0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kouření-zkušenosti s odvykáním.

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Po asi 30letech jsem se rozhodl skončit s kouřením, zajímá mne jak dlouho trvají abstinenční příznaky a po jaké době vám už cigarety nic neříkají? Ocenil bych zkušenosti silných kuřáků,těch kteří si tím prošli, nekuřáci mi nebudou rozumět.
6. Červen 2008 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Přestal jsem před deseti lety kouřit a kouřil jsem 60 cigaret denně a když jsem měl noční tak až 80 denně. Mohu říct, že jsem měl absťák asi půl druhého roku než to úplně přestalo.Připadal jsem si jak Baba v přechodu.Měl jsem návaly horka a nebo mě zase rozklepala zimnice.Ale nechá se to vše překonat jen se musí člověk na to správně nasrat!!!
9. Červen 2008 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
lidka (anonym)
Prý je dobrý preparát Champix, na netu jsou různá diskusní fóra, třeba na www.ordinace.cz
9. Červen 2008 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
lidko dík, ono to není lehké ani s tím preparátem. Zítra to bude teprve 10 dní od poslední cigarety. Stojí to za prd.
13. Červen 2008 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
Neboj, přejde to. Dík Champixu jsem přestala před více jak rokem kouřit, dneska už si vzpomenu jen opravdu sem tam, spíš vzácně. Ani při kouření druhých mě to už neláká si zapálit, i když cigaretový dým mi v první chvíli voní.
14. Červen 2008 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopřiva (anonym)
Prosím a kolik jste kdo přibral?
14. Červen 2008 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Chápu také Ivana, chodím také na noční. Jak píše - člověk se musí správně nasrat. Za těch 10 dní mám 2kila nahoře.
14. Červen 2008 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopřiva (anonym)
Tak dík,to znamená,že budu dál kouřit:-(
14. Červen 2008 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Kopřivo, je to individuální. Já a manžel jsme přestali kouřit před cca 4 roky a ani jeden z nás nepřibral...
14. Červen 2008 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Kouřit přestalo hodně mých známých a kolegů, neznám nikoho kdo by nepřibral.
15. Červen 2008 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
No my zrovna ne, ale je fakt, že jsme ze začátku hodně zvýšili spotřebu žvýkaček ;o). Ale i tak to přeci stojí za to, hlavně za to zdraví, čas, vůni a nakonec i peníze (ikdyž ty se většinou utratí za něco jinýho a ne že by se přímo "ušetřily" ;o))).
15. Červen 2008 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
...a ohledně zkušeností s odvykáním: Já jsem se snažila si kouření psychicky zprotivit. Co nejvíc jsem si představovala všechno nepříjemný, co může s kouřením souviset, např. v horkým dni,při nemoci, po ránu nebo při velkým šluku..když se člověku navalí nebo se mu zamotá hlava...nebo když se člověk na nějakým tom flámu "překouřil", tak prostě ty nepříjemnosti..., až jsem si to dokázala vsugerovat tak, že když si představím, že bych si měla zapálit cigaretu, tak se mi předem navalí! Je fakt, že to radši nechci zkoušet už ani ze srandy - no co kdyby mi to náhodou nevadilo a nenavalilo se mi, že...Já jsem si to zprotivila psychicky a to pro mě bylo to zásadní a taky dlouhodobý řešení, protože dřív jsem byla na kouření závislá hlavně asi psychicky (prostě mě to bavilo, uklidňovalo, relax...). Funguje to u mě na 100%, ale nevím, jestli je to recept pro každýho. Manžel přestal týden po mě. Nijak jsem ho nenutila, bylo to taky jen jeho rozhodnutí, jen jsem pro něj byla asi příkladem a chtěl mi možná dokázat, že to zvládne taky. Tehdy si přál strašně hifi věž a tak jsme se domluvili,že když to vydrží, tak si ji může koupit. Několik prvních dní chodil stále na dvůr a místo cigarety se tam jen tak procházel. Zvládl to perfektně a to kouřil cca 14 let (já 8). Taky vždycky tvrdíval, že má slabou vůli a že to nikdy nedokáže. Ani jeden z nás už na cigarety nemá chuť. Jen ze začátku jsme se báli chodit na pivčo, protože tam to člověka asi dokáže zlákat, ale brzy jsme zjistili, že to tak není a neláká nás to ani tam. Je to super, protože jsme si jistí, že už se ke kouření nikdy nevrátíme. A to jsem po narození prvního dítěte (resp.po kojení) znovu začala kouřit a pomohlo mi až to psychický zprotivení cigaret ;o). Držím všem pěsti, ať to dokážete, pokud jste opravdu rozhodnutí :o).
15. Červen 2008 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
já přestala taky.....po 25ti letech, kouřila jsem dvacku až třicet denně.dlouho jsem se na to psychicky připravovala,určila si datum a ten den jsem přestala.Bylo to moje rozhodnutí a byla jsem o tom přesvědčená.Neměla jsem ani abst.příznaky, prostě to odešlo jen tak......od té doby nekouřím,na pivko jdu taky a nemám s tím problém. Můj muž taky přestal asi po pětatřiceti letech,kouřil 60 a víc,měl těžký stavy,nervy,teplo,zima,návaly....prostě hrůza,bral na pomoc i léky,ale vydržel.....taky od té doby nekouří,ale má na to dodnes chut,zatímco u mně chut zcela vymizela. Přibral dvacet kilo,já asi pět.Takže u každýho je to jinak,ale tohle je moje zkušenost.
15. Červen 2008 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Dnes, po 11 dnech jsem si povolil zkušební cigaretu, jen abych věděl co to se mnou udělá. Nic, měl jsem na ni sice chuť ale nevychutnal jsem si ji, jako by byla úplně bez chuti. Možná jsem na dobré cestě, uvidím za delší dobu. O dalších krocích vás budu informovat. P.S. Jsem rád, že sem přispívají lidé kteří s tím mají zkušenosti, snad to tak zůstane.
15. Červen 2008 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Dnes těžké příznaky, mám závratě, jsem podrážděný, nervozní, každá drobnost mě vytočí. Opravdu paráda. Nevím jestli to tady někdo čte a nevím jestli mám v psaní pokračovat, je to pro podobně postižené-jen aby věděli, že v tom nejsou sami.
18. Červen 2008 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Já to čtu, ikdyž už nekouřím. Když už jsem tu přispěla, tak mě zajímá, jak se diskuze dál vyvíjí....Věřím, že to hodně lidem může pomoct, hlavně jako psychická opora. Jen piš dál a vydrž to, držím pěsti ;o)
18. Červen 2008 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
lidka (anonym)
Tak Jane, jak jsi na tom?
28. Červenec 2008 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Je to lepší, ne že bych neměl chuť, dá se to ale lehčeji překonat než na začátku. Vím že bych neměl, ale občas si s kolegou který je na tom stejně ke kávě zapálíme, tak jednu za 3dny. Líp se mi dýchá ale jak známo, cigaretový kouř vysušuje pleť. V mládí jsem měl problém s mastnou pletí a teď ji mám zase, ne tolik ale přece jen. Za vodou ale zdaleka nejsem, přibral jsem pět kilo a někdy mám chuť s tím praštit, uvidím co bude dál, občas nevím jestli to má smysl.
28. Červenec 2008 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
vilda (anonym)
Nepovoluj si žádné "zkušební" cigarety - to je začátek konce. Taky jsem zkoušel jestli mi to bude něco říkat (po 10 měsících) pak jsem si povolil 3 denně a už v tom zase lítám. Prostě když si dáš tu zkušební je to jako když vynuluješ počitadlo kilometrů v autě. Začínáš znovu od nuly.
28. Červenec 2008 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
lidka (anonym)
Jane, vilda má pravdu, ty mrchy nikotinový receptory se prý zmnožují geometrickou řadou, každé další odvykání je čím dál tím těžší. Já jsem také zkoušela omezit kouření na minimum, rvala jsem to na sílu a po několika měsících se dopracovala ke slušné depresi. Z deprese mi pomohl návrat k té mé krabce denně. Takže teď se chystám na druhý pokus - se Champixem a bez jakýchkoliv kompromisů.
28. Červenec 2008 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Vím že máte pravdu, je mi to taky jasné. Jenže pocit, že už nikdy si nebudu moct zapálit a vychutnat si ten blažený pocit prvního potáhnutí mě ničí víc než kouření samotné, musím mít pocit, že můžu. Nevím jak to bude pokračovat, lidka má pravdu, nikotinový receptory jsou hrozný a zákeřný potvory. Teď bych si teda hned zapálil, naštěstí nemám co, jít někam na benzinku pro cigára určitě nepůjdu. Klaním se všem co to zvládli, není to vůbec jednoduché. Přeji Vám všem dobrou noc.
28. Červenec 2008 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
lidka (anonym)
Jane, nakukuješ sem ještě někdy? Určitě stále nekouříš a raduješ se ze života bez čoudu. Nebo jsi do toho znovu spadnul?
11. Říjen 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
ml (anonym)
Já s tým praštil normálně.Nejsem jediný.Viz. /sprostá teď diskuze cigarety/ Zahodit a přidat si práce-když je nejhůř,nasypat si cigaretu do tlamy a žvýkat-potom pochopíte,co je to za blbost.A co stojí cigarety?? To je dovolená v MEXIKU !!!!Je to těžké,vím.Měsíc je málo,ale i z toho se těším.
11. Říjen 2008 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Ahoj Lidko, je to tak napůl, občas si zapálím(kdybych to takhle vydržel, bylo by to v pohodě), ale ty stavy které jsem měl byly dost drsné. Navíc jsem přibral asi osm kilo, teď v létě to bylo nepříjemné, rád se chodím koupat a nepřipadal jsem si moc dobře. Jsou to asi výmluvy ale mě to tloustnutí opravdu vadilo, teď jsem pár kilo shodil, uvidím jak to všechno bude pokračovat.
12. Říjen 2008 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Ahoj vsichni, ja jsem kourila osm let ve spicce asi krabicku denne, pozdeji tak 10. Pak jsem otehotnela a snazila se prestat, ale neslo mi to.Snizovani poctu vykourenych cigaret byl asi vubec nejhorsi napad ze vsech, protoze jsem se na kazdou cigaretu neskutecne tesila a nemohla se dockat az si ji budu moct dat, proste zavislak:-( Nicmene vztek na sebe samotnou a nenavist k cigarete ve me narustala a jednoho dne jsem si rekla ze nasledujici den kourit proste nebudu, ze to musim nejen pro sebe, ale hlavne pro miminko,co ma prijit vydrzet. Nakonec to bylo jednodussi nez jsem ocekavala vzhledem k tomu, ze jsem mela za sebou jiz nekolik pokusu plnych abstinencnich priznaku. Tentokrat to slo pomerne hladce, jen jsem mela velkou spotrebu haslerek:-)Zkraje mi bylo velkou zahadou, proc to najednou proste proslo takrka bezbolestne, ale pak mi doslo, jak obrovskou silu ma motivace a to, ze clovek najde odvahu rict si, ze konci DEFINITIVNE. Odvykani pokud clovek neni stoprocentne odhodlan si uz nikdy nezapalit nema cenu, ale jakmile jednou ten pocit prijde nemel by vahat. Kdovi jestli by se situace opakovala. Vsem odvykajicim, i tem co se teprve rozhodnou s tim skoncit drzim palce. Ten pocit osvobozeni a nove nabite sebeduvery za to stoji
10. Únor 2009 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Ideálni je zkusit akupunkturu co se týče odvýkaní...je to stokrát lepší než zmenšovat cigarety...nebo přestat uplně...vím co píšu...
3. Březen 2009 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
Mně pomohla antinikotinova terapie, ktera se provadi na počitači.Bez problemu, a bez abstinenčních příznaku,doporučují.Nekouřím sice jen od 18.6.08,citím se dobře a myslím že už nezačnu.Kouřil jsem přes 30let,v poslednich letech i 40 cigaret. Podivejte se na stranky www.kourenistop.cz,nebo zadej Bicom,je tam vice firem,ale ne všechny dělají antinikotinovou terapii.
3. Březen 2009 - 20:50
Obrázek uživatele Návštěvník
kopka (anonym)
CHampix výborný pro slabé kuřáky absolvovala jsem 2x bohužel po dokončení kůry opět hulím.Jen ta cena 2tisíce na 28 dní a kůra má trvat nejmíň 3 měsíce je vysoká.Jinak žádné vedlejší potíže kdyby to nebylo tak drahé,brát to až 6 měsíců,možná by to pomohlo .Zdravím a přeji úspěch.
8. Březen 2009 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
jouda (anonym)
Champix je naopak pro dlouholeté silné kuřáky, u kterých selhaly jiné způsoby - nikotinové náhražky apod. Ale nepomůže , pokud kuřák není stoprocentně přesvědčen, že chce přestat . Kopko, asi to nekouření a život bez cigaret nemáš úplně v hlavě srovnaný, když jsi znovu začal(a) . Champix utlumí fyzický absťák, ale s psychickou závislostí se každý musí porvat sám. Já jsem bral Champix v plné dávce jen první měsíc, a pak stále menší a menší dávku. Takže už od druhého měsíce se mi to začalo finančně vyplácet, protože jsem dřív prokouřil 2000,- měsíčně.
8. Březen 2009 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
ČÍŠNÍK (anonym)
Já jsem přestal pomoci přístroje BICOM. Byl jsem velice silný kuřák ,20 cigaret na směně bylo málo a po jedné necelé hodinové terapii jsem přestal, bez abstáku. Doporučují abyste se podívali na stránky ARCHÍV DISKUSE CIGARETY, od 17.3.09,píše LÁDIK a potom následuje,20.3.PAVEL A MIREK. Škoda že tam překáží Cidrych.
27. Březen 2009 - 1:34

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama