0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

KBT terapie v Brně nebo v Praze

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Nemáte někdo typ? Byl jste někdo u doktora Praška? Je stále v Praze? Je u něj terapie hrazená? Potřebovala bych někoho osvědčeného, kam bych mohla docházet nejlépe denně a terapie byla hrazená. Děkuji
16. Srpen 2009 - 17:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty si ujeta kdo ti to bude hradit kde to žiješ?????? komouši už nejsou. co vše hradily ale ta vlada tě sere heslo dne ,,, zaplat,,,,
17. Srpen 2009 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka 1 (anonym)
Marie Dr Praško je v Olomouci,ale KBT je v Praze,ovšem zda zdarma,to určitě ne
17. Srpen 2009 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
kbt (anonym)
mně pojištovna hradí pět hodin KBT týdně, protože mám ocd a lékař pojištovně zdůvodnil, že to je nutné, normálně by hradila jen dvě hodiny. samozřejmě, že pojištovna mnohé hradí, stačí s informovat, ale většina terapeutů to tají, rotože chtějí peníze na ruku!
18. Srpen 2009 - 7:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
KBT se provádí v PCP( psychiatrické centrum Praha) i ve formě denního stacionáře. Docházka je od PO do Pá cca od 9:30 do 15:00.
18. Srpen 2009 - 7:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
No v PCP se "provádí" KBT? Ze jsem tam byla dvakrát a nic moc...a byli tam lidé i třikrát...tam vše odpadá a lékaři sbírají výzkumy nejseš z PCP a neděláš reklamu?
18. Srpen 2009 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Terko, myslíš, že lidem, co v PCPéčku byli víckrát, to tam nepomohlo? Proč by tam znova chodili, kdyby to nikam nevedlo. Znám pár lidí, co tam takhle bylo (včetně mě) a pokaždý jim to přineslo něco novýho. Záleží ale na přístupu, jaký k tomu všemu zaujmeš a také s čím tam jdeš. Já tam na podruhý byla s úplně jiným problémem než předtím a vím, že pokud bych se zase dostala na "scestí", tak tohle mi pomůže víc než cokoli jinýho. KBT je tam dost dobrá, člověk se musí ale hodně snažit a soustředit a plnit úkoly na 100%, aby se docílilo nějakého pořádného výsledku. Já tomu těch pár týdnů obětovala a těžím z toho doposud. PCP mě neuzdravilo, ale ukázalo mi jednu z možných cest. Vřele doporučuju. Pa
18. Srpen 2009 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Ahoj M., to nemohu za všechný říct, páč je neznám, ale v naší skupině kamarádkám imně řekli, že musíme přijít vícekrát, aby se problémy zlepšíly nebo vyřešily, tak proto ta opakovaná hospitalizace. Myslím si, že když lékař autoritativně a nedejbožej eště mile řekne, že je to s tebou složitější a vážnější, a proto potřebuješ další hospitalizaci, tak mu uvěříš. Akorát že moje psychiatřička na obvodě říkala, že na základě své klientely může říct, že také měla o léčbě v PCP mnohem lepší představy. MOžná jsi měla štěstí a máš mín problémů, u mě jde asi o tři problémy. Rozumím tomu, že musím i sama, rozumím i tomu, že všechno nejde hned, ale nechápu to, proč při příjmu říkali, že během jedné hospitalizace to bude všechno zvládnutý. A víš, co peněz to stojí, a pak nic nemáš!Dávali ti nějaké léky?Mně antidepresiva
19. Srpen 2009 - 7:27
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Ahoj, já tam také byla se třemi diagnózami. nejdříve se dvěma, problémy s nimi související zvládám docela dobře, ale s tou třetí a docela vážnou, která se v podstatě nedá asi pořádně vyléčit, jen trošku zmírnit příznaky, to je horší. Fakt jsem na tom byla špatně, hrozilo mi uzavřený oddělení, ale v PCP jsem se jakš takš vzpomatovala. Zachránili mi tam život. To, co ti říkali při příjmu je docela na hlavu, zajímalo by mě, kdo z nich to tam říkal. U mě je to třeba práce na roky. Já chodím pravidelně každý týden na psychoterapii, zkoušelas to? Léků beru poměrně dost, bez nich jsem úplně namydlená, úzkost je tak velká, že nezvládám vstát z postele, jíst a spát (docela smutný), ale deprese související s mojí dg. jim asi pořád dost odolává. Možná jsem měla štěstí, ale znám dost lidí, kteří udělali tak velké pokroky, že se tomu ani nedá uvěřit. Je jich díkybohu víc než těch, kteří se zhoršili. A vůbec nic ti to nedalo?
19. Srpen 2009 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Ahoj, právě jdu k psychiatričce, napiš mi prosim Tě na terezaboro"seznam.cz Na psychoterapii jsem chodila vyjimečně, tak jednou za dva měsíce, prý to jinak musím platit, to nemůžu (přerušená vejška). Mám diagnozy: OCD, sociální fobie (ta je snad nejhorší, tou trpím odmala a nikdy se nezlepšila)a smíšená porucha osobnosti. Ráda o diagnozach a lečbě napíšu a vyměním tipy a zkušenosti.
19. Srpen 2009 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
všem: hledám někoho,kdo má ocd a sf, mail na mě v předhozím příspěvku. Prosím o tipy, jak z těchto diagnoz ven. Zn. výměna zkušeností s léčbou, psaní o příznacích a příčinách a hlavně hledání řešení. Díky
19. Srpen 2009 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
pro M. (anonym)
Můžu se tě zeptat, jestli jsi ta M., co psala i na Studium medicíny a duševní porucha? Studuješ medicínu?Jak to zvládáš? Jinak já byla taky v PCP hospitalizovaná a moc mi to pomohlo, ale až s odstupem času došlo ke zlepšení, tam se mi můj dost vážný problém ještě zhoršil a byla jsem z toho neštastná. Terko, OCD jsem měla mimo jiné taky v závěrečné zprávě z PCP, ale docela jsem se tam toho zbavila, ale měla jsem pro to velikou motivaci a kamarádku, se kterou jsme měly v něčem podobný problém, takže jsme exponovaly spolu.
19. Srpen 2009 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Ahoj holky, asi se každou chvíli zblázním, zítra dělám zkoušku z histologii, musím jet teď do školy koukat do mikroskopu (fakt otrava v tomhle počasí), takže písnu asi až večer, možná spíš zejtra, až rozdejchám ten vyhazov. Jo, psala jsem tam. Zvládám - nezvládám. Sama nevím, ten rok jsem přežila, stálo mě to ale zdraví, nevím, jestli mi to za to stojí. Ale ta škola je úžasná, strašně moc zajímavá, ale bohužel na 1. lékařský nás drtí nehorázným způsobem a vyhazujou jednoho za druhým, aby snížili stavy. Je to boj. Musím jít, zatím se mějte.
19. Srpen 2009 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
pro M. (anonym)
Tak to strašně moc držim palečky, histola na 1. LF je příšerná, co jsem tak slyšela, ale třeba to vyjde, budu na tebe moc myslet. Mně naopak koukání do mirkoskopu hrozně bavilo, ale chápu, že v tomhle vedru to není nic příjemného. A anču máš? Mě ta škola taky stála zdraví, kvůli třetáku se mi rozjela panická porucha a spousty dalších poruch, musela jsem přerušit, ted se tam po roce budu vracet a teda strašně se bojim. Jo škola je to zajímavá, to jo, ale taky někdy pochybuju, jestli jsem neměla jít jinam - mohla jsem třeba být zdravá, ikdyž mi v PCP řikaly, že by u mě ty problémy dříve či později vypukly i na jiné škole. Tak ještě jednou na zítřek moc držim palečky, hlavně štěstí na zkoušejícího a na otázky, to je to hlavní a dej pak vědět. Zatim pa.
19. Srpen 2009 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
To mi taky říkali a nejen v PCP, asi na tom bude něco pravdy. Na jednu stranu by mi ani nevadilo, kdyby mě vyhodili. je to ale "teprve" druhej pokus, takže tam budu muset jít asi ještě jednou (ale třeba se stane zázrak a oni se nade mnou smilujou). Anča mi o kousek utekla, vyhodil mě až na druhé doplňující otázce z centrálu, škod, ale byl spravedlivej. Taky jsem loni zažila pár panickejch atak a je to strašný, ale kdo to nezažije na vlastní kůži, tak úplně nepochopí. Jsem teprve v prváku, možná, i kdybych ty zkoušky udělala, tak bych si určitě udělala přijímačky někam jinam, jako pojistku. mám sice rozloženej ročník, ale, když už jsem dostala všechny zápočty a mám to všechno pěkně rozučený, tak se mi nechce si nechávat ty poslední pokusy na příští rok. Díky za ty palečky, určitě dám vědět. jen doufám, že třeba nepůjdu rovnou z Purkyňáku na nuselskej most. Mám občas takové blbé nápady, ale dělám si pojistky, mám pár lidí, co mě většinou odchytnou a dostanou z mých depresivních myšlenek. Odpoledne si půjdu učení neučení asi zaplavat do Podolí. nechci se psychicky zhroutit, třeba mi to trošku pomůže. Pa
19. Srpen 2009 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já mam taky občas takové nápady a nevim, co bych udělala, kdybych bývala nedala patolu, ale po ní jsem se psychicky sesypala už totálně. Ted mam taky rozložený ročník, ale vlastně jsem neodchodila téměř nic, protože mi pořád bylo zle, pak jsem byla v PCP, ..., až ted je to lepší, ale zas mě děsí na příští rok farmačka, na tý medině je pořád něco :-(. Přijdu si po těch všech lékách hrozně vypatlaná. Zaplavat si určitě jdi, já taky před každou zkouškou chodim plavat do Podolí, nějak mě ta voda uklidnuje a vyžene mi alespon na chvíli z hlavy ANM. Teda fakt ti moc držim palečky, když už jsi tomu tolik obětovala, tak to určitě musí vyjít. A kdy půjdeš znovu na anču? A ty máš rozložený ročník a chodíš na oba ty nejtěžší předměty? To já bych si dala pěkně rok anču a rok histolu. Jsi dobrá a věřim, že ti to musí vyjít.
19. Srpen 2009 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Farmačka je v poho. I patola byla dobrá. Histola byla ale mazec, tam se vyhazovalo, ve vyšších ročnících už jsou lepší. Psychola mě ale nebavila, ty směry jsem si nebyla schopna zapamatovat, ale zakladateli KBT jsou Albert Ellis a Aaron Thomas Beck, nevíte, holky? Držím palce na histolu, na I.LF je to prý fakt síla, to se proslýchá i v Brně.
19. Srpen 2009 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mně naopak přišla histola vpohodě, ale u nás se na ní tolik nevyhazovalo, naopak na patole to lítalo a na farmě taky, takže se jí dost bojim, vpohodě určitě u nás neni. Psychola zrovna patří mezi to málo, co jsem si odchodila ze čtvrtáku, ale my jsme se žádné tyhle směry učit nemuseli, myslim, že nás to čeká až v psychiatrii. Jinak jsem četla, že KBT vychází z Ellise a Becka, kdyžtak ještě zkus zagooglovat. A v kolikátáku jsi ty? Máš taky nějaké psychické problémy? Jak studium na LF zvládáš?
19. Srpen 2009 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Tak to musím trochu rozvířit. určitě to není typem školy, ale prostě těmi nároky a stresem...U vás je toho asi pomerně dost, ale vím, z vlastní zkušenosti si člověk může udělat sres i na lehčích školách. U mě je to o přístupu. Vpodstatě to začalo před tím než jem začala chodit na vysněnou vysokou. Celé dva roky jsem makala kvůli tomu jako šroubek a pak se vpodstatě zhroutila a nato přišla v plné polní ocd. Letos znovu, snížením léků a zkouškami. Nedokážu moc vypouštět, vše musím dělat dokonale. Terko, jinak vřele doporučuji stránky pro oceďáky premekvihan.net/ocd Jak jsi dopadla M?
19. Srpen 2009 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No, já studuju v Brně, tam máme histolu a anču ve 3.semestru, na anči se vyhazovalo děsně, na histole taky docela dost (záleželo dost na tom, ke komu se šlo na zkoušku), pak fyziologie. Teď je prý horší fyziola než anča (personální změny). Na patole to bylo hodně o tom, kde člověk stážoval, zda na I. nebo II. PAÚ. Ale žádná trága to nebyla, dalo se to zvládnout, zatímco znám spoustu lidí, co školu museli skončit kvůli anat, fyziol či histol, na patole to dali, i když třeba ne napoprvé. Já měla štěstí, mám 1 s hvězdičkou:-) Patfyz byla náročnější,tam chtěli přemýšlet, ne odmemorovovat.Farma je v Brně písemná zk, učit se z doporučené Lincové je tragedie, když se naučí člověk Kostku od Hynie, projde si k tomu testy, tak se to dá v poho zmáknout. Je fakt, že pak se z toho moc nepamatuje, ale já se učila 3 týdny a můžu říct, že mi to stačí, stejně je třeba vědět základy a hlavní zástupce jednotlivých skupin léků. Psychol směry jsme měli na psychologii, tak jsem se to naučila, ale nevytáhla jsem si to, navíc mě zkoušela psychiatrička- sexuoložka, která externě spolupracuje s Ústavem psychologie a psychosomatiky, otázky moc neřešila, vyptávala se na praktické aplikace- ty myslím, že ale dost spadaly do psychiatrie, naštěstí jsem si něco pamatovala z farmy, něco vyvodila a použila vlastní zkušenosti z nemocničního života. Psychiatrie je více klinická. Je to náročná škola, ale dá se zvládnout, když to člověk opravdu chce dělat. Mně osobně to moc pomáhá v tom, že nemám tolik času myslet na svoje problémy a litovat se. Jsem v dialyzačním programu a jde to i tak. Měla jsem rok přerušeno a bylo to ještě horší, hlavně psychicky, to bych se bez psychoterapie neobešla. Jsem v páťáku. Kterou Ty studuješ LF?
19. Srpen 2009 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Nick (anonym)
Nejlepší terapie K U R V A,B I T CH,T U P Á T R U B K A v Brně je u Judr.Hany Kleinové v Brně na Krajském soudu,ona falešná předsedkyně senátu osobně.Ta hovno dělá a hovno z ní vyjde.Pokud jste na tom někdo stejně jako ona.Tak ji navštivte a bude Vám FAJN.
20. Srpen 2009 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
pro pátačku z B (anonym)
Ahoj, já studuju 2. LF, jsem na ní spokojená, až na ty pro mě děsný stresy, ale já bych si je udělala i kdekoliv jinde, proto, když jsem se rozhodovala mezi přírodovědou a medicínou, zvítězila medicína. U nás je právě farma rok od roku drsnější, dřív byla ve třetáku s patolou a to prý neměli skoro žádné nároky, ale jak ji špoupli do čtvrtáku, tak se to začalo zhoršovat. Kostka prý nestačí (ale někomu jo, jenomže já nejsem klikař), Lincová se jim v něčem taky nelíbí, tak zbývá Katzung, nebo Lullmann, který jsou taky divný, takže kdo se chce poctivě připravit, tak asi musí používat mix učebnic. Ikdžy většina se to učí z Lincové - někdo má štěstí na otázky a stačí to. Jinak na histolu se u nás stačí nadrtit Konrádová, na anče jsou zas celkem hodní, na patole jsou spravedlivý, ale na 1. termínu letí většina lidí (já naštěstí taky měla jedničku s pochvalou) a od nás opakovalo kolem 30 lidí z asi 180.A můžu se tě zeptat, co máš s ledvinami? Ty zvládáš studovat medicínu a ještě k tomu docházet na dialýzu? Tak to máš můj obdiv, to jsi chudinka, to musí být hrozné. A takže budeš příští rok končit? Už víš, jaký obor bys chtěla dělat?
20. Srpen 2009 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro čtvrťačku z (anonym)
Ahoj, tak u nás je to tak, že v prvních dvou letech skončí téměř polovina studentů,to se hledá, kde jen studenta nachytat a vyhodit, pak už se tak nevyhazuje:-) Farma dříve byla ústní a na konci čtvrťáku, pár let zpět ji přesunuli o půl roku dříve. Také nám tvrdí, že Kostka je nedostačující, ale testy jsou koncipovány dle ní, takže ten, kdo se učil z Lincové, měl problém. Farma je důležitá a tento způsob zkoušky mi nepřijde úplně nejvhodnější . Kdybych si ale do života pamatovala obsah Kostky, myslím, že bych na tom byla dobře:-) Lüllmana mám taky, ale tam hledám, jen když chci něco podrobněji, na pochopení a prvé učení určo ne (stejně jak Silbernagl, super, ale až později:-).Farma před patolou a patfyz mi přijde docela non-sense,je lepší až poté. Mix učebnic je třeba mnohde u nás taky. A kdyby úspěch záležel jen na studentovi, to by taky bylo super... Jj, chodím na dialýzu, je to o domluvě, na HDS se mi snaží vyjít max. vstříc, mám dialýzy po-st-pá odpoledne po škole, buď se tam prospím nebo se učím, dá se to. V porovnání v době před zahájením dialýzy se cítím líp, s EPO mám i ucházející krevní obraz, jsem výkonnější, kdybych si dialýzu odmyslela (blbý výraz,co?:-), cítím se docela v kondici, i když na pondělní dialýzu se většinou už fakt těším. I psychicky. Teď není moc co zkazit, předtím jsem se hrozně děsila každých výsledků, ke konci predialyzačního období mi bylo mizerně, stále komplikace, teď je oddych a po Tx to zase začne... Možná by bylo lepší dostudovat na HD, když už to tak je. Je to zvláštní, ale chtěla bych dělat nefrologii, myslím, že moc dobře vím, co pacienti prožívají a za celý svůj život se už v nefrologii docela orientuju. Mám kombinovanou nefropatii- chron. TIN (opakované pyelonefritidy od útlého věku při VVV urotraktu) a chron. GN char. FSGS s nefrotickým sy. Nejsem chudinka a ani nejsem jediná, kdo ve fázi ESRD žije aktivně- V Brně na Ortoped.klin je doc. po úspěšné Tx a další lékař na HD je v Úrazové nemocnici... 2.LF je Motol? Tam jsem jako dítě lehávala na tehdejší I.DK, co času jsem tam strávila:-( A to tam jste všichni pediatricky zaměření nebo jen některé kruhy/skupiny?
20. Srpen 2009 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
pro pátačku z B (anonym)
Ahojki, tak to je teda strašný, to je mi tě líto a jak dlouho už jsi na dialýze? Kdy máš jít na transplantaci? Máš někoho z rodiny jako dárce? Promin, že se tak ptám, nemusíš odpovídat, jestli nechceš. To je dobře, že ti na HDS vychází alespon vstříc, ale stejně to musí být hrozně náročné, studovat s takovými problémy, máš můj veliký obdiv a věřim, že z tebe bude skvělá nefroložka, určitě máš veliké pochopení pro nemocné, když si sama něčím procházíš. Jinak 2. LF je Motol, dřív to byla fakulta dětského lékařství, ted je už sice všeobecná, ale pediatrie máme všichni ze všech LF nejvíc - od pediatrické propedeutiky ve třetáku až po šesták každý rok. Jiank je teda drsný, že u vás chtějí první 2 roky vyhodit půlku studentů, myslela jsem, že to dělají jen na 1. LF. U nás se nejvíc vyhazuje ve třetáku, ve druháku skoro ne, chemie a fyziola jsou u nás vpohodě, no a v prváku to taky neni tak drastický. Já se farmu chci učit z mixu Lullman, Lincová, kostka, tak jsem na to zvědavá, už jsem si něco četla letos, protože jsem pořád doufala, že si farmu udělám alepson v LS, ale nějak jsem to nezvládla, pořád mi nebylo dobře a i psychiatrička mi radila, at si ji nechám na příští rok. No ale dost se toho bojim, ta ten rok jsem dost zhloupla a pamět to taky podle mě odnesla.
20. Srpen 2009 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro čtvrťačku z (anonym)
Ahoj,na HD jsem 2 roky, předtím necelý rok PD. Jo, to nevím, kdy dojde na Tx, jsem na waiting list na kadaverosni štěp, v rodině nikdo nevyhovuje. Měla jsem 2x "planý poplach" z Tx centra, ale jednou jsem měla vysoký CRP a asymptomat uroinfekt, podruhý byl pozitivní cross-match, tak třeba potřetí...Dialýzy jsem se moc bála, pořád jsem to chtěla odkládat, asi jako většina pacientů, nevěřila jsem, když mi říkali, že se budu cítit líp- měli pravdu, bylo to horší. Co se budoucí týče, mám svoje sny, ale myslím, že se sháněním místa to bude dost složité. Studovat se dá, je to zažitá rutina a v klinice vidím, že mám oproti kolegům víc znalostí, tak si říkám, že na všem zlém je něco dobré. No, když jsem před vlastní HD docela v pohodě, nechají mi třeba napíchnout fistuli kolegovi vedle, tak se i něco naučím. Pacienti mě tam znají,ví, že studuju medicínu, takže se kolikrát sami nabídnou. Ale jsem tam nejmladší, to je fakt. Byla tam se mnou nějakou dobu holčina, ta přišla už z dětské dialýzy, ale už na ni přišla řada s Tx... Jj, my máme pediatrie hrozně málo a když, tak bych řekla, že v Dětské nemocnici jsou stáže nejvíc odbyté, co nejdřív se nás zbavit:-( U nás je nejhorší druhák. V 1.semestru jsou chemie a biofyzika, to je OK, v 2. biologie, biochemie I, latina, cizí jazyk- občas má někdo problém s biolou, ale většinou se nakonec udělá. Ve 3. sem. jsou pak anča a histola, ve 4. fyziola, neurovědy, biochemie 2. Vyjma biochemky to tam lítá o 106. Ve třeťáku už je to lepší. Ve čtvrťáku nás bylo necelých 60% z počtu, co jsme nastupovali do 1.ročníku, přičemž úplně největší síto byla anča a fyziola. Farmu zvládneš, myslím, že už v této době člověk má nejaký ten přehled, něco ví, něco odvodí. I když muset se učit z Lincové, asi bych se na to učila půl roku.Já se vlastně na farmu učila v nemocnici, domů jsem šla v pá, ve st byla zkouška...takže ty 3 týdny moc efektivní nebyly:-) Myslím, že je to jen pocit s tím hloupnutím, neboj, mně se to zdá taky, no holt nám neurony nepřibývaj, bohužel:-)
22. Srpen 2009 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
pro pátačku z B (anonym)
Ahoj, promin, že píšu až ted, ale byla jsem na chalupě. To je blbý, že pro transplantaci nikdo z rodiny nevyhovuje, určitě by to bylo jednodušší. A tu transplantaci ti budou dělat v Brně? Vůbec se ti nedivim, že ses HD bála, já bych se taky bála, stačilo mi vidět děti v Motole, které tam taky docházeli na dialýzu, ale jsem ráda, že se po ní cítíš lépe. Určitě je výhoda, že studuješ medicínu a že svoje bohaté znalosti můžeš uplatnit a moc ti přeju, abys někde místo nefroložky našla. Já si říkám, že všehcno zlé pro něco dobré, já zas díky svým psychickým problémům mam hodně nastudovanou psychiatrii a těšim se, až ji budeme mít, ikdyž nevim, jestli se vůbec do pátáku dohrabu, s mym pocitem připitomělosti. Teda váš druhák bych absolvovat nechtěla, to musí být peklo, já na anču potřebovala měsíc na na histolu 14 dní a nevim, jak bych to do měsíčního zimního zkouškového narvala. Neprotestujete proti tomu, že jste ve druháku přetěžovaní? U nás se právě farma přesunula ze třetáku do čtvrtáku na popud studentů. Vaší fyzioly bych se asi dost bála, ta mě zrovna vůbec nebavila a moc jsem tomu nerozuměla, naštěstí jsem si výjimečně vytáhla dobré otázky, tak to šlo. To je škoda, že máte takhle málo pediatrie, přijde mi to důležité a taky zajímavé, už jen proto, že když budeme mít svoje děti, budou se znalosti pediatrie hodit.
27. Srpen 2009 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro čtvrťačku z (anonym)
Ahojky, jejda, není nemáš se přeci proč omlouvat! Doufám, že ses měla na chalupě dobře! Máš volné léto? Jj, jsem na WL TC Brno. No,já se toho taky moc bála a bojím, člověk se během studia učí všechny možný komplikace, přímo má vše naservírovaný...když jsem viděla před vlastním začátkem jiné pacienty, říkala jsem si, že bych toto nevydržela. Pud sebezáchovy je ale velký a najednou chceš hrozně moc žít, kvůli lidem okolo atd. Před zahájením RRT si člověk sáhne na dno, terminální uremie, to ani není síla protestovat, pak zjistí, že se žít dá, jen se musí přizpůsobit.Asi i přístup pracovníků HDS mi pomáhá. Navíc jsem dospělá, v Motole si pamatuji malé děti, včetně batolat... Do páťáku se určitě dohrabeš a v psychiatrii budeš perlit!! Už máš i Rabocha prolistovanýho všemi směry?:-) Já chodila k MUDr., která byla úžasná, původně dětská internistka, která přesedlala na psychiatrii, hodně mi pomohla, orientovala i v jiných směrech. V rámci vyšetření před zařazením do programu RRT jsem musela absolvovat další vyšetření, přímo určeným psychiatrem, zda jsem schopna a vím,co to obnáší. Bylo to docela nepříjemné, příliš rutinní, pozvala si mě do jídelny, jelikož začínaly návštěvní hodiny, scházely se tam návštěvy a u toho probíhalo konziliární psychiatrické vyšetření. Děs! To by člověk, který si něčím prošel, nejspíš neudělal... No, náš druhák je hnus a mnoha lidem osudný. Je to ale nutnost, když naberou tolik studentů, rok od roku víc, za každýho studenta jsou peníze, na preklinických ústavech se to nějak namačká, ale kliniky se nezvětšují, takže do doby, než je převážná část výuky na klinice, musí se to zredukovat, ale asi je marný se rozčilovat... Protestovat, možná nějaký snahy byly, výsledek je ten, že podmínky jsou ještě horší, vyhazuje se ještě víc a hlavně to údajně graduje na fyziole. Anča už to asi dotáhla k dokonalosti:-) Histolu dělá dost lidí v létě, ale tak jako tak, ani v jednom semestru na ni není tolik času, aby se to dalo stihnout,jak by to zasluhovalo... S tou pediatrií mi to taky vadí, přeci jen to je jak píšeš, ale to základní se tam taky dozvíme, perfektní byly stáže na neonatologii, i když ono je to i o studentech a celkově konceptu výuky, nebylo by od věci mít prvně hotovou zkoušku a pak dělat stáže, byly by přínosnější...nebo požadovat přípravu a tomu se pak věnovat- no, to náznak je, ale demonstrace pacientů musí odpovídat momentální nabídce:-) Ať na pediatrii, tak na dospělým... Kdy začínáte ve škole? My letos 21.9., nějak se to krátí...
27. Srpen 2009 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
pro pátačku z B (anonym)
Ahojki, na chalupě to bylo fajn, chodili jsme na výlety, ..., léto volné mám, jak jsem byla nemocná, tak jsem letos vlastně nechodila skoro na nic, pak jsem byla v léčebně, pak jsem se zas vrátila na měsíc a půl do školy, ale zas to nešlo, tak jsem se na radu psychiatričky na školu v červnu už vykašlala, takže mam vlastně 4 měsíce prázdnin, škola nám začíná 29.9., to vám nezávidim, že máte školu už od 21.9. A ty už jsi byla v terminální urémii? Jak dlouho se dá vlastně docházet na dialýzu? Je nutné vždycky dojít k transplantaci, nebo jde celý život chodit na HD? A ty musíš být pořád doma ve střehu, kdyby se ti náhodou ozvali z TC? Teda já tě fakt obdivuju, že se k tomu takhle statečně stavíš. Já jsem byla na praxi v IKEMu na transplantacích jater a ti pacienti, kteří tam chodili na výroční kontroly, vypadali většinou dobře, myslim, že dneska už medicína hodně pokročila a že se učíme sice o hodně kompikacích, ale v reálu to snad ak hrozné nebude, ikdyž člověk nikdy neví. A prosimtě co je zkraka RRT? Něco s renal transplantation? A to se může stát, že šlověk neprojde psychiatrickým vyšetřením a nebude zařazen? Teda to jsem netušila, že je to už i v Brně jako na 1. LF, u nás naopak snížili počet přijímaných českých studentů na 150, ale zase berou víc zahraničních. Takže vlastně vůbec nemají důvod vyhazovat, na kliniku se těch 150 lidí vejde, ikdyž samozřejmě čím mín, tim líp. Teda s tou fyziolou je to drsný, ještě že jsem k vám nešla (ikdyž jsem z prahy, tak jsem se hlásila jen na ty naše 3 fakulty). To je super, že jste měli perfektní stáže na neonatologii, to je zajímavé, my jsme měli takové nějkaé základy neonatologie ve třetáku, ted po čtvrtáku je praxe týden na neonatologii a týden na dětským, mě to čeká příští rok. Kde máte všude praxe po čtvrtáku a pátáku? Taky na pediatrii, nebo tam ne? My mám epo čtvrtáku pediatrii a internu a po pátáku gyndu a chíru.
28. Srpen 2009 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Marie Dr Praško je v...KBT je v Praze na 6týdnů stojí 1Otisíc
21. Únor 2013 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Ty si ujeta kdo ti to bude...Dobrý den, slušnosti Vás zřejmě nikdo neučil, že?
17. Duben 2013 - 21:23

Přidat komentář

Reklama

Reklama