1486 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jste věřící ?

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýnka (anonym)
Myslím si, že je náš stát hodně ateistický...zajímá mě, kolik lidí tady na chatu je věřících a kolik lidí není.Co si myslíte o nevěřících?Co si myslíte o věřících?Mějte hezký den.*
6. Březen 2005 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
uma (anonym)
Jsem věřící tak nějak kvartálně,ale ne křestan,nýbrž pohan.Někdy bývám ateistou,díkybohu..:-))A o nevěřících a nevěřících si nemyslím nic,protože mé zkušenosti říkají,že to nemá na člověka vliv-budto má dobré srdce,nebo nemá.Věřící,či nevěřící.
6. Březen 2005 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Můj přítel je věřící-katolík.Chodíme spolu každou neděli na dětskou mši a celkem se mi to líbí.Dřív jsem měla k věřícím určitý odpor,když mi to přítel řekl,tak jsem měla šok.Teď už tak zbrkle neuvažuji a věřící lidé mi jsou celkem sympatičtí.
7. Březen 2005 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Iv (anonym)
Chtěla bych v někoho nebo v něco věřit. Moc bych to chtěla. Ale nedokážu to :o( V nikoho a v nic..
7. Březen 2005 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenik (anonym)
To je osobni vec kazdeho, ja napriklad verim. Vira muze byt uzasna vec, pokud se spravne pochopi. Dalsi vec je aktivni vira, v prvnim stupni bohosluzby, u katoliku zpovedi, pak ucast na diskuzich, porada s knezem, biblicke vecery, kde se muze diskutovat. Mit radost z toho byt dobrym,pomahat jinym, vazit si toho, co mame. A zaverem bych dodal, ze verim, ale jsem vesely, rad tancuju, sportuju, delam i ruzne sprymy...a proc ne.
8. Březen 2005 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Ahoj, jestli je nekdo verici nebo neni, nevypovida nic o kvalite toho dotycneho cloveka. To je jako kdyby ses zeptala, kdo je tady na chatu blondak a kdo cernovlasy...bylo by ti to k necemu? No, ale kazdeho zajima neco jineho:-)Jinak ja v Boha verim, ale k zadne cirkvi se nehlasim.Take preju hezky den.
8. Březen 2005 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada N. (anonym)
Co vás vlstně zajímá? Otázka jste věřící je velmi všeobecná. Já věřím, že bůh není. Jsem věřící?Asi byste se měla spíše zeptat: Jste praktikující katolík/evangelík? To platí samozřejmě pro naše zeměpisné šířky. Nežijeme v jiné náboženské oblasti.Fascinuje mě, když podle takovýchto, či podobných průzkumů stanoví katolická církev počet svých oveček na asi 50 procent obyvatelstva v ČR. Přitom Desatero, nebo Otčenáš umí dle mého názoru tak 3-5 procent obyvatel. Ke zpovědi chodí asi tak 2 procenta. Obyvatelé ČR jsou snad nejateističejším (krásně krkolomné slovo) národem na světě.
9. Březen 2005 - 0:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
A jěště jste ho napsala špatně.Nejateističtějším.....
9. Březen 2005 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Nery (anonym)
sorry, ale myslim si, ze to jestli jsi nebo nejsi krestan nezalezi na mnozstvi Otcenasu a navstev zpovednice. Kdyz veris v Boha tak bych rekla, ze je to o tom vztahu k Nemu.
9. Březen 2005 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
som veriaca aj ked bolo uz lepsie moja viera slabne:(
9. Březen 2005 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
mario (anonym)
Buh je mrtvej!!!
9. Březen 2005 - 20:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kika (anonym)
A kdy zemřel?
9. Březen 2005 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
mario (anonym)
Kika: Ale o to nejde. Chtel jsem tim jenom vyjadrit svou radost nad tim, ze tahle jinak taky neprijemna doba ma i sve vesele stranky, treba to, ze clovek pokud touzi po opravdovem poznani, ma otevrene dvere.. Tim jsem samozrejme nemyslel boha s malym b.
10. Březen 2005 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Nery (anonym)
mario: takze jakej te vlastne tvuj nazor na Boha
10. Březen 2005 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mario (anonym)
Muj nazor na boha je jednoduchy, neverim v existenci takove vyssi nadprirozene bytosti. K tomu nemam prazadny duvod. A nemam ani chut o tom moc diskutovat, jak jste mozna pochopili z mych prispevku, protoze takova diskuse je, dle meho nazoru, uplne zbytecna. Nechci se hadat s nekym, kdo se na bozi téma diva opacne, je to proste rozdilne uvazovani, uplne rozdilny a naprosto neslucitelny pristup k veci.
10. Březen 2005 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenny (anonym)
Ale otázka nezní "Věříte v Boha", ale "Jste věřící?" Existuje vůbec člověk nevěřící? Dá se věřit v rozum, morálku, spravedlnost, přírodu, vědu...
10. Březen 2005 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýnka (anonym)
Samozřejmě,že jsem měla na mysli, jestli jste věřící v Boha, to bych sem asi nepletla slovo ateismus, nemyslíte???
20. Březen 2005 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jara Cimrman (anonym)
Ja jsem takovy ateista, ze mam az nekdy strach, ze me za to Pab Buh jednou potresta!
20. Březen 2005 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Cechy nejsou nejateistictejsim narodem na svete. Predstihla je Albanie:-)
20. Březen 2005 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
mysh (anonym)
Ahoj, já osobně věřím. Ne přímo v Boha - nejsem křesťanka, ale v podstatě je to Bůh - takový "můj vlastní". A věřím v něj hodně silně.
20. Březen 2005 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Věřím v Boha a zároveň taky tomu, že každé náboženství je jen lživá propaganda vlastních pravidel vedoucí k moci a vlastnímu obohacení.V Boha lze věřit přece bez omezení a bez trestů. Je jako rodič, který Vás bezmezně miluje, všechno Vám vždycky odpustí a snaží se Vám pomáhat.
21. Březen 2005 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
amalka (anonym)
Doporučuji www.cirkevtrebic.cz. Našla jsem tam odpověď na některé otázky o víře.
28. Březen 2005 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Verim v Boha a to je vse. Nemam rada instituci cirkve, akorat hrabe penize. Vyrustala jsem v tom, videla, co vsechno rodice pro kneze delaji, kolik penez vyhazuji...vseho s mirou...
28. Březen 2005 - 14:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Věřim v to, že bůh není. Věřim v to, že až umřu, nebude nic.A za milión let nebude nikdo a bude úplně jedno, jestli tady kdy lidi vůbec byli. A za pár miliard let bude jedno, jestli tady vůbec kdy byla nějaká planeta Země.A je mi z toho ouzko.
21. Duben 2005 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenca (anonym)
Ále, ono to zas nebude tak tragický ;-)) Já věřící jsem, jsem pokřtěná, protože se to za mých "malých" let jaksi slušelo. Ale do kostela jsem nikdy nechodila, protože mě k tomu nikdo nevedl. Jak roky jdou,tak zjišťuji, že mě ta atmosféra v chrámech a kostelech něčím přitahuje, cítím tam obrovský klid a pokoru... Ale jaksi se mi příčí církev jako taková, mám z ní pocit nátlaku, ať je jakákoliv.Jako dítě jsem vše co se týkalo náboženství neměla ráda a spolužáci, kteří chodili do předmětu "náboženství" mi připadali divní. Nevím proč. Všechno mi to nějak připomínalo smutek, snad proto, že jsem si kostel spojovala s pohřbem a nešťastnými lidmi, kteří se za něco modlí.Je mi už přes třicet a mám pocit, že časem se mi nějak rozsvítilo... Cítím v srdci (nebo v duši?) opravdu silnou víru v něco - v onu vyšší moc, nerada tomu říkám Bůh, ale dejme tomu, když už se to tak říká.Tato myšlenka mě opravdu žene kupředu a dává mi jakýsi pocit lehkosti mého bytí. Myslím, že každý člověk, každá živá bytost má v sobě svého Boha, jen ho všichni ještě nenašli. Není to "pán" co sedí na nebesích, ale ta síla a láska, kterou v sobě každý může nalézt. Když ne teď, tak v dalším životě...
21. Duben 2005 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Podle mě jsou i tyhle "vnitřní bohové" a víry v cosi abstraktního, nepopsatelného stejně jen sebeutěšování- že tu nejsme úplně zbytečne a bezesmyslně, že smrt není definitivní konec všeho.A proto mi to nepomáhá-protože vidím, že je to věc vpodstatě účelová, zastírající to, že na některé otázky prostě není možné najít odpověď.Když tohle napíšu, tak si samozřejmě sama sobě kladu otázku proč tady tedy vlastně jsem? Když v nic neveřím? (Resp. věřím v to co jsem výše napsala?) No asi to budou obyčejné pudy. Pro všechny živé tvory platí stejná pravidla, v přírodě je všechno podřízeno přežití-nikoli jedince, ale druhu. Takže to, k čemu je všechno přímo či nepřímo směřováno je 1)nažrat se 2)rozmnožit se...Je smutný a těžký si to přiznat.
27. Duben 2005 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenca (anonym)
Ano snad to někomu může připadat jako pouhé utěšování. Ale podle toho, jak to člověk cítí. I když umřeme, duše /nebo dejme tomu energie/, která dělá člověka člověkem přece nezmizí, ta se může jen znovu proměnit v něco jiného,v co, to bohužel všichni zjistíme až po skončení našich dní...Ale mě tahle víra pomáhá získat ztracenou důvěru v život, odbourat strach ze smrti a pochopit zákony světa a vesmíru. Vždyť je to tak prosté. Jen tu druhou možnost nechceme vidět, protože v dnešní přetechnizované a silně materialistické době se to trochu vymyká. Já už si nemyslím, že věřící lidé jsou blázni, teda pokud nejsou fanatici.
27. Duben 2005 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenca (anonym)
Ale přemýšlím i nad tím, co jsi napsala a taky je v tom hodně pravdy, ten boj o přežití je tu od té doby, co vznikl první mikroživočich, všechny ty pohromy a katastrofy, tisíce mrtvých lidí teď i v dávných hlubinách historie planety Země, je jen způsob, jak se planeta sama očišťuje a dává nám najevo, že se lidstvo žene do záhuby, je to varování "shůry".Mě to nijak neděsí, spíš dojímá, jak to do sebe všechno zapadá. A my to pořád nevidíme a ničíme všechno kolem sebe.
27. Duben 2005 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
karatista (anonym)
Jsem věřící, ale ne katolík. Nosím na krku křížek po prababičce. Nemluvím o víře jakožto křesťanství, neboť tam je jen samé úplatkářství atd., ale myslím víru jako takovou. Tak jak někdo věří, že mu třeba rodiče koupí kolo, já věřím v Boha. Ale stejně to, zda je člověk věřícím či ne, z něj nedělá jiného člověka.
30. Duben 2005 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Matějka Pavel (anonym)
Jsem věřící v cokoliv, jen ne v Boha
3. Leden 2006 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
JOHANZ (anonym)
VĚŘI LARVA ŽE SE S NÍ VYKLUBE MOTÝL???
4. Leden 2006 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta K. (anonym)
jsem katolík ale nevěřím,neptejte se proč!
4. Leden 2006 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
nekdo (anonym)
Ehm. Rekl bych ze neco stvorilo to vsechno, nebo neco co pak tvorilo to vsechno, nebo je to vsechno naka nahoda. Kazdopadne v neco z toho veri asi kazdej ne?
10. Leden 2006 - 4:37
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Možná že to je jedna z odpovědí- Neurobioložka dr. Candace Pertová dokázala, že neuropeptidy, tj. chemické látky aktivované emocemi, jsou myšlenky převedené v hmotu. Naše emoce fyzicky přebývají v těle a působí na buňky a tkáně. Doktorka Pertová tvrdí, že ve skutečnosti není možné oddělit mysl od těla, protože stejné buňky, které vytvářejí a přijímají emocionální chemické látky v mozku, se nacházejí v celém těle. Tělo někdy reaguje emocionálně a vytváří emocionální molekuly, dokonce ještě dřív než mozek zaznamenal nějaký problém. Vzpomeňte si například, jak často vaše tělo reaguje na hlasitý zvuk dřív, než o tom stačíte přemýšlet.
11. Březen 2006 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Hemingway (anonym)
Moc se mi líbila hláška Polívky v dědictví. Vaší píču sem neviděl a taky věřim že jí máte. Víra v boha a křesťanství nesouvisí vůbec s věkem. To jsem zjistil u své prababky (věk 94) která tvrdí že kdo věří v boha je blbec a za války se dala vypsat z víry. Já nad bohen nepřemýšlím ani v něj nevěřím. Ona tvrdí že je to pohádka pro dospělí,kteří si ji vymysleli,protože potřebovali něčemu věřit a něco na tom bude. Já věřim ve spravedlnost, o posmrtném životě nevim co si mám myslet,ale v boha nevěřím. Kostely,vánoce jsou nádherná věc,ale bůh? Kdyby byl,děli by se na světě všechny ty děsný věci?
13. Březen 2006 - 2:40
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Prvotní zdroj [i] je původcem všech bytostí a živých forem a v této pravdě je základ jednoty, na které všichni stojíme. Cesta sjednocení - stvoření nalézající svého Stvořitele - je samotným srdcem lidské duše a na této cestě je odměnou nezaměnitelný pocit jednoty. Každý impuls jednotlivého elektronu se vztahuje k celému vesmíru, v jeho věčném vzestupu, směřujícím k Bohu [ii]. Neexistuje jiný směr, kam bychom mohli jít.
13. Březen 2006 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Satan (anonym)
Mirečku a co takhle psychiatr? Toho bys navštívit nechtěl? Docela by ti pár sezení prospělo cvoku.
13. Březen 2006 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Každému co mu patří.Už se na to těším.
14. Březen 2006 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ateista (anonym)
Jdete tady na tomhle tematu vsichni do hajzlu!!!!!!!!!!!!!!! Hlavne Krytina, kunda jedna hnusna!!!!!!!!
14. Březen 2006 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Ateista (anonym)
Mam tam chybu: KRISTYNA, pica jedna pobozna""""""""""""""
14. Březen 2006 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
máš tam chybu
15. Březen 2006 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Jsem verici, i kdyz vim , ze si za to nic nekoupim :)
15. Březen 2006 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Věřím, doufám, snad...
15. Březen 2006 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Jsem věřící, alespoň se o to snažím...Bůh je naděje v životě. Dává smysl našemu konání. Nebýt Boha, všechno by mi přišlo absurdní.
15. Březen 2006 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Není-li Bůh, může se vše, krást, zabíjet, loupit,cizoložit, pokud mne u toho nechytí...
16. Březen 2006 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Jsem Vědoucí
16. Březen 2006 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
A co, Honzo, všechno víš...
16. Březen 2006 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Víra je stadium, kdy dotyčný věří v něco, Muslim v Alláha, Křesťan v Ježíše, Materialista v Darwina a Konzumista v peníze. Vědění je stadium už za vírou, kdy dotyčný nepotřebuje věřit, protože si v životě ověřil konkrétními důkazy a zkušenostmi na vlastní kůži a tak ví, která bije. Nepotřebuje si už něco dokazovat a potvrzovat a nemá ani potřebu své poznatky vnucovat jiným. Dle svého poznání se zařizuje a je mu jedno co si o tom myslí druzí.
16. Březen 2006 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
vaclav (anonym)
já jsem nevěřící-považuji se tím osvobozen od přerůzných věr a pověr,kterým mohu být vydán tím,že se upnu na ně svoji vírou.Zít s jasnou hlavou den po dni a hlavně být positivní v myšlení.Jak to propaguje herečka Fialová.Co mne nezkolí-to mi pomůže nebýt otrokem,ale sám aktivní.-co tomu říkáte?
17. Březen 2006 - 1:47
Obrázek uživatele Návštěvník
vaclav (anonym)
já jsem nevěřící-považuji se tím osvobozen od přerůzných věr a pověr,kterým mohu být vydán tím,že se upnu na ně svoji vírou.Zít s jasnou hlavou den po dni a hlavně být positivní v myšlení.Jak to propaguje herečka Fialová.Co mne nezkolí-to mi pomůže nebýt otrokem,ale sám aktivní.-co tomu říkáte?
17. Březen 2006 - 1:47

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama