88 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

KDO JE PRO KAPLICKÉHO KNIHOVNU?

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Možná to sem úplně nepatří, ale zajímají mě názory ostatních. V televizních zprávách před chvílí proběhla zpráva, že republika se dělí na dva tábory. Já nejsem nadšeným obdivovatelem tohoto návrhu, ale líbí se mi a myslím, že by bylo škoda nepostavit si u nás stavbu od světového architekta českého původu. Moc takových architektů, kteří se dokázali prosadit jinde, nemáme. V Praze stojí spousty příšer a nad těmi se nikdo nepohoršuje. A proti tak originálnímu návrhu se zvedají hlasy. Mám pocit, že jde zas jen o žabomyší války a malou českou závist. Místo abychom se pokusili o unikát a zařadili se mezi evropské metropole, tak snad postavíme zase něco čeho už tu máme dost a na co můžeme být těžko pyšní. Dál se budeme rozplývat jen nad Tančícím domem, ze kterého já osobně příliš nadšená nejsem - rozházená okna ukradl Milunič nejspíš Hundertwasserovi a z původního barevného návrhu fasády udělal zas jen šedivý "panelák" a posadil ho vedle překrásných secesních domů. Na Letné v místě, kde má knihovna stát, žádná úžasná architektura není, je možné se tam klidně vyřádit. Proč se nepokusit o raritu?
19. Říjen 2007 - 20:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Růženka (anonym)
Jsem pro.
20. Říjen 2007 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
askla (anonym)
jsem proti. Moderní umění mám nejen ráda, ale považuju ho za vhodné ...ovšem tohle je už nevkus. Změní to panorama celý Prahy a na národní knihovnu to nevypadá, spíš na cirkus.
20. Říjen 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Taky se mi návrh nové knihovny nelíbí. Rarita by to sice byla, ale není potřeba na sebe upozorňovat za každou cenu.
20. Říjen 2007 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Jsem proti. Je to hnusná příšera. To neumí světový architekt vymyslet něco lepšího? Kdyby aspoň barvy změnil, z těhle se mi zvedá žaludek.
20. Říjen 2007 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Tea (anonym)
Praha už přece dávno evropskou metropolí je. I bez takového humusu. Zlaté stavby z minulých století. Jsem taky proti.
20. Říjen 2007 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Paní Máňa (anonym)
Návrh je to nadmíru nevkusný a odporný,nehodící se do městské zástavby,tento paskvil by byl,možná,vkusným? doplňkem v nudném a fádním,zcela opouštěném kusu již nepaneské přírody a jeho uplatnění bych viděla maximálně tak ve zřízení vojenské velitelské centrály za předpokladu,že části čnějící nad povrch zemský budou vydlabány do skály směrem pod povrch zemský.Je to možné,že bychom byli takoví debili a nenašli umístění pro onen atribut znázorňující naši kulturní vyspělost a hrdost do,k tomuto účelu,vhodnější budovy,či snad,že bychom nedokázali vyprojektovat stavbu odpovídající českému stavebnímu stylu,že bychom nedokázali promísit prvky historie a modernosti?Pak je s námi amen a veškerá snaha našich udatných předků přijde vniveč.
20. Říjen 2007 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Já mám také větší slabost pro architekturu před rokem 1930, ještě lépe 1920. Když jsem byla mladší, líbila se mi prvorebuliková moderna, ale čím jsem strarší, láká mě ta strohost čím dál míň a jsem nakloněna secesi a starším stylům. I naši předkové se pohoršovali nad nově postavenými stavbami a co bylo tehdy moderní se jim nelíbilo.Nevím nakolik jsme vyspělí nebo debilové, ale já za posledních 50, 60 let stěží najdu několik budov, které by se mi líbily. Takže i kdyby tahle ošklivá byla, tak se to ztratí. Ať se člověk podívá na panorama Prahy odkudkoli, vždycky najde něco nehezkého vyčnívat, takže v tom nevidím problém. A proč na sebe neupozorňovat? Když se člověk podívá na ostatní metropole, tak se snad ve zvláštních stavbách předhánějí. Jinde si už na to zvykli. My se prozatím věnujeme vesměs ničením své krajiny obrovskými skladovými areály podél silnic i jinde a satelitními městečky - koloniemi ošklivých rodinných domků nasekanými na sebe. V posledních letech se nám moc parády nepodařilo. Naši potomci z nás budou mít nejspíš menší radost než jsme mohli mít my.
21. Říjen 2007 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Zásadně jsem proti!!!
21. Říjen 2007 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Mně by se líbila, ale rozhodně umístěná někde úplně jinde, na té Letné je to podle mne zvrhlost.
21. Říjen 2007 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
bb (anonym)
také bych tuto verzi zvolila spíš pro cirkus,ten by byl originální.Ale knihovna?Jsem naprosto proti,je to hnusné a nevkusné,vč.barvy.
21. Říjen 2007 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
souhlasím s tím, že to vypadá jako cirkus...knihovna ani omylem
21. Říjen 2007 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Já architektuře moc nerozumím, vnímám ji tak nějak intuitivně. Buď se mi něco líbí, nebo ne. Návrh knihovny se mi líbí. Nejsem si ale jistá, jestli se zrovna hodí na plánovanou lokalitu. Panorama Hradu doplněné o jedovatě zelenou špičku si moc neumím představit. Ale stejně asi reagovali kdysi Pařížané na eiffelovku. Jestli by ale místo chobotnice měl stát hypermoderní stadion, jak jsem o tom také slyšela kohosi mluvit, tak to raději tu knihovnu.
21. Říjen 2007 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
askla (anonym)
nevím, proč vyhrálo právě tohle monstrum. V soutěži bylo tolik krásných, důstojných a vkusných budov a oni vybrali tu nejhnusnější.
21. Říjen 2007 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Tak jsem si právě na idnes přečetla, že realizace tohohle návrhu bude stát nejméně 3 mld. Kč! Proč ne? Peněz máme...Jen víc takových příšer a dražších!
21. Říjen 2007 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Všem kritikům klíčová otázka: A obludy typu Hypernova nebo LIDL Vám nevadí ??? A přitom v knihovně by se nacházely daleko větší poklady než je JOGOBELLA a levný máslo!!!
21. Říjen 2007 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Kulaté opláštění ( knihovna je dobrá věc ) knihovny je šílená opičárna. To se hodí opravdu spíše někam k moři. Nejde ani o to, jestli architek je génius, ale o to co vytvoří. I když návrh schválila komise odborníků, přeci ještě neznamená, že se taková stavba na Letnou hodí. Tato věc by byla vhodná schválit místním referendem .
21. Říjen 2007 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Alice nezlob se,ale proč sem pleteš Hypernovu a Lídl.Podívej se na to ošklivé monstrum.Určitě by bylo lepší za ty peníze koupit přístroje pro nemocné děti nebo do podobného zařízení.Nemocnice se rozpadají,ale hlavně že na Letné bude obluda za 3 miliardy.
21. Říjen 2007 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
aďa (anonym)
Zajímalo by mě kolik padlo Kaplickému do kapsičky?
21. Říjen 2007 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Růženka (anonym)
Aďo, ty fakt nezapřeš, že jsi čech:-)
21. Říjen 2007 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Právě proto, že v Národní knihovně budou poklady nedozírné ceny, měla by být důstojnější. Tohle monstrum by možná bylo škoda i pro ty levné jogurty.
21. Říjen 2007 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Jako nápad je to docela dobré, zajímavá architektura, ale někam jinam než do Prahy a už ne vůbec na Letnou. To se tam vůbec nehodí a říkat že nějak podobně se lidé tvářily na Eiffelovku, to je asi něco úplně jiného. Ten cirkusový stan by tam asi nebyl to pravé ořechové...jsou to jen zájmy určitých lidí, ne Pražanů a vůbec.
21. Říjen 2007 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Max (anonym)
Je to příliš moderní budova, kterou bych nestavěl do míst, kde zásadně změní panorama Prahy. Pokud postavit, tak určitě někde jinde, ale i to je otázka, protože tak obrovské množství peněz, co spolyká její výstavba( ono se to jako obvykle prodraží a nezůstane u plánovaného rozpočtu ) by bylo užitečné použít jinde. Kdo se na tom namastí - toť další otázka. Pan Kaplický nejspíš také. Oni ti exulanti to s dobročinností nepřehánějí.
21. Říjen 2007 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Líza (anonym)
Moc tomu nerozumym ale sem pro každou neokoukanou novynku.Vždycky se kecá a za pár let to zas všichni chválý!A co tam uskladněj-knihy?
22. Říjen 2007 - 0:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Zadavatelko,viděla jsi letecký snímek?Jedním slovem hrůza.Stavba je to pěkná,to jo(když pominu tu fialovou),ale kolem vidím bazény,vodní atrakce.Prostě nadčasová budova do akvaparku.
22. Říjen 2007 - 1:54
Obrázek uživatele Návštěvník
bb (anonym)
Lízo,v knihovně jsou většinou knihy a mimo jiné i Pravidla českého pravopisu.Tedy pokud tu hrůzu postaví./Promiň,ale ty hrubky nezvládám neakceptovat/.Jinak souhlasím s tím,že by se tento projekt hodil někam k moři,ať by v něm bylo cokoliv.
22. Říjen 2007 - 4:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
to Maja: Viděla jsem i letecký. Já rozhodně nejsem pohoršená, Praha má plno horších staveb, které trčí. Proč nezkusit na Letné místo Stalinova památníku tohle? Letná žádná extra panoramata nemá, není to místo, kam by směřovali naše pohledy. V celku se to ztratí. Letecký snímek stadionu Sparty je nějaký zážitek? Na Letné jsou jen 2 hezké a pozoruhodné stavbičky : Hanavský pavilon, který je vidět z protějšího břehu Vltavy, a pak dřevěný kolotoč pro dospělé, který je vidět asi jen z blízka.
22. Říjen 2007 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Takže převážná většina proti. Dobročinnost dělá málokdo. Mám pocit, že cena projektu je daná - vydělá ji, kdo vyhraje (nejen pan Kaplický), a proto se ozývají hlasy architektů, kteří neuspěli nebo závidí.Myslím, že i celková cena byla určena. Stavby tohoto rozsahu jsou drahé, jindy se o tom ale nemluví. Jindy nevíme, kolik nás co stálo. Nejvíc peněz sežere státní aparát a je otázka, na kolik je to efektivní. Vesměs vyhozené peníze. Knihovna je užitečná věc. Já klidně přispěju malou částkou tak jako moji předkové na Národní divadlo (to se mi ostatně architektonicky nelíbí), Chrám sv. Víta (kde se mi nelíbí, že si na něj dělá nároky stát - nevím jestli tam bude mše sloužit prezident. V každém případě se na něj skládali věřící jako na svůj svatostánek, tak nevím k čemu je zbytku národa. Já taky nepřispívám židům na synagogu a nelezu jim tam.) a na další stavby.Ale nejspíš to dopadne jako s tím Svatovítským chrámem - stát rozhodl a na TUHLE knihovnu teda nedá. Pak je ovšem to drahé výběrové řízení pěkná ostuda, mohli si ho ušetřit společně s ostudou.V téhle zemi se ovšem nestojí ani za svým slovem, jak nám pěkně ukazuje primátor Prahy.
22. Říjen 2007 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Wendy (anonym)
No ještě tam postavit sochy teletabies a bude čas udělat dětem pá pá.Bože taková hrůza by měla stát v matičce Praze?
22. Říjen 2007 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
ppp (anonym)
Páni aby jste se nezbláznili.Matička Praha se z toho nezboří.:-)Vždyť to je jedno jak to bude vypadat ne?Hlavně ať je tam co číst a hotovo.Moderno je moderno.Však si zvyknete:-)
22. Říjen 2007 - 10:06

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama