to tak ze infuze byla zcela cira-po Eunalgitu by trochu zezloutla, a kdyz jsem jednou zasla na WC presonalu obevila jsem velkou krabici neuveritelne narvanou prazdnymi lahvickami Quajakuranu, po Eunalgitu ani procainu nebylo ani pamatky. tedy nejen ja ale i ostatni pacienti dostavali psychofarmakologicky pusobici "placebo". Ve druhem centru mi nabidli rehabilitaci a pohovory s psycholozkou. Konecne ve tretim centru-u Svate Anny v Brne,v ARK-Anesteticko rsuscitacni klinice, jsem obevila velmi vykonne a slusne lekare, ktery vam nejen veri ,ze ty baleti mate, ale jsou ochotni vam pomoci , leky, rehabilitaci , ruznymi jinymi druhy pomoci, ale hlavne velmi dobre volenymi analgetiky, jsou to skveli lekari, kteri se na vas nedivaji pres cenik leku, ale vidi skutecne jen Vas a Vas problem. Pomohli mi a neprestaniu jim byt vdecna. Osobne velice doporucuji MUDr. Marka Hakla i tem kdo by mohli treba jen dojizdet. Jako lekar je skvely a ma pro Vas rize lidske pochopeni. Mne velice pomohl beru sice analgetika, ale muj zivot jaky je ted se neda porovnats tim co bylo, mohla jsem se vratit sice v kratsi dobe, ale prece jen k cinnosti kterou mam rada a zit tak jak pred bolesti. A to nebyl zivot.
24. Duben 2005 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Pratele a spolupacienti, naprosto Vas chapu. Ja zila s nelecenou chronickou bolesti neco pres rok. Bylo to neuveritelne zle a nemela jsem moznost se na neco jineho soustredit. Ale podarilo se mi najit reseni: Centrum pro lecbu bolesti a dobreho lekare v tomto centru. Doporucuji web www.linkaprotibolesti.cz (tedy linka proti bolesti-dohromady) Obehala jsem( no spis jsem se odplazila) do dvou center, v jednom mi davali misto leku ktere jsem si koupila( Procain a Eunalgit ) do infuzi Quajakuran- prisla jsem na to tak, ze infuze byla zcela cira-po Eunalgitu by trochu zezloutla a kdyz jsem jednou zasla na WC presonalu, objevila jsem velkou krabici neuveritelne narvanou prazdnymi lahvickami Quajakuranu, po Eunalgitu ani Procainu nebylo ani pamatky. Tedy nejen ja, ale i ostatni pacienti dostavali psychofarmakologicky pusobici "placebo". Ve druhem centru mi nabidli rehabilitaci a pohovory s psycholozkou. Konecne ve tretim centru-u Svate Anny v Brne(543 181 111),v ARK-Anesteticko resuscitacni klinice, jsem objevila velmi vykonne a slusne lekare, kteri Vam nejen veri ,ze ty bolesti skutecne mate, ale jsou ochotni Vam pomoci, dobrymi kombinacemi leku, i dost drahymi, ale pomahajicimi lecebnymi vykony, viz i invazivni, ale nezatezujici a pomahajici vykony, ktere Vam jsou proste neochotni kdekoliv jinde udelat a tak Vas radeji nechaji trpet. Tady vam pomohou i vsemi metodami, ktere vam pomoci mohou. Tedy leky, lebebnymi vykony, rehabilitaci , ruznymi jinymi druhy pomoci, ale hlavne velmi dobre volenymi analgetiky. Jsou to skveli lekari, kteri se na Vas nedivaji pres cenik leku a lecebnych vykonu, ale vidi skutecne jen Vas a Vas problem. Pomohli mi a neprestanu jim byt vdecna. Osobne velice doporucuji MUDr. Marka Hakla i tem, kdo by mohli treba do Brna jen dojizdet. Jako lekar je skvely a ma pro Vas ryze lidske pochopeni. Mne velice pomohl, beru sice silnejsi analgetika, ale muj zivot jaky je ted se neda porovnat s tim co bylo, mohla jsem se vratit sice na kratsi dobe, ale prece jen, temer kazdodenne, k cinnosti, kterou mam rada a zit tak, jako pred bolesti. A v tom roce neustale bolesti to nebyl zivot. Proto se co nejrychleji objednejte, jsou tam dlouhe terminy, jako vsude, kde pracuji skutecne kvalitni odbornici.P.S. Omlouvam se za chyby. Mam z casti ochrnutou ruku a spatne se mi pise.
24. Duben 2005 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Zajímalo by mě, jestli někdo, kdo trpí bolestmi a nezabírají mu léky tišící bolest, pochodil s léky na "duši". Moje matka má již několik týdnů bolesti nohy, byla již hospotalizovaná a při druhém pobytu v nemocnici ji již dolzin nezabíral. Jeden lékař jí ambulantně ijnekčně dal cosi jako diazepam a mělo to téměř zázračný účinek-celou noc spala a 2 dny nebylo slyšet "bolí mě noha". Bohužel perorálně nechce podobný přípravek užívat, tak to asi zas půjde k horšímu.
16. Září 2007 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Anonymovi (anonym)
"Léky na duši" skutečně fungují proti bolesti, např. antidepresiva jsou vhodným doplňkem analgetik. Velmi zjednodušeně řečeno bolest nevzniká v bolavé noze či ruce, ale v mozku a ovlivňuje ji spousta věcí včetně psychiky. Dnes již existuje spousta možností jak bolest ovlinit. Určitě je dobré navštívit ambulanci pro léčbu bolesti - bývají při odděleních ARO či onkologických.
16. Září 2007 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Děkuji za odpověď. Antideprsiva ji předepsali taky, ale odhodila je, že je nepotřebuje. Nevím, jak na to :(
16. Září 2007 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Anonymovi zkus mamku ošulit dej lék do jiného balení třeba vitamínové krabičky a řekni že je to vitamín na posileni nebo něco jiného čemu uvěří a nebude vědět co to má a uvidíš jak to bude působit jen dej pozor at toho nesní moc měj se
5. Říjen 2007 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Ahojky taky jsem se svou maminkou navštívila ordinaci proti bolesti asi před 5 lety bolely ji nohy v důsledku odumirání nervů tenkrát jsme se setkala z doktorem udělal hmm a dal paralen ted jsme ji navštívila sama maminka je ležící ( nevím proč nechodí domů lékař se podívat na pacienta když má bolesti)ted má bolesti kůže už asi 2 roky a po hospitalizaci se to zhoršilo měla pásový opar teď jsem se setkala s lékařkou, která mi dala za pravdu ,že po pásovém oparu jsou bolesti několik let a dala jí kapky tramabene i když mi řikala , že jsou návykové , ale vzhledem k věku a množství nemocí maminky už je to jedno hlavně že se jí ulevilo . Takže zajít do ambulance pokud nebudete spokojeni najít jinou v sousedním městě nebo se zeptat jestli tam neordinuje ještě jiný lékař.Přeji hezký den
5. Říjen 2007 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
je to tu zas. a nemůžu ji dát léky do jiného balení. Stejně si "ordinuje" sama co chce. Už ji i lékař napsal do zprávy, že nedodržuje ropis léků. Akorát mě vydírá a týrá. Je to spíš na psychiatrii. Akorát nevím, kdo tam skončí dřív. Já už beru lexaurin, fakt už nevím, jak dál. Dnes zas bolestínský rozhovor, který nakonec skončil tak, že jsem dostala vynadáno.
5. Červenec 2008 - 22:00

Přidat komentář

Reklama

Reklama