10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kolonoskopie s vodní imerzí

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dobrý den, na internetu jsem se dočetl o nových metodách provádění kolonoskopie s použitím vodní imerze (kolonoskop je zasouván za současného dávkování vody, která působí jako "mazadlo" a usnadňuje cestu). Při vytahování se voda odsává a střevo se nafukuje místo vzduchu oxidem uhličitým, který se po provedení výkonu vstřebá mnohem rychleji než v současné době používaný vzduch. Zajímalo by mě, zda je tato metoda již někde rutinně prováděna, a zda je pro pacienta opravdu přínosem, jak se o tom tvrdí v lékařských studiích.
21. Leden 2013 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Anonym* (anonym)
Dobrý den, na internetu...Hmmm, tak to bych taky ráda věděla, v pondělí jdu na kolonoskopii a při těch hrůzách co čtu na internetu mám chuť jim tam zavolat, že nepřijdu... Otázkou je, zda se to vůbec někde používá a nebo zlstává jen při studiích.
25. Únor 2013 - 14:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Anonym* (anonym)
Hmmm, tak to bych taky ráda...K tématu jsem ještě našla tohle: http://www.i60.cz/clanek_341_neprijemne-vysetreni-strev-lze-provest-mnohem-setrneji.html#.UStmYDfWOEV
25. Únor 2013 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
K tématu jsem ještě našla...Způsob uvedený v článku je ideální jako prevence. Bezbolestné a přitom to zjistí to podstatné. Samozřejmě, v případě zjištění problémů se člověk stejně nevyhne klasické kolonoskopii. Ale je věcí každého člověka, zda je schopen a ochoten si zajistit zcela bezbolestné vyšetření s analgosedací.
25. Únor 2013 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
ajo (anonym)
Dobrý den, na internetu...Byla jsem na kolonoskopii Na Homolce, necítila jsem vůbec nic, probrala jsem se až když lékař endoskop vytahoval ven, chvilku mi nechali trubičku na odcházení zbytku vzduchu.Žádné odcházení vzduchu jsem neměla, žádné bolesti, prostě nic.A to mám dráždivé střevo. Hlavně bych se právě nevyhýbala té analgosedaci, je to falešné hrdinství. Zklidní to nejen Vás, ale i střevo a uvolní..Odcházela jsem a kromě hladu nic zvláštního.
28. Únor 2013 - 6:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ajo - pro vás.. (anonym)
Byla jsem na kolonoskopii Na...Tak to jsem potřebovala slyšet - příští týden jdu totiž taky na Homolku(dr.Pagáč) na kolono. Už z toho mám nervy, člověk by možná neměl tolik číst co ho čeká. Jen popíšu jednu moji potíž. Praktická dr. mi nepředepsala Fortrans - prý to dostanu na Homolce. Tam sděleno - ne, musí to napsat praktická. Tam sděleno - ne, to musí Homolka, nebo já napíšu, ale budete si to platit - asi 240,- Kč. Znovu Homolka, tam sděleno - ne, tak změňte prakt.doktora, když to mohou psát všichni, tak tahle taky. No tak si vyberte!! Při bolesti, kterou už mám cca 3 neděle ještě takovéhle dohadování. Takže výsledek asi bude, že to zaplatím, ale trpký pocit, že vydělávají na důchodkyni, mi zůstává...
16. Únor 2014 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Tak to jsem potřebovala...Toť otázka. Mně taky dává recept na projímadlo pracoviště, kam na výkon jdu. Ale může ho předepsat i praktický lékař.
16. Únor 2014 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mně recept píše lékařka v GIT poradně kde se léčím.A píše mi PICOPRIL.Nemusí se pít 4 litry jako FORTRANS,stačí 2 šálky a chutná to dobře.
16. Únor 2014 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
a ještě (anonym)
taky není problém v dnešní době si požádat o kolonoskopii v plné narkoze.Rozumný lékař vám určitě vyhoví.
16. Únor 2014 - 13:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama