Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
1136 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kdo stvořil Boha? Odkud Bůh pochází?

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
brotherrr (anonym)
Odpověď: Ateista Bertrand Russell napsal ve své knize „Proč nejsem křesťan“, že je-li pravda to, že všechny věci potřebují mít příčinu, pak tedy i Bůh musí mít příčinu. Vyvozuje z toho, že potřeboval-li Bůh příčinu, pak Bůh není Bůh (a jestliže Bůh není Bůh, pak Bůh není). To je jen o málo sofistikovanější verze dětské otázky „kdo stvořil Boha?“ I dítě ví, že věci nepocházejí z ničeho, takže pokud je Bůh „něčím“, i on musí mít nějakou příčinu, že? Tato otázka má ovšem háček, protože vychází z předpokladu, že Bůh odněkud přišel (pochází) a potom je logické se ptát, kde ono místo původu je. Odpověď na tuto otázku zní, že otázka samotná nedává smysl. Je to jako ptát se „jak voní modrá?“ Modrá nepatří do kategorie věcí, kterým se dá přiřadit vůně, takže samotná konstrukce otázky je chybná. Stejně tak nepatří Bůh do kategorie věcí, které byly stvořeny nebo vznikly nebo mají příčinu. Bůh nebyl ničím zapříčiněn ani stvořen – Bůh prostě existuje. Jak to víme? Víme, že nic nepochází z ničeho. Takže kdyby někdy byla doba, kdy neexistovalo vůbec nic, nic by nikdy nezačalo existovat. Věci ale existují. Proto tedy nemohla být doba, kdy neexistovalo vůbec nic; něco muselo existovat vždy. A tím něčím, co existovalo vždy, je právě Bůh.
30. Leden 2012 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Kid Lomihnát (anonym)
Jestli existuje Bůh tak by mně zajímalo co dělal před tím než stvořil zemi. Jestli jen tak seděl a koukal do prázdna, nebo co a jak.
2. Únor 2012 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřka (anonym)
Odpověď: Ateista Bertrand...To je neuvěřitelné, kdo může vydedukovat, že prostě někdo nebyl stvořen, že ale existuje... Jak může existovat jen tak někdo nebo něco z ničeho? Když křesťané nenajdou odpověď, uchylují se k takovýmto demagogiím. Jak jim to někdo vůbec může uvěřit, vždyť z toho lež bouchá dveřmi... I kdo váhá, zda uvěřit, pak jistě ne z takovýchto dedukcí, které jsou nejen k neuvěření, ale i směšně hloupoučké.
2. Únor 2012 - 6:10
Obrázek uživatele Návštěvník
fifi (anonym)
To není možný.Vy pánbíčkáři zasíráte doktorku pěkně.Kolik ještě otevřete diskusí o bohu?Jděte do hajzlu.
2. Únor 2012 - 6:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Zvědavec (anonym)
Odpověď: Ateista Bertrand...Bůh? To je jen vnitřní stav mysli. Vyhynou li ti, co v něj věří, přestane celej ten slavnej bůh existovat.
2. Únor 2012 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zvědavec (anonym)
To není možný.Vy...Nepůjdou do hajzlu. Jsou neuvěřitelně umanutí.
2. Únor 2012 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Pokud bůh existuje a řídí naše kroky, tak to musí být pěkný sadista, když dopustí aby bylo na zemi tolik zla.
2. Únor 2012 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To zlo si dělají lidé sami svou hloupostí. Bůh jen přihlíží, nezasahuje. Dal lidem svobodu, toť vše.
2. Únor 2012 - 12:54
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Jsem toho názoru,že by věda a víra neměla stát ve vztahu protipólu.Pokud si věda nárokuje stvoření,co potom zůstane Bohu???
2. Únor 2012 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
! pro Janu (anonym)
To jest, oč tu běží. Sadistovi dělá potěšení hlavně to dívání. Pokud bůh jenom přihlíží a nezasahuje, proč se ho tedy lidé snaží modlením k nějakým zásahům přimět? Jestliže se bůh nijak neprojevuje, nelze jeho přítomnost ani vyloučit, ani dokázat, a tudíž jsou to pak všechno jenom spekulace.
2. Únor 2012 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
sisterrr (anonym)
Odpověď: Ateista Bertrand...Jestli jsem tě správně pochopil, tak sis boha definoval jako to, co je věčný. My normální k tomu používáme pojem Vesmír. (Tady bych rád upozornil, že se nejedná o tu omezenou část vesmíru, která je předmětem astronomie.) Ale někteří lidi prostě kromě vesmíru potřebujou eště boha. O vesmíru se může říkat, že má příčinu, ale o bohu prý ne. Co kdybychom bohu tu příčinu ještě povolili a pak si definovali nadboha, o kterým se to už říct nesmí? Nebo snad nad-nad-boha? Rozumnýmu člověku je zřejmý, že stačí přisoudit věčnost samotnýmu vesmíru a netřeba naši kosmologii zasírat dalšíma zbytečnýma pojmama. Dále mi není jasný, jak ti z boží existence může vyplývat, že bůh stvořil svět. Měl bych vpodstatě stejnou otázku, jakou dává Kid Lomihnát. Bůh prostě CELOU VĚČNOST jen tak čuměl do blba a nic nedělal, a najednou mu ruplo v bedně a řek "budiž světlo" ? Sv.Augustin na to má svojí odpověď, to zas nezapírejme. Tvrdí, že bůh nestvořil svět v čase, ale s časem. Když se na světě nic nemění, tak neplyne čas. Jenže to by muselo znamenat, že bůh celou tu dobu taky vůbec nic nedělal (ani na nic nemyslel, protože i myšlenky jsou změna a znamenají plynutí času). Takže co nám z toho vyplejtvá? Že v jediným okamžiku (což byl počáteční okamžik bohosvěta) tu byl bůh i svět. Bez urážky, ten bůh je tam jaksi navíc. Nemá tam žádný logický opodstatnění. Dodatečná otázka: Kde se bůh nacházel před stvořením světa? Vždyť svět je souhrnem všeho jsoucího, tedy do něj musí patřit i bůh. Ale zároveň se tvrdí, že ho bůh stvořil. Teismus je děravější než stará rybářská síť.
2. Únor 2012 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
borec = sisterr (anonym)
To je neuvěřitelné, kdo...Jedna věc je přisuzovat věčnost jedný bytosti. Ale jiná věc je, že věčnost celýho světa (jeho neohraničenost v čase) je legitimní domněnka, která řeší různý nepříjemný paradoxy.
2. Únor 2012 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Yarda (anonym)
Lapidárně řečeno jsou to všechno prázdné žvásty mnichů bez mozolů a s plnými žaludky, kterým nebylo hanba strávit život mlácením zcela prázdné slámy. Člověk bez víry je jako ryba bez byciklu.
2. Únor 2012 - 14:08
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Lapidárně řečeno jsou to...No nevím,ale člověk se snad může chovat slušně i ke chlebodárci.
2. Únor 2012 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Bzunislava Du (anonym)
na náboženství je podivných věcí víc, když pominu že za sedm dní byl stvořen svět, ovšem vědci zjistili i události třeba 80 000 roků staré, tak kdo mi vysvětlí, jak vstoupil duch svatý do marie a ona panna porodila dítě, a ještě k tomu boží, tedy někoho jiného, to už mě hlava nebere vůbec a to ji nemám jen na to aby mě nepršelo do krku. vůbec nechápu jak ti černoprdelníci se tím krásně živí, svět mě trhlej. Přeci když do mě někdo vstoupí rydlem, nemůžu být panna a rodit, duch zanechá jen puch, jestli je boží nebo Venci z Makotřas
2. Únor 2012 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jenže (anonym)
na náboženství je...v bibli se tvrdí, že svět byl svořen za 7 dní- ne před sedmi dny. Takže proč by vědci nemohli zjistit události staré třeba 80000 let?
2. Únor 2012 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
René (anonym)
v bibli se tvrdí, že svět...jde totiž o to, že si Bzunislava myslí, že pokud je pravda,že svět stvořen za 7 dní, tak musí být pravda i to ostatní kolem. Jako například, že lidstvo je staré něco přes 6000 let, počítáno od Adama. Jenže má to, jeden háček. Svět nebyl vytvořen za 6x24 hod a Bůh neodpočíval 7. den, tedy jen 24 hod. Slovo den je nutné chápat, jako nějaký časový úsek, vždyť v Bibli je někdy slovo "den" použito na dobu jednoho roku, či dokonce tisíc let, nebo blíže neurčený časový úsek jako je tomu v 1. Mojžíšově 2:4: „To jsou dějiny nebes a země v době, kdy byly tvořeny, v den, kdy JHWH Bůh udělal zemi a nebe.“
2. Únor 2012 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Bučivoj Svěcený (anonym)
jde totiž o to, že si...Má to těch háčků trošku víc. Někde si místo dne musíš dosadit rok, někde tisíc let. Někde si místo otce musíš dosadit prapředka nebo naopak. Místo jabka někde hrušku, místo člověka národ, místo národa jedince, místo zázraku přírodní úkaz, místo boha střídavě různé síly nebo si ho prostě odmyslet... a když provedeš dostatečný počet "alegorických" přesmyček, tak máš důkaz, že bible pravdivě popisuje prehistorii světa. A jen o trochu míň takových alegorií potřebuješ, abys totéž dokázal o příručce k zacházení s automatickou pračkou.
2. Únor 2012 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Jestli existuje Bůh tak by...Bůh JE zdrojem veškeré energie a tím i veškeré hmoty ve vesmíru. Existuje mimo prostor a čas, a to v duchovní sféře. Mimo nej existují i jiné duchovní bytosti a to jsou andělé. Mají ale určité omezení vzhledem ke svému postavení a (práci) úkolům, které dělají. Všichni byli stvoření Bohem z lásky.
2. Únor 2012 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Bučivoji, ty tedy "válíš" jen co je pravda. Moc" hezky" se to čte, ale nepůsobí to důvěryhodně, spíše něco jako v tom smyslu- vycucám si z prstu co tam jen je, i když to bude třeba jen hnis. Znáš Bibli pramálo,aby jsi dělal takto ukvapené soudy. Polepši se!!! :-)
2. Únor 2012 - 18:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Bučivoj o bibli (anonym)
Bučivoji, ty tedy...Možná znám pramálo bibli, ale docela určitě z ní znám mnohem víc, než bych znát chtěl. Bible je něco jako reklama: většinu lidí vůbec nezajímá, naopak je otravuje, ale sere se všude. Takže nakonec nezbývá než ji skoro celou znát. Bible a celý křesťanství je jednoduchý produkt pro nenáročné KONZUMENTY v oblasti duševního bohatství. A nakonec otázka. Co myslíš, že je lepší: neznat bibli vůbec, nebo ji znát nazpaměť a používat ji místo mozku, jak to možná děláš ty?
2. Únor 2012 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
suei (anonym)
To je reinkarnace Borce, kterýho bolí svědomí.
2. Únor 2012 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
borec (anonym)
To je reinkarnace Borce,...ty už chceš se svým uchošamanismem expandovat i sem? Prosím tě, zalez zpátky na "Astrální Lítání" a na "Existuje Bůh"
2. Únor 2012 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
suei (anonym)
V pořádku, zalezu. Jen jsem si to potřebovala ověřit :-D "Bučivoj" Lidi mění identity po emočních otřesech.
2. Únor 2012 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
2.2. (anonym)
To je reinkarnace Borce,...Dej si rovnou Nick Psychiatr,on to jednou třeba pochopí.
2. Únor 2012 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
BOrec (anonym)
V pořádku, zalezu. Jen jsem...Pro tebe to možná znamená identitu, pro mě je to jenom kolonka, kterou musím nějak vyplnit. Kdybych měl potřebu se zapírat, tak se prostě zapřu, nemyslíš?
2. Únor 2012 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
suei (anonym)
Pro tebe to možná znamená...Dyk já vim, že jsi borec. Jak ti mám na tak zoufalou otázku odpovídat, když ti za á nemám odpovídat a za bé už je mi to jedno. Kdybych ti měla dávat cenné rady do života, tak venku nic nenajdeš, když máš vevnitř smetí, zlato. Musíš se najít, tam vevnitř. Pro jistotu tomu neříkej Bůh, mohlo by ti to způsobit hořkost v ústech a to se k tak bytostně čistému proudu bytí nehodí.
2. Únor 2012 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
suei (anonym)
Jenom že ta kolonka o tobě říká, že si přestáváš věřit, ono ostatně i borec o tom mluví. Bučí vůl bučivoj. To je bohulibý stav, kdy si muž přizná svůj stav.
2. Únor 2012 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
suei (anonym)
Já sem radši nebudu expandovat, vážně, protože tak zmatený projev brother sister a tak dál o Bohu, čistě spekulativně zaměřená, bez duchovního vhledu a jednoduše skutečného záběru, může zaujmout jen hodně trpělivé křesťany, kterým se čistě náhodou může se podařit skutečně ti vysvětlit, o co jde. Nechci brát tuto příležitost. Blahoslavení chudí duchem.
2. Únor 2012 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
selleranet (anonym)
:) Pekna blbost, vesmir byl stvoren bohem.. Pak ale nazyvate bohem entitu, ktera vznikla treba prave prirozenym vyvojem. A tim padem buh neni vlastne buh, ale inteligentni bytost, kterou nestvoril buh.. :D Je to vsechno jen spekulace, teorie prirozeneho vyvoje cloveka ma alespon nejake konkretni hmatatelne dukazy!! To ze nas stvoril buh je ciste jen spekulace nepodlozena vubec nicim. Bible je jen kniha, stejne tak muze popisovat bohy, ktere treba jsou jen mimozemska inteligentni civilizace. Dalsi spekulace, nicmene mnohem veruhodnejsi nez teorie, ze nas stvoril jediny buh, ktery sam o sobe vzdycky existoval a nikdo ho nestvoril..
6. Červen 2012 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan@VEDA (anonym)
> :) Pekna blbost, vesmir byl stvoren bohem.. Pak ale nazyvate bohem entitu, ktera vznikla treba prave prirozenym vyvojem. Nejak mi tu unika logika. Ten, kdo tvori, musi projit prirozenym vyvojem? Proc? Pokud by bohove byli produkty vyvoje, otazka pocatku tohoto vyvoje se jen posouva dale do minulosti, viz nekonecny regres. Hari Hari
6. Červen 2012 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan@VEDA (anonym)
K predchozim dotazum: > Jestli existuje Bůh tak by mně zajímalo co dělal před tím než stvořil zemi. Jestli jen tak seděl a koukal do prázdna, nebo co a jak. Prave naopak, je vecne cinny a stvoreni hmotnych vesmiru (sic) je pro Nej jen takovy vedlejsak. Je to popsano podrobne ve vedskych textech, jako napr. Bhagavata Purana. > Pokud bůh jenom přihlíží a nezasahuje, proč se ho tedy lidé snaží modlením k nějakým zásahům přimět? Jestliže se bůh nijak neprojevuje, nelze jeho přítomnost ani vyloučit, ani dokázat, a tudíž jsou to pak všechno jenom spekulace. Kdo nema osobni zkusenost, bude si myslet, ze nezasahuje. Jak rika pan Smrtka ve hre vizionar: "Clovicku, clovicku, hahaha...". > Sv.Augustin na to má svojí odpověď, to zas nezapírejme. Tvrdí, že bůh nestvořil svět v čase, ale s časem. Když se na světě nic nemění, tak neplyne čas. Jenže to by muselo znamenat, že bůh celou tu dobu taky vůbec nic nedělal (ani na nic nemyslel, protože i myšlenky jsou změna a znamenají plynutí času). Takže co nám z toho vyplejtvá? Že v jediným okamžiku (což byl počáteční okamžik bohosvěta) tu byl bůh i svět. Bez urážky, ten bůh je tam jaksi navíc. Nemá tam žádný logický opodstatnění. Sv. Augustin mel sice k dispozici omezene zdroje, ale presto se v tomto vicemene trefil. Einstein dokazal, ze hmota a cas spolu souviseji. Pokud nekdo chce verit, ze svet vznikl z niceho, prosim. Ale tato vira vyzaduje vypnout logiku a strcit hlavu do pisku. > Dodatečná otázka: Kde se bůh nacházel před stvořením světa? Vždyť svět je souhrnem všeho jsoucího, tedy do něj musí patřit i bůh. Podle vedskych textu Buh existuje ve sve vlastni dimenzi mimo hmotny cas. Uvadeji podrobne popisy toho, jak vypada, kde sidli, co dela, s kym se sdruzuje, atd. atd. Bible uvadi jen naznaky. The Blue God of Judaism by Rabbi Robert dos Santos Teixeira, LMSW: http://vedicempire.com/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=27 > Teismus je děravější než stará rybářská síť. Hari Hari
6. Červen 2012 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan@VEDA (anonym)
> Teismus je děravější než stará rybářská síť. To plati pouze o strawmanu v podani tech, kteri nevedi, ktera bije. Hari Hari
6. Červen 2012 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Když tedy Bůh existuje, musel ho někdo stvořit. Nic nevzniká z ničeho.
6. Červen 2012 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Vysvětlit bych prosila hezky česky :-)
6. Červen 2012 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Otazník (anonym)
Obávám se, že pokládat si takové otázky je ztráta času. Ani kdyby se člověk zavřel na celý život do vědecké knihovny nebude chytřejší než staří řečtí filosofové. Máme dvě možnosti, věřit nebo nevěřit. Já věřím v Boha, ale ta víra je moje intimní záležitost a nehodlám to sdílet s někým v tak obskurním společenství jako je církev.
6. Červen 2012 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Acharys (anonym)
Obávám se, že pokládat si...Naprostý souhlas!...Odpověd na jedničku ? Víra není podmíněna církví a ani naukama. Víra je za slyšením slova-Syna,Pána Ježíše.Bohatě stačí. Tak a k tématu kdo STVOŘIL BOHA?... No ,ale to snad nemyslíte zcela vážně? Nebo snad ano?...Jo myslíte...čtu Vás.? No ok. Proč máte potřebu vůbec si klást tuto otázku?...Protože pokud nejste věřící ,tak by Vás neměl trápit problém ...o stvoření Boha...????... Ale ono Vás to zajímá ,proč?...Víte já věřící člověk jsem.Uvěřit v existenci Boha...prvotně je zapotřebí jedné věci...POKORA...To pokora se nejeví,jako hloupá neptát se...kdo je Buh ...a podobně...Protože to lidctvo zajímá odvěku.Ale pokora připouští ten fakt,že si je člověk vědom své omezenosti ...NEPOCHOPIT NEPOČÁTEK STVOŘITELE BOHA.On počátek nemá...Fakt.Fakt proto že v jeho podstatě není čas.Ten je a byl odstartován nám zde na zemi. Proč chcem pochopit něco co stejně nám je zákonite utajené...jeho díla jeho původ...a jeho smýšlení...Pokora si je vědoma svých omezeností v těle.A to není dáno všem...přiznat si a přímout to z pokorou,že vše neuchopíme svou myslí.To kdy máme se stát Bohu dokonalými obrazy nebude ted a tady na zemi. Ale nýbrž v Nebi pokud si nás Pán vybere...Hezký večer ?
6. Červen 2012 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Leo (anonym)
Víra je za slyšením slova-Syna,Pána Ježíše. Teda sluchová halucinace?
6. Červen 2012 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Acharys (anonym)
Víra je za slyšením...Vy nechcete normální odpověd jen jste sarkastický...a na to já neodpovím sorry ?... Ale pokud trpíte halucinací ,tak se musíte obrátit na odborníka...tady víra nepomůže :-D
7. Červen 2012 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Naprostý souhlas!...Odpověd...Nemáš pravdu Acharko, že pokud nejsme věřící nemáme se zajímat o to, kdo stvořil Boha. Jako člověk jsem zvídavý tvor. A proč se to nedozvědět v diskusi takhle hezky nazvané. A že nemá počátek? V to snad nevěříš? V jeho podstatě není čas? Tak proč jsou tady věci, jako o konci světa? A proč si udělal ten čas na stvoření, 6 dnů a sedmý odpočíval. Udělal si čas. A někdo si asi musel udělat čas na jeho stvoření. PROTOŽE NIC NEVZNIKÁ Z NIČEHO.
7. Červen 2012 - 6:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Nemáš pravdu Acharko, že...Souhlas s smds. Ty demagogie od Acharys je těžké spolknout. Věřící si najdou vždy odpovědˇna jakýkoli fakt. Jsou to samé fabulace.
7. Červen 2012 - 7:00
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Boha si stvořil člověk, aby se měl na co vymlouvat (např. že bůh řídí všechny jeho kroky, tedy i ty kroky, které vedou ke zlu a hříchům). Dobrá výmluva např. pro křižácké výpravy, procesy s čarodějnicemi a další zločiny motivované ziskuchtivostí.
7. Červen 2012 - 8:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Boha si stvořil člověk,...Také si myslím, kdyby i ten nejzarytější věřící se upřímně zamyslel do hloubky, musel by zapochybovat. Vždyť je nad slunce jasné, že Bůh je lidský výmysl.
7. Červen 2012 - 8:47
Obrázek uživatele Acharys
Acharys
Nemáš pravdu Acharko, že...Klast otázku věřícímu...zda věří/v nepočátek Boha/...věřte je stejně nesmyslné odpustte ? ,jako když by jste se ptal...Proč je noc měl by být den...???Tak silná je důvěra pro Stvořitele,že On je..:-D pro věřícího. Víte musíte nebo nemusíte samozřejmě...si uvědomit že věřící člověk je ve své víře utvrzen ,protože ty duchovní hodnoty ten potenciál prostě v sobě má. Není možné a proto jsem to zmínila pochopit naší myslí ted vše.Nedokonalost je dost omezující a má vliv na naše usůdky a závěry.Spíše jde o to jak kdo svou víru prezentuje...evangelizuje.??? A to může člověka odradit...či přivést k zamyšlení ,když už nic jiného.? Já pokud by jste mne znal z diksuze Jhwh...podotýkám svědek JHwh nejsem!!!...tak sama nesouhlasím vnutit své přesvědčení tak ,aby to nevedlo k oboustranému uspokojení k duchovnímu růstu.Takže rozhodně Vás nenutím to vidět míma očima...protože chápu,že ted máte jen ty otázky...? Což není zlé!...? Ale duchovní nadšení u Vás není.Proto se nemužem shodnout názorově.Ale je to Váš názor a máte své právo ho komentovat danému tématu.
7. Červen 2012 - 8:56
Obrázek uživatele Acharys
Acharys
Já tu nejsem od funkce získávat si ovečky...:-DDD Já jen miluju Boha...miluju Syna...Pána...a ráda si z někým vyměním myšlenky...duchovně. Budujem se tím.To není berle pro věřícího?? Je to tak pro něj podstatné ,jako když dýchá.Já odmalička již od 7let si vybavuji sem si kladla otázky...My umřem?...A již tehdy na ten pocit nikdy nezapomenu ...byl:Že jsem si nechtěla představit,že již nikdo z mé rodiny nebude existovat...Mysl to popírala...Až v dospělosti...kdy sem hledala Boha sem pochopila,proč ty otázky.Měla sem duchovní potřeby a chtěla sem dychtila sem Boha znát...poznávat.???
7. Červen 2012 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Klast otázku...Jak si ten nepočátek představuje věřící?
7. Červen 2012 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Acharys (anonym)
Jak si ten nepočátek...Otázka je na místě... Ale obávám se že Vás neuspokojí. Věřící?...?...Máme každý jakoby člověka ,který se prezentuje veřejně...běžně...a pak je tu jakýsi vnitřní člověk v nás ...hlas ,jak chcete který nás utvrzuje ,že Bůh je UNIVERZÁLNÍ STVOŘITEL...Všemohoucí...a vzhledem k této skutečnosti:Jsme si naprosto vědomi ,že Boha zcela pochopit zároven nelze.Ne ted a ne v tomto těle.Proč?...To je další téma ,které můžeme rozebrat.Jen pokud máte zájem.
7. Červen 2012 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Proč věříte v něco, co nelze pochopit a zároveň není dokázáno? Nemám zájem o rozebrání, protože každý věřící věří v jiného stvořitele. Jsem totiž ta, která si musí šáhnout, aby uvěřila. A taky, že ten Váš všemohoucí není až tak spravedlivý.
7. Červen 2012 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ten náš Všemohoucí nám dal svobodu, ta¨k to ostatní, co se děje si dělají lidé dami. On se jen baví a přihlíží.
7. Červen 2012 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
smdm (anonym)
Ten náš Všemohoucí nám...Jak přihlíží i na to, jak se vraždí děti.... nevím, jestli se i při tom baví. Kdyby byl spravedlivý, nevinné by chránil.
7. Červen 2012 - 10:00

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama