11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

kolko zinku uzivat?

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Zacal som uzivat Zinok v tabletkach.Beriem ho dva krat denne po 15 mg,aj ked odporucana denna davka je len 15 mg.Moze mi to nejako uskodit?
19. Červen 2007 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Já jsem na chronický zánět spojivek bral 200 mg po dobu dvou let, dneska jsem bez potíží a stále užívám 75 mg denně. Musím říct, že během užívání zinku jsem neměl jedinou infekci ani rýmu. Jistě ti tu někdo napíše, jak jsou velké dávky zinku škodlivé, ale léčitelka mi řekla, že dávka 200 mg je bez rizika. Záleží také, v jaké formě Zn užíváš. Nejlepší je chelát, glukonát, aspartát nebo askorbát. Ty jsou téměř bez toxicity. Co ale je nutné bezpodmínečně dodržet, je přídavek mědi do potravy. Zinek totiž vytlačuje měď. Denní dávka mědi je 1 mg na každých 30 mg zinku. Doporučuje se též zvýšit příjem vit. C.
20. Červen 2007 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zinok beriem v tabletkach.A ako mam ziskat med?Predava sa tiez v tabletkach?
20. Červen 2007 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
200 ale i 75 mg zinku jsou stále megadávky. Záleží ale na vstřebatelnosti a tak když bude 10 % tak to asi není zase tak moc. Doporučená denní dávka je 15 mg denně. Ta měd je v pořádku, potřebujeme denně 1-2 mg. Velký obsah těchto prvků máme v obilovinách. Pro lepší vstřebatelnost se doporučuje pití Aloe Vera gelu, denně 100 ml rozložených do 4 dávek. Zinek se ale musí doplňovat s ostatními minerály jako je vápník, fosfor, hořčík, měď, selen a chróm. Ale i prvky jako je molybden a vanad nesmí scházet. proto je dobrá suplementizace vhodným naturalním doplňkem na příklad Nature Min. Jedná tableta obsahuje 20 % DDD. Často po nemocí, anebo větší námaze je mineralizace nutná. Samotné prvky ,jako jen zinek a ještě k tomu v chemické formě , mají velmi nízkou účinnost pro spotřebitele. Mnohé zkušenosti s léčivými potravinami a mineralizaci najdete na www.aloe-gel.cz anebo dotazem v Poradně zdraví.
20. Červen 2007 - 23:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Se zinkem je to složitější. Záleží proč ho chcete užívat. Normální zdravý jedinec by ho měl užívat v dávce 15 mg denně. Na to stačí kvalitní multiminerální tableta. Ale pokud chcete užívat zinek na nějaký konkrétní zdravotní problém, je potřeba dávky zvýšit. Používá se na chronické infekce a chlapi ho používají na zlepšení stavu pohlavních orgánů. Pokud ale chcete mít jistotu, že se zinek vstřebá, musí se brát nalačno anebo když vám dělá špatně na žaludek s jídlem s vysokým obsahem bílkovin. Vstřebávání vázne nejenom s mědí, tj. třeba s jinak zdravým celozrnným pečivem, ale i s vápníkem, čili nezapíjet mlékem nebo nejíst v jogurtu a s fosforem, čili nezapíjet colou. Honza nemá pravdu se vstřebatelností. Zinek braný nalačno ve formě chelátu má vstřebatelnost prakticky 100%. A není chemický, ten je čistě organický.
21. Červen 2007 - 1:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Ja som zacal uzivat zinok volli tomu,ze som mal problemy s prostatou a cital som,ze nedostatok zinku moze sposobovat oslabenie muuzskych pohlavnych organov a zapaly prostaty.No a tiez kvolit tomu,ze zinok vraj dodava viac energie. Neviem vsak preco,ale vzdy ked ho rano zoberiem,som cely den strasne unaveny,poobede prespim aj temer tri hodiny/aj dnes/,ked ho neuzijem,tak taketo stavy nemam.Mozete mi to niekto objasnit?Dakujem.
21. Červen 2007 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Tak ho ber na noc. Nikde jsem neslyšela, že by zinek vybuzoval energii. Jenom aktivuje asi 200 enzymů, tím se dá vysvětlit únava. Ale to by se mělo po nějaké době srovnat. Na prostatu ti samotný zinek nepomůže. Je určitě dobrý, ale chce to něco přidat, třeba serenou, lykopen, selen, kopřivu a co já vím ještě. Víc složek působí synergicky.
21. Červen 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
já co vím tak 25mg se bere na akné. Já beru 10 mg v tabletách a zbytek snad přijde stravou.
18. Září 2007 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Ten můj říká (anonym)
že když bere zinek tak mu častěji stojí péro. Ivana Praha
4. Listopad 2013 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Dobrý den, doktor mi doporučil zinek pikolinát 15 až 20mg, ale nějak o něm toho moc nemůžu najít. Jak je to s jeho vstřebatelností? Je toto dobrá varianta? https://hlavnezdrave.cz/obchod/zinek-pikolinat/ cenově vychází asi nejlépe. Nebo je lepší koupit kapsle? Nenavlhnou časem?
7. Prosinec 2018 - 9:21

Přidat komentář

Reklama

Reklama