7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Katolické schizma na ukrajině-co vy na to ?

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Observer (anonym)
Dnes jsem se dověděl na internetu o schizmatu na ukrajině. Je to sice záležitost téměř dva roky stará, ale u nás nebyla medializovaná. Se dvouma schizmatickými biskupy se znám z dřívějška osobně, nebyl jsem však s nimi už 20 let ve styku, i když s jejich některými názory částečně souhlasím, v důsledku v plné podobě co hlásají, je to pro mě velice silné kafe. Pokud o tom někdo něco ví, rád bych se podělil s vašimi názory.
10. Únor 2010 - 1:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Koukala jsem na nějaké seminárky,ale ještě mi to není jasné,nakolik to nyní souvisí či nesouvisí s případem těch čtyř Slováků. S nějakou dívkou od Basiliánů jsem se setkala na jedné rekolekci někdy předloni. Ta mi darovala tu knížku "Čtyři slova z Ukrajiny".
10. Únor 2010 - 20:18
Obrázek uživatele Observer
Observer
Narazil jsem na jejich stránky, musel jsem si nechat nainstalovat zvláštní program, abych to mohl číst, je to hodně materiálu, vypadá to, že Hombre a jeho skupina, i když mají v hodně věcech pravdu, totálně ujeli, tenkrát mě přemlouvali, abych k těm basiliánům také vstoupil a šel s nimi studovat do Varšavy. Měl jsem styky s řecko-katolíkama roky před tím, než je to vůbec napadlo a jsem v byzantské liturgii jako ryba ve vodě, přesto jsem odmítl, připadali mi poněkud fanatičtí. Metoděje R. Špiříka jsem naposledy viděl při jeho primici v Havířově- Horní Suché. To bylo před 13 lety a od té doby jsem s nimi neměl žádný kontakt.
10. Únor 2010 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Narazil jsem na jejich... Mám teť momentálně nějuaké potíže s přístupem na internet. Budu si muset sehnat nějaký vlastní notbook. Teť nemám zrovna nejlepší podmínky tak snad to nějak do budoucna vyřeším.
13. Únor 2010 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
é (anonym)
í
13. Únor 2010 - 13:49
Obrázek uživatele Observer
Observer
íUž o tom vím dost, tam je zjevná hereze, s těmi Slováky je zjevná spojitost, jeden z těch kněží se narodil, vyrůstal a maturoval v Praze, tam byl ve styku s dohnalovci, než byli přesunuti na Ukrajinu, teď o tom možná budu psát na úplně jinou diskuzi, v úterý odjíždím do práce, tak tu budu mít 3 týdny pauzu.
13. Únor 2010 - 13:56

Přidat komentář

Reklama

Reklama