Reklama

Kyselina Hyaluronová - 5 zajímavostí

Kyselina hyaluronová patří k jedné z nejpopulárnějších a nejznámějších složek v kosmetickém průmyslu a estetické medicíně díky svým hydratačním a anti-aging vlastnostem. V oblasti krásy a péče o pokožku ale zdaleka její blahodárné účinky nekončí!

1. Schopnost zadržovat vodu

Jednou z nejvýznamnějších vlastností je její schopnost zadržovat vodu. Může totiž vázat až tisícinásobek své hmotnosti ve vodě. Což znamená, že dokáže zadržet přibližně 15 kg vody v těle. Tím pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a pružnou. Podle odbornice na pleť Petry Řehořkové se tak děje zhruba do pětadvacátého věku „Kyselina hyaluronová se nám tvoří v podkoží a dělá nám takovou pěknou zavodněnou pokožku v mládí. Bohužel od pětadvacátého až třicátého věku se tvořit, společně s kolagenem, přestává.“ A právě tvorbu kolagenu stimuluje kyselina hyaluronová.

2. Výskyt v kloubech

Kyselina hyaluronová se nenachází pouze v kůži, ale i v dalších tkáních těla, jako jsou například klouby nebo oční bulvy. Hraje klíčovou roli v pohyblivosti kloubů a brání vzájemnému tření chrupavky. Její doplňování podporuje tvorbu synoviální tekutiny (kloubního maziva) a snižuje tak problémy a bolesti kloubů.

Reklama

3. Pomáhá hojit rány

Právě letní období, kdy trávíme hodně času venku při outdoorových aktivitách, je náchylné k úrazům a drobným poraněním, a i s těmi nám dokáže „zázračná kyselina“ pomoci! Pokud se tedy přeci jenom stane nehoda, můžete se spolehnout na produkty, které hyaluron obsahují. „Pokud ji použijeme v hojivém přípravku, jako je například Bionect krém, zrychlíme přísun živin a odstranění odpadních látek. Rána bude zvlhčená, lépe a rychleji se bude hojit a předejdeme i tvorbě jizev,“ vysvětluje farmaceutka Marie Bartošová.

4. Nejbezpečnější materiál v estetice

Na výslunní estetické medicíny se kyselina hyaluronová dostala především díky své bezproblémovosti. I proto je celosvětově považována za nejbezpečnější výplňový materiál pro estetická ošetření. Její chemické složení zaručuje nejnižší možný výskyt alergických reakcí a jiných komplikací. Oproti například botoxu je netoxická a neovlivňuje výrazy či pohyby obličeje. Díky dlouhotrvajícím, ne však trvalým účinkům, budete mít svůj vzhled stále pod kontrolou.

5. Pomocník k dokonalosti

Především ženy jsou se svým zevnějškem velmi často nespokojené. Ať už se jedná o velký nos, úzké rty nebo třeba viditelné vrásky. Pro úpravu těchto „nedokonalostí“ se nejčastěji používá injekční aplikace implantátů, které vyplňují vrásky, upravují tvar rtů a podobně. Pomocí kyseliny ve formě gelu pak lze modelovat i tvar nosu nebo spodní čelisti. Jedná se velmi často například o přizvednutí špičky nosu.    

Nejedná se tedy pouze o kosmetický trend, nýbrž o velmi důležitou složku, která má pozitivní vliv na hydrataci a elasticitu pokožky, podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá při hojení ran. S kyselinou hyaluronovou jednoduše nešlápnete vedle! Pokud se ovšem rozhodnete pro kosmetický zákrok, vždy se nejdříve poraďte s lékařem.

 

Reklama

Komentáře

Reklama