Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
26 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Klinika Břehová

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Nemáte někdo zkušenosti se skupinovou terapií na klinice v Břehové? Napište prosím své zkušenosti. Díky moc
22. Červen 2006 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Victoria (anonym)
Taky bych měla zájem o podobné informace. Už léta uvažuju o skupinové terapii, ale zatím to nějak nevycházelo. Před pár lety jsem byla i v Břehové, mluvil se mnou doktor Buriánek, ale nakonec mi sdělil, že v současné době nemají žádnou pro mě vhodnou skupinu.
22. Červen 2006 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
viki (anonym)
Jednou jsem tam byla,je to asi 7 let, narazila jsem bohužel na mladou arogantní psycholožku, třeba tam už nepracuje.
22. Červen 2006 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já jsem tam byl letos o prázdinách. 8 týdnů od 9 do 13.30. Měli jsme 2 doktorky co to normálně (= během roku) nedělají. Nikdo tam netvrdil, že by mu to pomohlo a ani to tak nevypadalo. Prostě ztracených 8 týdnů života:-(
27. Září 2006 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Já jsem tam zas narazila na skoro nezletilýho psychologa, kterýho moje problémy uvedly do takovejch rozpaků, že mně přeposlal ke kolegyni (jednalo se o problémy v práci, nic pikantního-jestli jste si mysleli), no a zbytek už znáte - jako v předchozích příspěvkách.
27. Září 2006 - 12:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Bedřich (anonym)
Klinika Břehová? Nic moc....
19. Říjen 2006 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já mám dobré zkušenosti s Klinikou v Břehové. A to jak se stacionářem, tak rovněž s individuální terapií. Vycházím totiž z toho, že žádný terapeut za Vás nevyřeší onen problém. Může Vás nasměrovat, nakopnout. Může pomoci se na danou věc podívat z jiné perspektivy. Daný problém si však musíme vyřešit sami. Samotný stacionář byl pro mne příležitostí, jak se zastavit a popřemýšlet nad problémy mýmy a dalších účastníků skupiny.Velmi záleží na samotných účastnících stacionáře, protože přítomní terapeuti do skupinové diskuze nezasahují, pokud si to situace nevyžaduje. Součástí stacionáře rovněž bývá blok pro relaxaci. Je třeba říci, že každá skupina je jiná. Každá má jinou dynamiku a jiný průběh. Tudíž je možné, že se zde vyskytnou zcela protichůdné názory na daný typ terapie. Každopádně pokud máte o stacionář zájem, v Břehové by Vám o něm určitě podali více informací.
20. Říjen 2006 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hodně lidí mi odpovídá ohledně stacionáře. Já tam měla chodit pouze do skupiny. Rozhodla jsem se však, že tam nepůjdu. Nelíbil se mi absoluně přístup psychologa. Takhle jsem ještě nenarazila. Kamarádka mi řekla, že kdyby se to stalo jí, zvedla by se a odešla. Já jsem samozdřejmě hledala vinu v sobě-prostě jen někam mířil, ale absolutně se nestrefil a neodhadl mě. Čím dýl je to od sezení, tím víc je mi jasné, že vina není na mé straně. Takže nenastoupím. Děkuji za rady :o)
24. Říjen 2006 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Taky jsem chodil do Břehové, a přesto že mám sociální fobii, a panickou poruchu se projevovat ve větší skupině lidí, tak mě šoupli do několika skupin, které mě nikdy nepomohli. Ještě mám i další vylučovací problémy když jsem třeba ve společnosti. Potřeboval jsem individualní přístup, lěkaře, který by podle mě měl v dalším léčení přizvat podobně postiženého, nebo postiženou, a postupně zvyšovat nároky na všechny členy zatím uzavřené skupiny. Ani Dr.Henková, ani Dr. dejdar, který později odešel nedokázaly na něco podobného příjít. Byl by sem moc rád, aby se lékaři nedržely striktně pravidel, ale aby trochu experimentovaly. Nedokáži si najit podobného psychologa který by mě vrátil do normálu. Obyčejný člověk by potřeboval nějaké informace o lékařích a jeho ůspěších, zvláště v této době když se za všechno platí, a kdy se zisk promítá bohužel i do této oblasti. Je velký problém najít zapáleného, a erudovaného psychologa nebo psychiatra, který by se nad problémem pořádně zamyslel, a hlavně pomohl, a vypracoval speciální léčebný program a plán podle individuality každého pacienta, bez ohledu sociálního původu, a vzdělání i iq.
2. Červen 2007 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
S Břehovou jsem se setkala v době asi před 12 lety, tehdy jsem tam chodila na skupinu. Přístup mi vyhovoval, alespoň tehdy toto zařízení mělo dost dobrou pověst. O to víc mě překvapilo, co se stalo nedávno kamarádce: při příjmu se jí zeptali, zda chce terapii platit, či na pojišťovnu. Je na mateřské, tak pochopitelně zvolila pojišťovnu (placení má tu výhodu, že se nikde nezaznamenává případná diagnoza). Ujal se jí dr. Buriánek. Po dvě sezení ji rozebíral, a když přišla na třetí už v rozjetém procesu (tj. všechny ty rozebírané problémy z minulosti vybublávaly na povrch), dr. Buriánek jí s kamennou tváří oznámil, že "si jí teda vezme", ale že doporučuje sezení min. 2x týdně, a to vždy za 300,- Kč. To mi připadá jako vydírání, naprosto neetické a neprofesionální. Pokud byl předpoklad, že má za terapii platit, pak to měla vědět předem - za jakých podmínek a kolik. Ale v okamžiku, kdy ji terapeut psychicky rozloží a nabídne jí, že ji zase "složí", ale za 600Kč týdně, tak to mi přijde jako zvěrstvo :-(
3. Říjen 2007 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
slon (anonym)
já tam tento týden volal, sháním individuálního psychoterapeuta, mám to kousek od domu, ale bylo mi sděleno, že bych čekal půl roku až rok, takže nashledanou...
4. Říjen 2007 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
ja jsem byla letos v brehove na skupine, kterou vedla doktorka Hronova a myslim, ze mi (resp. vetsine lidi ve skupine) to pomohlo. Slysela jsem. ze jeden doktor tam jednu spolupacientku neprivital moc hezky, ale na skupinu, kterou jsem zazila si nemuzu stezovat. Spis hodne naopak.
17. Listopad 2007 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já mám s doktorem Buriánkem kladné zkušenosti. Vždycky si mě vyslechl a pohledem někoho druhého ve mě našel skutečnosti, které bych sám neodhalil nebo které bych dál přehlížel. Byl jsem u něj několikrát, vždy když jsem si potřeboval s někým promluvit. Teď uvažuji, že začnu chodit do skupiny, a to právě do Břehové
16. Leden 2008 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Kodyma (anonym)
Já osobně nevím. 4x jsem tam byla u mladé psycholožky co dělá na Budějovické, pak mě odmítla, rozpoznala že pro její léčbu nejsem vhodná. Přišlo mi to dost neprofesionální, připadá mi jako kdyby chtěli lidi, co jim vyhovují... Tohle chování k lidem není v pořádku.
24. Srpen 2009 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Petře,pokud ti rozumím,tak tento způsob pomoci,není určitě vhodný pro ldi,ktří zažili podobné metody od StB či VKR.Alespoň je to moje přesvědčení.Oni také jednali tímto způsobem.Tedy,že mluvili jakoby o jiném člověku a tím tě vtahovali tam kam potřebovali.Pokusy kolem asociací prováděl i Jung.Dovedu si představit,že drtivé většině lidí to pomůže.Mně osobně toto dělalo značné potíže.To právě pro zkušenost s jednáním s VKR.Vlastně tento způsob mě dovedl až na psychiatrii.Ano
25. Srpen 2009 - 6:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Už herec Landovský se víceméně o tomto zmiňuje.Dovedeš si představit kolik lidí takto Stb či VKR úplně psychicky vyřídila.Všechna poznaání mohou být lidem ku prospěchu a nebo být nezodpovědnými lidmi zneužity.
25. Srpen 2009 - 6:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Petře,sám si nyní odpověz zda ti psychiatři,kteři navzdory poznatkům vědy postupují u pacientů s těmito zážitky správně.
25. Srpen 2009 - 7:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Petře, za sebe co si myslíš? Neměli by ti ,kteří takto poznání vědy zneužili, zvolit takovou metodu,která by spravedlivě jejich počínání ukončila.
25. Srpen 2009 - 7:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Snad by se ještě hodilo dodat.Ježíšův výrok:Nevědomost hříchu nečiní a výrok církevní: Člověk je sám pro sebe tím největším a nespravedlivějším soudce.
25. Srpen 2009 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Chodil jsem kdysi k MUDr. Dejdarovi,nemůžu si stěžovat, ale nijak mi to nepomohlo. Z celé této kliniky jsem nikterak unešen nebyl...
7. Leden 2010 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Viky (anonym)
Chodil jsem kdysi k MUDr....Nemáte prosím ještě někdo zkušenosti s klinikou Břehová - skupinovou terapií (ne stacionářem)? A s PhDr. Karlem Koblicem? Za jakékoliv poznatky budu moc vděčná. Břehová mi byla doporučena, tak chci vědět, co by mě čekalo. Díky.
25. Únor 2010 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Tak jsem si přečetla příspěvky, sice starší ale dost odpudivé. Břehová mi byla také doporučena. Skoro si myslím, že by si terapeutické skupiny mohli klienti zakládat sami, scházet se v nějaké čajovně a anonymě povídat své trable.
11. Duben 2011 - 9:55
Obrázek uživatele Artemis
Artemis
Tak jsem si přečetla...Já jsem chodila před třemi lety do stacionáře v Břehový a dost mi to pomohlo. Měla jsem tam doktorku (psychiatričku), už nevím, jak se jmenovala, ale byla fajn. Trvalo to 8 týdnů, každý všední den od 8 do 14 s hodinovou polední pauzou. Začínalo se relaxací a autogenním tréninkem, pak byly dvě skupinové terapie (hodinu a hodinu a půl, myslím), mezi nima půl hodiny pauza. po nich polední pauza a zase relaxace. Těma časovejma údajema si nejsem úplně jistá, ale zhruba to odpovídá. Bylo nás tam myslím 10, jeden chlap a jinak samý ženský. Dva nevydrželi do konce, my ostatní ano. Měla jsem z toho dobrej pocit, i když to chvílema bylo hrozně těžký. Jestli máte někdo zájem ještě o další nfo, tak klidně poskytnu.
19. Květen 2011 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Reakce (anonym)
Vážení, nenechte se odradit. Klinikou, jako je na Břehovce, projde spousta lidí. Těch pár, kterým to vůbec nesedne, a mají potřebu ze své zkušenosti vyvodit závěr, že je to celé špatně, je - dovolím si tvrdit - špetka. Raději si tam sami zajděte, začněte s terapií a uvidíte sami... A propos - na Břehovce nepracuji;)
11. Červen 2014 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
.... (anonym)
špatná zkušenost, arogantní terapeutka, jako by mi dala do ruky prvaz
22. Duben 2017 - 10:29

Přidat komentář

Reklama

Reklama