48 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Když přiznám psychiatrovi pokus o sebevraždu, zavolá záchranku?

10. Září 2018 - 0:26

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Mám několik let psychické problémy, už asi dva roky středně těžkou úzkostně-depresivní poruchu a zřejmé i poruchu osobnosti, léčil jsem se u dvou psychiatrů, naposled jsem byl u psychiatra před rokem, ale nepomohlo mi to. Asi půl roku mám sebevražedné tendence, před dvěmi měsíci jsem se pokusil utopit v bazénu, když nebyl nikdo doma, ale konstrukce, ke které jsem se přivázal neklesla ke dnu, takže se mi to nezdařilo, jen sem byl asi tak půl minuty těsně pod hladinou. Teďka uvažuji jiné, jednoduchší možnosti jako skok z výšky nebo oběšení. Jelikož nechci být hospitalizován, chci se jen zeptat, že pokuď bych přeci jen opět šel ze lékařem a psychiatr by se mně ptal, zda mám sebevražedné myšlenky a zda jsem se někdy pokusil o sebevraždu a já mu odpověděl kladně a popsal způsob mého pokusu, zda by zavolal záchranku, aby mně odvezla na psychiatrii. Jistě, každý lékař nemusí reagovat stejně, ale chci se prostě zeptat, jestli taková možnost tady je, abych veděl, zda mu mohu bez obav říci celou pravdu. Děkuji.
15. Srpen 2017 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Mám několik let psychické...Pokud se priznas, že pokud proběhl, měl by s tebou lékař hned řešit ,aby se to neopakovalo. Léky, terapie. Záchranku by volal jen v případě, že bys byl sobě akutně nebezpečný.v tu chvili. Záleží, jak se cítíš, jestli je to na ambulantní léčbu, nebo spíše na hospitalizaci. Ale samotné přiznání, žes někdy pokus učinil, nemá za následek zavření do léčebny proti tvé vuli. Pokud mu ale budeš vyprávět, jak plánuješ další pokus, pak by se o tebe mohl začít bát a jednat podle toho. Ujasni si, co od lékaře chceš. Chceš pomoct s léčbou nebo se sebevraždou?
16. Srpen 2017 - 6:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Taky mně není jasné, co je vlastně tvým cílem. Když si vzpomenu na své období sebevražedných příprav, tak návštěva psychiatra byla tím posledním, co by mě tehdy napadlo. Jinak jsem samozřejmě pro návštěvu odborníka a podrobné popsání situace. Věřím, že se stav může zlepšit - já jsem si na zlepšení počkal přes 15 let a nelituji toho.
16. Srpen 2017 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
http://www.tvnoviny.sk/domace/1757771_maria-20-isla-k-obvodacke-ta-ju-dala-zavriet-na-psychiatriu Tak vycházím z tohle článku a taky z toho, že znám jednoho kluka, který se takhle svěřil psychologičce, a tá mu řekla, že zavolá záchranku, a tak raději tom už víc nemluvil.
16. Srpen 2017 - 15:30
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ano, to je povinnost každého psychiatra ... Pokud nezavolá, sám riskuje. Ale nejprve vyzvídá zda se konala už opravdu nějaká faktická příprava ... Pokud to jsou jen myšlenky a představa, tak asi ještě nemusí. Takže pacient opravdu musí vážit slova co řekne a co raději zatají.
16. Srpen 2017 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
To je ale jaksi nesmyslně nastaveno, že radši mu musím lhát, když nechci, aby hned volal záhranáře... Ale jelikož na můj pokus nejsou důkazy, mohu to prostě odmítnout a mohu normálně chtít jen ambulantní léčbu?
16. Srpen 2017 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Ano, to je povinnost...Psychiatri i psychologové mají oznamovací povinnost. Ale musí mít důvodné podezření na stále trvající hrozbu. To že mu řeknu, že jsem se v minulosti o neco pokusila o sebevraždu, neznamená, že to hrozí teď. Pokud je důvod usuzovat, že hrozí, pak ochranu poskytnout musí. Ale jinak tím doktor riskuje důvěru klienta (pacienta) a fungování jejich další spolupráce. Já jsem se svým terapeutem o sebevraždě mluvit mohla, pomahalo mi to. I ta možnost, že to můžu udělat. Možná kdyby mě ještě neznal, zpanikařil by a nechal by mě hospitalizovat. Takhle jsem byla moc ráda, že se mnou v těch těžkých chvílích byl a nesnažil se mě zbavit v léčebně.
16. Srpen 2017 - 16:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
To je ale jaksi nesmyslně...Především by ses měl začít opravdu léčit. Léky a terapii. Systematickou léčbou jsi zřejmě nikdy neprošel.
16. Srpen 2017 - 16:45
Obrázek uživatele Steve
Steve
To je ale jaksi nesmyslně...Lhát bys neměl, ano ... ale toto je skutečnost na té druhé straně (taková je povinnost lékaře). Takže je dobré to vědět! Každej si sám musí rozhodnout kam to nechá zajít. Nic víc, nic míň. Důkazy být nemusí, doktor není policajt ... stačí když to slyší a tobě věří že mluvíš pravdu. Nevím jaké důkazy ... to chceš doktorovi přinést ukázat provaz či nějakou chemikálii kterou ses chtěl otrávit? Jo můžeš, ale i tak to můžeš sehrát jako nepravdivé divadlo - lze, není problém. Nic to hlavně neřeší, lékař ti musí stejně plně věřit. :-) Takže vo-vo-vo tom to je.
16. Srpen 2017 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Lhát bys neměl, ano ... ale...Důkazy jem myslel, že pokuď splní oznamovací povinnost a bude volat záchranku, tak, že jak to může vůbec projít, pokuď nejsou žádne důkazy. Neplatí, že mohu být proti vůli hospitalizován jen když bezprostředně ohrožuji sebe nebo okolí?
16. Srpen 2017 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Důkazy jem myslel, že...Alexi. Především bys měl vědět, proč vlastně to chceš doktorovi říct. Chceš aby ti pomohl, nebo chceš zkoumat, co by kdyby...? Jsi akutně sebevražedný? Plánuješ sebevraždu (konkrétní kroky)? Pak potřebuješ okamžitou pomoc. Pokud ne, může ti pomoci standardní léčba.
16. Srpen 2017 - 17:07
Obrázek uživatele Steve
Steve
To sice ano, ale v tomto případě nevím ... to už je asi klasifikováno jako to ohrožení. Stačí lékaři tato oznámenka a důvěra pravdivosti.
16. Srpen 2017 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Alexi. Především bys měl...Prostě uvažuji nad tím, že chci jet psychiatrovi, ale pokaždé když jsem byl na vyšetření, se mně každý psychiatr v rámci otázek při vyšetření ptal, jestli jsem uvažoval o sebevraždě. Tak když mu teďka řeknu, že jo, tak asi to začne rozebírat, zda jsem se o taky to pokusil a jak...
16. Srpen 2017 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Prostě uvažuji nad tím,...Polud to bylo před 2 měsíci, nehrozí akutní nebezpečí. Ostatně udělat to můžeš i bez předchozích pokusů. Takže klidně bych přiznala sebevražedné myšlenky. Co si myslíš ty, hrozí ti aktuálně sebevražda?
16. Srpen 2017 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Polud to bylo před 2...Jo, pořád nad tím uvažuji a taky, jestli mám ještě zkusit léčbu. Byl jsem u psychiatra poprvé před čtyřmi lety, naposled před rokem a taky ještě u dvou jiných, ale u těch jen jednou. Ani jednou mi léčba nezabrala, takže váhám, jestli to mám zkoušet po páté, vždy jsem měl úzkost jen kamkoliv, i k lékaři, ne to ještě kdy mně bude stresovat, aby na mně volal záchranku... Tady jsem prostě chtěl jen vědět, jestli platí oznamovací povinnost, protože mu nechci lhát, ale tak to, že přijedu k lékaři přeci znamená, že se chci léčit, tak snad bude souhlasit i s ambulantní léčbou.
16. Srpen 2017 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Jo, pořád nad tím uvažuji...Chtěla bych tě podpořit v tom, že se chceš léčit. A léčebna není trest za pokus o sebevraždu, má to být ochrana před recidivou. Součást léčby. Tak to tak ber. Pokud jsem to dobře pochopila, léčil ses celkem 3 roky, u dvou psychiatrů, o psychoterapii ses nezmínil vůbec... Zřejmě léčba nebyla moc úspěšná, ale dle mých zkušeností hlavně předčasně ukončená. Léčila jsem se 9 let psychofarmaky a terapií, na terapii chodím teď po dvouleté pauze znovu (k jinému terapeutovi, ten předešlý je v důchodě). Je to poprvé za dlouhé roky, co se cítím nejen že ne hnusně, ale začínám mít letos i chuť do života, zvědavost, co mě v životě ještě čeká, a to jsem asi o dost starší, než ty (jen odhaduji). Tak neházej flintu do žita, nevíš co tě potká za deset dvacet let. Stojí za to se toho dožít. ;-)
16. Srpen 2017 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
aby se daňoví poplatníci,...OK, tak mi řekni, kde seženu kvalitní roztok pentobarbitalu.
16. Srpen 2017 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
OK, tak mi řekni, kde...V ČR ho asi neseženeš. Budeš muset pro něj do USA. ;-) Ale jistě existuje i jiné řešení, než tohle. Kdybys dal stejnou energii do hledání pomoci, léčby a řešení situace, jako do hledání způsobu sebevraždy, možná bys byl trochu dál na cestě za uzdravou. Tvoje potřeba zbavit se života... Má nějaký důvod? Děje se něco, před čím chceš takto uniknout? Dluhy, vztahy, ztráta smyslu, úzkosti, samota, deprese...?
17. Srpen 2017 - 1:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
V ČR ho asi neseženeš....Vztahy, úzkosti, samota, deprese... Všechno tohle.
17. Srpen 2017 - 2:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Vztahy, úzkosti, samota,...Tak s tím by opravdu mohla léčba (a hlavně psychoterapie) hnout
17. Srpen 2017 - 5:33
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Alexi,mohu Tě ubezpečit,že záchranku nevolá...
17. Srpen 2017 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Záchranku ne, (anonym)
ale samozřejmě vás hned pošle do léčebny.
17. Srpen 2017 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
ale samozřejmě vás hned...Ale prd
17. Srpen 2017 - 13:57
Obrázek uživatele Steve
Steve
Tak s tím by opravdu mohla...Nehne Pampeliško, je to blost :-) vše jsou jen oblbováky - bud' chemické, nebo ústní šrouby do hlavy. NEVYŘEŠÍ TO VŮBEC NIC!
17. Srpen 2017 - 16:20
Obrázek uživatele Steve
Steve
přežívá ze dne na den...Kdo je u tebe posránek či předposránek??? Jen žvaníš hlouposti a samozřejmě nepravdy, totiž opak je pravdou - jsou to lidé mnohdy nároční na vše, akorát si to berou osobně a příliš odpovědně.
17. Srpen 2017 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Nehne Pampeliško, je to...Když to sedne, tak to hne. Jsem toho důkazem.
17. Srpen 2017 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Alexi,mohu Tě ubezpečit,že...No a co tenhle případ? http://www.tvnoviny.sk/domace/1757771_maria-20-isla-k-obvodacke-ta-ju-dala-zavriet-na-psychiatriu?utm_campaign=share&utm_medium=video&utm_source=videoarchiv A jak jsem psal, jeden kluk se svěřil pychologičce, a tá mu hned řekla, že zavolá záchranku, protože to je její povinnost. Tak už o tom raději víc nemluvil...
17. Srpen 2017 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Kdo je u tebe posránek či...Tohle je pravda, tohle opravdu platí pro mně.
17. Srpen 2017 - 17:47
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
No a co tenhle případ?...Tady je to anonymní,jen si povídáme...
17. Srpen 2017 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Tady je to anonymní,jen si...Nechápu tuhle reakci. Reagoval jsem na tohle: "Alexi,mohu Tě ubezpečit,že záchranku nevolá," přitom znám případy kdy k tomu došlo nebo téměř došlo. Proto se ptám dle čeho máš tu jistotu...
17. Srpen 2017 - 18:09

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama