238 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

karpální tunel

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Já a v podstatě více známých trpí silným mrtvěním rukou v noci hlavně v zimním období ,současně mají latent.tetanii i problémy se zády. Doporučované obstřiky apod.léčby problém řeší jen krátkodobě či nepomohou vůbec.Lze tyto problémy léčit i přírodní léčbou či nějakým cvičením ??
5. Listopad 2001 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
doktorka (anonym)
Pomoci by mohla akupunktura a konstituční či klasická homeopatie.
5. Listopad 2001 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Váš nizky systolicky tlak velmi rychle upravi reflexni masaz plosek ramennich pasu .
6. Listopad 2001 - 6:14
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
tlak mám obě hodnoty vyšší hranici nad 140/90.
6. Listopad 2001 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Prosim poradi mi nekdo,jak lecit karpalni tunel.Pomuze operativni zakrok a nebudou nesledne potize.Dekuji Lucie
30. Září 2003 - 2:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Mám bolesti v zápěstí, elektroléčba - již měsíc - příliš nezabírá. Hraji volejbal, ale teď se nemohu dotknout míče. Jak léčit? Děkuji za odpověď
4. Říjen 2003 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Rada bych vedela jak lecit tzn. nemoc karpalni tunel?snad je to spravny vyraz/ Lucie
7. Říjen 2003 - 0:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Ahoj všem, na operaci karpálního tunelu jsem byla ve svých 18 letech (teď mi je 21) a nikdo mi nedokázal vysvětlit, jak je možné, že takhle mladá a už mám takovéhle problémy. Nejhorší je, že mi sdělili, že je možné (pravděpodobné, že se nemoc vrátí). Operace sama o sobě nebyla nic hrozného, ale pak...měla jsem 3 týdny na rukách dlahy, nedokázala jsem se ani obléknout...pak jsem nesměla půl roku skoro nic dělat a neměla jsem ani psát. Problémy sice ustoupily, ale i tak musím v zimním období nosit speciální návleky na ruce, aby byly neustále v teple...ale i tak mám pocit, že už to není v takovém stavu, jak by mělo být. Stačí, že jsem na bazéně a mám úplně fialové nehty.
11. Únor 2004 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
Kdo poradí? Mám problémy cca 2 roky,speciální vyšetření ukázalo jen nepatrný nález (Karpální tunel)někdy ruka bolí více ale zatím se dá vydržet. Ovšem co mne trápí nejvíce je jízda na kole, kdy po dvou dnech neudržím v rukách téměř nic, zápěstí mám celé oteklé a je to velmi bolestivé. Dá se v tomto případě nějak předejít tomuto nepříjemnému stavu??? Nějaké ortopedické pomůcky ?Děkuji za odpověď.Milena
26. Únor 2004 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Ahoj Lucko léčba karpálního tunelu se léčí rehabilitací,která je účinná na chvíli,já měla problémi s karpálama na obou rukou byla jsem na operaci a nemohu si to vynachválit. Už žádné problémi nemám.Přeji brzké uzdravení.
9. Říjen 2004 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
milka (anonym)
Letos v únoru jsem byla na operaci levé ruky. Ruka trvale brněla a bolela. pracuji jako uklízečka, takže problém. Po operaci jsem měla týden sádru a byla jsem domaa 3 týdny. Pak jsem opět pracovala naplno.Musela jsem cvičit. Cit se začal vracet po třech měsících. Teď v říjnu mi dělali druhou ruku a opět pracuji naplno. Zatím stále brní ale nebolí. Jsem trpělivá. vše prý musí znovu srůst.S první rukou jsem spokojená a věřím že bude dobrá i ta druhá ruka.
26. Listopad 2004 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zdravím.Taky jsem po operaci(2měsíce),ale mám problém s bolestí jizvy.Musel jsem podstoupit obstřik a od té doby je polovina jizvy dost bolestivá.Operace pomohla jen proti brnění prstů,jinak to není 100%.Díky za rady.
1. Leden 2005 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
mám po operaci půl roku.Měl jsem stejné problémy jako ty.Známá mi doporučila Gel.Natíral jsem si jizvu a dělal zábaly.Bolesti ustoupily a jizva se vyhladila.Poslali mi ho na dobírku.www.webpark.cz/ddss/
1. Leden 2005 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Díky za radu.Určitě to zkusím.Ptal jsem se doktora na bolest zápěstí při ohnutí ruky a musím na další vyšetření.Nevím čím to je,ale to už nevypadá jako karp. ale spíš na problém při operaci.Má někdo podobný problém?
5. Leden 2005 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Helin (anonym)
Ahoj, moje mamka byla s karpálem loni na operaci - pravá ruka. Letos měla jít na levou, pravá ji začala opět mírně bolet. Bere teď nějaký věci od Herbalife a brnění ji úplně přestalo, takže snad se další operaci vyhne. Absolvovala si všelijaký magnetoterapie a podobný věci, ale nezabralo jí nic. Po operaci měla ruku skoro 4 měsíce nepoužitelnou, ani se neučesala, takže už by to nechtěla absolvovat znovu. Prý se to rádo vrací i po operaci, takže moc rukama nepracujte, všechno je to díky celoživotní zátěži.
5. Leden 2005 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
To je pravda,ale člověk se přece musí nějak živit.Je to v lidech,nebo je to touhle dobou?Málo pracovat znamená nikdy nic nemít,a moc pracovat se jak je vidět taky moc nevyplácí.Kdyby mi bylo 50,tak se nedivím,ale je mi 26!Co bude za 10 let?
8. Leden 2005 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
tu vám pomůže vyhladit Gel z bylinwww.okg-fit.cz/dssestře jizvu úplně vyhladil
8. Leden 2005 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Již delší dobu mě trápí záněty šlach. vždy se mi objeví otok mezi palcem a ukazováčkem obou rukou. tentokrát se mi udělal hematon v oblasti zápěstí a otekla mi celá ruka objevilo se i mravenčení prstů. Lékař mi doporučil chlazení a dal mi mast Ibu-hepa. trochu mi to pomohlo, ale potřebuju se tohoto problému zbavit trvale. Chodím i kondičně cvičit do posilovny a po cvičení se mi tyto problémy nikdy neobjevily, ale objevily se vždy po namáhavé manuelní práci ( zednická).
8. Leden 2005 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
agata (anonym)
Byla jsem na obstřiku karpálních tunelů,kvůli brnění rukou v noci. Také mám problémy s krční páteří.Ale za poslední měsíc se mi začaly tvořit bolestivá místa na předloktí.Bolí to jako,když se uhodíte,ale opravdová modřina se neudělá.Trvá to několik dní a pak to přejde. A za čas se to objeví znova na jiném místě.Nevím čemu to mám přisuzovat.Je možné,že je to od tunelů????
16. Leden 2006 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktorie (anonym)
.Mam mensi problemy s karp.tunely,hlavne necitlivost v noci.Lekar mi zakazal praci pom.kucharky.Nevim co mam delat.Ma na toto pravo.Dekuji za odpoved.
10. Prosinec 2006 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila Modra (anonym)
Je mi 82let.Mam zcela necitlive tri prsty.Podle priznaku to vypada na ucpane karpalni tunely.Je jina moznost nez operace?Trpim vysokym tlakem asi od 50 let./beru prasky/.
14. Leden 2007 - 6:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Předpokládám, že pokud máte větší /i menší/problémy s karpálními tunely, máte za sebou neurologické a ve většině případů i elektrofyziologicé vyšetření, t.j. elektromyografii -EMG, které posoudí tíži útlaku v oblasti karpálního tunelu a odliši jiný původ- např. od krční páteře nebo diabetickou neuropathii. Podle tíže nálezu pak doporučí lékař rehabilitaci- někdy pomůže i laser většinou nutný doplatek - obstřiky- efekt je různý, někdy úleva, jindy ne a je jen dočasný - u někoho několik týdnů, u někoho několik měsíců. Výsledky operací jsou ve většině případů dobré,vymizení nebo značná úleva od bolestí a brnění - konečně se vyspím - dokonce i u diabetiků, operace se provádějí i ambulantně na některých pracovištích. Je lépe zajít k lékaři dříve a nečekat, kolik bolesti a brnění ještě vydržím. Mimo rentgen krční páteře je vhodné i vyšetření krve na lymskou boreliózu a to i v případě, že nevíte o klíštěti. (Vyšetření na lymskou boreliózu se provádí u opakovaného zánětu šlach). pro paní Jarmilu Modrou:necitlivost prstů může být jak záležitost krční páteře, tak i možnost karpálního tunelu, i když ve Vašem věku by mohlo být pravděpodobnější to druhé. Jistě to posoudí lépe Váš lékař a navrhne léčbu nebo rehabilitaci.
14. Leden 2007 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
vlada (anonym)
po 3 měsíce jsem denně pil čaj z bylinek (máta heřmánek kopřiva meduňka) po 1 čajové lžičce - nechat vyluhovat v půl litru horké vody. 3 měsíce vynechat a v případě potřeby kůru opakovat. brnění ustoupí
30. Leden 2007 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Taky jsme měli v rodině řadu zdravotních problémů včetně tohoto. Většinu z nich nakonec pomohly vyřešit produkty na přírodní bázi. Někde jako doplněk ne moc zdárné klasické léčby, něco zvládly samy o sobě, jako například podstatné zlepšení imunity a jako prevence řady problémů. Mám z toho takovou radost, že vám to musím napsat. Zkoušeli jsme kde co se střídavým účinkem. Až mi kamarádka poradila, že objednávají
31. Leden 2007 - 0:57
Obrázek uživatele Návštěvník
123 (anonym)
...trapna reklama... :-(((
4. Únor 2007 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
mam rok brneni prstu po roce se na emg z lehkeho stalo stredne tezke postizeni a ted me zenou na operaci jenze ja se bojim co kdybych nemohla s rukou potom delat vsechno normalne jako ted, mate nekdo zkusenosti s operaci ? prosim poradte dekuji
7. Únor 2007 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
pro petru: také jsem byl na emg a tam zjistili hraniční nález na můj věk. naštěstí takové problémy jako vy nemám, ale i přesto jsem se pídil po informacích. doktor neurolog mi říkal, že v případě operací by se nesvěřil nikam, kde dělají pár operací za rok a kde v podstatě operují vše. poradil mi institut chirurgie ruky ve vysokém nad jizerou. podíval jsem se na jejich stránky a opravdu působí velmi profesionálně. zkusil bych kontaktovat je, určitě s vámi zkonzultují váš stav... mějte se...
7. Únor 2007 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
a ještě něco, určitě bych nějak neotálel, protože jak jste možná četla, při tomto syndromu může dojít k nevratnému postižení nervu medianu, který je důležitý pro citlivost a hybnost...
7. Únor 2007 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mám obě ruce po operaci karpálního tunelu. Jednu tři roky a druhou dva a půl. Není třeba se bát. Pomůže to. Mě to dal lékař po operaci do sádry. Doma jsem byla tři týdny a pohoda. Tedy s každou rukou. . Pracuju jako uklízečka, takže žádný šetření rukou se nekoná. Dceru která pracuje na pc, tak to začalo zlobit taky. Pořídila si gelovou podložku pod ruku. Mám ji doma taky. To taky pomůže.
15. Únor 2007 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Na Internetu se nabízí k léčbě karpálních tunelů powerball. Je to ale pravda? Nemůže to naopak stav rukou ještě zhoršit?
7. Březen 2007 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Taky teď tuhle otázku řeším - zda powerball koupit nebo ne... Asi by bylo vhodné se poradit s lékařem. Jinak na operaci jsem byla ve Vysokém nad Jizerou - obě ruce najednou a nemůžu si stěžovat. Je to špičkové pracoviště! (po operaci jsem už 6 let a zatím bez příznaků)
17. Květen 2007 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Mám po operaci pravé ruky karpálního tunelu.Před sedmi dny mě byla sundána dlaha,rána se mi hojí velmi dobře,při mírné zátěži mi mravenčí v konečkách prstů.Můžete mi sdělit Vaše pooperační pocity?Díky
26. Červen 2007 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
Mám stejné problémy s brněním rukou už několik let. Ani nemohu říct, jestly se bolesti stupňují nebo jsou stále stejné, ale jisté je, že přicházejí po větší námaze-práce na zahradě, na počítači. Brní i při řízení auta i jiných činnostech, ale ne vždy a při změně polohy rukou brnění někdy hned ustoupí. I v noci přechází brnění až do bolesti (např. včera po dlouhém stání jsem měla v noci brnění až bolest od lokte dolů do konečku prstů).Při vyšetření cca 1,5 roku zpět: nález ano,ale operace není nutná prozatím řešení obstřikem. Jsem v přesvědčení, zda vše není od krční páteře. Je to možné?
11. Srpen 2007 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Vlasta Útlak v oblasti karpálního tunelu se ozřejmí elektromyografickým vyšetřením, je pravda, že za l,5 roku se může nález změnit. Účast krční páteře bývá velmi častá, bylo by dobře zkusit rehabiltační léčbu, zda dojde ke zlepšení. U pravého karpálního tunelu se po léčbě na krční páteř většinou obtíže výrazněji nezlepší. U brnění rukou je vhodné i vyšetřit protilátky na boreliózu.
12. Srpen 2007 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.
21. Srpen 2007 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.
21. Srpen 2007 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.
21. Srpen 2007 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.
21. Srpen 2007 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Pravděpodobně jde o /distální/ senzitivní latenci? Její prodloužení znamená poruchu vedení v senzitivním nervu, t.j. cítivém, s vlákny pro citlivost.
24. Srpen 2007 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
baza (anonym)
lze považovat hru na basovou kytaru po operaci karp.tunelu za rehabilitaci,nebo se jedná o nepovolenou námahu. Díky za odpověd. Roman S. 48 let
28. Srpen 2007 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Mam problemy s karpalnimi tunely na leve ruce.Da se to lecit bylinkama?jakymi?Dekuji
30. Srpen 2007 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Mam problemy s karpalnimi tunely na leve ruce.Da se to lecit bylinkama?jakymi?Dekuji
30. Srpen 2007 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
jENDA (anonym)
Radko,nedá.Jediná léčba je skalpelem.Ale pozor,musíš najít skutečně dobrého chirurga,jinak je to ještě horší,než před operací.Já si musel nechat udělat obě ruce,po zhruba 2 letech.Od té doby nemám žádné potíže.
31. Srpen 2007 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
DRAHUŠ (anonym)
Dobrý den pane Jendo,mám stejné problémy jako Vy,jsem po operaci obou rukou a bez úspěchu.Tím to Vás chci požádat o pomoc o zaslaní kontaktu kde jste byl a v jaké nemocnici u jakého chirurga.Předem dekuji za Vaší odpověď na můj meil - solventka"seznam.cz.S pozdravem Drahuš.
4. Září 2007 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ahoj moje sestra absolvovala na problémy s karpálním tynelem Dornovu metodu a Bruessovu masáž,měla jít v září na operaci.Hned po první proceduře se jí uvolnili ruce,šla tam pro jistotu 2x stačí jednou a dnes je v pořádku,na operaci nešla,zkuste to taky třeba vám to pomůže jako jí.O Dornovce na www.dornova-metoda.com
5. Září 2007 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanča (anonym)
již rok mám potíže - syndrom karpal tunelu na obou rukách je možné operovat hodnoty 4,8
28. Říjen 2007 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Hanča Udaná hodnota je zřejmě t.zv. DML /distální motorická latence/ jednoho z nervů předloktí /medianu/. Jenom podle její hodnoty není možno doporučit či nedoporučit operaci. Musí se posuzovat současně s obtížemi a neurologickým nálezem. Tato hodnota se poněkud prodlužuje se stoupajícím věkem a nemusí být přímo úměrná tíži obtíží. Naopak někteří lidé mohou mít hodnotu prodlouženou, aniž vůbec nějaké problémy mají. I při vyšetřování jednotlivými druhy EMG přístrojů mohou být malé rozdíly. Nejvhodnější by byla konzultace na neurochirurgickém pracovišti - ambulance pro periferní nervy, které posoudí vhodnost operačního řešení.
28. Říjen 2007 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopřiva (anonym)
Všem co se mají podrobit operaci karpálního tunelu doporučuji specializovaný ústav na tyto a jiné operace.Jablonné nad Jizerou.Super přístup,super provedení.Jizvy nejsou vůbec vidět a tak příjemný personál,to se jen tak nevidí.Jediná chybička-musíte se tam objednat co nejdříve,čekací lhůta i tři měsíce ne-li víc.Ale to čekání stojí za to.
28. Říjen 2007 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopřiva (anonym)
Omlouvám se Vysoké nad Jizerou co mi to tam vlezlo?To jsem ťulpas.Tady něco více http://www.ruka-kosmetika.cz/index.php?co=syndromcc&m=1
28. Říjen 2007 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dotaz (anonym)
Me ceka operace jiz za tyden, pracuji jako urednice a moje predstava je ze pujdu maximalne za tyden do prace. Mam tezkou kompresy na obou rukach ale na prave je to o neco horsi, prosim poradte jakou ruku mam nechat operovat jako prvni ? A jak je velka jizva ? Ja se strasne bojim :-( Dekuji Renata
1. Listopad 2007 - 9:05

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama