42 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Kalki a Amma = dikša

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Rigi (anonym)
Máte někdo zkušenost s prací a s výsledky práce těchto avatárů, případně jejich žáků?V Plzni se koná udílení dikši, což je prý semínko osvícení, po kterém se mohou dít "divy". Váhám, zda to zkusit, sehnala jsem info, hlavně z wwww.livinginjoy.com, ale je to oficiální stránka. Ozve se mi někdo, kdo dikšu obdržel? Změnil se váš život? Děkuji
20. Duben 2005 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
borec (anonym)
To só pěkní pičusi!
20. Duben 2005 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
bolek (anonym)
Kalki a Amma dikša, u prdele rikša!
20. Duben 2005 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
já jsem obdržel tři dikshy od Jany (ze Švédska).bylo to loni a můžu říct, že jsem skutečně zažíval zvláštní stavy a vlastně dodnes zažívám.mohu doporučit.
24. Duben 2005 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
Zde dobré čtení o působení energie dikši - prostě se stanete sami sebou s velikou blažeností, což je stav, který si lze těžko předem vůbec představit, racionální mysl na to nemá kapacitu. Změní vám to život, stejně jako všem, které to potkalo. Je to ten nejpřirozenější a nejjednodušší stav člověka, každý po tom touží. Právě to prožívám. Harmonii a svobodu si užívá celá rodina. Už delší dobu. Opravdu si to nelze předem představovat. http://www.livinginjoy.com/cz/library/19013 letá dcera napsala:http://www.livinginjoy.com/cz/exp/2021zážitek manželky:http://www.livinginjoy.com/cz/exp/2602nějaké fotky:http://www.probuzeni.unas.czPokud vás to oslovuje, zkuste sami, jedině tak poznáte. Hodně štěstí.
26. Září 2005 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahojky. Dikša je veliký dar. Je jako nejmocnější lék, který Ti lékař může podat na Tvoje trápení.Od prvního podání Tě skutečně začne uzdravovat. Záleží však na tom, jak moc jsou Tvé potíže vážné. Je-li Tvůj stav hodně bídný, bude se Tvé tělo a psychika velmi čistit a odblokovávat, a tak můžeš třeba i chvíli zvracet nebo mít průjem nebo se pořádně vyplakat, ale postupně, jak na tom budeš stále líp, budou Tvé zážitky stále krásnější. Poznáš opravdovou radost a lásku...Pá
30. Květen 2006 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
hovňousek (anonym)
reiki, dikša... Tolik "zasvěcených" a tak málo vidoucích? Tolik nositelů léčivých energií a stále tolik nemocných? Instant, polotovary a zprostředkované osvícení patří zřejmě do jednoho pytle se vším, co se dá získat pokud možno bez námahy a hlavně rychle. Věřím, že ke skutečnému osvícení vede cesta mnohem náročnější. Zprostředkované osvícení je podle mne stejný nesmysl jako kulatý čvereček.
30. Květen 2006 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
hov'nousku máš pravdu a pálí ti to,jen nechápu proč si tak škaredě říkáš?je to starý spiritismus a lidi budou na tom hůře než předtím,to hlavní nic není zadarmo,v tomhle případě to bude horší,nepoznají co je sen a co je skutečnost,až je satanské hlasy donutí likvidovat ostatní duše,bude pozdě.Dej si lepší jméno.Co říkáš na slovo Moudrost?
30. Květen 2006 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
hovňousek (anonym)
no jo, já normálně píšu pod jiným nickem, ale syn zrovna přinesl bílou myšku a ona mi tu lozila po klábosnici a kudy chodila tudy trousila, tak mě nenapadlo nic lepšího:-) Moudrost? Sama bych odpovědět asi neuměla, tak si vypůjčím slova jednoho velmi moudrého člověka: Moudrost je nepřekážet v Prostoru. Tehdy jsem z toho moudrá nebyla, dneska už mi to pomalu dochází:-)
30. Květen 2006 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Babs (anonym)
Ahoj, u nás se objevila zase ta Diksha. Začli jsme si o ní zjišťovat informace na internetu, protože nám pěkně změnila kamarády a je nám z toho zle. Změnila je negativně. Mám dojem, že jim umazala část mozku. Bohužel tam začíná chodit víc a víc lidí a mám strach, že vymaže celé město. Perličkou na konec je to, že dikshu provozujou v mateřské školce. Doufám, že na ni nebudou lákat už ty malé prcky, co do ní přes den chodí. Je hrůza, že si lidi poznačení dikshou nenechají do ničeho mluvit, nepřijímají cizí názor a myslí si, že až teď všechno ví a znají a my obyčejní nediksháci máme do nich pěkně daleko. Trik se stokorunovým vstupem pořád funguje.
4. Červen 2006 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Das (anonym)
Dikša je rituál, který se již tisíciletí praktikuje v indii. Je to zasvěcující obřad, ke kterému dochází v okamžiku, kdy duchovní učitel přijímá svého žáka za svého, většinou po dlouhodobém vstahu, který se mezi žákem a učitelem léta vyvíjel. Poté žák svému učiteli slouží a učitel mu pomáhá na jeho cestě životem. Dikša kterou provozují Ama s Kalkim je čistý kšeft. Jedná se o novou sektu - sektu proto, že používá sice tradiční sanskrtské termíny, avšak dosti překroucené, rádoby navazuje na učení dávné indie, koketuje s rádoby mysticismem, ale k tradičnímu učení indie má hodně daleko. Ústřední postavou není vztah k Bohu, ale vztah k vůdčí osobě, která si nechávala říkat Kalki, dnes si nechává říkat Bhagaván (Bůh). "dikša rovněž funguje jako pyramida - zasvěcení od nejvyššího vůdce stojí mnoho tisíc dolarů, od žáka nejvyššího vůdce je to již za méně, od žáka jeho žáka můžete dostat dikšu již za 500kč. Je to prostoduchý kšeft, na který se chytnou lidé, kteří chtějí dojít k osvícení závratnou rychlostí, aniž by na sobě nějak museli pracovat a hlavně ti co nechtějí zapojit rozumové myšlení a upřímnost při hledání spirituální cesty.
21. Červenec 2006 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Ahoj, no tak je vidět že většina lidí vůbec nechápe o čem píše. Celkem by mne zajímaly konkrétní problémy způsobené právě Dikšou. Ona totiž působí také tak, že odkryje staré bloky a problémy, ukáže je, aby je člověk řešil. Velmi urychlí duchovní vývoj. Pokud působí problémy, je to pouhé zdání způsobené úzkým pohledem na věc. Většinou je to způsobeno strachem člověka. S problémy je však nutné se obrátit na konkrétního Dikšadávajícího, a ne do diskuse. Jak může pomoci když o tom neví?? A s těmi penězi - je to tak že za zasvěcení do PŘEDÁVÁNÍ Dikši se platí 3500 dolarů v Indii a Dikšadávající u nás "pouze" předávají Dikšu, ne zasvěcení do předávání Dikši. Takže aby člověk mohl předávat Dikšu musí do Indie. Amma a Bhagavan financují rozvoj několika vesnic okolo Oneness Univerzity v Indii, staví chrám, a spoustu dalších věcí. Takže se není čemu divit. A krom toho Dikšu předávají třeba afričanům zdarma. Celkem by mě zajímalo čeho se vlastně odpůrci Dikši bojí? ..napadá mě.. jestli to v nich třeba nestimuluje jejich bloky... pak by s těmi bloky měli něco udělat. Hodně štěstí a radosti s Dikšou Kdo to nezkusí nemůže to pochopit - dá se popsat jak se Dikša MŮŽE projevovat, co se může stát, jak působí na mozek,atd. ale nelze popsat jak Dikša funguje na všech úrovních. Nikdo nikoho do ničeho ohledně Dikši nenutí, je to svobodná volba každého jestli chce a nebo nechce Dikšu. Dobré stránky s informacemi jsou na www.deeksha.cz
4. Srpen 2006 - 0:53
Obrázek uživatele Návštěvník
das (anonym)
Blok je oblíbené slovo lidí s touto dikšou. Mám silný pocit, že tito lidé mají jeden podstatný blok a to je blok inteligenční. Vřele doporučuji podívat se na jejich stránky, každý trochu přemýšlivý člověk pochopí, že se jedná o prostoduchý podvod. Na jednu stranu tihle zastánci dikš tvrdí, že se nejedená o žádné učení, ale o předávání, či transformování energie (jaké energie, to se však nedozvíte), je možno prostřednictvým dikši dosáhnout mukti (osvícení) bez jakékoliv sádhany (disciplíny), a na druhou stranu vás krmí bláboly o neuronech v mozku a působení dikši na něj, to jen aby to mělo trochu vědecký punc a teda když už se dikša nezkládá na žádné doktríně, tak aby alespoň ti, dychtící po filozofii byli uspokojeni. Ano to je přesně to, co lidé dnešní doby chtějí být podvedení, páč všichni chtějí všechno rychle, hned a bez práce. Jako když do mého obchodu s medicínou chodí ženy pro tablety po kterých rychle zhubnou, ale zároveň chtějí jíst a lenivět jako doposud. Takže, pokud přijdete do kontaktu s dikšou a rádi byste, před tím než se do toho vrhnete, si poslechli nějaký základní filozofický kámen, postavený na selským rozumu nedočkáte se. Místo toho vás budou krmit historky o prožitcích, při kterých dosahují velmi vysokých stavů, ale budete-li s nima v kontaktu déle, uvidíte, že se nejspíše o žádné vysoké stavy nejedná, neboť mnozí z nich nedokáží ovládnout ani sebemenší pudy, či návaly hněvu a emocí. Dikša slibuje mukti velmi rychle, já však nikoho neznam, z těch co dikšama prochází, aby mukti získal. Na otázku, proč tomu tak je, mi bylo zděleno, že někomu stačí jedna dikša a je osvícen (nikoho takového jsem doposud nepotkal), a někdo těch dikš potřebuje více. Je to prostoduchý podvod, taková pyramida. Nejlegračnější je, že to je velmi snadno prohlédnutelný, něco jako kouzelnické triky sai baby (také většinou stoupenci kalkiho a ammy zároveň obdivují, nebo obdivali sai babu). bhagavan a amma se považují za avatáry. Stejně jako saibabu, tak i bhagavana považovali za Kalkiho Avatára, ale později od toho upustili, neboť to by bylo až příliš průhledné. Kalkiho místo narození je přesně popsáno v několika starodávných písmech (bhagavat purana, padma purana...), dokonce je tam i jméno Kalkiho rodičů a to se rozhodně s bhagavanem ani saibabou neshoduje. Každý kdo se trošku více zaobírá staroindickou kulturou a sanskritem si povšimne toho, že bhagavan rád používá védské a sankritské termíny, ale dává jím naprosto jiný význam. Dikša je obřadní zasvěcení mezi učitelem a žákem, je to v podstatě taková duchovní svatba. Učitel předává žákovy gayatri mantru a žák se mu odevzdává. (kdo by tohle v dnešní západní společnosti přijal?) rozhodně dikša není transformace či probuzování neurobiologických změn v mozku, jak tvrdí zastánci moderní dikši. Rovněž je vám slibováno příchod nového věku a konec Kali Jugy. Podle Véd, však tohoto věku Kali konec zdaleka ještě není. Mnoho zastánců dikš mi řeklo, že je žádná stará písma nezajímají. Ale proč si teda s těchto písem berou pojmy a dokonce názvy věků, když je neuznávají. To je stejné, jako bych používal psychologické pojmy, které zavedl Freud, ale zároveň bych Freudovo doktrínou opovrhoval. Pokud bych vymyslel nový psychologický přístup, který by byl ve všem odlišný od Freuda, rozhodně bych používal své termíny. Co naplat zastánci dikši, přece žádné učení nemají a celé je to jen a jen o prožitcích, čili žádné používání mozku, pouze za účelem neurobiologických změn. :o)
5. Srpen 2006 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
esot (anonym)
To David: Je hezké, že bhagavan s ammou staví chrámy a školy. Ale je divné, že na to potřebují peníze. Oni jsou opravdu podivní avatáři. Všichni avatáři před nima si zvali nebeské architekty ke stavění chrámů, používaje své mystické energie.....Zajímalo by mě kolik zaplatil Ardžuna Krišnovy, když ho Krišna osvicoval a to nechal Krišna postavit tisíce chrámů a celé město Dváraku. Všechno hold upadá i ti avatáři:-(
5. Srpen 2006 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Shuruthi (anonym)
k komentáři Dase...Hm... v zásadě čtu tvůj článek a musím říci že je zde mnoho odmítání.. základní mantra vesmíru je ANO.. tak se modlím aby Ti zněla myslí a duší...a to zda dikša vede k osvícení nebo ne můžeš asi posoudit až osvícení dosáhneš.. a je vidět že pomáhá..
18. Září 2006 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jericho (anonym)
Zdravim, tady se nejvíc hodí pořekadlo bez práce nejsou koláče.Osvícení je mnoho i já co Dikšu neuznávám se poctivě dopracuji spousty osvícení pomocí Transmisní meditace doma a zadarmo a nic neřešim.
15. Říjen 2006 - 4:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkopaný (anonym)
Pred cca tremi a 1/2 roky me neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mne proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení telesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v oddeleni intenzivni pece ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove me moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautu 29 me stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily me zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechteji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodne ale uz se mi neposmivaji jen me nekolikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali me. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluneny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kocky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted casto vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kc . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horciku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivne polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotnicek z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba smerem dolu ale casto je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kterí se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šírily sítí!!
15. Říjen 2006 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Shuruthi (anonym)
Co člověk to osvícení.. naprosto originální.. pokud Ti to pomůže, jisté je že se sám k osvícení dopracovat nemůžeš.. každý člověk potřebuje iniciaci..božskou či zemskou. V indii jsem potkal několik transendentalně meditujících ... každý hledal dál... mnoho úspěchů... až tě to přestane bavit, tak se ozvy.. rád ti pomůžu. jan nebeska"post.cz
22. Říjen 2006 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jericho (anonym)
Existuje výcvik duše a ducha, který mě dovede aš k osvícení.Osvícení se dosáhne různým spůsobem.K zasvěcení stačí 2-3knihy.Že by to bylo nudný se říct nedá.
27. Říjen 2006 - 0:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Shuruthi (anonym)
Jo.. knihy... hlavně je dobře pochopit.. nechci ti nic brát... vycházím jen ze své poalu již 20ti leté zkušenosti... tak ať se Ti daří..jan
13. Listopad 2006 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Dobrý den, s přítelkyní jsme byli na dikše, ale já do konce nevydržel. Po té, co prodělala zasvěcení to s ní jde z kopce. Začalo to bolestmihlavy a divnými pocity na šíji. Dnes je na pokraji psychického zhroucení. Hučí ji v uších, má náhlé stavy úzkosti, strachu a depresí. Pořád břečí a říká, že už nechce indii, esoteriku a všechny podobné praktiky ani vidět. Zbavila se všech knih a teď čekáme,jestli to odezní, nebo vyhledáme lékařskou pomoc. V případě, že někdo víte jak pomoci napište mi prosím na e-mail: jan_rehak"email.cz
5. Prosinec 2006 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Osviceni snadno a rychle, tak kdo ma zajem?
7. Prosinec 2006 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Lomik (anonym)
Velmi záleží na tom, co má člověk nashromážděno v sobě, ve svém podvědomí. Všechno je relativní. Pokud se člověk otevře, musí počítat s tím, že vyplave napovrch to dobré ale i to špatné v něm i nemoc. Proto nemá člověk dělat nic jen z pouhé zvědavosti, nebo touze po senzaci, ale vše si dobře promyslet, zpytovat své svědomí,poradit se s někým povolanějším a vyhledat jemnější metody. Nesnažit se svůj vývoj urychlovat a myslet si, že někdo jiný převezme odpovědnost a vlastní utrpení za nás na sebe. Je to očistný proces, který by jinak probíhal pomaleji a tím i třeba bez drastických projevů nějaké nemoci, která přirozeným vývojem a prací na svém charakteru především, by nemusela třeba vůbec vzniknout. "Pomalu je rychle!"
29. Březen 2008 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
luckabois (anonym)
ahoj,reaguju na prispevek od SKOPANYho,docela me to chytlo a jestli to o cem pises ,neni jen pouze dobrym vtipkem,pak jestli budes chtit se mi ozvi,myslim ze by jsme si meli co rict,muj e-mail je luckabois"seznam.cz
29. Srpen 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Boleslav (anonym)
podívejte se na stránky www.deeksha.cz, přes ně najdete hromadu lidí, kteří dávají dikšu či mají letité zkušenosti s ní. Pro mě osobně je to naprosto výborný prostředek k Plnému probuzení:
14. Září 2010 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
devadeva (anonym)
Jde o normální šaktipat. Dělat z toho komerci je úpadkový jev typický pro Kali jugu.
31. Říjen 2010 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Nicol Kozáková (anonym)
Dobrý den všem. Jsem oficielní trenér Univerzity Jednoty. Velice ráda vám zodpovím jákkékoli dotazy ohledně avatarů Sri AmmaBhagavan, ohledně Požehnání Milosti(dikša), také ohledně procesu a učení. Pokud někdo upřimně aspiruje po vnitřní pravdě, vždy se k pravdě dobere. Ten kdo přináší světlo tam, kde je tma je pravdou, ten, kdo přináší tmu tam, kde je tma je iluzí. Dikša sama o sobě není žádný enegrgetický systém, je to nevyšší požehnání milosti od nejvyššího vědomí tady na planetě, je to přijetí, odpuštění. Pokud máte odvahu oběvit vlastní pravdu ráda vám ukážu světlo ve tmě a odpovím na vše na co se mě dotážete. S láskou Nicol Kozáková
30. Prosinec 2010 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý podvod! Mám zkušenosti... Raději víc psát nebudu.
2. Říjen 2011 - 2:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Goloka (anonym)
Podle všeho je Kalki Bhagavan alias Vijaj Kumar v Indii buďto hledanou osobou nebo je už za mřížema pro přestupek proti Nejvyššímu a jednání v rozporu z Upanišadami. Co dodat. Ve védách je jasně popsáno jaké tělesné znaky musí Avatár mít. Také je psáno že je schopen projevit svou vesmírnou podobu, podobně jako to učinil Krshna na Kurukšetře. No a Vijay Kumar alias Kalki Bhagavan zřejmě neměl ani tělesné znaky avatára a ani nemohl projevit svou vesmírnou podobu. Byl tedy snadno odhalen jako podvodník a tlučhuba.
7. Leden 2012 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
dasa (anonym)
Podle všeho je Kalki...A to jste vyčetl kde, že je to podvodník? Když někoho nařknete z nečestného jednání, tak taky podejte důkazy.
30. Říjen 2012 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
meo (anonym)
Dikschou jsem si prošla a beru to tak, že jsem i tento stav měla prožít. Je už to několik let nazpět, tenkrát to předával pan Křenek v Praze, byla to zajímavá zkušenost a jako všechny "předávky" i tady se jedná o magii. Při posledním setkání jsem pocítila silné křeče v žaludku, tedy energetický útok. Teprve až jsem se v soukromí zklidnila a požádala o pomoc, křeče ustaly a pochopila jsem, že tudy cesta nevede. Kdo si má prožít tuto zkušenost, tak si ji prožije s pro sebe důležitými poznatky. Já jsem si pro sebe do budoucna poznamenala, že jestli se budu někdy přiklánět k nějakému učení, podívám se také na zemi a její vývoj, odkud vše pochází. Má-li to takový ozdravný vliv na člověka, mělo by to uzdravit místo, město, krajinu, místní obyvatelstvo ... není-li tomu tak, něco je jinak. Obecně nechci Bhagavana a jeho partnerku hanět, protože i tato zkouška může posunout dál. Jen tomu není radno propadnout, doporučuji poslouchat reakce svého těla a vnímat nejen co se mu dává do hlavy
30. Říjen 2012 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
:-) (anonym)
Podle všeho je Kalki...A Golokou naprosto souhlasím, takových samozvaných avatárů či inkarnací Boha už tahle planeta zažila. Jsou to podvodníci, kteří z lidí tahají jen prachy. Ono je působivé, když Evropanovi zahuhlá pár slov v sanskrtu, naučí pár dechových cvičení a pár ásan, vše zaobalí do jinotajů a slovíček, pod nimiž si každý může představit, co chce a hned je svět růžovější. Hlupáci. Běžte do Indie a tam je takových Avatárů na každém rohu 10. To by vás mohlo vyléčit z blbosti. Osobně tohle považuji za rouhání, pro Boha není nic nemožné a hrát si na něj je největší pitomost a ti, co takovému pitomci věří, jsou ještě hloupější...
1. Listopad 2012 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Podle všeho je Kalki...Mohu Vás ujistit, že Bhagavan ve vězení není a ani k němu nespěte. Za avatara ho označily druzí. Bhagavan sám sebe nazývá zakladatelem Univerzity Jednoty v Indii a vizionářem s cílem probudit maximální počet duší na této planetě. V Indii jsem několikrát byla, jsem dikša dávající spokojena a šťastná bytost a v žádném případě nepatřím k žádné sektě :-) Tak prosím Vás lidé pište negativní postoje až když budete mít skutečně ověřené a pravdivé informace.
3. Únor 2013 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
T (anonym)
já bych ty osvícené kašpary zbavil té možnosti rýžování peněz na naivních spolubčanech prací v dolech nebo hutích. je to velmi dobře placený hyenismus a balamucení lidí nejvyššího stupně
3. Únor 2013 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Chyba není v nějakých kašparech, ale v těch "naivních spoluobčanech", kteří jim to žerou.
3. Únor 2013 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Jediná možnost jak dosáhnout nějakého "osvícení" či podobných stavů je vlastní vědomá snaha. Vlastní meditační praxe. A to dlouhodobá. Není k tomu nutné a v některých případech ani dobré vední nějakého "osvíceného" mistříka, protože každý člověk je individum. Má své vlastní individuální cíle, své vlastní individuální zájmy. Ne zájmy a cíle nějakého často samozvaného "mistra". Jde je o to, znát duchovní techniky, které jsou k tomu potřeba. A literatura, kde se tyto techniky a cíle jichž je pomocí nich možné dosáhnout je dnes již volně dostupná, ať již v obchodech, veřejných knihovnách a moho takové litertury je již volně zdarma na netu. Je sice pravdou že ještě málo česky, ale mnoho v angličtině, němčině.. a dalších jazycích. A s gůgle či jinými překladači není až tak velký problém je přelouskat i pro lidi znalé pouze základů cizích jazyků. Kdo má opravdový zájem o takové techniky - česky vyšla Šiva samhita a Gheranda samhita, anglicky třeba Sat chakra nirupana, Paduka panchaka, a mnoho dalších. Chce to hledat. Probrat si dotupné texty, vytyčit si své vlastní cíle, podle vlastních zájmů a zkusit meditace. A ne spoléhat na nějaké rádoby "osvícence"
4. Únor 2013 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
iveta (anonym)
nemám ověřené informace o dikši, ale znala jsem paní, která měla přítele, oba byli dikša dávající. Vůbec nedovedli dát lidem úsměv, dobrou náladu, sálala z nich negativita, paní zemřela náhle na rakovinu, do tří měsíců po ní zemřel její bývalý přítel, a v její rodině se děly samé zlé věci.
25. Červen 2013 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
N (anonym)
Osvícení není setrvalý stav. Indičtí guruové jsou špína. Každý guru vás spolehlivě zastaví na vaší cestě poznání.
26. Červenec 2017 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Osvícení není setrvalý...Jak kteří "guruové" není guru jako guru. Ofšem ti, kteří se dnes derou do Evropy a za peníze slibují osvícení mají do guruů velice daleko. Bohužel jen málo textů od pravých indických znalců bylo přeloženo do češtiny. Více jich je v angličtině či němčině.
26. Červenec 2017 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Jak kteří...v tomto musím souhlasit.Člověk musí dlouhá léta,a hlavně kvalitně praktikovat. Pokud by někoho zajímalo tradiční yang taichi/taiji a chikung,mohu vás pozvat 5 až 9.8 2017 na zajímavou akci v krásném přírodním prostředí jižních čech. Kontakt:taiji@centrum.cz
27. Červenec 2017 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
vaidja (anonym)
Jak kteří...Taktéž souhlas. Falešných je tolik, že to vypadá, jakoby nebyli žádní. Je o tom např. verš guravo bahavah santi v https://sites.google.com/site/avbtexas/thought-of-the-week/archives Potkat pravého totiž vyžaduje splnit hodně předpokladů.
28. Červenec 2017 - 7:00

Přidat komentář

Reklama

Reklama