105 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Konec svobody internetových diskuzí v EU?

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Vypadá to, že nad diskuzemi v této podobě na doktorce, ale nejen na doktorce, ale dokonce v EU se smráká. Včera vyšel článek v Právu, že to nyní řeší Evropský Soud Pro Lidská Práva (ESLP) ve Štrasburku a čeká se na jeho výrok. Velký senát ESLP má posoudit zákonost rozhodnutí estonských soudů, podle nichž provozovatel internetového portálu (provider) je odpovědný za urážlivé, výhružné a pomlouvačné diskuzní příspěvky čtenářů nejen v případě, že je z webu včas neodstraní, ale i tehdy, pokud předem nezabrání jejich zveřejnění. V praxi to znamená, že provider musel předem zrušit diskuzní příspěvky pod všemi články, u nich lze předpokládat, že čtenáři budou reagovat protiprávně a vulgárně. Už je to pravomocně rozhodnuté v Estonsku a teď záleží na velkém senátu ESPL ve Štrasburku. Pokud by to prošlo, tak by provideři museli nepřetržitě monitorovat veškeré příspěvky, které se v diskuzích objeví, nebo některé diskuze vůbec nepřipustit. Předpokládám, že u doktorky by to znamenalo druhý případ. Sotva bude zaměstnávat armádu kontrolovačů zdejších příspěvků.
10. Únor 2015 - 13:44
Obrázek uživatele Steve
Steve
To musí ale taky nejprve schválit česká vláda, ne?
11. Únor 2015 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
"Naše" (jejich) česká vláda přikyvovačů schválí cokoliv, co jim politikové nařídí. Pokud se to ovšem netýká jejich zisků a výhod.
11. Únor 2015 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Mě osobně to nepřekvapuje. To se dalo čekat. Skoro ve všech diskuzích to je vo tom, že když tam člověk chce napsat ňáký sprostý slovo, tak to slovo musí poupravit, protože jinak by ten příspěvek, kerej člověk napsal ve jménu demokracie, někdo jinej ve jménu demokracie zase vymazal. No a jak to tak vypadá, tak už začalo vadit i todle. Takže se nebude diskutovat vůbec.
11. Únor 2015 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
G. (anonym)
mě to vůbec nepřekvapuje, protože číst ten hnus, který někteří jedinci předvádí je nemožný!
11. Únor 2015 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
no fuj (anonym)
To by byl návrat do středověku!!!! To aby jsme si ještě pořádně zanadávali a zasprosťačili!!!! Kunda.píča.elekrárna.cák cákanec!!!! Pište nadávky a sprosťárny ať to rozjedeme než nám to zatnou!!!
11. Únor 2015 - 23:07
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
To musí ale taky nejprve...Zákony EU jsou nadřazený, kde to jseš? Jakmile toto projde (doufám, že zatím ne, tak je vymalováno s veškerou svobodou slova. Akorát mne admin naštval, když toto vlákno po dvou dnech schválil, že tam musel uvýst mý jméno. Ono je známé tak jako tak.
11. Únor 2015 - 23:52
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Zákony EU jsou nadřazený,...Gine, tak teď snad vidíš, že trocha toho dohledu nad příspěvky by asi přecijen neuškodila.
12. Únor 2015 - 7:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Pokud má Gin pravdu a takové nařízení EU schválí, tak jistě nepůjde o cenzuru nějakých sprostých slov a úchylných příspěvků, ale o politiku
12. Únor 2015 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak aspoň (anonym)
ubyde nezaměstnaných. Všichni kdo umí česky na úrovni střední školy, můžou být zaměstnáni jako mazači. Otázka je co kdo považuje za hanlivé a urážlivé. Já jsem třeba vyrostla na tom, že slovo cikán je běžně a spisovně používané, dneska je to politicky nekorektní.
12. Únor 2015 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
ubyde nezaměstnaných....nepůjd o slovo cikán, cikánovat budeme moci až do halelůja, půjde o to, co o cikánech napíšeš. Stejně tak, kdybys napsala Rom, tak co o Romech napíšeš
12. Únor 2015 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
ubyde nezaměstnaných....Žádných nezaměstananých neubyde, protože žádní mazači se nabírat nebudou. Podle toho nového nařízení by totiž vůbec nesmělo dojít k zvěřejnění nevhodných příspěvků, takže by musely být zakázané diskuze, kde hrozí, že budou nevhodné příspěvky zvěřejňovány. Žádné diskuze o romem, židech, potiticích, islámu...Konec nadávání na prezidenta, konec kritiky všeho...Šťastná společnost, která bude vše jen chválit a usmívat se. Většina z vás už to přece zažila. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361134-soud-ve-strasburku-resi-osud-internetovych-diskusi.html
12. Únor 2015 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Žádných nezaměstananých...Jo tak jsem to myslela :(
12. Únor 2015 - 10:16
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Pokud má Gin pravdu a...O to tady jde. Na rakouským netdoktorovi si můžu psát na téma obřízka co chci, nesmím se však vůbec zmínit o muslimech nebo islámu, to mi pak moderátor příspěvek nepustí. Nepustil ho ani v případě, že ta zmínka byla opravdu superopatrná. Takže pokud toto projde, tak taková vlákna, jako je třeba: Život s muslimem, popřípadě určitá politicky zaměřená vlákna nebudou možná. Kvůli tomu jsem před čtvrt rokem opravdu klíčema cinkat nemusel, aby nakonec byla cenzura horší, než za komunistů. Tehdy jsem měl možnost utýct, v mém případě zůstat na západě. Z takovéto nemožné Evropy však už není kam utýct. Žárovky musím kráts v práci, protože je EU zakázala volně prodávat.
12. Únor 2015 - 10:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak to (anonym)
aspoň přitáhne lidi k diskuzím zpátky do hospod. Mezi pivařema pár tajných. Nedělám si iluze, že se nešpehuje jako za komančů. Možná víc, díky novým neviditelným technologiím. Zkrátka paráda.
12. Únor 2015 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Cikánovat (anonym)
nepůjd o slovo cikán,...nebudeme. Je doporučeno používat výraz Rom. Prober se. A že se musí psát samá pozitiva, je nabíledni. Jinak jsi označen za rasistu. A to já fakt nejsem.
12. Únor 2015 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
jouda (anonym)
Takže Bretschneiderů v hospodách přibyde.
12. Únor 2015 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
A jak (anonym)
Takže Bretschneiderů v...špehujou lidi v baráku !!!
12. Únor 2015 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
NO gineV (anonym)
O to tady jde. Na rakouským...někteří odborníci tvrdí cituji když se ti to tady nelíbí odstěhuj se do Ruska
12. Únor 2015 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
NO gineV (anonym)
někteří odborníci tvrdí...sochaje pěkná - ale je to lodník :) http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/hlasujte-novou-knihovnu-v-decine-uz-strazi-zoufaly-komunista-20120710.html
12. Únor 2015 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
A pročpak (anonym)
někteří odborníci tvrdí...se stěhovat do Ruska nebo kamkoli jinam. To jsou jenom hloupé kecy. Tady jsem doma, tady je má zem. Čechomor
12. Únor 2015 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
ještě naživu (anonym)
Život bez svobodných internetových diskuzí stojí absolutně za hovno. Jestli to projde, pak maj ti zkurvení cenzoři na triku první oběť. Nebudu žít v takto posraným světě!!!!!!
12. Únor 2015 - 13:35
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
sochaje pěkná - ale je to...Říkávalo se jí "zoufalej komunista". V Áčku jsem toho něco zamlada vychlastal.
12. Únor 2015 - 13:36
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
někteří odborníci tvrdí...Co bych tam dělal, když přes 11 let učení rusky neumím.
12. Únor 2015 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Evropská (anonym)
civilizace končí. Evropští politici to vědí a snaží se ukrást si co nejvíc peněz, aby měli na přežití jinde. To je fakt, kterej bohužel již nejde odvrátit. Ale pro nám to chtějí ještě takto osladit? V tom už je zvrácenost a zlý úmysl.
12. Únor 2015 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Co bych tam dělal, když...Mě hlavně vytáčí, že ruština se piše azbukou. Protože tu když člověk nezná, tak si toho moc nepřečte, he he. Přitom kdyby se to psalo tim samym, čim pišem my, takže asi latinkou, tak bych se možná i dokopal k tomu, že bych se ruštinu začal aspoň doma nenápadně krok za krokem učit, abych v Karlovejch Varech a v Mariánskejch Lázních rozuměl a případně uměl sprostě vynadat, když mě tam ňákej ivan nebo nataša nasere. Jenže s tou zasranou azbukou se k tomu v životě nepřinutim. To už bych se moh rovnou učit ňáký ty znaky, kerejma pišou Číňani, Japoncové, Korejcové, Hebrejcové apod. A to taky nepřichází v úvahu.
12. Únor 2015 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
aspoň přitáhne lidi k...Přesně tak to je. Vlastně je to eště horší - právě díky technologiím. Když se ráno probudíš a zapneš mobil, tak už seš špehovaná. Když mobil strčíš do kabelky a někam pudeš, tak už se dá vystopovat, kde seš. A kdykoli se to dá použít proti tobě.
12. Únor 2015 - 14:09
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Mě hlavně vytáčí, že...Azbuka jde, je to upravená cyrilice, která vychází z řeckého písma. Co kdyby se psala hlaholicí, to jsou teprve nesrozumitelný znaky. O arabským "rozsypaným čaji" jak to nazval jeden můj známej, ani nemluvě.
12. Únor 2015 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Život bez svobodných...Máš recht! Já už jsem na diskuze na interfernetu zvyklej natolik, že si taky vůbec neumim představit, že najednou nebude možný nikam napsat pravdu a pojmenovat věci pravými jmény. A ani tady na Doktorce, kde to zatim jde. Prostě to, co jsme v listopadu 89 vyhodili voknem, tak to se neska vrací dveřma. Zase tady budeme mít ten bizardní svět, kde se nebude smět nahlas říct a nikam napsat, že bílá koule je ve skutečnosti černej štverec. Ale zřejmě tomu budem i potom řikat demokracie.
12. Únor 2015 - 14:15
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Přesně tak to je. Vlastně...Já ho často zapomínám doma.
12. Únor 2015 - 14:15

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama