Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

kolik vitaminu lze brat najednou?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobry den,chtela bych se poradit, zda nekdo nevite, jestli se vit.a potravinove doplnky ovlivnuji nebo nejak muzou uskodit. Jsem ted ve stresu pred statnicemi na VS,zacaly mi opetovne po 3/4 roce dost padat vlasy, takze k Lecithinu,Ginko bilobe a vit.E jsem zacala dnes brat jeste kremik a horcik kvuli vlasum a nervum. Myslite, ze je to moc? Pripadam si jak nejaky zavislak.. NEmela bych neco vynechat?
13. Srpen 2008 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Samozřejmě, že i doplňky stravy mají své kontraindikace. Tahle kombinace je ale v pořádku a spíš bych ještě doporučil přidat eleuterokok tinkturu od natury, je to skvělá věc k tomu, aby se člověk nesložil.www.salvare.cz
15. Srpen 2008 - 7:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriela (anonym)
Uměle vyráběné vitamíny, víc škodí jak pomáhají, můžeš se i předávkovat, dokonce Tě mohou i zabít.
15. Srpen 2008 - 14:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Mika (anonym)
Petro- kup si ovoce a zeleninu a vitamíny ber jen v období chřipek. Význam má hlavně vit. C. Z toho, co bereš si podráždíš ještě žaludek. Na noc si dej mléko s medem.
15. Srpen 2008 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
GabrielaTo je zajímavé, že s léčbou pomocí těch děsně umělých vitamínů máme skvělé výsledky, asi náhoda...Samozřejmě, že to není ideální, ale někdy je suplementace prostě nutná a jde jen o to, jak rozumě a kvalitně jí provádíme, ale je jasné, že to není řešení, ale jen doplněk.MikaMáš pocit, že stres před státnicema je méně rizikový než období chřipek? Já bych tedy řekl, že spíš naopak.A můžeš zkonkretizovat z čeho konkrétně si prosímtě Petra podráždí žaludek? Docela by mě to zajímalo.www.salvare.cz
15. Srpen 2008 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriela (anonym)
GravinMám článek z novin - Polykáte vitamíny, mohou vás zabít!David Forman, z univerzity v britském Leedsu, zde uvádí, že umělé vitamíny nepomáhají, ale mohou i zabít. Goran Bjelakovič z univerzity v Niši tvrdí, že konzumace umělých vitamínů nesnižuje riziko onemocnění rakovinou, naopak zvyšují úmrtnost. Dále zde Douglas Altman z univerzity v Leedsu uvádí, že často doporučovaný betakaroten proti rakovině močového měchýře, prostaty, hrtanu a jícnu, zvyšuje riziko rakoviny plic. Internista Jan Kadleček zde zase varuje před předávkováním vitamínem A. Zvlášť nebezpečný je pro děti, staré a nemocné lidi a těhotné ženy.Velice zajímavý článek, který upozorňuje, že užíváme tabletky, které si na vitamínové pouze hrají a varuje, že jsme nalítli ziskuchtivým výrobcům. Lékárník Marti Staněk zde uvádí,že potravinové doplňky neprochází žádnými testy, které by dokázaly jejich složení.
16. Srpen 2008 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Souhlasím s Gabrielou. Umělé vitamíny tělo navíc neumí využít, škodí mu a kombinace vitamínů působí i špatně energeticky. To všechno vím až teď,když jsem se o to začala zajímat, manžel polykal kvůli špatnému spermiogramu doporučené vitamíny, a nejenže nedošlo k zlepšení, ale začal mít mnoho problémů včetně špatných jaterních testů. Pak začal brát přírodní přípravky a ty zabraly. Takže bych být tebou našla na interetu přírodní alternativu křemíku, hořčíku,a nevím ještě co bereš, ty přípravky existují a upravila bych si jídelníček.
16. Srpen 2008 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Je známo, že využitelnost umělých vitamínů je 3-5%, jsou to vyhozené peníze, za poškozování vlastního zdraví, protože obsahují víc plnidel než účinné látky, které se usazují v našem organismu, říká se tomu balast.
16. Srpen 2008 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Gabriela
16. Srpen 2008 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Mohu doporučit přírodní potavinové doplňky(koncentráty),pěstované na vlastních organických farmách. Firma se jmenuje Nutrilite a založena byla r.1934.Je skutečně jedničkou ,pokrývá 60%celosvětového trhu.Tyto produkty nejenže neškodí,ale máte možnost zúčastnit se i školení,vedené odborníkem nejen na výživu.
16. Srpen 2008 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Ano, je jedničkou, ale co se týče školení na doubleX (jeden z předních produktů), tak dávkování, které ten odborník doporučuje na dlouhodobé užívání bych si užívat opravdu nerisknul. Přišlo mi, jako by ten pán v životě neslyšel o hypervitaminóze. A docela dost mi tam vadilo i právě těch 1.6mg vit A 9.6mg beta karotenu denně.www.salvare.cz
16. Srpen 2008 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
*1.6mg vit "A" a 9.6mg beta karotenu denně.
16. Srpen 2008 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
marcela (anonym)
..myslím,to je dobrá otázka,že by stálo za to probrat to přímo s ním. Určitě by vám rád odpověděl.
17. Srpen 2008 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
marcela (anonym)
..a docela závažné zpochybnění,sama se na to zeptám,hezký den.
17. Srpen 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
MarcelaUznávám, že dle mého názoru při dané studii na účinky vitamínu A na rakovinu udělali základní chybu a tou je, že ho nepodávali v komplexu s ostatníma látkama - např vit E posiluje jeho účinky a chrání ho před oxidací, takže by mohl zásadně ovlivnit výsledek testu, ale i tak je ta dávka docela k zamyšlení.Navíc nejde jen o něj, ale i další látky jsou tam vypálené, že by do sebe člověk dostal 200%RDA. Ale třeba dealy i s doporučeným dávkováním doporučuju bez problému. Ale doubleX pouze po omezenou dobu při zvýšené potřebě (svaťák, zkouškové, státnice), ale běžné používání obden střídat třeba s dealy.SkeptikůmJo a ještě k té využitelnosti doplňků, já například distribuuji přednostně doplňky od firmy, které má certifikaci GMP (good manufacturing practices), která zaručuje jejich kvalitu a vysokou využitelnost.www.salvare.cz
17. Srpen 2008 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
marcela (anonym)
Granvine,jsem jenom uživatel,nechám si poradit,proto jsem si nechala udělat anaýzu vlasů z Biomolu a podle toho se řídím. Nutrilite naprosto důvěřuji,sama Double X neberu. Můj muž ano,mám podobný názor jako vy.
17. Srpen 2008 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Mám dlouho registraci na Amway, znám produkty společnosti Nutrilite a uznávám, že jsou kvalitní. Přesto dávám přednost tekutým produktům od společnosti Akuna. Alveo je super.
17. Srpen 2008 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Děkuju za odpovědi. Raději jsem hořčík a křemík nezačala brát (jen ten jeden den) a do státnic hodlám brát jen Ginko a lecithin, pak jen křemík a hořčík - pokud mi tedy ještě zbydou vlasy :( -padají stále a dost:( Ale kupodivu nervy tolik nejsou:-)
26. Srpen 2008 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Paja18 (anonym)
Máte někdo zkušenosti s enzymen Bromelin?
27. Srpen 2008 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
PetraDělej jak myslíš, ale pokud ti padají vlasy, tak ti toho v těle odchází víc, ty vlasy ti to jen mají ukázat. A pokud na tebe stresové situace působí tímhle způsobem, tak bys to začít řešit měla. Sestra má teď podobný problém, tak jí příští týden budu posílat multivitamín + doplněk proti stresu s minerály a vit B. Jinak bere i tu lauzeu(maralý kořen).www.salvare.cz
28. Srpen 2008 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
xk (anonym)
Petro nejlíp si zajít na kožní, tam ti poradí. Nejspíš ti předepíšou takovou vodičku a doporučí vitamíny..ty si samozřejmě musíš koupit ze svého. Znám to z vlastní zkušenosti. A ještě můžeš ty vlasy počítat. Do 100 vlasů denně je ještě normálka. Ale počítání bylo docela děsný :-) mám dost dlouhý vlasy :-)
28. Srpen 2008 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Tenhle týden se mi dostal do ruky časopis "zdraví", ten co bývá volně v lékárnách. Zajímavé počtení.Otázka: "Co považujete za zbytečné"(myšleno kupovat v lékárnách při nachlazení)Odpověď: "Třeba vitamin C. Ano, je důležitý, abychom nedostali kurděje. Kdo je ale dnes má?"Je až k nevíře, jak někdo s titulem MUDr. může tohle říct. Vitamín C se podílí na takovém množstvé pochodů v těle a samotné kurděje jsou až projevem jeho hraničního a dlouhodobého nedostatku.Otázka: "A co když je chřipkové období?"Odpověď: "To je úplně jedno. Kdybyste si změřila, kolik z vašeho těla denně odejde vitamínu C, tak zjistíte, že že ho máte nadbytek. V běžné stravě je ho prostě dost."Abychom do sebe dostali 100mg vitamínu C, což můžeme považovat za DDD (běžně se uvádí 60mg, ale jiné lékařské zdroje uvádějí 200mg), tak musíme utratit buď: 7kč za citron, nebo 10kč za grapefruit, nebo 750kč za hroznové víno, 19kč za mandarinku. (Doplňky stravy r.2004) Přičemž léčebné dávky při nachlazení se pohybují v gramech.Navíc, i běžný člověk si může projít v hlavě, kolik ovoce a zeleniny každý den sní. Většinou to není nijak valné a co se bežného jídla týče, tak to je dostatečně tepelně upraveno, aby v něm citlivého vit C moc nezbylo.Otázka: "Co je podle Vás správná prevence?"Odpověď: "Pohyb. Nejezdit tolik autem, ale chodit více do přírody."A pak Vám někdo řekne, ať se jdete o své stravě poradit s lékařem...Otázka: "Jak by se podle Vás měli lidé stravovat?"Odpověď: "Je úplně jedno, co jíte. Klidně se i přecpěte, ale pak si to "odcvičte". Dejte si Bůček, ale pak se jděte projít do parku."Na to nemám slov:(Výsledek. Pan MUDr. Lukáš Pollert z vojenské nemocnice v praze asi není ten pravý, za kým by lidé měli chodit s dotazy o stravě. A obávám se, že u ostatních lékařů to nebude o mnoho lepší.
10. Říjen 2008 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendy (anonym)
Dobry den. Moc se mi toci hlava a strasne rychle mi bije srdce,uz 5 dni.Je mozny ze jsem se predavkovala vitaminy?Pac pred temi 5ti dni jsem si vzala nekolik tabletek najednou a to vitamin C,magnesium,rybi olej,tabletka na vlasy,plet a nehty a jeste tabletku na hubnuti.A to vsechno najednou.Uz to trva 5 dni a nemuzu se toho zbavit.Uz samozrejme nic neberu,radsi.Ale co mi pomuze vratit se do normalu? nemuzu jit ani do prace,pac se bojim ze mi tam bude zase mdlo...uz jsem mela namale ze omdlim.Prosim moc za rychlou odpoved.DEKUJI!!!
21. Únor 2010 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Gravin (anonym)
Dobry den. Moc se mi toci...Vendy vem si tretry a bez si zabehat,sportem ku zdravi!
21. Únor 2010 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Pokud byste chtěla skutečnou radu, tak je potřeba uvést konkrétní výrobky, jejich složení a zkonzumovanou dávku. Nepovažuji ale za pravděpodobné, že byste se předávkovala, pokud zvýšené dávky neužíváte pravidelně po delší dobu. Doporučuji zajít si k lékaři, aby zjistil skutečnou říčinu a poté je možné nasadit suplementaci na míru k daným potížím.Anonym 21.2.2010 13:05 - GravinProsil bych, aby můj nick nebyl zneužíván jinými uživateli a to ani ve zkomolené podobě, děkuji.www.salvare.cz
21. Únor 2010 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
objektivní (anonym)
Pan Granvin zase kritizuje lékaře, ale asi nevíte koho kritizujete :-)). MUDr. Lukáš Pollert je omympijský vítěz a několikanásobný mistr světa na divoké vodě. Také vystudoval LF a stal se lékařem, kdo ho nezná, možná neví, že jeho humor a projev je velmi sarkastický.Určitě se tento lékař nezabývá dietními programy :-)), ale co se týče toho pohybu, tak to má pravdu, pokud totiž ujedete třeba lyžařský maraton, klidně si můžete dát svíčkovou s pěti :-))Ten článek jste Granvine vůbec nepochopil :-)))Vy jste takový kecal, který toho moc neumí a snaží se přesvědčit toto forum o své jedinečnosti, ale za vysokým sebevědomím mají být i znalosti :-))))
21. Únor 2010 - 15:24
Obrázek uživatele Granvin
Granvin
Pan Granvin zase kritizuje...až pan Pollert přestane říkat nesmysly, tak budu klidně respektovat i jeho, do té bohužel není proč ho respektovat.
21. Únor 2010 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
objektivní (anonym)
Až pan Granvin nebude šířit nesmysly a psát pravopisné chyby , možná pak bude respektován :-))
21. Únor 2010 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvine, (anonym)
MUDr.Pollerta bys měl respektovat už jenom kvůli tomu, že on lékařskou fakultu vystudoval. Co jsi vystudoval ty?
27. Únor 2010 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Double X. Keby ste brali double X i dlhodobo, ziadne predavkovanie nehrozi. Vitaminmy a mineralmi sa je mozno predavkovat ale iba za predpokladu ze dlhodobo beriete desiatky nasobku odporucanej dennej davky a to je 1000%. Uvedenu informaciu si sami preverte i v google. Ci je mozne sa predavkovat vitaminmy a mineralmi. Vacsinou spososobuje problemi prave ich nedostatok a nie nadbytok. Odporucam lekarske studie od odpornikov studovat. Ziadne neoverene informacie na chate nebrat ako bernu mincu. Ked vam nieco nie je jasne ohladom amway produktov napiste firme email. Su tam kvalifikovany odbornici. To ze to tak je je vlastnenie viac ako 450patentov. ktore si je tiez mozne overit na google patenst. Hladajte pravdu a ta vam pomoze nie klebety
27. Únor 2011 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bernolák (anonym)
Předávkovat se vitaminy? To opravdu v ČR nehrozí. Ve zdravotnictví stále vládne socialismus. Na ministerstvu zdravotnictví vládne ten názor, že suplementy a vitaminy jsou zbytečné, ba přímo nebezpečné... povolují jen strašně nízké dávky, které nemohou nikomu pomoci. A to zpětně dává právo říkat, že jsou k ničemu. Nejsou tu povolené věci, které v USA běžně jsou volně na trhu.Zabývám se individuálními dovozy z USA pro lidi, kteří chtějí získat něco, co tu není a nebo ve vyšším dávkování. Jakožto farmaceut jsem byl v Americe na stáži ve dvou velkých firmách, vyrábějících suplementy, extrakty z léčivých rostlin a vitaminy. Přesvědčilo mne to a při skutečně odpovídajícím dávkování jsou výsledky velmi dobré.A jak je to s "umělostí" vitaminů v tabletách? Inu, jak kde. Je pravda, že třeba přírodní vitaminy skupiny B-komplexu jsou prakticky nedostupné, ale ostatní vitaminy dostupné jsou. Jen za vyšší cenu. Vitamin C z šípkové růže nebo ze severské višně je běžně dostupný i u nás. Přesto si většina lidí koupí čistě "chemický" Celaskon. Ale to je každého věc. Informace jsou a jak s nimi kdo naloží, to je jeho věc. Ale na rozdíl od Granvina si nemyslím, že by suplementy mohly někoho vyléčit z vážného zdravotního stavu. Působí spíš jako prevence. Stačí, kdo bere mnou doporučenou kombinaci imunitu stimulujících preparátů a zjistí, že neví, co jsou to neustále se opakující chřipky, rýmy, kašle a virózy. Mám vyzkoušeno sám na sobě za posledních 6 let. A myslím, že i z nevěřících Tomášů může říct málokdo, že v posledních 6 letech nebyl vůbec nemocen.
27. Únor 2011 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Jestliže jím od "všeho kousek", ale hlavně hromadu domácí zeleniny a českého ovoce je nutné brát ještě nějaké vitamíny? Mám pocit, že je nepotřebuji, ale rodina mi pořád něco cpe jako dárky ke všem možným svátkům. Nemocná jsem nebyla 10 let, co jsem si nechala vytrhnout mandle.
27. Únor 2011 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
adam (anonym)
Předávkovat se vitaminy? To...Vitamíny B jsou v kvasnicích, stačí jen buchty,koláče,knedlíky a jiné kynuté (z kvasnic) potraviny. Vitamín C je nejlepší z produktů rostoucího u nás: Šípek (čaj),rybíz,borůvky,jahody,brusinky,č.jeřáb,pampeliška,bílé zelí a j.Zdravý člověk potřebuje na prevenci 70mg vit. C na den. Na zvýšení odolnosti organizmu doporučuji vepřové sádlo, nejlépe domácí! Ze sádla si tělo vyrábí Gama globulin. Kdo je často nachlazený nebo má chřipky, doporučuji také Oscillococcinum, ale v tomto případě je to dlouhodobá záležitost, ale trvalá.
27. Únor 2011 - 22:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Vitamíny B jsou v...Jistě, vit. B je taky v pivu a to v docela velkém množství, ale pokud chce někdo získat velkou dávku třeba vitamin B6 v dávce 100 mg tak to z buchet nezíská. Otázka taky je co z toho při pečení zbyde.A taky hlavně, co kdo od toho očekává. U nás je běžné, že lidé se začnou zajímat o přírodní léčení až tehdy, kdy jsou vážně nemocní a chemická léčba je neuspokojuje. O prevenci u nás lidi moc nedbají, jak to naznačuje Bernolák.
27. Únor 2011 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
adam (anonym)
Jistě, vit. B je taky v pivu...Ještě si lze udělat kvasnicovou pomazánku, je z kvasnic (vážených),cibule,vajíček a nějaké to koření.
28. Únor 2011 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
perex (anonym)
Dobrý den. Chtěl bych tady prodiskutovat věc ohledně doplňků stravy. Už delší dobu (cca 6-9 měsíců) užívám tyto přípravky - Lecithin (3 tbl./den), rybí olej (3tbl/den), šumivý vit. c 1000 mg (1/2 tabl. za den), DMAE (2tbl/den - teď jsem přešel na 1 tbl.den), Melasa - černý zázrak (3 čaj. lžičky denně - ráno 2, odpol 1), (ještě jsem užíval gs celabex - vit. B s céčkem, ale ten už tak 2-3 měsíce neužívám, protože ho nikde nemůžu sehnat ale v melase je dostatek vit. B, tak jsem od něho upustil) a ještě každý den guaranu 100% prášek od firmy sinfo (1 vrchovatou čaj. lžičku cca 4 g). (vše podle DDD)Teď popíšu, proč každý z přípravků užívám - Lecithin, rybí olej, DMAE - hlavně kvůli paměťi, lepšímu soustředění a dobré náladě. Nejvíc z toho asi funguje DMAE s lecithinem (kombinuju ráno a večer jednu tbl. "Superlecitin + E 1200 mg" od Natural medicaments, a jednu tbl. "Megalecighin 1325 mg" od Natures bounty. Rybí olej 1000mg (alaska deep sea fish oil) - 2 tbl-jednu ráno,druhou večer od MedPharma v kombinaci s Das gesunde plus omega 3 (Z prodejny DM) 1 tabletku odpoledne. Dále to DMAE 351 mg od firmy vetrisol(doteď 2 tbl/den, teď 1 tbl. den).Vit c 1000 mg (prevence, činnost mozku atd). Melasa - třtinový extrakt (firma perfektra) - celkově pro doplnění vit. a minerálů, na energii, na klouby a obranyschopnost organismu a dalším blahodárným účinkům. Guaranu prášek od sinfo - hlavně kvůli tomu, že už půl roku chodím do práce (předtím studium na vš-nedokončené) a vstávám brzy ráno (ve 4 hod) a vzhledem k tomu, že kafe nepiju (jen jednou za čas na chuť) tak mi toto přijde jako skvělá alternativa pro ranní nakopnutí a celkové podpoření organismu do práce.(dělám ve skladě(expedici) - fyz. práce - 8 hodinovky).Moji rodiče tyhle věci moc neuznávají a otec kdykoliv, kdy dojde k diskusi na téma doplňky stravy a vitamíny jednoznačně zastává názor, že to člověk nepotřebuje, že by měl jíst normální vyváženou stravu, ovoce, zeleninu a další a ne do sebe "cpát tyto sračky". Mamka je stejného názoru (nebo spíš papouškuje taťku). Samozřejmě že s tímto nesouhlasím (nebo alespoň ne tak, jak to taťka prezentuje a co je realita). Rozhodně je zdravá strava, ovoce, zelenina a vyvážená strava velice důležitá, jenže problém je v tom, že ovoce, zelenina a "vyvážená strava" se u nás doma (žiji s rodiči) vyskytuje jen velmi málo a když jo, tak rozhodně ne v takovém množství, aby to pokrylo každodenní "potřebu" vitamínů. Zvlášť teď přes zimu. Mám rád zeleninu a ovoce, ale říkám - těch pár pomerančů koupených jednou za 2-3 týdny rozhodně nepokryje potřebu vit. c nehledě na další vitamíny. Ono se těžko vybírá "vyvážená" strava z toho co máme většinou v lednici (salámy, sýry, pár jogurů a většinou nějaké ty vlašáky a jiné podobné saláty(které moc nejím). Dále chleba a bílé rohlíky. No uznejte sami, že tohle moc ke "zdravé vyvážené stravě" nepatří. Nehledě na to, že mnoho dnešních zelenin a ovocí je uměle vypěstováno a přihnojováno kdoví jakýma chemikáliema a to nemluvím o dalších potravinách plných barviv a nekvalitních. Taky nejsem zastáncem toho, aby do sebe člověk rval plno vitamínů a minerálů a kdoví čeho - to rozhodně na zdraví nepřidá, ale těchto pár "přírodních" věcí si myslím že mi pomáhá a dodává energii do života (dřív jsem byl většinou unavenější (při studiu na vš i střední), takový nesoustředěný a demotivovaný a dalo by se říct že i trochu depresivní (tehdy jsem neužíval nic z tohoto, možná nějaké céčko a tak) - což bylo spojeno i s tím, že jsem studoval to, co mě nešlo a nebavilo mě. Teď i přesto, že dělám zatím práci, která mě nebaví a nenaplňuje a zcela neodpovídá mému přesvědčení toho, že člověk by měl dělat práci, která ho alespon trochu naplňuje a baví a vidí v ní smysl, i přesto jsem celkem v "pohodě" a dobré náladě).Takže abych to shrnul - co myslíte o užívání těchto přípravků? Já myslím že mi pomáhají a celkově dodávají energii, protože z té stravy (kterou se snažím mít samozřejmě pestrou, ale znáte to - v práci si vyberete ze 3 jídel a pak když dojdete domů, tak se musíte spokojit s tím, co je v lednici - viz víše) si moc těch potřebných vitamínů a dalších látek tělo nevezme nebo alespoň ne dostatek. Protože to je cca v 6 hodin snídaně (nějaký rohlík, chleba s máslem a salámem nebo rohlík s jogurtem), oběd v 10 hodin (výběr ze 3 jídel) a pak další jídlo až ve 3 hodiny, kdy dojdu domů z práce a pak většinou až večer. Hlavně mi nepiště, že bych měl nějaké přípravky přidat - tyto přípravky, které užívám mám všechny odzkoušené a vím že na mě fungují, další už nechci užívat (snad jen kromě toho GS celabex, kdybych na něj narazil- celkově na zlepšení nálady, podpoření imunity a mozk. funkcí).. Díky za každý názor.
4. Leden 2012 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Dobrý den. Chtěl bych tady...řekla bych, že ti to nemůže uškodit a pokud se cítíš dobře, tak to užívej. Jen jsem někde četla, že šumivá forma vitamínu C je nejhorší.Já když jsem měla zánět průdušek a dutin a nechtěla brát antibiotika, jelikož jsem kojila a musela bych kojení ukončit, tak jsem užívala karotenoidy, vitamín C s bioflavonoidy, trávicí enzymy, výtažek z grepových jader, Vironal, olej ze žraločích jater, oregánový olej a možná ještě něco a v pohodě jsem se za týden z toho dostala, ale byla to drahá megaléčba. Postupovala jsem podle Bible předpisů zdravé výživy.
4. Leden 2012 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Christyn (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli můžu brát více vitamínu najednou ? Myslím tím hořčík,selen se zinkem, jednou za čas si vezmu guajacaran a kazdy den prasky na alergii
4. Leden 2013 - 13:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Ono (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...všeho moc škodí a to i vitamínů.Pokud už nějaké chcete brát,tak centrum jsou nejleší,vitamíny od A až po Ž.,jinak třebas dvoje různé vitamíny bych nebrala.
4. Leden 2013 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Mishmashek (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...To nejsou vitaminy ale minerály a ano můžeš je brát všechny najednou jen by jsi měla vědět kolik je DDD. Nejsem odborník jen si to myslím, ale mám dost často pravdu :-)
4. Únor 2013 - 13:35
Obrázek uživatele terezal
terezal
Ahoj,souhlasím s příspěvkem nade mnou včetně toho, že to nejsou vitaminy, ale minerály:-) Je potřeba sledovat doporučenou denní dávku, je zbytečné a často i velmi nevhodné ji překračovat. Jinak rozhodně není potřeba dopňovat všechny minerály a vitaminy, obvykle je při zdravé stravě člověk v pohodě doplní jídlem.
4. Únor 2013 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Lili (anonym)
Dobrý den,taky užívám více vitamínů najednou-Revalid(na vlasy a nehty,protože jiný vitamíny mi nepomohly),Aloe vera tablety(ano to existuje :D taky jsem se divila a je to komplex vitamínů,minerálů,enzymů atd....) a potom beru (není to vitamín) Pulmicort -turbuhaler,který mi předepsala moje alergoložka na alergii a astma.A někdy ještě když se potřebuju soustředit do školy gingomax lecitin.
24. Duben 2013 - 18:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama