8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

komunikace s lekarem a jinym zdravotnickym persona

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva Chalupova (anonym)
Urcite se uz kazdy z Vas setkal s ne zrovna prijemnym lekarem ci jinym zdravotnikem...no a kazdy jiste ma svuj zpusob komunikace s touto osobou,ktera by mela zapusobit ve Vas prospech.)Prakticky me zajima,jak by se podle Vas mel clovek chovat,jednat.Jak by mela vypadat takova ukazkova komunikace mezi lekarem a pacientem,pripadne rodinnym prislusnikem a lekarem v pripade,ze je nam jasne,ze 1) na nas lekar nema cas 2)lekar nam dava najevo ze nase dotazy a pripominky jsou hloupe a pro neho jako schopnejsi bytost otravne unavujici,3)nesouhlasi s nasimi racionalne oduvodnenymi protesty vuci postupu lecby,lekove indikaci,zachazenim 4)se stala chyba a je ji nutno resit s nevlidnym personalem.......V podstate me zajima jakykoliv poznatek tykajici se komunikacni interakce zdravotnik-civilni osoba/pacient.Dekuju!!!! :)
3. Duben 2005 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
zkušený pacient (anonym)
Pokud má buzik v bílém plášti pocit nadřazenosti, tak ho lapnu pod krkem a hned ví jak se ke mě má chovat! Nebojte se jich- dejte mu pěstí mezi tykadla- to na ně platí!!!
3. Duben 2005 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
miri (anonym)
vy jste magor, paciente A co tohle: pokud má buzík v mojí ordinaci pocit nadřazenosti, tak otevřu dveře, kopnu ho do prdele a ať táhne jinam, když se mu nezdám. PS: je vám nyní doufám jasné, že tohle zrovna nikam nepovede.A hlavně to nikoho nevyléčí:(
20. Květen 2006 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Lekarum se vyhybam,ale ne vzdy se to dari.Takze pri vztupu do ordinace jsem usmevava a vstricna.Ne pokorna a skemrajici!Po vysetreni se na vse zeptam a pozaduji vysvetleni v cestine-ne latine.Na podany lek se taky ptam,proc a v cem muze skodit.Je-li nezbytny a pokud se doktor zacne divne tvarit,zeptam se ho,zda by on na mem miste jednal lepe-jinak.Vetsinou se setkam s okamzitym porozumenim a kdyz vidim nevlidny vyraz,znovu se usmeji a reknu mu,ze napr on taky neumi nejspis opravit auto...Na 99% to funguje. Pokud bych padla na lekare,ktery bude drzy a nevlidny,jdu jinam.Jednou to ale neslo,odvezli me do nemocnice a tam byl arogantni doktor.Byla noc a nebyl nikdo jiny,pockala jsem do rana a sdelila primari,ze nechci osetreni od toho doktora.Byl to desnej srumec.Nakonec mi po 14 dnech bokem daly za pravdu i sestry a ostatni doktori se uculovali.Primar si mne vzal do pece osobne a posleze sam provedl operaci.Po narkoze jsem byla napul v limbu,kdyz do pokoje prisel ten arogantni doktor a chtel se na mne podivat.Zavolala ho sestra,protoze jsem dostala vysokou horecku.Kdyz jsem videla,jak ke mne jde,zacala jsem jecet,ze to radeji potupne zemru,nez abych mu dovolila na sebe sahnout.Utekl ode mne a ja to zaspala.Rano se uculovala cela velka vizita a ptali se mne co to bylo..Po nekolika letech jsem toho doktora potkala v civilu a on se mi omluvil!Takze asi tak,nelezte jim do pozadi,ale budte mili. Jinak doktory taky lituji,protoze jim pacienti vice nez casto hazi klacky pod nohy.Lezou jim do p...a pak porusuji lecbu.Posleze si stezuji v cekarne,jak ten trouba je spatne leci.Takovy pobyt pred laboratori,kde diabetici cekaji na krev a domlouvaji se,ze pred tim pili citrony a jak po prohlidce jdou do cukrarny je bozi.
20. Květen 2006 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdravotní bratr (anonym)
Souhlasím s vámi doktore,zažil jsem na vlastní kůži.
16. Prosinec 2007 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
K tomu pobytu před laboratoří, ti diabetici si jaksi neuvědomují, že neškodí doktorovi, ale sobě. jde o jejich zdraví, ne o doktorovo. Navíc pokud nedodržují životosprávu, ten citron je jim stejně na nic.
16. Prosinec 2007 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomas Stolarsky (anonym)
Urcite se uz kazdy z Vas...Dobry den, ohledne tohoto dotazu bych Vam rad doporucil stranku, kterou jsem objevil na toto tema, kdyz jsem byl rozhorcen z chovani jak doktoru, tak i nekterych pacientu: http://www.poslouchejdoktore.cz/teorie-komunikace.html S pozdravem T.S.
29. Duben 2013 - 12:55

Přidat komentář