Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kapitulace

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Hawaii (anonym)
Ahoj. Nevím, jestli jsem víc nasraná, vyčerpaná, nebo rouhozená. Mé úžasné roční dítko mi doposud nedalo příležitost dostát jedné noci bez probuzení. Ani se nedivím, že rodiče, které mají doma mimino spící celou noc, chtějí další děti a rodičovství si užívají. Když vás děcko budí 8měsíců co dvě hodiny, nebo co hodinu, tak je to na pistol...Bylo období kdy si to prodloužil na tři-čtyři hoďky, ale teď zase co hodinu. Jsem už tak vyčerpaná, že nemůžu spát. Nevím, jestli brečet, nebo něco zdemolovat. Jsem si vědoma, že Ego je při mateřství pase, ale aspoň ten základní pud sebezáchovy je asi normál, že? Navíc můj přítel je příliš zaneprázdněný v práci, vede podnik, což je taky solidní blázinec. Dovolenou už plánujem tři měsíce. Asi zcvoknu. Poraďte mi někdo.. Já už se vůbec neraduju ze života, spíš jsem pořád nasraná..už nemůžu..
27. Duben 2007 - 4:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Když jsem já měla děti malé (ale to už je dávno), dával se při nočním neklidu tuším Hysteps (možná Histeps). Každopádně se poraď s dětskou lékařkou, tohle není normální situace ani pro to mimino. Něco mu musí vadit, když nespí.
5. Květen 2007 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
dej mu diazepam, snad to zabere..
1. Červen 2008 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Jsem mamca od trech deti, nedavej na ty rady o praskach, vim,ze to svadi, me je take davaly, problemy resim do nynejska.Jakmile mu lekarka napise uklidnujici leky, tak take pise diagnosu a malicky je ocejchovany na dozivoti, vse mu bude se bude resit pres psychologa, nebo psychiatra. Nehlede na vedlejsi ucinky techto leku, kdy i pri malych davkach mohou postihnout ledviny jatra, i mozek. Nikdy Te nebudou varovat, budou Ti rikat jak to zabira ap. nehlede na rychlou zavislost. No a co mas delat? Me u vnoucat zabral bajecne caj z medunky na noc. No at je pres den venku na vzduchu alespon hodinu, take pravidelny rezim, klid doma a hezka atmosfera je dobra, nboli ho brisko? ma vhodnou stravu? At hodne bumba a koupej ho pred spanim v teple vode, at neni hladovy ani prepapany, vykrkany a take mala a velka strana je dulezita. Ma klidnou dobre vyvetranou mistnost, je tam tma? Ticho? Kdyz se to chytne, tak Ti dam i vic rad, treba i ty pij medunku a uzivej vitaminy, take bez ven, ale do prirody. Bez mezi nejake jine mamky, treba najdi i klub, at si mas o tom s kym povidat, nemas babicku, ktera by ti decko chvilku pohlidala? Treba , aby ses mohla dospat.Domluv se kdyz tak s nejakou kamaradkou, vysvetli ji to at ho hlida alespon na chvilku a bez spat bez vycitek svedomi. Take mi dcerka brecela cele noci 3 roky. Neprohodila jsem ji oknem i kdyz nekdy mi bylo dost do zoufalstvi. Hanka
25. Říjen 2008 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Ahoj, rozumím Ti. Dceři bude 11 měsíců a každá noc je jiná, stejná pouze v tom, že přerušovaná. Pouze délka přestávek se mění. Dnes to bylo co hodinu. Obvykle se pohybujeme v rozmezí dvou hodin. Přes den nám to vynahradí, je skvělá, spokojená, veselá, taky moc nenaspí. Do toho jsem v sedmém týdnu těhotenství. Neporadím Ti, spíše píšu v duchu "cizí neštěstí potěší". Vydržet.
30. Říjen 2008 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Ahoj. Nevím, jestli jsem...mne to přijde normální, tak má prostě hlad, vyčkej do 15ti měsíců pak by se to mělo upravit. Stavám ke dvojčatům, vypadám jak zombie, ale jsu strašně štastná.
1. Březen 2011 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
master76 (anonym)
Ahoj. Nevím, jestli jsem...Reagujem neskoro ale možno to niekomu pomôže. Čo tak zistiť príčinu plaču? Najčastejšie to sú alergie alebo parazity. Uvedené symptómy sa podobajú na prejavy lamblie (parazit žijúci v tenkom čreve, ak je tam potrava živí sa ňou, ak nie tak tenkým črevom a vtedy dieťa vkuse plače), zistiť ich prítomnosť je trochu časovo náročné ale jednoduché.
9. Červenec 2011 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Jsem mamca od trech deti,...Podobně brečavou jsme mívali naší druhou holku. Řešil jsem to tak, že jsem tu ženu mou nešťastnou poslal spát do dětskýho pokoje, lehnul si na záda, a tu ďáblici uřvanou položil na sebe. Na nahatou hruď. Ležela na břiše, řvala, pak si únavou položila hlavu na stranu, asi se zaposlouchala jak mi bouchá srdce, a to ji uspalo tak, že jsme se probudili všichni až k ránu. Já polámaný a ztuhlý, žena má milovaná proto, že jí tlačilo mlíko, mrňavka proto, že byla hladová... akorát starší holka spala - no jak mimino. Tož asi tak.
9. Červenec 2011 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
---------- (anonym)
ZFACKOVAT
9. Červenec 2011 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Když jsem já měla děti...Dobre ste na hlavu dievcata, ked dieta nespi asi ma na to vazny dovod, zvycajne su to alergie na potraviny. Nadrogovat dieta by ma vz zivote nenapadlo.
16. Únor 2013 - 2:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Monca (anonym)
Mne vstava uplne kazdy den 3-5 x za noc, jsou ji necele 2 roky a tak je to od jejiho narozeni. Vse jsme vyzkouseli, nic nepomaha...:-/
9. Červen 2015 - 11:10
Obrázek uživatele AKITA
AKITA
Zkuste nejdřív nějaké čaje medunku na zklidnění, třezalku a tak:)
9. Červen 2015 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Mili (anonym)
Mně plakal syn jako lev, když jsem jej přivezla po týdnu z porodnice. Za šest týdnů jsem poprvé spala devět hodin, Proto píšu. Jsem vděčná zdravotnici, co přišla za tři dny: 1. Poslala mě na co nejdelší procházky mezi stromy v rámci denního režimu. Šla jsem do Stromovky. 2. Povzbudila moje sebevědomí, že se zvládnu rozkojit, stalo se na devět měsíců. Také tam byl zřejmě vliv prášků v mém systému, co mi dávali v porodnici na zýšenou teplotu. Nemluvě o zlé ex-tchýni kolem. Naštěstí jsem ji neposlechla, když mě nutila hned po příjezdu z porodnice přidávat umělé mléko v lahvi, jen protože plakal. Tchán zachránil atmosféru rychlým odvezením jí na chatu na dva týdny, a když byla zpět, syn už relativně pravidelně spal. 3. Zdravotnice mě ujistila, že synův pláč jako řev lva je na pár až deset minut zdravý, protože roztahuje plíce. Po uložení v pravidelnou dobu veřer v 19:00 +- 15 minut jsem čekala s očima na hodinách. Ta tomhle čase jsem se rozhodla trvat. Potom kolem 21:00 – 22:00, jak to vyšlo podle něj. Vlastně se sám upravil synův biorytmus, který jsem respektovala, i když během dne jsem synovi kojení dala, kdy chtěl. Od třeba patnácti minut v prvním týdnu se rychle přesunul na čtyři hodiny, a pak i na celou noc. Rychle vymizela dlouhá doba plakání-řvaní i probouzení se kolem 2:00 až 4:00. Trhalo to srdce, ale zjistila jsem, že to plakání nikdy netrvalo déle, dokonce většinou jen čtyři minuty. Za odměnu, a on asi hned pochopil, jsem si ho vzala k sobě do postele po ranním kojení kolem šesté, pěkně na několik málo hodin, když ostatní odešli do práce. Radši jsem ležela na břiše, jeho u své hlavy, on ležel na zádech. Také podle rady té zdravotnice, a to na roztažení jeho plic. Není nad čerstvý vzduch a jeho kyslík pro zdravý vývoj těla a hlavně mozku. Ve dvou měsících mě najednou takhle při této naší společné ranní siestě tiše probudil tak, že mě ručičkou zašátral na oči, abych je otevřela - a za to se poprvé na mě usmál... ten jeho pohled, co čekal na moje překvapené ustrašené oči, nezapomenu. Snad jsem pomohla od závislosti na prášcích alespoň jednoho miminka. Případné občasné probuzení jsem řešila na radu zdravotnice několika lžičkami čaje, aby si odvykl od noční silnější stravy. Ne dudlíkem, jak také Paní Zdravotnice poradila, aby si neodvykl od kojení, šlo jen o malou žízeň. Tahle Paní Zdravotnice dodala během několika minut pár slov rad, ale každá byla nad zlato. Matku jsem již neměla. Tak trochu zdravý selský rozum Paní Zdravotnice způsobil, že jsem začla používat svůj vlastní a vše začlo klapat. Přeji co nejhezčí čas všem maminkám s miminkem.
28. Srpen 2016 - 3:25

Přidat komentář

Reklama

Reklama