15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

LCD televize

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
Rozhodli jsme se koupit novou tv, LCD, úhlopříčka 82-88cm. Ještě u nás není digitální vysílání. V obchodě nás dnes varovali, že pokud máme analog.,tak můžou být problémy. Záleží jak je kvalitní a to se pozná až po připojení tv. Doporučují nám chytat vysílání přes satelit,ale to není možné.Ne z finančních důvodů, ale technických, nesmíme mít na domech díky zákazu architekta ""talíře"". Nemáte někdo zkušenost s LCD tv a analogovým signálem? Nerada bych měla doma mega tv a obraz k nekoukání a v našem okolí není nikdo, kdo by už zkušenosti měl...díky :o))
29. Duben 2008 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
mmm (anonym)
Úhlopříčka 82 - 88 nemá s mega obrazem nic společného, to není nic obr velkého.:-)) Mám zkušenost jen s analogovou kabelovkou. A tam je to pořad od pořadu - nejhůř vycházejí staré (total.) televizní filmy a seriály. Celkově je obraz určitě lepší než klasická televize. Ale jistě záleží, jaké LCD si koupíte.
5. Květen 2008 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Ajo, kde to bydlíte, že tam nesmíte mít satelitní "talíře"? To je omezování osobní svobody. Když bych chtěl satelitní anténu, tak bych si ji tam dal a basta. I kdybych se kvůli tomu měl s panem architektem nebo s kým třeba i soudit. A pozemní digitální signál tam ještě nemáte? Já sice nejsem odborník na TV, ale myslím, že když už kupovat nový přijímač, tak radši větší než menší. Aby jste za chvíli nelitovali, že jste si nekoupili něco většího. Já jsem si nedávno pořídil plasmovou TV s uhlopříčkou 125 cm a teď si připadám opravdu jako v kině a nemůžu si to vynachválit.
6. Květen 2008 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
mmm: mega bylo myšleno obrazně, protože na tak velké tv se dívat na 4:3 je fakt děs! Jinak pokud je vzdálenost do 2,5m tak 82cm doporučují jako maximum. Daniel, opravdu satelit nejde, kvůli rekonstrukci domu- fasáda, zateplení, architekt.ráz. Teda my by jsme ho mohli mít, na lodžii,za 2 roky!!!, kde to nejde technicky.Kvalitní digitální signál nemáme.Teda máme, nějaký pokus s anténou a set boxy, který se neosvědčil, protože v našem kraji není zatím pokrytí. Proto to víc nejde než jde... Ale už jsme to vyřešili. Prostě jsme našli obchod, kde se dá tv do 30dnů vrátit. A koupili jsme LG , rozlišení 50tis : 1 , nový model, 24tis.,slimka, tak snad budem spokojení. Obraz je krásný, musí být ale 14:9. I 16:9 jde, ale jen občas. Zatím nemáme vše vychytáno, ale naštěstí se obavy které jsme měli nepotvrdili. Jinak plazmu manžel odmítá, jednak technicky, jednak na tak velkou tv nemáme prostor. On má totiž v práci plazmu úhlopříčka 2m a není s ní spokojený, i když ji nemá jako tv, ale pracovní plochu :o)) Díky za názory.
6. Květen 2008 - 7:11
Obrázek uživatele Návštěvník
mmm (anonym)
aja : Děs to není!:-) Na velikost si zvyknete hrozně rychle, za chvilku vám to nepřijde. Taky koukám z 2,5 - 3 metrů. Podle mě je ta doporučovaná vzdálenost nesmysl, vždyť LCD neničí oči. Ty antény a přístroje na digit. příjem v Praze někde i půjčují - známí zkoušeli, zda jim bude fungovat nějaká pokojová digit. anténa než si ji šli koupit.
6. Květen 2008 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
mmm: Mě se t4:3 nelíbí, černé pruhy z boku, prostě moje představa je, že když veliká tv, tak velký obraz, to jsme mohli nechat naši 60cm. A mě 82-88cm přijde na 2-2,5m tak akurát, oči sice nebolí,esteticky mi to do malého prostoru nesedí, a třeba plazma hodně hřeje, to by jsme mohli zrušit topení :o))...no jo a ne každý žije v Praze, tak proto jsem se ptala, protože tady ji okolo nikdo nemá a v obchodech nás právě strašili kde čím, pokud nebude min.satelit. Seto? box na příjem digitálu nám vnutili v domě před vánocemi a k čemu nám to je, když se nedá chytnout digitální signál a když se chytne je slabý a nejde třeba zvuk?! Akurát z toho měl někdo provizi! Mít digitální příjem, neřeším to,ale protože není a sat.ne, tak proto můj dotaz na zkušenost s analogem.Manžel mi tvrdil taky něco, chtěla jsem si informace ověřit.Jeli jsme jinam a riskli to... Ale máme wifi net, a snad brzy spustí vysílání cca 25 programů i do tv, na pc to máme dávno a zadarmo. Prostě v našem městě nám nikde nechtěli ukázat, jaký obraz má tv v analogu, všude hnali vysílání přes satelit, nebo ještě častěji jen dvd.
6. Květen 2008 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
mmm (anonym)
aja : Chápu, o co ti jde. Nevím, jaká je situace teď, máme LCD asi 2,5 roku a není to LG. Taky jsme obcházeli obchody a sháněli informace. V pražs. velkých elektroprodejnách měli v té době napojené přístroje na analog. anténu, ale všechny na jednu, takže výsledek nebyl úplně směrodatný. A speciálně LG a Samsung pouštěli jen přes DVD své ukázkové pořady, takže na nich se nedalo poznat vůbec nic. Většina se vysílá ve formátu 4:3, konkrétně Česká televize vůbec nemá zařízení na širokoúhlé vysílání, takže se díváš na zkreslený obraz nebo ti ho kus nahoře a dole chybí, když to zvětšíš (pokaždé vyhovuje z těch 5 nebo kolika formátů jiný) - je to otázka zvyku a názoru. Zanedlouho se ti zdát obrazovka velká opravdu nebude - naopak, všechny menší TV ti budou připadat malé.:-)
6. Květen 2008 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
mmm: jj, už jsem na ni zvyklá, ta v druhém pokoji je fakt malá :o))) Ale mě stačí kouknout na zprávy, občas nějaký film, tv je spíš doplněk, občas u ní usínám, nejsme tv maniaci. Manžel chtěl Samsunga nebo LG, tuhle jsem já vybrala po estetické stránce, v tom jé jsem magor. Ale manžel projel technické věci a líbila se mu.Říkali, že je to nějaký nový model, prodavač uměl odpovědět na všechno. Pustil ji přes satelit a analog. Mě se totiž líbila, že je tenká - slimka,lesklá, a hlavně nemá reproduktory pod obrazem v takové té liště,ale skryré v hraně rámu, prostě je taková elegantní :o)) To víš, ženský pohled na techniku. Je to LG 32lg5000 , už je doma, už hraje, zatím jsme nadšeni.Ale je fakt, že takovéhle věci pořizujeme jako věc spotřební, klidně ji po pár letech vyměníme za něco novějšího...
6. Květen 2008 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mmm (anonym)
aja : taky se mi musí líbit a nejen mít dobré tech. parametry. Ale měním TV až když se rozbije. Je fajn, že ceny šly tak dolů - teď jsou tak na 1/3 ceny před 2,3 lety - to stály slušnější od 60 tis. výš, proti tomu je to teď pakatel a půjde to ještě níž. A to je dobře, může si to koupit už každý:-)
6. Květen 2008 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Ales Bares (anonym)
.....o cem to zde hovorite.....? Ja se stale divam na ruskeho Rubina............... Kdyz mi blednou barvicky namicham a doleji....
7. Květen 2008 - 0:42
Obrázek uživatele Návštěvník
JOHANZ (anonym)
KVALITA OBRAZU NA TELEVIZI ZALEŽÍ NA ROZLIŠENÍ(ŘÁDKOVÁNÍ)ZE SIGNÁLEM NIC NENADĚLÁŠ...MĚL JSEM SETOP BOX ALE NEBI TADY PRÍMA(OSTRAVA)OBČAS PŘI ŠPATNEM POČASÍ ČTVEREČKOBÁL OBRAZ NEBO VYPADL SIGNAL...NYNI JSEM ZA 260 KČ MĚSÍČNĚ U DIGI TV CCA 30 PROGRAMŮ VČETNĚ PORNA A MAXIMALNÍ SPOKOJENOST... DEJ SI SATELIT A ŘEŠ TO TAK ŽE HO DÁŠ NA STŘECHU NEBO NA FASADU A KAŠLI NA ARCHITEKTA NEŽ SE TO VYŘEŠÍ TO BUDE TRVAT DVA ROKY NEBUDEŠ PŘEBÍRAT POŠTU ODVOLAVAT SE ATD...A PAK JI SUNDÁŠ NA ČTRNÁCT DNÍ A ZAČNEŠ ZNOVA NEBO UŽ BUDE POZEMNÍ DIGITAL MÍT DVACET PROGRAMU A BUDE I U VÁS... JINAK JA ČEKÁM NA HD TV 1080(NA DOBROU CENU)MENŠÍ ROZLIŠENÍ NEMÁ CENU A UHLOPŘÍČKA MAX JEDEN METR...
7. Květen 2008 - 7:53
Obrázek uživatele Návštěvník
JOHANZ (anonym)
PS MINULY TÝDEN JSEM NARAZIL NA PLAZMU Z 350000 SLEVNĚNOU NA PADESÁT TISÍC JENŽA ABY JSI MĚLA K NI JEŠTE MALOU ELEKTRARNU.
7. Květen 2008 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Tak to v Datartu na Chodově mají plasmu bez deseti korun za milion. No nekupte to za ty peníze.
7. Květen 2008 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
Johanz: Psala jsem to, než jsme tv koupili, chvilku trvalo, než to sem umístili, tak už mezitím máme tv doma. Plazmu jsme nechtěli!!! Rozlišení máme 50000 : 1 , což prý je špičkové, běžně nabízí 10x menší. Satelit NE! Dům je před rekonstrukcí fasády, nové lodžiie, min rok než se vše vyřídí a 3/4roku realizece, je to bytový dům, máme byt v os.vlast. ,ale do zateplení se namontovat nesmí, balkony budou oříznuté, a potom na lodžii je to hnus, musí se kus vysunout a to je hrozné! Navíc musí být podpis spoluvlastníka domu, protože ne všichni máme byty v OS. A zbytek je u družstva a to satelity zamítá. A mě se stejně nelíbí. A když bude celý dům obl.lešením, kam ten satelit dáme?? Kabel tu není. Ale jak píšu výše, rýsuje se příjem satelit.programů od dodavatele internetu, na pc už to máme, zadarmo přes 20programů,snaží se :o)) Máme wifi připojení, tak snad se to vyřeší. A hlavně tv hraje líp než jsme čekali a tím je vše vyřešeno...
7. Květen 2008 - 13:27

Přidat komentář

Reklama

Reklama