94 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kouření v restauracích

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Peťka (anonym)
Ahoj, budu ráda, když zde napíšete svůj názor. Mě hrozně vadí kouření v restauracích. Jsem společenský typ,který se rád chodí bavit a posedět s přáteli, ale bohužel díky alergii nemám ve svém městě, které má přes 40000 obyvatel, žádnou šanci. Jsou zde desítky restaurací, ale ani jedna nekuřácká ! Připadá mi to dost sobecký vůči nám nekuřákům, že když nechceme sedět doma, tak musíme nedobrovolně polykat kouř a škodit svému zdraví. Přijde mi to stejné, jako kdyby abstinent, když je někde v restauraci, musel povinně pít alkohol, protože ostatní ho tam pijí...
1. Prosinec 2003 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
kiri (anonym)
Souhlas...
1. Prosinec 2003 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Jo, taky souhlas. Obcas jsou nekde oddelene mistnosti, ale neni tomu prilis casto. Leda jit do americkych fastfoodu.
1. Prosinec 2003 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Sunny (anonym)
Hmmm, zajímavý téma na Doktorce.
1. Prosinec 2003 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Taky mi to silene vadi. A nejen v restauraci, taky na vlakove zastavce, ktera je jeste tak blba, ze se jinde stat neda.A samozrejme vsude jinde, kde s e kouri.
4. Leden 2004 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lep (anonym)
Taky mi to vadi... Kdyz je v restauraci nakoureno - odchazim. Nevadi mi totiz jenom kour pri jidle, ale taky "nacichnute" obleceni pri prichodu domu. Navic si clovek musi pokazdy umyt vlasy - protoze jsou citit a s tim jit treba spat - to je nemozny.Mame ale stesti, nasli jsme v Brne par podniku, kde to s kourenim neni tak hrozne... Takze ted chodime tam!
5. Leden 2004 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Deniska (anonym)
Mám naprosto stejný názor, kuřáky přímo nesnáším, z toho jejich odpornýho smradu mě bolí hlava, pálí oči, nemůžu dýchat a šíleně mi to smrdí. Navíc mám na kouř alergii, takže jít na večeři nebo na víno je pro mě utrpení. Nepochopitelné pro mě je to, že omezovaní a diskriminovaní se cítí kuřáci. Přitom je to naprosto naopak, oni se svým hnusným čoudem otravují nekuřáky.
17. Únor 2004 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
klara (anonym)
tak zustatante doma!
17. Únor 2004 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Fa (anonym)
Denisko, aby ti to šíleně nesmrdělo, musíš se pravidelně mýt.
17. Únor 2004 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Šimi (anonym)
Ať zůstanou doma spíš kuřáci, ne?
17. Únor 2004 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťka (anonym)
Díky za Vaše názory. Teď běželo ve zprávách na ČT1, že zákon o zákazu kouření v restauracích je už hodně dlouhou dobu připravený, ale poslanci ho stále odkládají. Je to vážně hrůza, když v dnešní době je všude propagováno zdraví,zdravá výživa a todle nikoho nezajímá. Diskriminováni jsou nekuřáci a ne kuřáci, protože Ti mají možnost volby, zda budou kouřit nebo ne, ale nekuřáci buď musí sedět doma nebo v restauracích polykat a polykat kouř.:o(
18. Únor 2004 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
klara (anonym)
vzdyt to rikam tak zustante doma a je to
20. Únor 2004 - 4:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Jo právě jsem se z jedný restaurace váritil a celou dobu mi lidi ze všech stran foukali smrad pod nos. A přitom tolik místostí, že by nebyl problém přiřadit kuřákům ten jejich kout. Už aby to zakázali všude. A krabička ať stojí min. 2 kila. Ať se ti magoři prohnou když už mi maj funět smrad do xichtu.
21. Únor 2004 - 2:45
Obrázek uživatele Návštěvník
novakus (anonym)
Hm. Tak by to mělo být. Zakázat kouření nejen v hospodách, ale i v restauracích, zakázat chození po chodníku, zakázat pití piva v hospodách a restauracích, zakázat prodej žvýkaček (odporně smrdí), zakázat koupání na koupališti (obtěžuje to neplavce), zakázat, zakázat... Osobně by mi nevadily místnosti pro nekuřáky, ale nekuřácký fundamentalismus je protivný a časem musí přijít ptotitlak, který utne tento módní trend, který sem zavlekli ti, co rychle blbnou se vším, co přijde z Ameriky. Kdybychom si z té Ameriky brali to dobré, co tam je k vidění a ne kdejakou hovadinu.
26. Březen 2004 - 1:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Já nekouřím a nikdy jsem nekouřila. Ale nevidím důvod zakazovat používání výrobku, který stát legálně prodává a nehorázně na tom vydělává. Léčení kuřáků je stejně drahé jako nekuřáků, jen většinou přijde později, tím pádem kuřáci stojí méně na důchodech a jsou jedni z největších přispěvatelů do státního rozpočtu. Navíc jsem zjistila, že jsou příjemnější a tolerantnější, vloni jsem byla v nemocnici a chodila s nimi "kouřit" ven, byla s nimi legrace, nějak všechno víc snášeli. Nekouřím a neotravuju. Při jídle to mít nemusím, ale to zkouší opravdu málo z nich. Když zakážou kouření v restauracích, můžou to hospodský zabalit. No to je přesně podobný našemu pokryteckýmu státu. Až se zakáže kouření všude, tak si to vínko taky nedáte, protože stát se bude snažit to nahnat na daních z alkoholu a dvoujka vína bude za stovku. Sedněte si Mc Donaldovi, budete se tam hodit a cukrárna taky není špatná, a hezky se pobavte.
26. Březen 2004 - 1:48
Obrázek uživatele Návštěvník
ayam (anonym)
Sama jako kuracka bych rozdelila restaurace na kuraky a nekuraky. Priznavam, ze jsem jen hospodsky kurak - na ulici,doma nebo v praci vezmu cigaretu jen prilezitostne. Nejvic mi chutna, kdyz se popiji. Myslim,ze uplnym zakazem by se hospudky asi dost vylidnily.
26. Březen 2004 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Kouření je podle mě nechutný a šíleně odporný zvyk. Doufám, že si naši politici vezmou za vzor Irsko a schválí také takový zíkon. Když si chce kuřák ničit zdraví a smrdět, tak ať si sedí doma. Mezi normální lidi nepatří! Kuřáci ničí naše zdraví a opravdu se mi z toho smradu dělá špatně.
29. Březen 2004 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
- Noface - (anonym)
Ještě než popadnete střelnou zbraň a vytáhnete vytvořit "nezakouřené restaurace", uvědomte si, že váš silně militantní postoj je skutečně možné chápat jako omezování kuřáků. Ono totiž toto téma není o zákazech, diskriminaci, utlačování apod., ale o přirozené lidské toleranci. Kouřím-li na zastávce MHD, poodstoupím dál od ostatních a nestojím přímo v davu, kde navíc hrozí poškození něčího oděvu, popálení okolostojících atd. U večeře si nezapálím, když ostatní u mého stolu ještě jedí, u stolu s někuřákem se otočíte při výdechu, sednete si tak, aby přirozeným prouděním vzduchu nešel na dotyčného kouř.U restaurací by podle mne bylo vhodné, kdyby se jejich provozovatelé zamysleli nad tím, jak velké procento lidí kouří a nekouří a uzpůsobili tomu své provozovny. Nikoli příkazem, nařízenm EU a dalšími "hovadinami", ale právě proto, že jinak jdou striktní nekuřáci jinam. V Brně už pár takových kaváren znám. Když jdu do některé z nich s nekuřákem (protože i tyto kavárny mám rád), stává se poměrně často, se sedíme v nekuřácké části, kde je vzduch skutečně i pro vás dýchatelný.Co takhle uvažovat tímto směrem a nevykřikovat pořád do světa "smrdící, páchnoucí, odporní, ...". Nejsou všichni kuřáci takoví, že je to pro ně otázka toho, být "in". Neberte to jako obhajobu, spíš další pohled na téma.Omlouvám se za trošku delší příspěvek.- Noface -PS: Pro ty, které dráždí má přezdívka a mailová adresa - používám je pro veškerou komunikaci a je tomu proto, že jsem introvert. Nemám potřebu se skrývat. Bude-li to někoho dráždit až bytostně, není problém sdělit plné jméno.
18. Duben 2004 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Alsasko (anonym)
Jsem nekuřák a kouř mě dost otravuje. Jsem názoru, že když si někdo kazí plíce, tak je to především jeho věc, ale neměl by kouřem otravovat ostatní. A vzhledem k tomu že se to dotýká i zdraví, tak by vhodné podmínky měl vytvořit stát. Nemusí být přeci hned zakázáno kouření v restauracích (i když bych ho uvítal), ale vzhledem k poměru kuřáků a nekuřáků by měl být adekvátní poměr kuřáckých a nekuřáckých prostor. Nevydlím zrovna v malém městě, ale i když jdeme na pivo se společností kde nikdo nekouří, tak jsme nuceni jít do zakouřené hospody (nekuřácká není). K tolerantnosti kuřáků. Většina společností kolem mě je z 85-100% tvořena nekuřáky. Přesto se mi ještě nestalo, že by někdy kuřáka samotného napadlo chodit si kouřit ven, aby nám nezamořoval vzduch. Není vyjímkou že si kuřák u stolu zapálí i když zrovna jím. Beru to tak, že jsou kuřáci na nikotinu závislí a ta chuť je zkrátka silnější než oni. Už proto by měl stát udělat pro obě skupiny přijatelné podmínky a nepovažovat kouření za standard.
19. Duben 2004 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Jsem astmatik a ráda bych občas vyrazila s přáteli na večeři, ale prostě nemám šanci. Podotýkám, že do restaurace ne do cukrárny. V našem městě, které má desítky restaurací prostě není kam. Mě nedělá problém na zastávce ustoupit z oblasti kouře nebo-li kdekoliv jinde venku. Ale v restauraci prostě není šance, když jsme si dali jídlo, tak mi klidně hned od vedl.stolu kouří pod nos a já se rozkašlu. Ale není pravda, že v restauracích převažují kuřáci, všimla jsem si několikrát, že je více stolů nekuřáckých, ale pak tam je jeden stůl, kde se kouří jedna od druhé a pokud ta restaurace nemá kvalitní odsávání, tak je za chvíli nedejchatelno. Já si teda osobně myslím, že to je omezování nekuřáků - kouření v restauracích. Protože jít na večeři s tím, že celý večer prokašlu a všechno oblečení mi bude smrdět, mě omezuje k tomu, abych zůstala sama doma večer u televize.
19. Duben 2004 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Novakusi, ono je to tak, že právě nadměrný a bezohledný přístup kuřáků k nám nekuřákům vyvolal ten nepřiměřený protitlak proti nim. Za hloupé protikuřácké zákony můžou hlavně kuřáci-pokud by se nechovali jako bezohledná čuňata a byla s nimi možná rozumná domluva, nebylo by co řešit. Jím-li v zakouřené hospodě, připadám si trochu jako v žumpě. A zakouřené jsou všechny, s vyjímkou čajoven a fastfoodů.Kláro, právě že my nekuřáci už nehodláme zůstávat doma. I my máme právo jít do restaurace a užít si bez smradu. Už se dovedeme ozvat a leckde už nás i vyslyší. Za pár let se přestane kouřit i v českých hospodách. Že to bude diskriminace kuřáků? Ale že je to teď diskriminace nekuřáků, to ti koukám vůbec nevadí.
19. Duben 2004 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomas (anonym)
Normální je nekouřit a tak se tím řídím. Nesnáším začouzený pajzly a ani kuřaky v tramvaji ,když z nich táhne. Nevím proč bychom mi nekuřaci měli být ke kuřakum tolerantni? Akorát nám ničijou zdraví a navíc jsou to stejně chcípáci...
12. Srpen 2004 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ili (anonym)
mam svoji restauraci-vinarnu, nekouri se tady v oddelenem prostoru vinarny a nikdo tu neni, tak sednete nekuraci na bus a prijedte ke me...dobre varime,je tu klidek .
23. Září 2004 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Někdy mají nekuřáci opravdu kříž.Když si chci na zastávce stoupnout dál od kuřáka, narazím na dalšího. Když vystupuju z busu,travmaje první co je, tak že mi nějaký kuřák dokuřující na poslední chvíli cigáro foukne přímo do obličeje oblak kouře.Ať si ničí zdraví sobě, když chtějí, jenže pasivní kuřáci občas dopadají i hůř....A jet po někom ve výtahu, je nechutný a chce mi vždy zvracet...Nejsou ani trochu tolerantní, tak proč bychom měli být tolerantní mi nekuřáci!
24. Září 2004 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ketty (anonym)
Nejhorsi, kdyz vedle me v restauraci bani kurak, na stole polozeny cigarety, kde je cedulka velkym pismem
24. Září 2004 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
zlata (anonym)
A jak rikala Klara zustante doma.At se VAm nic nestane.
29. Září 2004 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Viz Zlata - typický případ kuřácké "tolerance". Víc není třeba dodávat...
30. Září 2004 - 8:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Já sama jsem nekuřák a nikdy jsem to nezkoušela.Stačilo mi kuřáctví mých rodičů.Vadí mi překouřené místnosti do kterých se taky necpu.Přesto všechno mi kuřáci nevadí a necítím se jako diskriminovaná.Víc mi vadí romové.
30. Září 2004 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
zlata (anonym)
jo pockej Andy,Ja ac tobe asi podivne nekourim,ale vadi me,jak vsichni nad necim fnukaji tak zustante doma a budete v poho.At si lidi kouri.Ja jestli bych si tu diskuzi precetla jeste jednou tak bych asi zacla ohulovat lidi na zastavkach a v restauracich taky.Cau
30. Září 2004 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
VT (anonym)
Mnoho lidi nevi, ze existuje zakon zakazujici koureni v restauracich behem snidani, obeda a veceri. Pokud vam pomuze, ze muzete zajit do zezakourene hospudky alespon na jidlo, zkuste se zasadit o dodrzovani tohoto zakona. Vkladam relevantni clanek:SMÍ SE V RESTAURACÍCH KOUŘIT? Podle § 4 odst. 1 písm. f) al. 6 zákona č. 37/1989 Sb., o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, v platném znění, je zakázáno mimo jiné kouření v prostorách zařízení společného stravování s výjimkou prostor vyhrazených pro kuřáky. Pokud však v příslušné restauraci není stavebně oddělená jídelna pro kuřáky, zakazuje se v celé restauraci kouřit v době určené pro podávání snídaní, obědů a večeří. Zákon neuvádí, co je konkrétně dobou podávání snídaní, obědů a večeří, je tedy nutno zde vycházet z ustálené praxe příslušné restaurace. Pro případ obědů lze za takové období považovat například dobu podávání hotových jídel. Za porušení uvedeného zákazu je možné uložit podle § 12 odst. 2 zákona č. 37/1989 Sb. pokutu až do výše 5 000 Kč. Provozovatel restaurace je povinen na zákonem stanovený zákaz kouření upozornit výrazným označením, jinak se sám vystavuje možnému postihu ve formě pokuty uložené podle § 12 odst. 1 citovaného zákona až do výše 50 000 Kč. Jinak samozřejmě obecně platí, že je nezbytné v prostorách restaurace dodržovat pokyny provozovatele, pročež není dovoleno kouřit v místnostech, které provozovatel (bez ohledu na výše uvedený zákonný režim) označuje jako nekuřácké.
30. Září 2004 - 13:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama