56 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kšandy nebo pásek ?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Radek K. (anonym)
Máte raději na kalhotách kšandy nebo pásek ?Já preferuju kšandy, ale zdá se mi že dříve se nosily víc. Co vy na to ?
16. Srpen 2008 - 8:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ariesek (anonym)
Já nosím převážně pásek,Kšandy si beru v zimě když nosím punčocháče.
18. Srpen 2008 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jako módní doplněk ke zvýraznění pivního břichu jsou kšandy nepřekonatelné.
20. Srpen 2008 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Kšandy jsou pro mě nezbytné, protože na kulové ploše kalhoty nedrží a pásek nepomůže.
25. Srpen 2008 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Osobně mám radši kšandy, jsou pohodlnější. Ale nosím je jenom pod svetrem, sakem apod., aby nebyly vidět. Po ulici bych si v nich jít netroufal.
15. Duben 2009 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel Novák (anonym)
Já nosím pásek i kšandy jistota je jistota.
15. Duben 2009 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
kšandy to je klasika našich dědu
15. Duben 2009 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohumil (anonym)
Je pravda, že je nosí spíš starší páni, ale na jaře a v létě se těch, kterým jsou kšandy vidět, vždycky dá pár potkat, takže když vezmeme v úvahu, že někteří další je nosí tak, aby nebyly vidět, vychází mi z toho, že jich zas tak málo být nemusí.
9. Červen 2009 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj chtěl bych se zeptat. Je mi 13 let a chtěl bych nosit kšandy, mě se hrozně líbí, ale od nás v 7.A je nikdo nenosí. Jsou pohodlné a já je zkrátka miluju, ale nechci aby se mi lidi ve třídě smály. Poraďte mi prosím. Předem děkuji. Honza
24. Březen 2011 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Stenley (anonym)
Máte raději na kalhotách...nemám raději nic :-)
17. Červen 2011 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír (anonym)
Dávám přednost kšandám, ale podobně jako pan Josef si je netroufám nosit na veřejnosti, takže v létě se buď potím v saku, vestě apod., nebo si je neberu a pak si pořád popotahuji kalhoty. Inu, jsem už starší pán a dřív platilo, že kdo má šle, nemůže se v nich veřejně ukázat. Je to pro mě v teplém počasí nepohodlné, ale pořád musím myslet na to, co by tomu lidé řekli, kdybych vyrazil jen v kšandách. Rád bych to překonal, jenže si netroufám. Dokázal by mě v tom někdo podpořit rozumným argumentem?
1. Červen 2012 - 0:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Holky kšandy milujou ... !
30. Listopad 2012 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Danieli, (anonym)
to tedy nevím,já zase píšu pouze za sebe a řeknu ti,jedině pásek.No asi budu nějaká divná,vid?,když ty máš zkušenost,že holkám se líbí kšandy,brrrr.
30. Listopad 2012 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (54) (anonym)
Já také nosím kšandy, je to pro mě pohodlnější. Jsem myslivec a nosím kšandy připevněné ke kalhotám knoflíky, takže nepovolí, když jdu do lesa, tak je mám vetšinou pod kabátem. Ale jinak jsou vidět, když jsem třeba v hospodě a je nás tam víc, co je nosí. Nosím je i doma nebo na zahradě a nikomu to nevadí.
4. Leden 2013 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
U (anonym)
Já také nosím kšandy, je...starších pánů třeba,ale jinak mě osobně pásek.
4. Leden 2013 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Bývalý vojín (anonym)
Kšandy jsme měli nafasované i k maskáčům vz. 60, protože samotný opasek zatížený patrontaškou, feldflaškou a bodákem by gatě zcela jistě neudržel.
4. Leden 2013 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Kšandy (anonym)
Kšandy jsme měli...kolikrát nosí i mladí kluci a mají je puštěné dolů,asi je to moderní.Ale každý má na to svůj názor,mě se to třeba nikdy nelíbilo a dodnes nelíbí.Ale,pokud to na vojně muselo být,tak OK.
4. Leden 2013 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Dávám přednost kšandám,...Jako pan Vladimír, jsem také starší pán (předválečný ročník, možná to naznačuje i moje jméno) a šle jsem začal nosit už před několika lety, ne snad, že bych byl tak tlustý, ale proto, že jsou pohodlné. Ze začátku jsem je nosil tak, aby nebyly vidět, až jednou v létě mi bylo na ulici v saku takové horko, že jsem si ho – chtě nechtě, kšandy nekšandy – musel vysvléci a nést ho přes ruku. Zpočátku jsem se cítil nesvůj, ale nikdo si mne nevšímal, svět se nezbořil a za chvíli jsem si ani já neuvědomil, že jdu jen tak ve šlích. Byl to sice postupný proces, ale časem jsem se za jejich nošení přestal stydět a nikdy se mi nestalo, že by na ně někdo nějak nevhodně reagoval. Nejsem sice nějaký „kšandový exhibicionista“, ale pokud si to okolnosti (počasí) vyžádají, je možné mne v nich vidět. Pane Vladimíre, nemusíte si dělat žádné starosti: Doma jistě všichni vědí, že šle nosíte, cizím je to jedno a sousedé a známí si zvyknou stejně, jako když např. někdo začne nosit brýle. Dnes už asi opravdu nikdo nepokládá nošení šlí na veřejnosti za něco nevhodného (dějí se horší věci, které by lidem měly vadit) a jistě je to lepší než se v horku potit nebo popotahovat kalhoty – to je možná nápadnější než šle samy. Stačí jen se odhodlat a sám uvidíte, že to Vám to časem ani nepřijde. Alois
5. Leden 2013 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (54) (anonym)
Máte pravdu v tom, že je to o zvyk. Nejdříve na to lidé koukají, ale poté už to ani nepřijde. Kšandy jsem začal nosit již taky před mnoha lety, teď je nosím skoro pořád, doma ve skříni jich mám i více a cítím se pohodlně, hlavně když jdu do lesa, tak jsou mi k nezaplacení, protože si kalhoty nemusím pořád popotahovat.
14. Leden 2013 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Bedřich (anonym)
Jednoznačně dávám přednost kšandám. Pánové, noste je všichni, nedotkne se vás utahování opasků.
27. Leden 2013 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
tintin (anonym)
Ach ta vaše čeština. V brněnském hantecu se tomu říká šráky, správně se to však jmenuje šle.
28. Leden 2013 - 1:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Stanislav (anonym)
U nás (na Hané) říkáme také šráky, nejen v Brně, jinak je mi ale jedno, když se tu píše o kšandách nebo o šrákách, i když správně jsou to šle. Nemusíme tady snad nutně psát stoprocentně knižně, hlavně, když si rozumíme. Šle (šráky, kšandy, hozentregy) jsem začal nosit, když jsem zhubl a kalhoty na mně začaly plandat. Poutka k řemenu neměly, takže šle byly jediné řešení. Zvykl jsem si na ně a dnes je mám na všech kalhotách, i na těch, na kterých bych nemusel. Opasek už vůbec nenosím.
11. Únor 2013 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
S nástupem teplých dnů jsem si vzpomněl na tuto diskusi a přispívám jednou poznámkou: Dnes jsem potkal hned několik pánů, jimž byly pod rozepnutým sakem nebo bundou vidět šle, a jednoho, který šel jen v košili a šlích. Nikomu z nich a ani jejich okolí to zjevně nevadilo, což mi opět potvrdilo, že kdokoliv, kdo šle nosí, se v nich může bez obav objevit i na ulici. Pane Vladimíre, pokud je to ještě aktuální, opravdu se za jejich nošení nemusíte stydět. Zařiďte se podle toho, co je pro Vás dobré.
18. Duben 2013 - 22:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já tedy osobně preferuji pásek, ale je to asi věc názoru a hlavně zvyku. Kdysi jsem nosil i kšandy, ale pořád jsem měl problém s tím, že mi padaly z ramenou.Navíc se mi každou chvíli rozeply a to jsem nesnášel.
18. Duben 2013 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Já tedy osobně preferuji...Máte pravdu, určitě je to věc názoru a zvyku. Je jasné, že padající a rozepínající šle by sotvakdo chtěl nosit. Co se týče sklouzávání z ramen, mělo by stačit nastavit šle na kratší délku a případně vzadu posunout spojovník obou šlí výše (pak šle na ramenou lépe drží), vždycky mi to pomohlo tento problém vyřešit. S rozepínáním nemám osobní zkušenosti, šle se mně nikdy samy od sebe neodeply, možná jste je měl nějak poškozené.
19. Duben 2013 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Já nosím kšandy. Nemohou se mi odepnout, protože nosím šle na knoflíky a jsou velmi pohodlné. Dnes jsem s nimi byl v lese na dřevo a ani jednou jsem si nemusel kalhoty popotahovat. Jsem už staršího ročníku a kšandy nenosím s přátel sám.
2. Květen 2013 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Otec (73) nosí kšandy už několik let, ale mezi lidmi by se v nich neukázal. Před nějakou dobou jsem ho byl navštívit v lázních. Udělali jsme si procházku a najednou jsem si všiml, že je v obličeji celý rudý a potí se. Docela mě to vylekalo, protože otec má vysoký tlak a problémy se srdcem, ale ukázalo se, že je mu jen horko. Na otázku, proč si nesundá sako, mi odpověděl, že nemůže, protože má kšandy a co by tomu lidé řekli. Nakonec jsem ho přesvědčil nebo spíš donutil sako sundat(zdraví je přednější, nikdo ho tu nezná a jiní chodí v kšandách normálně), ale otec byl v obličeji červený dál, jen ne z horka, ale ze studu. Už se v tom asi nezmění, lidé jsou různí. Tolik k tématu.
7. Květen 2013 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Jakožto občasnému přispěvateli do této diskuse mi nedá, abych se nezmínil o následující příhodě: Před několika dny jsem se vracel z nákupu. Protože bylo teplo, šel jsem jen v košili a v kalhotech se šlemi. Při čekání na přechodu jsem si všiml projíždějícího autobusu, jehož řidič měl rovněž šle. Když autobus míjel přechod, řidič zvedl ruku na pozdrav. Kromě mne na přechodu čekali ještě asi dva lidé (šle neměli), jinak široko daleko nikdo. Že by ten řidič zdravil mě kvůli šlím jako "kolegu"?
14. Červen 2013 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lojzo, (anonym)
to je legrace.
14. Červen 2013 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
to je legrace.K reakci na můj příspěvek si dovoluji jednu poznámku: Výše uvedené vyjádření „to je legrace“ připouští několikerý výklad: Pokud je tím míněno, že jsem si příhodu vymyslel, pak musím zdůraznit, že vše je čistá pravda, opravdu se to tak stalo. Jestliže to má znamenat, že jsem se zde o svůj zážitek podělil pro pobavení čtenářů, mohu s tímto výkladem souhlasit. Možná je i interpretace, že můj příběh diskutujícího, který na něj zareagoval, opravdu pobavil, což mě těší. A konečně lze příslušný výrok vyložit tak, že řidič zvedl ruku na pozdrav z legrace – i to je možné. Omlouvám se za tento podrobný rozbor, ale je to zřejmě má nemoc z povolání – od ukončení škol až do odchodu do důchodu jsem pracoval v zaměstnání, kde velmi záleželo na přesném vyjadřování. Zdravím všechny čtenáře této diskuse a děkuji za pochopení.
17. Červen 2013 - 22:59

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama