34 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ladujete se hormony?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Pak vezte ze jsou skodlive a maji vic nevyhod nez vyhod!
22. Květen 2008 - 18:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Máš pravdu, ale zkus přesvědčit uživatelky, které si jinak představit sex nedokáží. Možná si jej bez HA představit dokáží, ale jejich partner ne - prostě z pohodlnosti. Vůbec se nedívá, jak ji do budoucna může HA rozhodit celý organismus. Můžeš do nich hučet, ale stejně tě neposlechnou. Já věřím, že ony to zjistí časem samy.
27. Květen 2008 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Nejpozději na to přijdou až jim tělo začne blbnout a samo přestane produkovat ty hormony co léta dostávalo uměle v tabletkách. Já už bych to do sebe v životě nedala! Na úkor pohodlnosti - NEPLODNOST ?? Děkuji nechci!
29. Květen 2008 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Ale oni to nepochopi: nektere to do sebe cpou uz v 15 letech,aby mohli mit sex..Ale kdyz s nim nedokazi pockat,tak at si to zdravi zkazi jestli jim to za to stoji..Taky si mysli,ze kdyz berou prasky tak jim nic nehrozi;delaj to bez kondomu a pak se divi,ze maj pohlavni nemoce.
29. Květen 2008 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Mediczka (anonym)
A tak to, že hormony celkově tělu nic moc neprospívají, jo, pravda, uživatelka má lepší pleť a pravidelný czzklus, je snad docla obehraná písnička ne....Obávám se, že zabránit vlně nasazovaní antikoncepčních tablet od 14 let se asi neubráníme.Znám spoustu slečen, kterým byla hormonální antikoncepce nasazena bez předchozí prohlídky, také ve věku pod 15 let...Když jsem ve svých 16 zahlásila v gynekologické ambulanci, že mám menzes v rozptylu 30 - 44 dní, byla mi antikoncepce napsána, aniž bych byla dotázána zda o ni stojím...Mimochodem nejvíc odpůrkyň hormonální antikoncepce jsem našla mezi lékařkami...
31. Květen 2008 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Mia (anonym)
Medizcka: opravdu jsou lékařky proti? To mě zajímá. Co o HA říkají? Všude je právě omílané přesně to, co jsi psala, ale nikdo (a už vůbec ne lékař!) neřekne nic o špatném vlivu.
31. Květen 2008 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jde o kseft! Hormony jsou skodlive!
31. Květen 2008 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
paja (anonym)
brala jsem HA 10let a po tech letech organismus zkolaboval,samozdrejme diky celkove zivotnimu stylu ale hlavne HA mela nejvetsi podil na rozhozeni kompletni imunity.kdybych mohla mit tu moznost vratim cas zpet a HA nikdy neberu.rika se i mudr vam rekne ze to ma spatny vliv,ale rekla bych ze az katastrofalni nasledky!
31. Květen 2008 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Hlavně zapomínají upozornit na ohrožení trombozou, plicní embolíí, mrtvicí, infartem, které jsou s doživotními následky či dochází rovnou k úmrtí a bohužel těchto případů stále přibývá bez ohledu na věk.
31. Květen 2008 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Takze ty,co zacnou brat HA v 15 letech jsou v 25 v haji! Antikoncepci by taky nemeli brat kuracky a zeny s zilnim onemocnenim! A cim driv se zacne brat antikoncepce,tim hur! Do 20 roku zivota by se nemela brat vubec,protoze je to neprirozeny zasah do organismu.
31. Květen 2008 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
paja (anonym)
v haji nejsou,ale muzou mit velmi zavazne zdravotni problemy,jinak souhlasim naprosto,jak jsem psala,kdyby sel vratit cas,nikdy bych to svinstvo do sebe neladovala:-(
1. Červen 2008 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
To vůbec nemusí trvat 10 let, může to přijít za týden, měsíc, je to individuální.Taky bych nikdy nepolkla HA pokud bych jen částečně tušila co dokáže.
1. Červen 2008 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Mediczka (anonym)
Mie a všem ostatním Jelikož se díky studiu medicíny, pravda i svým normálním kontaktům setkávám s lékaři celkem často, prodiskutovala jsem to s hezkou řádkou lidí...hodně z nich mi řeklo, že hormony braly například v době mezi prvním a druhým dítětem, kdy opravdu potřebovaly odatestovat a neotěhotnět, spolehlivá metoda to je, o tom ani popel...pak to zahodily. Neexistuje žádná studie, o kterou bychom se mohli opřít v otázce, zda je užívání hormonů po dlouhou dobu opravdu prospěšné - prostě proto, že ty hormony se pořád inovují a opravdu dlouhodobá studie neexistuje, Zažila jsem pár celkem radikálních názorů, že ženy z východní Evropy, kam nás "vyspělý" svět pořád ještě zařazuje, slouží v tomhle případě jako pokusní králíčci.. nevim co si o tom mám myslet,minimálně mě to vybičovalo k větší obezřetnosti.Ještě jsem nenarazila na gynekologa, který by se mnou otázku HA hodlal moc řešit ( a tím nemyslím dvouhodinovou litanii, ale prostou odpověď na otázku jaký je jeho osobní názor), ona ta neposlušnost a dotazy prostě nejsou v kurzu....Na výuce biochemie nám řekli, že v každém případě si máme nechat dělat minimálně jednou za rok jaterní testy, že by se to mělo dělat naprosto paušálně,ale kolegové gynekologové na to prděj ( cituji vyučujícího).S játráky jsem byla odmítnuta jednou - poté jsem řekla, že jsem byla na lékařské fakultě poučena, že.... a v tu ránu jsem měla žádanku v ruce..známé jsem samozřejmě informovala, ani jedné z nich ovšem nebylo vyhověno.Hlavní komplikace zde vyčetla Lea, navíc ještě statisticky téměř bezvýznamné, ale pro jedince celkem fatální nádory jater ( opět cituji vyučujícího).Antikoncepce je obrovský obchod, v příbalovém letáku pokud vím, ale najdete výčet možných komplikací, ale vedlejší účinky má i Paralen, takže předpokládám, že tomu málokdo věnuje byť jen zvýšenou pozornost. Základ je asi uvažovat selskym rozumem, zhodnotit si jiný možnosti, vlatsní priority..Fakt je ten, že hormony jsou jako antikoncepce prostě nejlepší zhpůsob jak nechovat...když pominu celibát ve kterým teď žiju já :-(
1. Červen 2008 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ale pred pohlavnimi chorobami to nechrani,naopak to zvysuje provozovani sexu bez kondomu a tim i vyskyt pohl.chorob.
1. Červen 2008 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Mediczka (anonym)
No to samozřejmě nechrání,jak by mohlo..Ale neni to primární nežádoucí účinek.
1. Červen 2008 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Trombozy a plicní embolie nejen, že nejsou statisticky sledovány,ale vyskytují se čím dál častěji, během pobytu v nemocnici jsem zanmanenala za 3 týdny 3 případy mladých žen a další jsem se dozvěděla od mladých sestřiček. prevncí nejsou jaterní testy, ale jen genetické rozbory krve na poruchy srážlivost, ty jsou velmi nákladné, tak proč by se to řešilo. Přitom by to úšetřilo zdravotnicví peníze do budoucna a sloužilo i jako prevnce pro cestování, malé i velké zákroky atd...
2. Červen 2008 - 10:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Mediczka (anonym)
No Leo, my tady to víme, ale je fakt fuška hovořit potom s doktorem, já jem si vždycky na gyndě připadala jak nějakej trouba, potencionální těhotná ovce bez mozku.NO nicméně jsem hormony baštila tři roky.Ted jsem se prostě vybodla na to, že nebudu mít pěknou plet, nebudu pravielně menstruovat, ale v porovnání se zbylýma trablema života je to prd, takže jsem prášky prostě zahodila...
2. Červen 2008 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Tak si M... najdi dobrou kožní lékařku, bude to chtít trpělivost, zkoušení a najde se po nějakem čase řešení. U mne to bylo také tak, kožní potíže s pokožkou ve vlasech + velké padání a po bezvýsledkných pokusech mě vnutily HA, výsledek odepsané nohy + plicní embolka a nakonec to zase řešila kožní a teď to jde,takže držím pěstičky.
4. Červen 2008 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Ládujeme ládujeme:-) a jsme moc spokojené
17. Září 2008 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
lucie, všeho do času. Teď jsi spokojená. Ale budeš tu ještě mnoho let a co potom, o tom nepřemýšlíš? Hormony už nikdy. Leda by šlo o život. Rozhodily mi cyklus slušně, brala jsem je od 19 do 21 let. A pak se z toho 6 let léčila.
17. Září 2008 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Hm, nohy mám taky v prdeli po HA, kterou jsem vysadila nedávno po 5ti letech. Sama doktorka na cévním mi řekla, že "moderní antikoncepce se pyšní jak obsahuje málo hormonů, ale ve skutečnosti může být ještě škodlivější" ... Jako náhradu teď kondom, do budoucna plánujeme Pharmatex + přerušovaná soulož.
17. Září 2008 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
My jsme vlastně už od narození druhého dítěte (10 let) na kondomech. Výjimečně v době kolem menstruace zkusíme přerušovanou soulož. Funguje to. Možná taky proto, že kdyby se "přihodilo", zas taková katastrofa to nebude, ikdyž komplikace určitě, nejsem už nejmladší... Jinak jsem ráda, že už i někteří lékaři přišli na to, že HA není neškodná. Já si vždycky u gynekologa připadám jako exot, když nic neberu. Jeden se mě dokonce ptal, jestli jsem v nějaké sektě nebo co... :oD
18. Září 2008 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
HA jsem nikdy nebrala ani ji nikdy brát nechtěla. S muži jsem si něco začala relativně pozdě, a to jsme vždy používali kondom. Kondom nyní používáme i s manželem a on mě nenutí do HA. Do HA jsem byla nucena jen jednou, a to svou gynekoložkou. Přišla jsem na kontrolu, když bylo synovi asi 11 měsíců. Nabízela mi HA jako hotovou věc.Řekla jsem, že používáme s manželem kondom. Prý to nestačí a vykřikla:"To prostě musíte!" A pak ještě křičela:"Cóóže? Tak velký děcko a vy ještě kojíte?Ale to vás vyčerpává, musíte přestat!"Bylo velmi nepříjemné s ní jednat, a tak jsem změnila lékaře. Dostala jsem do ruky svou dokumentaci, kde bylo už dopředu od ní napsané zprávy o HA, přestože jsem to odmítla. Nemůžu si pomoct, ona snad musela brát nějakou provizi, když tak nutila.
18. Září 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Že ses s takovou lékařkou bavila, šla bych jinam hned. Nejsem proti HA, ale vyžaduju doktora, který se mnou bude jednat podle mých představ. Odešla jsem podobně od praktické lékařky. Nejednala v souladu s mým přesvědčením.
18. Září 2008 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Teda holky, ja jsem sice aktivni uzivatelka Pharmatexove diskuse:),ale ze zvedavosti jsem mrkla i sem a to je hruza ten pristup lekaru, ze?Natura, kterou podezrivali ze sekty,to je vazne neskutecne.Ja mam 22 let a to uz mam ctvrteho gynekologa.Hadejte proc???Mam vzacnou metabolickou poruchu,ktera se u me projevila jako jaterne ledvinova forma,jsem celozivotne zavisla na lecich, ktere me udrzuji tyto dva zivotne dulezite organy jakz takz ve forme,nicmene ledviny mi ted zacaly trosku blbnout:(Takze je jasne, ze HA brat nemuzu.Moji gynekolove to absolutne nechapali, vnucovali mi ji s tim, ze to mam zkusit a kdyby mi zacaly jatra a ledviny vice blbnout, tak ze to mam vysadit.Pricemz muj hepatolog i nefrolog mi to jasne zakazali. Jeden gynekolog dokonce tu moji nemoc neznal!!!!! Beru, ze je vzacna, je nas asi 100 v CR:(, ale jako MUDr. by mel znat i takove choroby, ne? To jsem byla uplne sokovana a odesla jsem po prvni prohlidce a to jsem tam vrazila 1000 Kc za registraci, protoze to byl soukromy lekar s nadstandardnimi sluzbami. Ano, nadstandardne neznal moji nemoc. Pak jsem byla u dalsiho a ten tu moji nemoc teda znal, ale porad mlel, ze to mam zkusit a uvidime podle stavu, byl az neprijemny,tak jsem pozadala hepatologa, aby mu zavolal a rekl, ze to brat proste nesmim. Pan doktor hepatolog mi ale rekl, ze to je naprosto nevhodne, aby takhle volal kolegum, ze pokud ten gynekolog ma mozek, tak sam vi, ze HA brat nemuzu a tak mi rekl, ze mam od nej odejit, ze nikomu volat nebude. Tak jsem se tomu gynekologovi snazila vysvetlit, ze mi to interniste nedoporucuji a vite co mi na to rek?Pry:"Oni se chteji jen pojistit, aby vam nic nebylo, ale podle me to klidne muzete zkusit." Jasne, beru denne tisic leku, jezdim az do Prahy ke specialistovi, kde me bohuzel radeji s predstihem zaradili na cekaci listinu na transplantaci jater, protoze moje nemoc je bohuzel nepredvidatelna. A ten gynekolog mi to stejne tvrdil dale,tak jsem se na nej taky vykaslala. Ted mam ctvrteho a taky docela nic moc, jedna se mnou docela normalne,ale taky to neni ono. Akorat je to nejlepsi gynekologicky operater v kraji, takze moc se mi nechce ho menit, ale je mozne, ze budu jeste hledat dalsiho. Obavam se vsak, ze gynekologa, ktery by se na zeny, co nechteji brat HA nedival skrze prsty tady v CR ani neexistuje:(
18. Září 2008 - 10:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Já mám supr gynekoložku, nedám na ní už 10 let dopustit a doufám, že mi to vydrží.:) Irenko, vzpomněla jsem si při tvém psaní na svou příbuznou, která měla při prvním těhotenství velké potíže s játry. Její gynekoložka jí pak v klidu předepsala HA a řekla, že není důvod nemít další dítě. Sice se jí podařilo dítě donosit, ale s obrovskými problémy. V podstatě si z ní v Podolí, kde dlouho v těhotenství ležela, udělali pokusného králíka. Cpali do ní nějaký lék na játra, co by se neměl v těhotenství užívat déle než 14 dní asi 3 měsíce než bylo dítě schopné předčasného porodu. Čekali, zda játra příbuzné budou vůbec znovu fungovat a jak dopadne dítě. Nikdo to nevěděl, nikdo z tamních lékařů neměl předchozí zkušenost. Když jsem se zpětně ptala své gynekoložky, řekla mi, že by takové ženě nikdy HA nepředepsala a asi druhé dítě nedoporučila. Játra příbuzné fungují, ale zda bude dítě naprosto bez následků se ještě neví.:(( Určitě jsou i dobří doktoři, chce to hledet a nenechat se odradit.:)
18. Září 2008 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Tinko, nejsi nahodou z moravskoslezskeho kraje?:)
18. Září 2008 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Irenko, je mi líto, Praha.:)) Nevím přesně co ti je, tvoje nemoc je asi hodně vzácná. a já lékař nejsem. Díky své příbuzné vím, co jsou problémy s játry. A můj muž má polycystické ledviny a před nedávnem prodělal velmi těžký zánět ledvin, že to vypadalo na dialýzy nebo transplantaci. Naštěstí se z toho dostal a prozatím je v pořádku. Držím ti palce, ať se ti daří co možná nejlépe!:) Máš úplnou pravdu, že lékař z jiného oboru, ke kterému jdeš, by si měl zjistit, co tvá nemoc je a obnáší, pokud to neví. Aby při tvé léčbě nepochybil a neublížil ti navíc.
18. Září 2008 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Dekuju moc Tinko! Taky tobe i tvemu muzi preju hodne sil a zdravi!:)
18. Září 2008 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Dík dík, tobě taky Irenko.:)
18. Září 2008 - 14:16

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama