52 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Konec chronickému únavovému syndromu???

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Neúnavný (zatím (anonym)
Dnes ráno na stanici CR2 byla hostem nějaká paní doktorka a mluvila o celiakii - alergii na lepek. Pravila, že spousta lidí trpí tzv chronickým únavovým syndromem, ale netuší, že mají vlastně celiakii. Stačilo by jim držet alespoň měsíc přísnou bezlepkovou dietu a uzdravili by se. Možná jsem
6. Červen 2006 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
A jak se zjistí alergie na lepek?
7. Červen 2006 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Tome, mně alergii na lepek zjištovali z krve - vyšlo mi, že jí nemám, ale myslím, že lepek může být i pro - dle testů - nealergického člověka co nemá úplně v pořádku střevo atd velká zátěž. Pokud ti lepek nepotvrdí v krvi, ale přesto máš pocit, že ti nedělá dobře, zkus ho na nějaký čas vynechat a uvidíš...určitě ty testy neodhalí všechno, až nějakou docela vysokou hranici alergie
7. Červen 2006 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Tak to si paní doktorka situaci dost zjednodušila. Alergie na lepek může být pouze jedním z průvodních jevů při CFS, ale to není vina lepku, ale celkového stavu organismu. Pokud je jeho imunitní systém v pořádku, tak se jakýkoliv alergický projev v těle nekoná, když pomineme občasné eliminace z nevhodné výživy, které se projevují občas třeba rýmou, zvýšením teploty a podobně. V řadě případů je alergie na lepek způsobena obyčejně tím, že se organismus setkal s obilovinami jen v podobě housek, rohlíků, chleba, knedlíků, výrobků Opavia a jiných firem. Tato zátěž se na dítě bohužel přenáší už díky nevhodné výživě matky před početím, během těhotenství a v období kojení. Při uvědomělém stravování dítěte - se stejnými chybami - je jen dílo zkázy završeno za pomoci dalších alergizujících potravin. Jinak CFS klasickými metodami asi nikdy léčitelný nebude, protože jde o systémové onemocnění. Na systémová onemocnění se musí také systémově, což žádný lék nemůže dlouhodobě zaručit. Už také proto ne, že většina léků není určena k vlastnímu uzdravení, ale pouze k potlačení příznaků nemoci. Po různě dlouhé době se táž nemoc může vrátit s větší intenzitou, nebo dojde k její transformaci do jiné podoby. To nastane v okamžiku, kdy se organismus vzpamatuje z chaosu, který vlastně léčba neléčba způsobila. Bohužel to, že začne mít opět normální reakce, že něco není v těle v pořádku, je zase považováno za nemoc. Jinak ve světě se CFS běžně léčí makrobiotikou, podobně jako tomu je u jiných zdánlivě nevyléčitelných nemocí
8. Červen 2006 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Adélka (anonym)
Myslím, že CFS se stanovuje jako pracovní dg. jen, když už jsou hotová všechna vyšetření včetně celiakie. Mám CFS a žádnou bezlepkovou dietu nepotřebuju.
8. Červen 2006 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
unavený (anonym)
Ale testy na celiakii se přece běžně u podezření na CFS nedělají nebo ano?
8. Červen 2006 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Neúnavný (anonym)
Mám kamaráda, který už dva roky nepozřel zrnko cukru, drobek něčeho z mouky, žádný škrob ani brambory nebo rýži. Je mu 54. Zhubnul 20kg, cítí se lépe než ve 30ti. Baští jenom maso, ovoce a zeleninu a mléčné výrobky. Kouří a pije kafe a víno. Soudím, že dle maktobiotických měřítek by měl už být mrtvý. Co na to dietologové?
8. Červen 2006 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Dle makrobiotických měřítek nemusí být vůbec mrtvý, protože uvedené potraviny a jejich kombinace jsou sice extrémního charakteru, nicméně se vzájemně energeticky do značné míry harmonizují. Pokud jde o jídlo, tak makrobiotika je založena také na harmonizaci, ale energeticky neextrémních potravin. Teprve to může zaručit zdraví z dlouhodobého hlediska i u rizikových skupin. I při velmi nezdravém způsobu životosprávy, který je založen na vysedávání v hospodě - tedy pivu, kávě, cigaretách a knedlu-vepřu-zelu, se někteří jedinci dožívají požehnaného věku. To záleží do značné míry na tom, jaké si přinesli do života základní konstitučně kondiční znaky od svých předků. U kamaráda je nadměrná konzumace masa a slaných sýrů energeticky vyrovnávána (kompenzována) zeleninou, ovocem, neslanými mléčnými výrobky, kávou, vínem. K nim je zcela automaticky přitahován díky protikladné energii masa, proto mu dělají také dobře. Že nejí obilniny, je vlastně určité "plus," protože při skladbě jeho stravy by nedocházelo k jejich trávení ale kvašení. Zdravotní problémy by se pak mohly (ale také nemusely) dostavit dříve. Při tomto stylu stravování se hubne docela snadno, protože nedochází k synergismu jednotlivých orgánů. To je v podstatě i princip hubnutí při dělené stravě. Kromě toho je ještě energetický chaos z takového způsobu stravování mylně vnímán jako příliv energie, ačkoliv jde o určitou formu hyperaktivity z hádajících se orgánů. Takovým extrémním způsobem zharmonizovaným jídlem je i např. menu od MacDonalds, KFC a podobně, takže i na něm lze dost dlouho přežívat bez zjevných zdravotních potíží. Jenže tady byla řeč o CFS a možnostech jeho léčby. Pacientovi s tímto syndromem je jaksi na prd skutečnost, že jeho soused pije v devadesáti jak duha, když on se z jednoho panáka ve třiceti léčí tři dny.
9. Červen 2006 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
unavený (anonym)
Coronere, mohl bys přiblížit jídelníček k léčbě CFS?
9. Červen 2006 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ad coroner 8.6. 13:19: "Lituji jen lidi na diskusních fórech o mandlích, angínách a slepém střevu, jak blahem chrochtají nad zlepšením svého zdravotního stavu. U řady z nich budou tyto zákroky základem pozdější katastrofy." Já myslím, že mandle si nikdo nenechává vyoperovat jen tak z plezíru. A když mému manželovi prasknulo slepé střevo, tak taky nebyl ten pravý čas na zavedení makrobiotické diety a radši jsem ho rovnou odvezla do nemocnice, kde mu zachránili život. Žádnou zvláštní radost z toho, že manžel o slepé střevo přišel, nemám, zato jsem ráda, že žije, i když už je to doživotní mrzák, protože nemá tento důležitý orgán... :o) Takže blahem asi i chrochtám... (to už trochu nadsazuju) Já nechci nijak zlehčovat coronerův příspěvek, sama jsem o tématu poměrně dobře informovaná a v podstatě s ním souhlasím. Ale nemyslím si, že každý kdo nežije makrobioticky je zrovna nezodpovědný hazardér s vlastním zdravím. Lidé, kteří příslušné operace podstoupili, k nim většinou měli dobrý důvod. V případě již zapáleného slepáku třeba záchranu života za dobrý důvod považuji, v případě mandlí důvody některých z těch, kteří se pro operaci rozhodli, taky chápu. Ne pro každého je přípustný "ten správný způsob života, při kterém jsou energie v rovnováze", jsou mezi námi lidé, kteří i bez mandlí a s naprosto nevhodným životním stylem prožijí dlouhý a velmi uspokojivý život (a buďme upřímní, je jich asi většina). Ona ta "pozdější katastrofa" na sebe někdy nechá čekat dost dlouho, často dokonce tak dlouho, že se jí dotyčný ani nedožije.
10. Červen 2006 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Blaha (anonym)
Dovoluji si zaspekulovat: Pokud zde hraje lepek důležitou roli, nemusí být pro to rozhodující test na lepek, ale může se zde projevit to, že lepek za se za určitých podmínek dokáže štěpit na jednodušší komponenty, z nichž jednou je kyselina glutamová. Ta je sama o sobě pro lidský organismus toxická. Pokud imunitní systém nedokáže tyto jedy (a jedy obecně) efektivně likvidovat, nastává pozvolná otrava organismu, která se může projevit různými způsoby mj.i únavovým syndromem.
10. Červen 2006 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Jen si uvědomme, že PŘÍČINA únav. syndromu NENÍ JEN V LEPKU, ten je možná součástí příčin. CFS je civilizační choroba a těch toxinů v těle má celou řadu i jiných příčin vzniku. Lepek by neměly i lidé S DĚTSKOU MOZKOVOU OBRNOU, kteří mají PSYCHICKÉ PROBLÉMY a AUTISTI. To už mám nastudováno z dávnějších dob. Kdybych nejedla lepek, jak by moje tříčlenná rodina fungovala - taky nejedla lepek, když víc druhů stavy nemám sil připravovat? Znám Coronera a kdysi jsem mu psala, že jsem zkoušela vařit zeleninová jídla, něco z obilí... Část mně manžel se synem nejedli, tak si mastili chleba, a zeleninová jídla jim posléze začala tak lésti krkem, že ji od té doby nechtějí vzít téměř do pusy. Mám co dělat, aby syn ke svačině přikusoval: mrkev, jablko, papriku, citrusy, ostatní odmítá. Vím, že by se to nemělo kombinovat s pečivem, ale kdy jindy ovoce či zeleninu do něj vecpat? A manžel, ten nejí nic, jen zel. salát k obědu - sem tam. Nedávno si dal na oslavě salát z paprik a brkalo se mu po nich ještě doma. Prostě on zeleninu, ani vařenou, nemá jako krev. skupina B schopnost lehce strávit. A také - mí chlapi se stravují i některé dny v jídelnách, manžel má nepravidelný denní režim, protože pracuje na 12-ky, takže každé dva tři dny žije a jí jinak, sice se to opakuje, ale biorytmus má narušený. Už také uvažuje o změně prac. místa. Jeho velni náročné zaměstnání, i když se těžce podepisuje na jeho zdraví, nás ale udržuje v jak tak standardu, když já do práce nemůžu. A také ta práce manžela občas i dost baví.
11. Červen 2006 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Milovník dobré (anonym)
A co nedělní smažený řízeček, je povolen z makrobiotického hlediska?
11. Červen 2006 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Hospodinář (anonym)
Ty zvíře! Není ti líto toho prasátka které muselo na popravu, abys nacpal svůj teřich jeho masem? Lidé jsou opravdu divná zvířata. Zavírají mrtvá prasata do plechových nádob a pokud se nekazí, tak je dokonce i jedí.
11. Červen 2006 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Odjakživa se jídávalo maso, pro člověka není typické jíst jen obilí a zeleninu! Ty řízky jsem včera právě smažila i já! ALE nelíbí se mně, že zvířata na porážku žijí ve stísněných prostorech a že prožívají nesmírný stres před i při porážce, TO BY SE MĚLO ZMĚNIT K LEPŠÍMU. Přesto miluji zvířata, doma se staráme o 6 "broučků" a přibyly k nám i vlaštovky :-)
12. Červen 2006 - 6:44
Obrázek uživatele Návštěvník
pozorovatel (anonym)
Coroner je stále nepoučitelný. Mylně se domnívá, že většina lidí, kteří píší na doktorku, se chce ze své nemoci vyléčit. To by nebylo tak nejhorší, ale on je naivní do té míry, že si myslí, že by postižení pro to měli dokonce něco udělat. Potom vznikají zbytečná nedorozumění mezi přispívajícími. Ti si chtějí o onemocnění jenom popovídat a vzájemně se podpořit, aby nalezli společné důvody, proč pro své uzdravení nemohou nic udělat. Každému dnes připadá normální, že když se chce zbavit závislosti na alkoholu a kouření, že asi bude muset s pitím a kouřením přestat. Něco jiného jsou ovšem smažené řízky, základ to české kuchyně. Jakékoliv maso způsobuje překyselení krve, která má být pro zachování zdraví mírně zásaditá. Kyselá krev znamená vážné narušení celého imunitního systému. Proč potom ta touha nemocných za nabytím ztracené imunity pomocí čajů a jiných potravně-doplňkových sraček? Snad jednodušší by bylo si imunitu neoslabovat. Česká logika zřejmě funguje asi jinak.
12. Červen 2006 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
pozorovatel (anonym)
Coroner je stále nepoučitelný. Mylně se domnívá, že většina lidí, kteří píší na doktorku, se chce ze své nemoci vyléčit. To by nebylo tak nejhorší, ale on je naivní do té míry, že si myslí, že by postižení pro to měli dokonce něco udělat. Potom vznikají zbytečná nedorozumění mezi přispívajícími. Ti si chtějí o onemocnění jenom popovídat a vzájemně se podpořit, aby nalezli společné důvody, proč pro své uzdravení nemohou nic udělat. Každému dnes připadá normální, že když se chce zbavit závislosti na alkoholu a kouření, že asi bude muset s pitím a kouřením přestat. Něco jiného jsou ovšem smažené řízky, základ to české kuchyně. Jakékoliv maso způsobuje překyselení krve, která má být pro zachování zdraví mírně zásaditá. Kyselá krev znamená vážné narušení celého imunitního systému. Proč potom ta touha nemocných po nabytí ztracené imunity pomocí čajů a jiných potravně-doplňkových sraček? Snad jednodušší by bylo si imunitu neoslabovat. Česká logika zřejmě funguje asi jinak.
12. Červen 2006 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
pozorovatel (anonym)
Jé!!! A dokonce se mi to povidlo dvakrát!
12. Červen 2006 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Povidlo (anonym)
A ryby taky způsobují překyselení krve?
12. Červen 2006 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Nejlepší je, když si někdo jako pozorovatel hraje na vševěda. "Po-teli", Ty vaříš pro celou rodinu diety, to jsi pašák, že Ti to vklidu baští a že to tak bravurně zvládáš! Nebo jsi svobodný a žiješ sám?! Potom zalez do kouta, protože nic nevíš o životě s únaváčem a starostí o rodinu.
12. Červen 2006 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
pozorovatel (anonym)
Já nejsem žádný Povidlo! Já jsem jen pozorovatel. Kromě toho mám jen maturitu a to je dneska málo, aby někdo mohl mít vlastní názor. Nedejbóže ještě pravdu. Proto jen raději z netového kouta pozoruji a prudím. Vinen jsem i v dalších bodech obžaloby, protože jsem opravdu sám, nemám rodinu ani únaváč. O celé věci vím tedy NIC, ale kdybych byl nemocen a musel vařit, nenutil bych to v první řadě manželovi a dětem. Snažil bych se to jíst nejprve sám, protože není doma nic horšího než hladovej a nasranej chlap, jak kdosi kdysi někde napsala. Na toto poznání netřeba akademického titulu. K rybě: Aspoň co jsem četl, kyselou reakci v těle vyvolává každé maso. Větší část původní domácí zeleniny se chová zásaditě. Doporučuje se proto k porci ryby používat asi trojnásobek zeleniny. Patrně to bude mít dost společného i s jinými věcmi, ale tomu nehovím. Záleží taky prý dost na tom, jestli ryba je tučná, na barvě jejího masa, je-li mořská či sladkovodní, žije-li v proudící nebo stojaté vodě. Ve zdravé výživě se doporučují bělomasé netučné ryby.
12. Červen 2006 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Pro milovníka dobré kuchyně. Řízek je v makrobiotice zapovězen, ačkoliv vepřové patří k těm méně rizikovým masům. Kromě toho rakovina tlustého střeva, na které se spolu s hovězím vzhledem k spotřebě na hlavu a žaludek podílí, je u nás při včasném zachycení léčitelná. Moji známí řízko-biftekožrouti na ni sice pokrok nepokrok v lékařské vědě všichni zemřeli (i vzdor svým známostem v lk), ale to byla asi výjimka. Nebezpečné složky při přípravě řízku: maso a konzervační přísady, které jej udržují v regále tak svěží, sůl, trojbal - vajíčko, hladká bílá mouka, strouhanka, smažení, atd.. Bramborová kaše nebo brambor MM taky zdravotně nic moc. Jinak to všechno krásně voní, že se na to sbíhaj sliny... Něco tak energeticky nevyváženého a chuťově vynikajícího nemá makrobiotik opravdu šanci vyrobit.
12. Červen 2006 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Coronere a co treba pohanka nebo jáhle? Jsou z hlediska makrob. vhodné? Je vhodný k nim spíš jíst maso nebo zeleninu? Nějak jsem z článků na internetu nenašla nic moc konkrétního co se tedy spolu tluče, ale musím se přiznat, že jsem asi měla hledat víc. Svůj jídelníček jsem změnila oproti dřívějšku hodně (kvůli CFS), ale připadá mi, že si snad všechny doporučení ohledně zdravé výživy docela odporují...ještě jsem se chtěla zeptat, jestli (případně v čem jo a v čem ne) se slučuje makrobiotika a dieta, při které člověk jí co nejvíce zásadotvorných jídel. Případně v čem se liší od dělené stravy. Možná jsem x-tá kdo se na to ptá - to se omlouvám, bohužel nebrouzdám po netu zas tak moc - prostě šetřím energii... Pozorovateli, tvůj názor nezávislého pozorovatele je tvým svatým právem, jenomže například mě nemoc otevřela oči v tom, že vždy není vše tak jak to vypadá, nic není černý nebo bílý a hlavně není dobrý hned druhýho člověka soudit, kor když nejsi v jeho situaci...a tak prostě buď rád, že jsi zdráv (no né, dokonce jsem splodila verš:-) a jen pozoruješ:-) Pěkný večer všem
13. Červen 2006 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Hanko, na internetu toho moc nenajdeš, proto bych Ti doporučil třeba přímo makrobiotickou kuchařku od Ing. Průchové s názvem Jak jste klamáni
14. Červen 2006 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Coronere, moc ti děkuju za podrobný popis. Když to vysvětluješ takhle z nadhledu, tak mi to dává smysl mnohem dřív než předtím. No máš pravdu - nejlepší bude si o tom přečíst něco podrobného (dík za odkazy), mám právě docela problém se sestavováním jídelníčku - nemám problém něčeho se vzdát a zařadit něco nového, ale je potíž, když nevím, JAK ten jídelníček sestavit. Ale s těmi jáhly mám radost, dost jsem si je v poslední době oblíbila - a většinou právě s ovocem
14. Červen 2006 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Hanko, někdy je dobré se přihlásit do nějakého kurzu mb vaření, protože cucá-li člověk informace jen z knížek, je to někdy dost otrava. Když je na tu "vědu" víc lidí pohromadě, tak se ty informace vstřebávají snáz. Většinou je u toho i legrace. Sice nějakou kačku to stojí, ale taková už je doba. Přehled akcí je např. na stránkách: http://www.svetenergii.euweb.cz/ http://www.sazavska.unas.cz/kurzy.html http://www.makrobio.cz/ http://www.zzbrno.cz/ V těch posledních je psáno, že se to týká roku 2005, ale nechce se mně věřit, že by tak zaspali dobu, když už je červen. Názvy přednášek znějí slibně, tak je nutno jen doufat, že bude přítomen poradce, který je v obraze. S jáhlama v kombinaci s ovocem by se to ale nemělo moc přehánět, protože pak se tam může negativně projevit právě působení ovoce. Chce to i kombinace se zeleninou, vařit je společně s rýží natural a podobně.
15. Červen 2006 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Pro Lenku (10.6.2006 - 18:42:20) Lenka: ad coroner 8.6. 13:19: "Lituji jen lidi na diskusních fórech o mandlích, angínách a slepém střevu, jak blahem chrochtají nad zlepšením svého zdravotního stavu. U řady z nich budou tyto zákroky základem pozdější katastrofy." Já myslím, že mandle si nikdo nenechává vyoperovat jen tak z plezíru. Coroner: Tak z plezíru si určitě nenechává mandle nikdo vyoperovat, ale než učiní tak závažné rozhodnutí o trvalém oslabení svého imunitního systému, měl by mít k dispozici všechny informace
17. Červen 2006 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Coronere, co přesně se skrývá pod pojmem "extrémní toxické potraviny"? tak nějak odhaduju, že asi rafinovany sacharidy- cukr, moučné výrobky, alkohol, uzeniny, sladké limonády atd (to je vlastně k tomu cukru). Toto vše jsem prakticky vysadila, no...akorát dost jím chleba - ale hlavně špaldový, z kukuřičné mouky a podobně. Takto jím už skoro rok (no...spíš trochu kratší dobu - nezměnila jsem jídelníček ze dne na den), ale mandle už mám zase poseté bílými fleky a k tomu se cítím odpovídajícím způsobem...je mi jasný, že antibiotika nejsou řešení, ale - vypadá to že pořád dělám něco špatně. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli kromě těch toxických "klasik" co jsem napsala existují v MB ještě nějaké výrazné, o kterých třeba vůbec nevím. No a vlastně jsem se ještě chtěla zeptat na ovoce, je vhodné jíst ho ve větším množství? Z toho co jsi napsal mám pocit, že asi ne... Já ho ted jím dost, třeba k snídani a i porci večer večer.
17. Červen 2006 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ad coroner: Pokud pozoruji, tak na fóru tady i na jiných webech, kde se o mandlích diskutuje, se návrhy na jiné než operativní řešení problémů s mandlemi docela objevují. Já myslím, že lidé k Tebou zmíněným informacím přístup mají, ale hlavní aspekt je v tom, že většina lidí NENÍ OCHOTNA podstoupit třeba zásadnější změnu životosprávy, prostě uplatní své právo výběru a ruku na srdce, zvolí "radši řízek než zdraví". Prostě to tak je. Je to jen záležitost priorit. Já jsem ochotna pracovat se svojí životosprávou ve prospěch svého zdraví (a taky to dělám), ale vím, že můj manžel, můj otec a mnozí moji blízcí tento názor nesdílejí. Mimo jiné ve společnosti převládá pocit, že co je "zdravé", to se nedá jíst (a taky další mýty... např. nízkotučné=zdravé atd) A kdybych se zeptala svého muže, jestli chce žít do 80 na makrobiotice nebo do 50 o řízcích a špeku (jako teď), tak vím, že pro něj existuje jediná volba, i když Tobě to možná připadne nelogické. Prostě všechno co jsem chtěla říct je, že naprosto chápu a musím respektovat motivace lidí, kteří se rozhodnou žít jinak, než "by pro ně bylo správné".
18. Červen 2006 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Leni, je to přesně tak. A když rodina nejeví sebemenší zájem se tak stravovat, tak nemocný jedinec nic nevytrhne. Kdo mu bude jezdit dělat nákupy do zdravé výživy a z čeho je tak bude platit, když jsou tak drahé? Ano, jsou mnohem dražší - př. krupice klasická od špaldové o 20 Kč a ještě je špaldovka čtvrkilová a klasická půlkilová atd.
20. Červen 2006 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka PPPPP (anonym)
Jsem jiná Lenka, než výše uvedená, ty řízky tady nemaj chybu, co takhle jim dát zdravější podobu. Takový kuřecí řízek potřený česnekem a obalaný - strouhanka - vejce - strouhanka. Jako příloha ledový salát. A hned je to zdravější. Je zajímavé kam se diskuse dostala od CFS. Kéž by s ním byl konec a to ze dne na den. Cau
2. Červenec 2006 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
http://zaplos.webpark.cz
8. Srpen 2006 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Pro Lenku PPPPP, já jsem zase ta první Lenka :o) V rámci možností (=co je ještě ochoten konzumovat) samozřejmě zdravější variantu pokrmů vyrábím, přešli jsme mj. bezbolestně na celozrnnou mouku (pečivo máme domácí) apod., snažím se snažím, ale prostě občas mi přijde s tím, že měl strašnou chuť na sekanou z bufetu nebo na stánkový párek s hořčicí nebo na špek tak si ho půl kila přinesl domů. Bohužel zrovna ten špek zdravější podobu nemá :o)
9. Srpen 2006 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Taky tak. Lákalo mě jídlo v čínské jídelně, tak jsem si dala Giros a moc mně po něm dobře nebylo, nehledě na to, že jsem byla na gastroskopii pro velké bolesti dvanácterníku.
9. Srpen 2006 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka PPPPP (anonym)
První Lenko a další, možná, že i ten špek je zdravější než mnohé uzeniny namíchané z různých ingrediencí a E.Ale bohužel, ráda ho nemám. Každopádně, když předkové začali jíst i maso, tak jim to začalo myslet. Takže od všeho něco, ale s rozumem.
10. Srpen 2006 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Mně špek chutná, o to víc dobrá anglická slanina. Můj známý léta nejí maso a také to tak vypadá. Na stará kolena ujel manželce pracovat 300 km daleko od domova - něco na tom masu a myšlení bude :-) Teď piju gel z Aloe vera, protože mám zánět na 12-cterníku a podržáděný žaludek. Také jsem vyfásla po gastroskopii léky, ale ty mně způsobují zácpu, takže je užívám jen při bolestech. Rozhodně nevěřím, že by mně chronický zánět léky vyléčily.
10. Srpen 2006 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Stáňa (anonym)
Ahojky, já trpěla CFIDS 2 roky a vyléčila mě makrobiotika. Začala jsem se cítit lépe už po dvou týdnech, tuhle stravu jsem držela lae rok, než se mé tělo vzpamatovalo z toho všeho. Teď už jím normálně, akorát omezuji mléko. doporučuju to aspoň zkusit..
29. Leden 2007 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Stáňo, tak to je úžasný...jak moc přísně jsi tu makrobiotiku dodržovala? A podle jaký knížky? Taky jsem hodně změnila stravu...jím podobně jako makrobioticky (hodně obiloviny, zelenina, luštěniny atd), ale prostě mb to není...Mlíko jsem taky vyloučila - a všimla jsem si, že nemám tolik ucpanej nos jako dřív (ale až po několika měsících bez mlíka)
30. Leden 2007 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Stá?o, to je pěkné, ale já mám tolik alergii na potraviny, že to ani nemohu zkusit.
30. Leden 2007 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Maty (anonym)
To je úžasné,napiš nám o tom víc.Kterou knihu o makrobiotice bys mi doporučila?Jaké máš další zkušenosti s ní.
30. Leden 2007 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Taky jsme měli v rodině řadu zdravotních problémů včetně tohoto. Většinu z nich nakonec pomohly vyřešit produkty na přírodní bázi. Někde jako doplněk ne moc zdárné klasické léčby, něco zvládly samy o sobě, jako například podstatné zlepšení imunity a jako prevence řady problémů. Mám z toho takovou radost, že vám to musím napsat. Zkoušeli jsme kde co se střídavým účinkem. Až mi kamarádka poradila, že objednávají
31. Leden 2007 - 1:35
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Ta radost musí být opravdu nezměrná, když je tento příspěvek na všech diskuzních fórech... Jinak lékaři vědí o CFS prd, proto také prd mohou vyléčit. Speciálně koncentrované přírodní produkty při CFS zrovna moc nezabírají. Spíš je tomu naopak.
31. Leden 2007 - 7:21
Obrázek uživatele Návštěvník
kvik (anonym)
no tak, Majko, aspoň to neopisuj doslova a do písmene, všechny reklamy na léčbu zdravotních obtíží mají že: vyzkoušel/a/ jsem všechno, už jsem přestával/a/ doufat, když se objevil zázračný dědeček /nebo Majka/.
31. Leden 2007 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ztožoňuji se plně s Majkou! Pochybují Ti, kdo chodí jen k doktorům nebo prví kroky přír. léčby jim nezabrali
31. Leden 2007 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
No, ale zjistila jsem, že toto je od Majky dealerský trik, což se nedělá! Píše tento příspěvek na všech diskuzích:(
31. Leden 2007 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ina (anonym)
Majko, opravdu trapná a laciná reklama a ještě k tomu na všech tématech diskuse. Myslíš si ,že jsme všichni úplně blbí a slepí?
31. Leden 2007 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
To si Majka nemyslí, jenom doufá, že nějací takoví se někde najdou)))))))
31. Leden 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Blbec (anonym)
Majko děkuju za nápovědu, v který firmě pracuješ a kolik za to bereš? Martino a proč by jsi chodila k doktorovi, když jsi zdravá???Majko neboj ale nějakýho blba určitě ulovíš, ale já to nebudu
31. Leden 2007 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeňka (anonym)
Prosím porďte mi.mám roční holčičku a zjistily jí alrg.na bílek a mléko.Má dietu,ale při tom mi řekli že jí můžu dávat obilné kaše.Začla jsem ji je dávat a začla mi znova zvracet a bolení bříška.Při tom na lepek jí test nevyšel je možné že z krve to nezjistí?
6. Prosinec 2007 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Zdeňko nemůžu ti nijak odborně poradit, ale myslím si, že to zjištování z krve není úplně stoprocentní, kromě alergie existuje ještě tzv. přecitlivost...A zkoušela jsi i kaše z bezlepkových obilnin? Tj. z rýže (nevim jak u miminek, ale lepší je neloupaná, natural), jahel, pohanky?
7. Prosinec 2007 - 9:39

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama