0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

LDN - Léčebna dlouhodobě nemocných

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Nedávno jsem narazila na článek o léčebně dlouhodobě nemocných v Praze a je mi z toho smutno, navíc mi v LDN zemřela blízká osoba. http://zpravy.idnes.cz/za-chyby-v-ldn-v-chittussiho-ulici-padl-prvni-trest-fx1-/domaci.asp?c=A080709_205421_domaci_abr http://bobosikova.blog.idnes.cz/c/46675/Policie-CR-setri-tyrani-senioru-v-Chittussiho-lecebne.html Máte zkušenosti (a jaké) s příbuznými nebo známými, kteří jsou/byli umístěni v LDN? Děkuji.
29. Březen 2009 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Upravené odkazy: http://zpravy.idnes.cz/za-chyby-v-ldn-v-chittussiho-ulici-padl-prvni-trest-fx1-/domaci.asp?c=A080709_205421_domaci_abr http://bobosikova.blog.idnes.cz/c/46675/Policie-CR-setri-tyrani-senioru-v-Chittussiho-lecebne.html
30. Březen 2009 - 7:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Řekněme si na rovinu: starat se o takové pacienty patří k nejsložitějším činnostem v oblasti zdravotnictví. Považuji to za práci tak namáhavou, že by tam lidé neměli pracovat dlouhodobě, protože po nějaké době nastupuje stereotyp. Za další je to práce placená špatně, tudíž tam asi nebude moc zaměstnanců, kteří by to považovali za smysl života. Tyto oblasti byly vždy podceňovány. Jenže ani soukromé zařízení není zárukou kvality - jak jde o zisk, tak nejspíše jdou stranou všechny ohledy.
30. Březen 2009 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Samozřejmě, péče o pacienty ve vážném stavu je pro odolné jedince (sama bych na to neměla nervy a rvalo by mi to srdce je takhle vidět), nízké platy s tím jdou ruku v ruce atd. Ale pokud má člověk osobní zkušenost s něčím podobným, tak se na to kouká jinak. Navíc to může potkat každého, nikdo neví, jak skončí on nebo jeho rodiče, příp. děti. No, je to smutné.
30. Březen 2009 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
dadinka (anonym)
Docela bych do LDN pracovat šla...je mi těch lidí moc líto...
3. Duben 2009 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Docela by mě zajímalo, kam se ta kauza hnula, jestli vůbec. dadinko, byla jsi někdy v léčebně takového typu? Mně z toho bylo vždycky úzko, když jsem tam šla na návštěvu.
8. Duben 2009 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
Jaky vedeni,taky zamestnanci! Ja sama delam pecovatelku v jednom domove duchodcu a jen diky vedeni a nasi skvele stanicni,co osetrovatelstvi senioru bere jako poslani,tak nikdy by sme se nedostaly na takovou uroven,jako ted!..Chce to dobrou vedouci,jakozto dobrou manazerku a taky dobrou stanicni,ktera dela vse proto aby sme byly spokojeni,snazi se nam vyhovet.Nam i klientum,protoze jakmile personal bude nespokojeny,podepise se to i na klientech!
26. Duben 2009 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoufalec (anonym)
Nevěnoval jsem problematice péče o seniory nikdy moc pozornosti. Netýkalo se mě to. Vše se změnilo, když se mojí babičce výrazně zhoršil zdravotní stav a potřebovala neustálou péči. Začalo to pobytem v nemocnici, kde babičku vrátili zpět do života. Všichni jsme si oddechli, ale martýrium teprve začalo. Babička přestala chodit a potřebovala neustálý dozor. Zkusili jsme babičku umístit na LDN. Ovšem na LDN byli tak ponižující podmínky, naprostý nezájem o vrácení pacientů do života a neúcta sester, které byli k babičce velmi hrubé. Nastalo hledání místa, kde by babička mohla důstojně žít a mít péči. Domov důchodců neměl zájem o nechodícího seniora. Objevila se možnost umístit babičku do charitního domu. Tam za ne zrovna malý obnos slíbili rehabilitace a nadstadardní péči. Skutek utek, jediné co bylo pravda byla výše měsíční platby. Personál měl stejný nezájem o svěřence jako v nemocnici. Dnes je babička doma a střídáme se u ní celá rodina. Je to na úkor zaměstnání a rodinných povinností. Je to naprosto zoufalé, že senior je dnes chápán jako naprosto přebytečná věc a je nucen dožít jako onuce. Zlaté časy řádových sester. Ty se starali o lidi s přesvědčení a ne pro peníze. Proč drahé sestřičky a pečovatelky pracujete se seniory, když vás ta práce otravuje?
9. Červenec 2009 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Milý zoufalče.Máš pravdu v tom,že je problém umístit ležícího klienta do nějakého zařízení ať už LDN nebo DD.U nás v domově důchodců bereme ležící klienty přednostně,ale lůžek je málo. Pokud je ten senior schopný,rodina si jej nechá doma,ale jak se zhorší je opravdu na místě se snažit jej umístit jej v některém zařízení,jelikož do práce se musí a bez peněz nelze žít.Ale nesouhlasím s tebou,že je personál hrubý a sestry zlé. Toto je věc vedení,pokud tam takový personál nechá pracovat. Já tuto práci dělám 15 let a můžu ti říct,že jsem se nikdy nechovala tak jak bych nechtěla aby se někdo choval ke mě,nebo mým blízkým. Vždy si představím,že toto je něčí milovaná osoba a jánemám právo mu ubližovat,nebo s ním jednat jakkoli hrubě. Jsem názoru,který šířím kolem spolupracovnic,že pokud by si všimli,že se chovám nevhodně,nebo jsem tzv. vyhořelá,ať mi to řeknou a já bych raději odešla,než abych někomu ublížila.Jsem asi jedna z mála,ale já tuto práci mám ráda a stále ráda chodím do práce a na svoje svěřence se těším.Hodně jsem se od nich naučila.
9. Červenec 2009 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
V rodině blízký člověk měl po operaci hypofýzy. Po 40 dnech stále silný organický psychosyndrom. Takový pacient neví kde je a sám nedojde na WC a nenajde cestu zpátky. Na LDN mi umožnili trvalý pobyt a péči o pacienta. Chci proto podpořit Sašu, protože 90% sestřiček a ošetřovatelů se chovali podobně. Hodně jsem se naučil trpělivosti. Také jsem poznal mnoho "problémových" pacientů. Tím chci říci, že může nastat u personálu opravdové vyhoření a profesní deformace, protože do LDN přijdou i pacienti, kteří patří do jiné léčebny. Viděl jsem ale dobrý kolektiv a dobré vedení. A tak jsem opravil svůj názor i když je velký rozdíl mezi nemocnicemi v přístupu k pacientům a rodinným příslušníkům. www.aloe-gel.cz
29. Srpen 2009 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
dobrý den mohli by jste mi prosím napsat kde bych mohla sehnat informace o ldn nebo napsat něco vy?? potřebuju to do seminární práce děkuji
5. Březen 2010 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Nevěnoval jsem problematice...Naprosto souhlasím.
23. Březen 2010 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
zaměstnankyně - (anonym)
V jedné takové LDN pracuji a nestačím se divit.Ta práce je opravdová dřina, zoufale nedoceněná, ale co víc, máme nad sebou člověka, který si libuje v hrůzovládě a jehož nařízení se doslova příčí zdravému rozumu.Je vůbec proti takovému jednání nějaká pomoc?Copak člověk musí chodit do práce se strachem? Nařízení jsou nesplnitelná a mnohdy skoro poškozují pacienty.Svou těžkou práci děláme poctivě a chceme ji dělat v příjemném prostředí.Jsme také lidi!Ani pacientům nesvědčí nespokojený personál!Je smutné, když jediná obrana proti tyranovi je odchod ze zaměstnání!
5. Srpen 2010 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
blanka (anonym)
V jedné takové LDN pracuji...ANO, ZNÁM TO A SAMA JSEM SI TAKOVOU SITUACI ZAŽILA, I PŘES STÍŽNOSTI, KTERÉ JSEM NA TAKOVÉHO VLÁDCE PODALA, BYLY BEZ ODEZVY A PROTO JE NEJLÉPE ODEJÍT. Je mi líto klientů, člověk je má rád a přijde o něco, co už mu v životě nic nenahradí, takový ředitel-ka nebo vedoucí nemá co dělat v sociálních službách.
18. Srpen 2010 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
ANO, ZNÁM TO A SAMA JSEM SI...To platí ve všech povoláních - pokud je váš šéf kretén, je nejlepší odejít. Vyšší šéf vždy toho nižšího podrží. Pokud nedojde k nějakému průseru, tak je vždy pohodlnější udělat toho špatného ze zaměstnance.
18. Srpen 2010 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Béďa (anonym)
To platí ve všech...Chudáci ti staříci tam v LDN, slušné ošetřovatelky odejdou, kvůli stupidnímu šéfovi...
18. Srpen 2010 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Pracovala jsem 4 roky v jedné LDN.Na 18 ležících pacientů,většinou plně inkontinentních,jsme byly pouze dvě-sesra a ošetřovatelka a když se zadařilo,občas vypomohl i sanitář.Těch 18 pacientů se musí ráno vzbudit,přebalit,provést hygiena,nakrmit,podat léky,injekce,infuze..ošetřit kožní defekty,pravidelně polohovat...průběžně přebalovat..a to všechno ve dvou osobách!Nikdo s enemůže divit a je to strašné-že ta péče-ač je jí člověk snaží dělat sebelíp-není dokonalá.Než se dostanete od prvního pacienta k tomu poslednímu,je běžné,že ten první už zase leží v pokálené plíně,mnohdy špinavý,páchnoucí a vy nikomu nevysvětlíte,že tento člověk byl před chvílí kompletně převlečený,přebalený a čistý.Tak vznikají nedorozumění s návštěvami,s vedením... Stačilo by posílit personál ale to s ev dnešní době dělá přesně naopak a pak ta péče je taková jaká je,ačkoliv jí člověk dělá poctivě a nejlépe jak to umí a jak to v danou chvíli je!
2. Leden 2011 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenko, (anonym)
je to strašné,o čem píšeš,ale musím to bohužel potvrdit,moje vnučka dělá jako nižší zdrav.personál a od ní vím,že je to skutečně těžké.Jen pro zajímavost,kolik ti je let a co děláš nyní/jestli to není ovšem troufalá žádost/ seniorka 70 let
2. Leden 2011 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Pracovala jsem 4 roky v...Lenko, takhle slušných ošetřovatelek je čím dál méně, a těmi svinskými škrty se to vládě povedlo dorazit...
2. Leden 2011 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (ne ten př (anonym)
Do LDN se zpravidla uklízejí pacienti, kterým už není pomoci. Nedávno tam zemřel můj kamarád (45) na rakovinu mozku.
3. Leden 2011 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Věřím že by tam lidé neummíraly kdyby se o ně sestry dokazaly postarat.. To co o LDN v Chittussiho čtu ani nevěřím. Je mi z toho zle. V ponděli mi tam umřela maminka. a když jsi čtu že se setry vubec nezajimaji jdou radsi na cigaretu a reknou jsi kdyz slysi zvonek ten dement pocka. Tak kde to jsme. Tohle ale jen tak nechci nechat!
14. Duben 2011 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Věřím že by tam lidé...Michaelo,myslím,že za tebe mluví emoce,smrt maminky je jistě strašná věc,ale věř, že ne všechny sestry jsou špatné a většina se opravdu snaží svou práci dělat co nejlépe.
15. Duben 2011 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Michaelo,myslím,že za tebe...V této nemocnici tomu zdaleka nevěřím že se tyto sestry snaží dělat svou práci co nejlépe! Přečtěte jsi Ivo pár článku o této nemocnici. Možná váš názor zůstane stejný ale já mám nazor takovíto! Pač mou maminku zachránit mohly!
12. Červen 2011 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
v LDN zemřela manželova maminka. Jezdili jsme za ní, jak jen to šlo. Zkraje se sama dokázala najíst, napít, jinak byla o plenách, jako všichni ostatní. Přebalovalo se 2x denně (!). Ještě jsme jí navozili balíky plen navíc, ale asi zbytečně. Jednou se jí podařilo vylít si do postele polévku, tak jsem šla za sestrou, aby jí postel převlékla. Ona se na mě obořila, že nemá čas. Požádala jsem ji o povlečení, s kterým právě manipulovala, že jí to převléknu sama. Dopadlo to stejně - až bude mít čas, udělá to ona. Babča už nevydržela sedět, tak jsem jí alespoň přes polštář dala ručník, aby neležela v tom mokrém. Později se její stav zhoršil, nedokázala se sama najíst. Při každé návštěvě jsme viděli, jak schází. Krmili jsme ji, dávali jí pít z láhve s dudlíkem. Ale nemohli jsme tam být pořád, léčebna byla dost daleko a my chodili do práce. Tak to dopadlo jak muselo. Podle nás zemřela hlady a žízní, ke konci už z ní byly vidět jen kosti potažené kůží. Nechci se tímto svým příspěvkem dotýkat nikoho, kdo bere svou práci jako poslání a snaží se ji dělat co nejlépe. Ale my jsme zažili bohužel pravý opak.
18. Červen 2011 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaleo (anonym)
kde jsi byla ty? v práci To ani neříkej ,tvá starost o Matku byla , né jiních lidí , takhle budeš ty jako tvá Matka víš lidé tady píšou ale nechtějí si připustit co ti jini napíši , víš Matka tě učila jíst, mluvit , chodit , a my co dělame pro ně , strkame je do LDN co myslíš je to tak , neříkej že musela jsi pracovat , není pravda , musíme zemřít vše se da zařídít, Jana
30. Červen 2011 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
v LDN zemřela manželova...Jano, proč práci jako poslání? Mně tato věta připadá jako klišé, jejíž účel je zacpat pusu lidem, kteří by chtěli mít svou práci slušně zaplacenou. Není potřeba poslání, je potřeba, aby tu práci vykonávali tak jak mají. V tomto případě Vám sestra mohla to ložní prádlo dát a být ráda, že ji pomůžete.
30. Červen 2011 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jano (anonym)
kde jsi byla ty? v práci To...ty seš blbá
30. Červen 2011 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Kormorán (anonym)
kde jsi byla ty? v práci To...Jo, byla v práci. To tak někteří lidi dělají, aby nechcípli hlady... jestlis o tom ještě neslyšela...
30. Červen 2011 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
slyšela praci dneska se platí na to že mate maminku doma že se starate , a ma důch , ta maminka ale mladí dneska to ani nemohu napsat, jak se chovají , ale to se vrati každemu kousek , když ma někdo barak tak nema místo pro stare rodiče kam ten svět spěje , co myslíte ??? Jana
1. Červenec 2011 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
v LDN zemřela manželova...Jak si vůbec můžete dovolit kritizovat práci lidí, o které víte starou bačkoru.Přiletíte na hodinovou návštěvu, zbuzerujete personál a spokojeně si zase odjedete do svého čistého bytu. Proč si neskusíte, kolik práce je se starým člověkem. Proč mu nevyměňujete pokaděné pleny, proč ho nenakrmíte? Je vám to eklhaft, že? Ale ten člověk je většinou na konci života a jediné co chce je, aby se o něho postaraly děti. Ty, které porodil nebo vychoval, dával jim svou lásku a teď by jí chtěl trošinku zpět. Oni nechtějí cizí ženskou, byť by byla sebehodnější. Chtějí domů. A první co začnou dělat, je to že nejí a nepijou. Vzdorují. Zažila jsem v nemocnici paní, která odmítala jíst a když přišla dcera a nakrmila ji, celá pookřála a stěžovala si jí, že jsou na ní zlí, bijou ji a nedají ji najíst. Dcera okamžitě rozpoutala peklo na oddělení a s nataženým nosem a výhrůžkami odešla. Ale ta stará paní to dělala proto, že chtěla domů. Ale doma nechtěli ji. Jděte si to do LDN někdo zkusit. Třeba na týden jako dobrovolník. Budete mluvit jinak. A mimochodem, zajděte na poštu a pokuste se jim vysvětlit, že vaše práce je poslání a ráda byste s ním zaplatila činži.
1. Červenec 2011 - 4:02

Stránky

Přidat komentář