252 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

kardiostimulator

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie Kubínková (anonym)
Zajímá mě, co je to stimulátor,jak probíhá jeho voperování, jaké věci musí následně dodržovat člověk s kardiostimuolátorem. Děkuji
27. Leden 2004 - 7:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Kardiostimulace je léčbou volby při pomalých poruchách srdečního rytmu a umožňuje často pacientovi, vedle mnohdy záchrany života, vést prakticky normální život. Díky širokému výběru kardiostimulátorů je pro každého pacienta vybrán nejvhodnější typ. Samotná implantace kardiostlimulátoru představuje malou operaci v místím znecitlivění, kdy jsou pod rentgenovou kontrolou zavedeny do srdce stimulační elektrody, tyto jsou v podkoží napojeny na vlastní kardiostimulátor. Pacient odchází do domácí péče po 3-5 dnech hospitalisace. Další kontroly zajišťuje kardiologická ambulance. Během těchto kontrol je možno pomocí speciálních programerů komunikovat "přes kůži" s kardiostimulátorem a upravit jeho chod dle potřeb pacienta. V současné době se pohybuje životnost kardiostimulátoru v rozmezí 5-7 let, živostnost elektrod je mnohem delší. K výměnám kardiostimulátorů dochází v rámci ambulantního výkonu, kdy se na původní elektrody napojí nový kardiostimulátor.
28. Leden 2004 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
píšťalka (anonym)
Kardiostimulator je pristroj fungujuci ako maly pocitac. Jeho ulohou je sledovat tvoju srdecnu cinnost a ak je to nutne vydavat elektricke impulzy, ktore ovladaju ztah srdecneho svalu tak, ze upravi tep na normalny rytmus a frekvenciu. Impulzy su velmi slabe a stimuluju iba srdecne tkanivo, takze pracu kardiostimulatora nepocits. Je to mala, hladka krabicka kde vo vnutri je baterka, ku ktorej su pripojene jeden alebo dva tenke, dlhe, izolovane a ohybne draty - elektrody. Jeden koniec elektrody je spojeny s k. a druhy je umiestneny v srdecnej dutine alebo komore alebo v obidvoch naraz. Po vycerpani baterky je nutne k. vymenit.K. je vyvinuty pre chorych bradikardiou, cize pomalym srdecnym rytmom. Najmensi k. vazi 12,8 gramov a je priblizne o 40 % mensi ako standartny k. Bezne cinnosti ako upratovanie, lahke prace na zahrade, sprchovanie, plavanie, soferovanie auta... moze sa vykonavat bez obav. Porad sa s lekarom ohladom sportovania, turistiky ci vlastnych konickoch. K. neni prekazkou v sexualnych aktivitach, ak myslis na tehotenstvo porad sa s kardiologom, ak je srdce v dobrom stave neni v tom problem. Vzdy sa nosi zo sebou preukaz o tom, ze clovek ma k. Ak cestujes lietadlom, mala by si upovedomit sluzbu na letisku uz pri check-ine, oni zaistia, aby bola pre teba kontrola bezpecna. Mobil prikladaj k uchu na druhej strane, ako mas v operovany k. a nesmie sa nosit v naprsnej taske v saku v jeho blizkosti, normalne vsak sa mobil pouzivat da. Bezne vysetrenia bez problemov su sonografia, rtg, echo, vrtanie zubov. Vdaka k. moze clovek zit uplne normalny, profesionalny zivot :o]píšťalka
29. Leden 2004 - 3:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Marian Vidra (anonym)
Dobry den,Chcel by som sa opytat. Otec ma kardiostimulator a chceli by sme letiet. V clanku sa spomina, ze ked sa to vybavi na check-ine, tak nie je problem. Pocul som ze v pripade ked sa prejde cez detektor, tak baterka sa vybije. O aku kontrolu teda potom ide? Preukaz o kardiostimulatore poskytne otcovi jeho lekar? Maju preukazy uz nejaky EU-format, aby to akceptovali aj v zahranici? Neviem ci so slovenskym preukazom pochodim napr. v Taliansku...VdakaMarian
21. Leden 2005 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
kikina (anonym)
Me by take zajimalo, co se tedy stane pri pruchodu detektorem? Jinak prukaz je pravdepodobne ta karticka s kterou chodi do kardiostimulacni poradny a ma ji nosit u sebe. Jeji format je dle firmy od ktere pristroj ma a udaje jsou na ni i anglicky.
22. Červen 2006 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
kikina (anonym)
Jeste k Vasemu dotazu. Na letistich pouzivaji taky rucni detektor, proste takova "tycka" s kterou mohou objet treba jen nohy. Jinak myslim, ze nejde ani tak o zemi,ale o tom jak je informovan slouzici personal...
22. Červen 2006 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
růžička (anonym)
lékaři mi zjistili bradykardii a konstatovali, že je nutný implantovat kardiostimulátor. Jsem z toho trochu v šoku, opravdu není jiný způsob úpravy srdeční činnosti.
1. Leden 2007 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
ahoj ruzicko, verim, ze sok to urcite byl, ale daleko vetsi a horsi by bylo kdyby to lecit neslo. Ja mel podobny problemy, mozna jeste o neco zavaznejsi a ted mam ICD (takovej drazsi kardiostimulator) a nijak me to nastesti neomezuje. Jinak ver mi, ze kdyby byla jina moznost, tak do tebe urcite nebudou chtit investovat tolik tisic:-)
6. Březen 2007 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
kikina (anonym)
A co je ICD?
1. Srpen 2007 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
ja (anonym)
podla mna je ICD kardiostimulator, ktory vyda impulz v pripade ze pacientovo srdce zacne busit prilis silno - pri tachykardii. inak klasicke kardiostimulatory (cize pacemakery) vydavaju impulzy vtedy, ak srdce "vypadne" pripadne bucha prilis zriedka.
30. Říjen 2007 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Bětka (anonym)
Maminka by měla dostat kardiostimulátor, slyšela jsem o přístroji, který se nějak umí spojit s lékařem v případě, že kardiostimulátor selže. Chtěla bych ji nějak uklidnit, mohl by mi, prosím, někdo z kardiaků pomoci?
19. Prosinec 2007 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Herold (anonym)
Bětko, je to Home Monitoring firmy Biotronik,přístroj je bezdrátový a automaticky přenáší aktuální údaje o stavu přístroje i pacienta ošetřujícímu lékaři. To znamená, že pokud by u tvojí mámy nastala arytmie, případně by byl nějak poškozen kardiostimulátor, ohlásí se to doktorovi a ten nějakým způsobem zasáhne.
20. Prosinec 2007 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Bětko, kardiostimulátory jsou velmi pečlivě vyrobené přístroje, jásám jeden mám a prostě věřím, že pravděpodobnost selhání je minimální. Oproti tomu kolegyně se od voperování přístroje stále obávala jeho selhání do té míry, že jí to zabraňovalo v normálním fungování. Lékař jí doporučil onen výše zmiňovaný přístroj od Biotroniku.
25. Prosinec 2007 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Dobrý den, včera prý byla v televizi reportáž o domácím monitoringu srdce - já jsem ji nestihla. Mám slabší srdce, arytmie, chodím na kontroly jednou za 6 měsíců, můžete mi někdo, prosim, poradit?
28. Leden 2008 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
Štěpko, ten domásí monitoring nekontroluje každý srdce - sousedka to má ke kardiostimulátoru a ten přístroj bere informace z toho.
29. Leden 2008 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
taky jsou o tom hodně slyšela, prý se to ve světě hodně používá
30. Leden 2008 - 10:07
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Já mam ten přistroj společně s defibrilatorem, večer to čupnu na noční stolek, skouknu jestli svítí kontrolka, že je to nabitý, samo se to pošle. Prostě bez starosti. Vlastně se to jenom nesmí ztratit, utopit a nechat vybít. Kdo zvládá normální život, tohle ovládne taky.
31. Leden 2008 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Stano (anonym)
A čo keď dovolenkuješ? Funguje to aj tam?
1. Únor 2008 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Adamek K. (anonym)
Teda nevím, jak je to s Davidovýma dovolenkama, ale na www.biotronik.cz je seznam zemí, kde to funguje. Je toho hodně, řekla bych že normální člověk to neprojede za život. Akorát netuším, jak se s tím cestuje letadlem
2. Únor 2008 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Ahoj, dcera mi ze států psala o tzv. Cardiomessengeru - znáte to?
3. Únor 2008 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Zdenko, Cardiomessenger když si to přeložíš Srdce a Zpravodaj. Je to ta věc od Biotronku, o který se tady lidi baví. Akorát v Čechách tomu novináři začli řikát domácí monitoring a nějak se to mezi lidma vžilo. Taky jsem viděla spojení "strážný anděl kardiaků" - ale to bylo pro náš národ asi moc poetický.
27. Únor 2008 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Táňa (anonym)
Jak ten domácí monitorng funguje? Mojí mámě je 72 let, má kardiostimulátor a já bych určitě chtěla, aby měla ke přístroji i tento doplněk. Jen si nejsem jistá, jestli by to ve svém věku dokázala ovládat.
28. Únor 2008 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (anonym)
to se těžko vysvětluje. Buď se zeptej doktora nebo to mají na svej stránkách namalovaný.
29. Únor 2008 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Táňa (anonym)
Na jakých stránkách?
29. Únor 2008 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Je to tu někde výš. Www.biotronik.cz - u nich tomu ale řikaj Home monitoring
1. Březen 2008 - 8:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Husák (anonym)
chci se optat - mám budíka na srdci už dlouho, pár let to fachalo vcelu bez problémů, ale teď se mi nějak přitížilo a dostal jsem nový léky, tím se přitížilo ještě víc, najednou mám návaly paniky a nejsem si jistý jak to řešit
16. Březen 2008 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Pane Husáku určitě na nic nečekejte a co nejdříve se vydejte k lékaři. On na Vás nejspíše pověsí ten měřič tepů (to je asi na dva dny), natočí si všechno možné a nejspíš změní léky. A dokud se to nesrovná raději nebuďte doma sám, třeba jde jen o přechodnou slabost a vše se vyřeší.
19. Březen 2008 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Mám ten hlídač vo kterym se tady diškutuje. Když sou novy leky nebo blby počasi tak ma doktor přehled co je se mnou. Husákovi by se to nesjpiš taky hodilo zvlasť jestli nejni nejmladši. Ale co chci vědět - prej se z toho hlídače dá poslat zprava když ja chi a ne až v noci co se to děla normalně. Ale já nevim jak na to. Vite to někdo z vas?
22. Březen 2008 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Hannah (anonym)
Mám kardiostilátor už 15 let, někdy ani nevím že ho mám, kolikrát si uvědomím jen po několika dnech. Létám bez problému, v letadle mám pouze chuť už to mít za sebou. když jdu na letišti na prohlídku, tak si řeknu obsluze a oni mě pustí mimo. Provedou mi osobní prohlídku ručně. Stalo se mi že jsem na to v Řecku zapomněl a nic se nestalo, prošel jsem rámem bez pípání a bez obtíží.V obchodech procházím kontrolními rámy ani si to neuvědomuiji. Jen jednou jsem pípal, ale to jsem měl v batohu autoatlas, který jsem koupil a byl špatně odstraněný kód. jinak chodím po horách, za děvčaty a piju pivo, vše bez potíží.
22. Březen 2008 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Adamek (anonym)
Tak tohle mne samotného zaujalo, díval jsem se na stránky firmy Biotronik (ta tento systém vyrábí i provozuje) a o této funkci jsem žádnou zmínku nenašel. Není to třeba napsané v manuálu? Pokud ano, mohl by jste sem vrátit a podělit se o informaci? Mohokrát děkuji.
24. Březen 2008 - 9:47

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama