92 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

KRIZE- Jak se na ní připravujete?

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Co si myslíte o tom, jak nás stále straší krizí? Bojíte se jí a jak se na ní připravujete?
5. Prosinec 2011 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Co si myslíte o tom, jak...Danieli, nebylo by lepší něco dělat pro lidi, než jen remcat na diskusi?
5. Prosinec 2011 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Danieli, nebylo by lepší...To je tedy příspěvěk jak noha.
5. Prosinec 2011 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Danieli, nebylo by lepší...Založil jsem diskuzi, kde si lidé mohou třeba i radit či vzájemně se podpořit. Nikde jsem nepsal, že by zde lidi měli remcat. A i to remcání může někomu pomoci. Apropo, co ty děláš pro lidi?
5. Prosinec 2011 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Edita (anonym)
Danieli, nebylo by lepší...Daniel založil jednu z mnoha diskuzí-na pokec-proto vznikají... lidé se zajímají o názory druhých ...a co by měl jako dělat pro lidi ?? Jako jít spasit svět a zlikvidovat krizi ? Jak jsi Májo přišla na termín remcat ? Když někdo položí na net otázku, jde ihned o remcání ? Danieli, tady není moc na místě už otázka, co budu já nebo ty nebo jiný dělat pro lidi, každý se o sebe musí postarat sám, to je stará vesta. Souhlasíš ? Ale na místě je otázka-co udělám pro svou rodinu, aby se neměla mizerně ... takže já pro to, abychom přežili ten srab, co se chystá, prodávám jednu z nemovitostí,dále muž mění práci, jde pracovat za lepší peníze a věř, že hledal intenzivně dva roky. I já měním práci za lépe placenou hledala jsem rok a půl. Oba budem dost daleko djíždět, tedy slevovat hodně ze svého pohodlí a makat od nevidím do nevidím, ale jinudy cesta nevede, pokud máme pokrýt nutné výdaje včetně potřeb dospívajících dětí. Hodlám urychleně umořit zbytek hypotéky, samozřejmě v době, kdy za to nejsou sankce a být naprosto bez dluhů. Oba v práci chceme mít konkurenční doložku, což se podařilo-tedy solidní odstupné v případě ukončení pracovního poměru z jakéhokoli důvodu. Prostě se musíme smekat ... že jsme v prdeli docela ( s prominutím ) poznáme, až půjde cikán do práce, ale tak moc asi v té prdeli nebudem nikdy, i kdyby padlo euro všecho kolem toho...
5. Prosinec 2011 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Daniel založil jednu z mnoha...Aha, je mi jasné, že neušíte s kým máte tu čest:)). Tak si to jeho remcání, kopírování příspěvků a naprostou netoleranci hezky užijte.
5. Prosinec 2011 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Daniel založil jednu z mnoha...To my zas zvažujem přestěhovat se na venkov, nakoupit domácí zvířata, aby bylo co jíst a abysme se zbavili drahého nájemu ve městě - bude to však též zanmenat dojíždění do práce - aspoň do té doby, dokaď práce bude:-) K Máje nevím, co říci, protože nevím vůbec o čem mluví - buď si mne s někým plete nebo je sama nějakým tím internetovým provokatérem.
6. Prosinec 2011 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Muriel (anonym)
DANIELI, JAKÁ DOMÁCÍ ZVÍŘATA MÁŠ NA MYSLI? Slepici za 200-300, která ti obden snese vejce za cca 2 koruny a sežere zrní za koruny 3? Nebo prasátko? Dnes zemědělci tratí na kg vepřového kolem 10 Kč. Nebo budeš mít kozu či ovečky? Aby tě uživili ovce nebo kozy, musel bys jich mít desítky, k tomu potřebuješ stáje, louky na seno atd... Dnes je všechno z toho co zde vypisuji levnější koupit v obchodě, a mélokoho to uživí, ale může přijít doba, kdy tomu tak nebude, to je fakt. Toto je zajímavéhttp://www.youtube.com/watch?v=IklYJnb3IfI&feature=related
6. Prosinec 2011 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
O jake krizi mluvite?
6. Prosinec 2011 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Pro začátek ty slepice. Samozřejmě, že dnes e to zas tak nevyplatí, ale i podle toho tvého videa, kdyby byl průser a prázdné regály, tak furt lepší mít doma vejce než zlato za které s nic nekoupím. A de pak shánět slepice - budou ještě dražší než dnes. Píšeš, že pro uživení by člověk musel mít desítky koz, ovcí - to myslíš, pokud by si tím měl člověk vydělávat na oblečení, nájem, auto atd. Pokud by však mělo jít o holé přežití a jídlo, tak ti přece musí stačit koza a pár slepic + vypěstovaná zelenina, brambory, ořechy - takjak to lidé měli dříve. Nebo co myslíš? Rád se nechám poučit, co vlastně člověk potřebuje pro přežití.
6. Prosinec 2011 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Řešením je znár (anonym)
DANIELI, JAKÁ DOMÁCÍ...http://www.novinky.cz/ekonomika/252719-banky-a-vlady-jsou-na-noze-berlin-zvazuje-znarodneni-obri-commerzbank.html?ref=boxE
6. Prosinec 2011 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
O jake krizi mluvite?O té, kterou všude straší a která dle mého nenastane. Doufám.
6. Prosinec 2011 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Muriel (anonym)
Ano Danieli, lidé dřív žili jen z toho co vypěstovali, ale mezi nimi a námi je jeden velký rozdíl. V dnešní době bez postřiků nevypěstuješ skoro nic, na všem je píseň nebo něco jiného co plody bez chem postřiku znehodnocuje. Navíc lidé dnes nemají vůbec žádné znalosti ohledně zahradničení, chovu zvířectva. V Americe se prý zemedělstvím živí jen o,5 % lidí. Ta generace, která to uměla už to zapomněla nebo zemřeli, vím na internetu je ledaco, ale jak třeba řádkovat při setí se zde asi nedovíš. Neříkám, že lidé nejsou schopni se k tomu nějak dopracovat, ale podle mne to bude bolestivé, protože většina bydlí ve městech a všechno jim bylo přinášeno, celý život, až pod nos. Schválně -zvládl bys odchov kuřátek, nebo nějaký smysluplný chov králíků. Věděl bys co jim dát žrát, kdy připustit samici a kdy odstavit králíčky? Podle mne je to dost věda, která se předávala z generaci na generaci, teď 2 generace z toho byli vypuštěné, v tom vidím ten problém. Ale věřím, že se to bude dát nějak zvládnout.
6. Prosinec 2011 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Muriel (anonym)
O té, kterou všude straší...Minulý týden jsem se díval na Hyde Park s jedním ekonomem prof. Zeleným a ten nemluvil o krizi, ale o transformaci, která přichází někdy po několika stovkách let, někdy po stovce někdy po desítkách let. Mluvil o tom jak se agrární společnost transformovala začátkem tohoto století na průmyslovou, po válce na společnost služeb. Rozložení dnešní společnosti je 0,5% zemědělství, kolem 15 % průmysl a 80% služby, které nevytvářejí žádné hodnoty. To znamená že něco kolem 15 % lidí táhne ten zbytek, ale tomuto systému dochází dech a zatím společnost nenašla způsoby jak z toho ven. On řešení vidí v tom, že se lidé vrátí zpátky k regionálním aktivitám, myslel tím, že lidé si už nechtějí kupovat chem. zpracované potraviny v supermarketech, chtějí čerstvé. U nás se třeba velmi daří řezníkovi, který dělá výbornou tlačenku. Má neustále vyprodané. Podobně jsou prý na tom i začínající podniktelé v tomto odvětví v Americe.
6. Prosinec 2011 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
pamětník (anonym)
Bude to jako za války, lidé budou jezdit na venkov a za potraviny platit zlatem.Pamatuju si,že coby malí kluci jsme prolézali stodolama velkých sedláků, které byly napěchované drahým nábytkem, kobercema. Největší sedlák ve vsi, Skočný, si nechal udělat kompletní zlatý chrup. Jeho žena chodila do kostela ověšená zlatem, až to bylo nemilé i panu farářovi.A nebyl ve vsi sám.V hospodě, u tak zvaného "selského stolu"se karty hrály o tisíce. V roce 1947 prošla vsí "protišmelinářská" komise a od Skočného balíky látek odvážely 4 nákladní auta. Maminka chodívala za války pomáhat při polních pracech.Jednou se omylem dostala do jejich spižírny a týden potom nemohla spát z toho, co tam viděla.
6. Prosinec 2011 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Antonín - pozná (anonym)
Tak odchov kuřátek vám hned rozmluvím. Můj syn si před 3 roky vzpoměl, že by rád choval slepičky. Máme v rodě silné kulacké kořeny a tak jsem si řekl, no třeba by nebylo špatné syna v něčem takovém podpořit. Měl povoleno zakoupení 5 kuřátek. Když se ale vrátil z obchodu, kam ho dovezl švagr, tak nejenom že si donesl 12 kuřátek, ale také 4 kachničky. Když ony byly tak roztomilé. No, co se dá dělat. Pomyslel jsem si. Zatím jsme je nechali v krabici, ale samozřejmě bylo nutné pomalu řešit jejich umístění, až vyrostou. Tedy vybudovat kurník. Zakoupili jsme něco jako polotovar kurníku a doma na zahradě ho postavili. Byla to sympatická boudička, která ovšem měla speciální větrání a vyhřívání, aby nebohým slepičkám nebyla zima. No a dále bylo třeba dokoupit krmení, něco, z čeho budou pít vodu, slámu na vystlání a další věci. Takže když jsem všechno sečetl, tak se cena uspěšně vyšplhala asi k 15 tisícům korun. Někdo by to vše možná zvládl levněji, ale já nejsem domácí kutil, tak jsem radši koupil co jsem mohl. No a teď jsme jen čekali na první vajíčka. To samozřejmě přišlo a celá rodina jsme měli radost. jenže než k tomu došlo, tak se muselo mnohonásobně kupovat krmivo, neustále kurník čistit a také bylo třeba vybudovat zvířectvu ohrádku, nebo by neusále utíkali mimo vyznačený prostor. Časem se zvedla i produkce vajec, ale podle mého jsme byli stále v mínusu. Jednou se pár slepic zaběhlo a sousedce ožralo květiny, což mělo za následek koupi drahého vína a omluvu. Pak sousedův pes asi 3 slepice zakousl, další 3 se prostě někam zaběhly, jedna chcípla sama od sebe atd. A my jsme stále jen kupovali zrní a čistili kurník a doufali, že slepice neožerou květinovou výzdobu celému okolí. Jednou jsme 2 slípky nechali zabít a to jsem byl donucen je oškubat a zbavit peří. Pro mě velmi traumatický zážitek. Pak jsme ty slípky z vlastní produkce upekli, ale maso nic moc. Takže závěr, jako poučná zkušenost pro potomky ano, ale na uživení ani náhodou. Ale aby vše nevyznělo negativně tak ty vejce byly skvělé a měly krásné syté žloutky.
6. Prosinec 2011 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Mureili a pamětníku - to jsou moc zajímavé příspěvky. Vlastně nějak tak si myslím, že to bude. Na venkově, kde máme chalupu je pár šikovnejch lidí, co umí řemeslo, zároveň si nakoupili pozemky, pěstují si vše pro svou potřebu, přebytky prodávají po sousedech - takovým lidem se podle mne bude dařit za jakékoliv krize. Samozžejmě nesmí se to vyhrotit do rabování, války a podobných zvěrstev. Zároveň však na té vsi žije i plno lidí, co si své pozemky vydláždili, postavili bazény, vykáceli stromy, protože jablka z obchodu jsou bez práce a levné, prací jsou závislí zcela na dojíždění do města a službách- tyto lidé už nyní začínají mít problémy a bohužel, jak už to je zvykem brojí a pomlouvají ty šikovné. A další sortou lidí na venkově jsou spekulanti, kteří skoupili pozemky, nechávají je zcela ladem a nyní je nechtějí prodávat, protože čekají až bude jednou po krizi a opět nastane realitní ráj - jestli se dočkají, je ve hvězdách.
6. Prosinec 2011 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Tak odchov kuřátek vám...Antoníne přesně tak to nyní vidím - slepice jako docela náročný koníček - aspoň zpočátku. Ale v případě, že by jednou peníze neměly mít žádnou hodnotu, jakse dnes někdy straší, tak to že budu mít kurník a slepice, které by v budoucnu mohly kromě vajec mít i kuřata, je přece jenom nějaká hodnota. Otázka tedy stoí, když dnes mám na účtě 15000 - co s nimi? Mít je dál na účtě nebo za ně pořídit zlato či kurník a slepice?
6. Prosinec 2011 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Mlátim manželku
6. Prosinec 2011 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
MUriel (anonym)
Pamětníku,tak nějak si myslím, že by to dopadlo u většiny z nás, počáteční obrovské náklady, špinavá práce a nokonec mu je někdo ukradne, nebo je zakousne pes navíc, když náhodou něoo přežije,zabít je to člověku líto a i když se přemůže tak u kuchání se mu obrátí žaludek, že si raději jde posolit chleba. :-) Ačkoli je příběh velmi směšný,je i bohužel velmi realistický. Jinak danieli za 15 tis, by jsi asi moc zlata při dnešních cenách nekoupil, v tvém případě bych byla raději pro ten kurník, jen slepice snášení tak 3-5 let, potom bude třeba si koupit nové nebo si odchovat kuřátka na to budeš potřebovat směsi, vyhřívací zařízení, spiciální krmítko a někoho kdo bude hlídat aby se nepřehřály nezastudili. Jinak pojdou do jednoho. Kdyby jsi si koupi zlatý řetěz měl by jsi to bez práce, ale zas nevím, kdo by si ho s tebou vyměnil v době skutečné krize, za chleba nebo sůl. Tak mně napadlo nebyla pohádka Sůl nad zlato napsána v době nějaké krize?
6. Prosinec 2011 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Antonín (anonym)
Antoníne přesně tak to...Tak já tu největší hodnotu vidím v tom, že nám zbyl ten kurník, ve kterém teď máme zahradní nářadí. Ten už nám nikdo nevezme. A ještě k tomu výčtu těch negativ jsem zapomněl dodat, že slepice za sebou zanechávají "nepořádek" a z jednoho roztomilého kuřátka se vyklubal agresivní kohout, který mě jednou napadl, poté co jsem šel vybrat vejce z kurníku. No a jelikož jsem v tu chvíli nevěděl jak se ubránit, tak jsem těch několik vajec (asi 6) hodil po tom kohoutovi, tak že jsem se finančně dostal do většího mínusu :-) No když si na to vzpomenu, tak zážitky z chovu slepic jsou nazapomenutelné:-) Ale k tvé otázce. 15 tisíc bych znovu do chovu slepic neinvestoval. Pokud je necháš na učtu, budou Ti akorát strhávat poplatky a tvých 15000 se bude snižovat a zlato je nahoře. Ale možná půjde ještě výš. Až krachne euro, lidi s penězma je budou chtít někam dát, takže si myslím, že zlato má budoucnost.
6. Prosinec 2011 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
" Kdyby jsi si koupi zlatý řetěz měl by jsi to bez práce, ale zas nevím, kdo by si ho s tebou vyměnil v době skutečné krize, za chleba nebo sůl." - Tak tohle je přesně moje úvaha. Plno lidí,co má prachy,tak je dává do zlata. A co pak bude s tím jejich zlatem, co s ním budou dělat - nechci mít zlaté zuby ani manželku ověšenou zlatem. Furt mi nějak nedochází ten smysl? Kdy to zlato prodám za velký balík nějaké tvrdé měny a hlavně komu, když všichni ti bohtí budou mít zlato a budu ho chtít prodat? (bavíme se hypoteticky, protože fakt na hroudy zlata nemá ale stej by mne to zajímalo) A Antoníne stále si mi ty slepice nerozmluvil, kort když napíšeš, že zážitky z chovu slepic jsou nazapomenutelné:-) Někdo dává za zážitky těžké prachy:-) A ohledně toho chovu kuřat - ono dnes už si ani slepice neumí sama poradit a kuřata vysedět a odchovat?
6. Prosinec 2011 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Muriel (anonym)
Antoníne, nechceš napsat Příručku, pro začátečníky v chovu slepic, možná by se ti vyrovnal ten prodělek :-) nebo kdyby ještě byl Šimek, mohl by to vyprávět v televizi. Jinak Danieli, slepice dnes možná umějí vysedět kuřata, ale když to necháš jen na nich,vysedí ti třeba všechny vejce a budeš mít možná desítky kuřátek a žádná vajíčka nebo když ji zavčas nevezmeš tak budeš mít něco mezi vajíčkem a kuřetem :-) Je to fakt bezva, potom to třeba raději zapíchneš a uděláš si s kurníku boudu pro psa nebo jako Antonín, tam naházíš, harampádí. Ještě zde nebyla řeš o tom, že když je mráz tak slepičkám "hezky" rozmrznou pařáty, které potom mají jako kachny. Toto když se stalo těm našim, tak už jsem nikdy nechtěla ani jednu vidět. Nakonec jsem se slitovala a dala do kotelny, kde jsme měli nový plynový kotel, který jsem málem odrovnal tím bincem. Stál kolem 20 tis. Antoníne vidíš - nejsi sám. Nechci vidět co by to dopadlo, kdybych se pustila do chovu koz, což mně kdysi taky lákalo kvůli zdravému mléku. Naštěstí mi to kdosi vymluvil, kvůli smradu, který kolem sebe šíří kozel a prý když koza nebo kozel nemá sex, tak pojdou, ale to nevím jistě.
6. Prosinec 2011 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Muriel (anonym)
Chtěla bych pár věcí v mém minulém příspěvku uvést na pravou míru. Co se týkalo toho bince, co dělali slepičky v kotelně, tak v tom jsme byla zcela nevinně, protože kur je tvor hrabivý a popelavý a proto tam neustále hrabali v podestýlce a ruzně se natřásali. Takže potom byl kotel, který nasává okolní vzduch, naštěstí přes sítko, plný slámy, peří atd. Tolik jen na vysvětlenou, ale zase bylo slepičkám krásně, měli tam teploučko a o to mi šlo. Co se týká chovu koz, tak to je tak, že prý snad koza když nezabřezne, do nějaké rozumné doby, tak po nějaké době uhyne. S tím jejím sexem to souvisí jen okrajově :-) Došli jsem k tomuto tématu tak, že když mi známí řekli, že kozel má velmi intenzívní spec. pach, chtěla jsem jen kozu, na to mi bylo řečeno, že neví jak bych v kufru dopravovala kozu ke kozlovi, či obráceně. Pokud bych to prý nedělala, uhynula by. Vím, že to může dnes znít komicky, ale nikdy nevíte, kdy se vám taková informace bude hodit, třeba to už nebude za tak dlouho. Jinak zajímavý je i odchov malých krůtiček znáte tyto stránky http://www.skutecnydarek.cz/
7. Prosinec 2011 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Moc hezky se od vás čtou ty příspěvky o slepičkách a spol.:-) Já si ale furt říkám, že to nemůže být taková věda, když ještě před dvaceti lety měl na vesnici slepice každý. Moje babička je chovala do 83 let. je pravda, že na to dřív byl dům uzpůsoben - část domu byla stodola a nad stodolou měly splepice kurník. Z JZD vždy skoro zadarmo dostala pro slepice zrní. Taky je fakt, že zahradu pěkně zrychtovaly - jedna ďuzna vedle druhé- o minimálně vyvrknutí nohy. Zase však měla pěkně pohnojíno. Dnes se dají sehnat úžasné zateplené kurníky i s automaticky otvíráním dvířek, takže člověk nemusí chodit spát a vstávat se slepicemi. Na počátku to je určitě investice, ale po čase by se stejně dle mého měla vyplatit. Muriel a to se jim ty pařáty zase v kotelně srovnaly nebo už jim to zůstalo. Nikdy jsem nic takového neslyšel. Ono určitě je též důležité vybrat hodně odolné plemeno.
7. Prosinec 2011 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
A ještě jednu výhodu slepice mají - teda zase asi jen některé druhy - žerou slimáky!
7. Prosinec 2011 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Chtěla bych pár věcí v...Na venkově se slepice chovají přece i dneska!Ne že by je měl každý,ale není to žádná rarita.Obyčejný kurnik u domu,oplocený kousek pozemku u toho.Slepicím se hází kromě zrní prakticky veškeré jedlé zbytky z domu.Žádná věda to fakt není,jen to chce každodenní obstarání,tj zajistit dovolenou-popř.
7. Prosinec 2011 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
PROČ? (anonym)
Na venkově se slepice...PROČ TATO DISKUZE O SLEPICÍCH? NĚJAK NECHÁPU KDYŽ DISKUZE JASNĚ ZNÍ ÚPLNĚ JINAK? KRIZE- JAK SE NA NÍ PŘIPRAVUJETE? PROČ NEHOVOŘÍTE K TÉMATU A PROČ O SLEPICÍCH? jinak na krizi se nepřipravuji já už jí nějaký ten rok při dnešní vládě a v tomto státě prožívám!
7. Prosinec 2011 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
AŽ BUDE VAJÍČKO ZA DESET...KOHOUTE!Je vidět že jsi bez mozku jak ty slepice!
7. Prosinec 2011 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
René (anonym)
AŽ BUDE VAJÍČKO ZA DESET...Ale to si pak musíš založit celý statek s chovem prasat na vepřové maso, krav na mléko a hovězí maso, polema na pěstování obilí na mouku a ke krmení pro tu svou živočišnou výrobu atd., atd.... A nesmíš zapomenout ani na chov koní na zapřahání do bryčky a povozu - víš, kolik bude stát benzín a nafta. A co elektřina? :-)
7. Prosinec 2011 - 12:44

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama