Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kavárna v Bohnicích

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Ahoj , slyšel jsem že v Bohnicích existuje kavárna kde se zaměstnávají bývalý pacienti, aby se mohli zapojit do znovu do normálního života. Chtěl bych se zeptat jestli o tom něco víte? Nachází se ta kavárna přímo v areálu bohnické léčebny?
14. Říjen 2007 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
O bohnické kavárně nevím, znám jen kavárnu Na půl cesty, která je v cenrálním parku na Pankráci a kde právě zaměstnávají mladé lidi se schizofrenií.
15. Říjen 2007 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Catleene (anonym)
Ano, tato kavárna se nachází přímo v areálu PLB, v areálu Divadla za Plotem. Pod vedením socioterapeuta zde opravdu pracují bývalí a někteří současní pacienti. Funguje to jako chráněná dílna, podporuje to získávání oslabených dovedností pacientů, aby se po léčení mohli vrátit co nejdříve do normálních zaměstnání. Každý čtvrtek jsou zde pořádány konzerty, alkohol se podává až od 19hod na občanku, aby se k němu nedostali pacienti, kteří jsou hospitalizováni a mají volné vycházky.Na konec bych chtěla uvést, že se jmenuje 5.Kolona:-). Jestli máš ještě dotazy, klidně se ptej, ráda odpovím:-).
16. Říjen 2007 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Mojmír (anonym)
Mne by zajímalo jak to tam funguje hlavně jaká je tam fluktuace. V Brně je stejná kavárna ve Vaňkovce (kousek od Hlavního nádraží) v takovým novogotickým baráku z 19 století. Chlast tam prodávají po celý den i když teoreticky by se k němu mohl dostat i hospitalizovaný pokud je na vycházce ale tady to není v areálu PL tak je tak 10 minut MHD. Ale mám dojem že lidi co tam pracují to většinou nezvládají a nevydrží celý rok.
16. Říjen 2007 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Catleene (anonym)
Fluktuace není velká, je pravda, že pár lidí odejde poté, co jsou propuštěni z doléčovacích pavilonů domů. Ale většina jich je tam dlouhodobě, někteří se opravdu vrátí do běžného života, ale značné části se to nepovede, tak zůstávají v invalidním důchodu a pracují v chráněných dílnách.
17. Říjen 2007 - 14:37

Přidat komentář

Reklama

Reklama