8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

klienti psychoterapie

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka Tříletá (anonym)
Dobrý den, Chtěla bych Vás požádat o pomoc se svým výzkumem. Jedná se o výzkum procesu psychoterapie. Hledám lidi, kteří během sezení s terapeutem/kou zažili určitý druh zážitku. Lze jej popsat jako určitou chvíli naprostého srozumění a souznění mezi Vámi a terapeutem/tkou. Chvíli, kdy Vám bylo jasné, že Vám terapeut/ka rozumí, chápe Vás, nebo že je v tom okamžiku naprosto s Vámi, že Vás vidí ve Vaší celé opravdovosti, takové, jací jste. Je to pouze moment, okamžik, kdy terapeut ví přesně, jaké to je být na Vašem místě, bez vysvětlování a beze slov. Jeden z psychologů jej popisuje takto:
2. Duben 2009 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Danka (anonym)
Chodím k psychoterapeutovi asi půl roku každý týden. Velmi zajímavá zkušenost. Dnes došlo k tomu, že jsem povídala o oblasti života, o které mi není vůbec příjemné mluvit. Ne že bych nějak zvlášť chtěla, ale vyplynulo to ze situace, a tak jsem musela ze sebe dostat určité nepříjemné zážitky. Vůbec mi to nešlo, tělo selhávalo. Nechtělo se mi dostávat slov. Cítila jsem se hodně nepříjemně. To se mi stávalo častěji, ale po odchodu z ordinace to ze mě vždycky spadlo. Tentokrát ne. Cítim se v napětí od rána, úzkost stále svírá hrdlo i žaludek. Nevím co s tím. Neřekla jsem všechno, něco mi chce tělo naznačit? Mám se k tomu vracet příště, nebo nechat odeznít a pohřbít? Co myslíte, jaké máte zkušenosti?
24. Srpen 2009 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Danko,nevím,já jsem na psychoterapii nikdy nechodil,ale mám zato,že dokud nevyneseš na světlo všechno co se týká tvého soužení nebudeš mít klid.
24. Srpen 2009 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
S psychoterapeuty zatím moc dobré zkušenosti nemám. Dostal jsem doporučení k jedné PhDr. Její aktivita spočívala v tom, že nejdříve pečlivě zkontrolovala, jsem-li opravdu registrován u VZP. Pak mě vyslechla, zapůjčila mně k oxeroxování příručku Schultz: *Autogenní trénink*. A tím to skončilo. Jelikož žádný autogen nevlastním, budu to muset zkusit jinde.
24. Srpen 2009 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Já si osobně myslím,že nejlepším psychoterapeutem je sám život.Chce to jenom pozorně vnímat co nám každý den přináší a reagovat nově tak jak cítíme ,že chceme a s čím vnitřně i souhlasíme.
24. Srpen 2009 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Danka (anonym)
Petře, tak to je mi líto, že jsi nenarazil na člověka, který terapii bere zodpovědně, jako ten můj. Naprosto dokonalý přístup. Klient si musí na své potíže přijít sám, ale je pod odbornou záštitout psychoanalityka, který mu poskytne interpretace , slova, zkušenosti. Je kouzelné, poznat se z téhle stránky. Příště mu řeknu, co se mi stalo a jak mám příště reagovat. Jen se trochu obávám, že je tam skutečně ještě něco nevyřčeného, a do toho se mo opravdu ale opravdu nechce...
24. Srpen 2009 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
Lidi, jak probíhá psychoterapie? Má to něco s Freudovou psychoanalýzou?
25. Srpen 2009 - 9:00

Přidat komentář

Reklama

Reklama