2156 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Katolici - jsou normalni?

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele martinn18
martinn18
Opakuji, to vykládej...a už v 15 letech
1. Leden 1970 - 1:00
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Dneska jsem zabloudila na strany katolik.cz a zdesila jsem se. Za prve mi prijde, ze podle dotazu jsou lide vychovavani v takto zamerene rodine naprosto bez jakychkoli informaci co se sexu nebo antikoncepce tyce a za druhe..TY DOTAZY A ODPOVEDI! To je neuveritelne, divka se zepta jak je to s hormonalni antikoncepci a ten ""expert"" ji rekne, jak bude prohlidka strasliva a zakonci to tam udesnym kazani o nezadoucich ucincich, dokonce ze "ona sama odbornice" by tomu vubec neverila, a tak se ta chudinka vrhne na sex bez ochrany, otehotni a ma cely zivot zkazeny, NO JE TOHLE NORMALNI??
3. Říjen 2005 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
kdo na tyhle stranky nema zaludek at se radsi nekouka, ty lidi si mysleji, ze nemuzou otehotnet protoze se v mladi "oddavali hrisne masturbaci" a nejake divce se dela samotne ze sebe spatne protoze ma nemravne myslenky a libani je podle ni hrisne za ktere by se melo chodit do pekla..
3. Říjen 2005 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Pokud se chcete opravdu zděsit,tak navštivte www.musculus.cz/buh/
3. Říjen 2005 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Katolická církev na mne působí jako velice konzervativní instituce která normálnímu liberálně smyšlejícímu člověku těžko může něco nabídnout. Hlavně ten postoj v otázkách sexu. Chápu že církev je proti potratům i podle mne nekatolíka je potrat zlo a mělo by to být to nejkrajnější řešení co mi ale přijde naprosto schizofrenní je postoj římskokatolické církve k antikoncepci a sexuální osvětě na školách. Vždyt jde o věci které prokazatelně mají vliv na snižovaní počtu potratů. Další věc je že nemůžou být knězi ženy a postoj k homosexuálům. Ovšem pozor ne všechny křestanské církve jsou tak bigotní jako katolíci. Protestantské církve v Holandsku a Skandinávii oddávají i homosexuály a nejvyšší představitel anglikánské církve taky toleruje homosexuální kněze a sleduje TV seriál The Simpsons.
4. Říjen 2005 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodod (anonym)
Chodil jsem rok na náboženství a 4 roky ministroval pak jsem toho nechal a výsledek je že jsem ateista a pláteníky nemohunani cejtit.Poznal jsem několik farářů a každý byl jiný,ten nám zakazoval kouřit,jinému to nevadilo,no nebudu to vše popisovat,nejvíc mě vadili ty báby a někteří chlapy ,byli pěkně jetý a jako jednou jsem si řekl dost,tohle ne.Do kostela chdím ale jen protože mám rád architekturu,klid a prstředí,jinak nevěřím.Ono to doopravdy nejde popisovat bylo by to na pořádný článek a mě už to nebaví .Ahoj končímale katolíci nejsou normální.
11. Prosinec 2005 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Kata (anonym)
Nedávno jsem na netu četla zpověď starší paní a naprosto vážně psala.Její dcera studuje V?,je jí 22 a rozešla se svým přítelem.Pak zjistila,že je těhotná a je rozhodnutá jít na potrat.Paní ji prý zavrhne,nebude ji chtít už nikdy vidět,kvůli tomu,že potrat je vražda.Tak je tohle normální?
11. Prosinec 2005 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Jedna z perel na katolik.cz :Otázka:Jsem rozvedená a měla jsem svatbu v kostele. Chci se zeptat, jestli mohu přistoupit ke sv. zpovědi a dostanu rozhřešení nebo mě až do smrti Bůh neodpustí. Při každé mši cítím lítost, že nemůžu přistoupit ke sv. přijímání jako ostatní. Nyní žiji se svým přítelem. Děkuji za odpověď.Odpověď:Toto je dosti citlivá záležitost. Domnívám se, že problém není v tom, že by Bůh nechtěl odpustit, ale v tom, že my lidé o odpuštění ve skutečností moc nestojíme. Pokusím se to nastínit v několika bodech:1. Platně uzavřené církevní manželství je nerozlučné a trvá až do smrti jednoho z partnerů.2. Snoubenci si při obřadu slibují lásku, úctu, věrnost a společné setrvání v dobrém i zlém až do smrti. Tento slib dělají před Bohem a ten ho bere vážně.3. Civilní rozvod nemá vliv na platnost církevního manželství. I po rozvodu je každý z partnerů vázán manželským slibem vůči svému bývalém partnerovi.4. Pokud rozvedený uzavře nové civilní manželství, pak se dopouští vůči dřívějšímu partnerovi, ke kterému je vázán platným slibem, cizoložství.5. Pro udělení svátosti smíření je kromě vyznání hříchů nutná lítost nad všemi hříchy a opravdová snaha o napravení života. Bez splnění těchto podmínek nelze udělit kajícníkovi rozhřešení. Pokud tedy kajícník dále setrvává v nelegitimním svazku, naplňuje skutkovou podstatu konkubinátu - permanentního cizoložství.
5. Leden 2006 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Goliáš (anonym)
Otázka:Dobrý den. Chci se zeptat, jak daleko mohou "zajít" v něžnostech snoubenci ještě před svatbou. Je přípustné např. líbání nahého těla? Děkuji.Odpověď:Z vlastní zkušenosti Vám nemohu dát vyčerpávající odpověď. Ale znám snoubence, kteří spolu zašli kromě blízkého okolí i do Krkonoš, Jeseníků, někteří byli dokonce i v zahraničí. Záleží to na jejich možnostech a dispozicích.Ohledně líbání nahého těla: pokud tím myslíte, zda je možné políbit dívce ruku bez rukavice, tak to dnes možné, ačkoli to dřívější společenská etiketa nedovolovala...
5. Leden 2006 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
,,Pro pokřtěného katolíka je manželství, které nebylo uzavřeno kanonickou (církevní) formou nebo nebylo jinak uznáno, neplatné. Z toho důvodu je rozvedený katolík člověk před církví svobodný"
5. Leden 2006 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Je to prdel a zároveň smutný.Věřícího,pokud je opravdu věřící a ne zblblý katolickou církví s jejími pokroucenými představami o bohu,by vůbec nemohly napadnout takovéhle otázky.
5. Leden 2006 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Rekl bych, ze nelze zevseobecnovat.Mezi katoliky jsou chytri lide zrovna tak, jako i totalni tupci a hlupaci. Tak je tomu ve vsech skupinach, vrstvach atd. lidstva. Kdyz se nekdo debilne zepta, reknete si to je ale debil.Kdyz se ale nekdo debilne zepta a je to pritom katolik, reknete, ze katolici jsou debilove.
5. Leden 2006 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
4 jarda: Jo tak to je. Příkladem pro mne katolíka kterého si vážím je literární vědec Martin C. Putna naopak naprosto odstrašující příklad je tvůrce těchto stránek www.contras.wz.cz
6. Leden 2006 - 0:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Tak jsem se podíval na ty stránky co jsi uvedl a nevím jestli slovo odstrašující plně vystihuje zhovadilost autora.Blbec jako takový není nebezpečný, ale aktivní blbec je tragédie. Když se k tomu přidá fanatická netolerance k jinému než vlastnímu názoru, vznikne web "www.contras.wz.c".
6. Leden 2006 - 1:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Zajimave netolerantne vulgarne poeticke:))Homosexuální páry tak budou mít prakticky ty výhody, které mají v tomto protirodinném režimu rodiny, vychovávající za velkých obětí děti. Soudruhům již zbývá jen legalizovat dětské přídavky na hovna - plody teplé homosexuální lásky.
6. Leden 2006 - 2:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Dokonce to budí zdání vtipnosti, je to ale nekřesťansky, přímo ďábelsky zlé. Kdyby nvstal Ježíš, syn Boží z mrtvých, řekl bych, že se obrací v hrobě.
6. Leden 2006 - 3:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Ale jak rikam, nevzeobecnovat to na vsechny katoliky.Je plno lidi, kteri by zrovna tak mluvili o "buzerantech" a vyjadrovali stejne myslenky a jeste si z Boha delaji prdel, takze to vyjde nastejno.
6. Leden 2006 - 4:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Mohyla (anonym)
Znám jednoho katolíka,v mládí byl označen za kulaka,svatbu měl tajně v kostele,později na MNV,v osmdesátých letech vstoupil do KSČ ,po revoluci vystoupil,podnikal a uchlastal se.Největší legrace je,že ho pan farář chválí a mluvi o něm jako o nejlepším farníkovi.
6. Leden 2006 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Myslím, že když člověk popřemýšlí, tak zjistí, že se nemůžem jen tak přiklánět k nějakému náboženství, nebo být ateisti...ono na tom v konečném vyúčtováni zase tak nesejde. Naše chování k druhým předčí všechny náboženství, alespoň podle mě. Sám jsem katolík, ale tak trosku reformovaný:)Každý človíček má jinou výchovu a to jej až neuvěřitelně ovlivňuje. Našim posláním nejspíš není, abychom ty druhe kritizovali a udivovali se, myslím že tím nikomu nepomůžem. Třeba by bylo lepší s nimi dopohody pokecat a ukázat jim podle nás tu správnou cestu...nic víc dělat nemusíme.
20. Únor 2006 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Samsonite (anonym)
Já myslím, že katolíci jsou úplně normální. Sama jsem katolička a zažila jsem si třeba čtyřku. Ovšem se třema chlapama. Holku bych nesnesla:) Musim být princezna:))) V Boha věřím, protože mi nejednou zachránil život a furt se mi jinak "sere" do života:). Je to totiž opravdu těžké...být seriozním a přitom opravdovým katolíkem. Zpočátku je to takové svazující, nicméně teď už třeba díky této "buzeraci" shora nekouřím a ouha..v podstatě kdo mě svazoval, byly cigarety, ne doporučení Boha, ať nekouřím. Jde o princip chápání. ¨Víra je hold dar a nedostane ji každý. Co se církve týče, řek to ten "expert" poněkud tvrdě:), jenže na tu přiblblou dnešní mládež se jinak ani nedá jít:))krom toho měl ale pravdu. Kdo studoval anatomii člověka určitě dá za pravdu, že antikoncepce/ať je jakákoliv/ je škodlivá. Jo vlastně jedna není-nešoustat:))/I když mi osobně by asi ano- vyjímečně/. Pracuju v reklamě a znám pár doktorů, se kterými si důvěrně tykám...no, díky Bohu, že je na stolici ministr RAth. A propo: Já vám taky nebudu jako obchodník říkat: Hele, ten patent, co ti tu nabízím je strašně velký podvod, resp. je to docela na prd. Jinymi slovy, vysol prachy a nemektej furt deargumentaci. Nevěříte? Věřte...věřte.
21. Únor 2006 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Samsonite (anonym)
Mimoto, chytrá dívčina, si najde cestu, jak neotěhotnět. Zbláznit se z toho, že nemám k dispozici chemickou antikoncepci, to může jenom nepřemýšlející magor, a tomu to patří./teď mluvím starozákonně:)/
21. Únor 2006 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Hus (anonym)
Běžte dohajzlu, vás zajímá jen šoupačka, kreténi!
22. Únor 2006 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
HGF (anonym)
Ano, Tys na to kápnul!
22. Únor 2006 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Všechny církve jsou na ovládání lidí.Ježíš ani nikdo jemu podobný žádnou církev nezaložil.Založili ji ti ,kteří potřebovali ovládat své ovečky.Věřit ve stvořitele můžeš i bez "osvíceného" vedení těchto institucí.
11. Březen 2006 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin Luther (anonym)
Běžte všichni do prdele!
17. Březen 2006 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
to Mirek: Ježíš pověřil přeci Petra, aby byla kázání předávána do povědomí dalším lidem. Když chceš něco kvalitně, musíš to většinou disciplinovaně zkoncipovat. Jednou však Petr umře a všichni nejsou tak disciplinování/pak vznikají ty dohady/. Nejlogičtějším vyústěním je založením příslušné instituce, které by se mohli lidé zasvěcovat. Když už na to dojde...já vím, že můžu věřit i bez církve:))neboj, ale docela ráda občas zajdu na kvalitní mši, nebo třeba jen tak na posed do kostela. To Martin Luther: Ty jsi opravdu King. Dals tomu korunu.:)
28. Březen 2006 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Samsonite (anonym)
SAkra, proč mi to nezobrazilo mou přezdívku? Co je to IM_cookie ???...doktorkooo,máte tu bordel! Jinak, mí drazí, www.verite.cz /s tímhle unique místem nemohl papež Jan Pav. II. a sním celá církev spolupracovat...a doposud nemůže/.
28. Březen 2006 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
poutník (anonym)
Ano, kdo může, jeďte do Medugorje. Mimořádné místo.
28. Březen 2006 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Hus (anonym)
Na hranici s vámi perverzní úchylové!
29. Březen 2006 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Midnight Dreame (anonym)
Křesťani sou pěkný magoři. Toto varování prý oficiálně vydal St. Mary´s Church: Buďte v bezpečí ! Dole jsou vypsány některá varovná znamení ukazujíce na to že by Vaše dítě mohlo sejít z cesty našeho Pána. Gotika (nebo Gotik) je velmi obskurní a velmi často nebezpečná kultura k níž mladí tíhnou. Gotická kultura vede mladou a snadno ovlivnitelnou mysl do imaginárního světa zla, temnoty a násilí. Prosím soustřeďte se nyní na rady,modlitby,a na tuto rodičovskou příručku,jestli se alespoň 5 nebo i více z níže uvedených příznaků vlivů Satana projevují
29. Březen 2006 - 19:55

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama