Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
60 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

JSEM TRAPNÁ A NAVÍC NULA :-(

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Neumím se bavit a když občas ze mě něco vypadne, pak mi to, co říkám, příjde nesmírně trapné a většinou nejsem ani schopná říct souvislou větu bez toho, abych se nezadrhla na nějakém slově. Pokud mám možnost něco říct, respektive někdo se mě na něco zeptá, zčervenám.Včera jsem díky této skutečnosti měla nepříjemný konflikt s přítelem. Pokud jsme sami, pak se cítím poměrně dobře, ale jakmile se ocitneme ve společnosti jeho přátel, kteří jsou převážně vysokošklosky vzdělány, začnu se stranit. Nakonec v sobě probudím takovou úzkost, že mám chuť se s přítelem rozejít. Nabydu totiž dojmu, že se k sobě nehodíme právě díky tomu, že jsem jiná a že nezapadnu. Pokazím tím celý den a v tuto chvíli si nejsem jistá, že ještě přítele mám. Dá se s tím vůbec něco dělat?
8. Listopad 2004 - 6:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne-mravní hlídk (anonym)
Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná. Blázínku! Kdyby blázen uměl mlčeti, při mudrcích by mohl seděti. Vypouštět ve společnosti tzv duchaplné fráze plné floskulí umí kdejaký politik nabo jiný blbec a vůbec to není známkou jeho intelektu. To, že to takto cítíte je známkou vaší vysoké emoční inteligence. To vám ovšem ještě v takové situaci přitěžuje. Blbounovi by to bylo jedno. Nepoznal by tu komunikační nerovnost a huhňal by jednu pitomost přes druhou plácaje se do stehen jak to bylo vtipné. Se společnosti kde se necítíte příliš ve své kůži hrajte dámu. Teď nemyslím tu šachovou. Prostě se na všechny mile usmívejte a pozorně ty tlachaly poslouchejte. Vůbec se nesnažte se do hovoru zapojit. Jen buďte milá, aby si ostatní nemyslili, že jimi pohrdáte. Po nějaké době vás zcela jistě začnou pálit myšlenky, které byste ráda těm vtipným lidičkám odpověděla. Ale toho už přece není zapotřebí. Člověk by měl mluvit, až když je co řící. Všechny ostatní případy hovoru jsou jen prázdným tlacháním dobrým leda tak pro politiky nebo pro opilce v hospodách. To se zcela jistě samo upraví kvaší plné spokojenosti.
8. Listopad 2004 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
beli (anonym)
Katko, mám naprosto stejný problém. Tvé pocity jsou mi vlastní. Došlo to u mě dokonce tak daleko, že raději do společnosti téměř nechodím. Mám 2 kamarádky, před kterými se cítím skoro v pohodě, jakmile jsou ale tyto kamarádky zaneprázdněny, s nikým se nestýkám. Nikdo mě už nikam ani nezve, protože ví, že vždy odmítnu. Přítele nemám
8. Listopad 2004 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Beli já chci věřit, že se dá na tom zapracovat a že si začneme vážit samy sebe, že cokoliv řekneme se nám nebude zdát trapné.Občas se mi to podaří, prostě dobře se vyspím, hezky obléknu a tvářím se přirozeně, usmívám se, protože se mi chce a ne proto, že bych měla. Dokonce občas ze mě vypadne i něco, co mě samotnou překvapí a v tu chvíli mě začne hřát u srdíčka :-) i za tu chviličku jsem vděčná a vím, že pokud člověk bude chtít, tak s tím něco udělá. A já chci.Ne-mravní hlídko :-) moc díky za příspěvek, i takový mám někdy pocit, že než plácat kraviny, tak raději mlčet a naslouchat :-)
8. Listopad 2004 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
I já jsem trpěl touhle vlastností, přibližně od poslední fáze puberty do 23 let, ale už to naštěstí pominulo. Řekl bych, že pomůže, když si člověk uvědomí jednu věc: NEJSEM STŘEDOBODEM VESMÍRU. Často jsem měl pocit, že mě všichni sledují, že cokoli řeknu, tak o tom budou přemýšlet a analyzovat a hodnotit. Tak to není. Liská komunikace se skládá z velké části z tlachů - ať už v práci mezi kolegy, u večeře s kamarády, u doktora, v taxíku, na vědeckých konferencích apod. Není třeba vymýšlet nějaká moudra a obávat se už předem jejich dopadu. Prostě TAKE IT EASY.Určitě Vám pomůže, když budete chodit do společnosti a ze začátku jenom poslouchat. Časem se správnému tlachání dozajista naučíte a budete ho s úspěchem aplikovat při každé vhodné příležitosti a budete vyhledávanými pro svou zábavnost a umění něco vtipného říct, aby řeč nestála.
8. Listopad 2004 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
beli (anonym)
Nejsem si jistá, jestli se to dá překonat. Myslím totiž, že to není jen o mých pocitech, ale je to o faktech. Mám sice střední školu s maturitou, ale abych se přiznala tak jsem ve škole nikdy moc nevynikala, ba právě naopak, a to ani na základní škole ne. Mezi lidmi nejsem nijak zvlášť oblíbená, v práci se s nikým raději moc nebavím, kolegyně si neustále něco špitají, smějí se.....ale já se nezapojuji. Kamarádek a přátel také moc nemám. Vztah s přítelem mi po sedmi letech ztroskotal a dnes když se ohlédnu za těmi sedmi lety, vidím že to byla doba velice nevydařená. Přítel mě neustále podváděl s jinými....., všichni kolem to věděli, jen já samozřejmě ne.....moc mě to bolí a samozřejmě to dávám za vinu jemu, ale když se nad tím zamýšlím a dám si dohromady i ostatní skutečnosti, zjišťuji, že jsem mu prostě nestačila a neměla jsem na něj........Toto jsou prostě fakta, díky kterým se tak cítím a nevím, zda se to dá změnit. Jak mám změnit svou inteligenci, schopnosti a jak se stát vtipnou a oblíbenou? Dle mého - nemožné.
8. Listopad 2004 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Beli, znáš to? "Pomož si a bude ti pomoženo." Nelze totiž pomoct někomu, kdo si není ochoten pomoct sám. Přemýšlej o tom. Přeju ti hodně moc štěstí. Uvidíš, že se to poddá. Stačí se trochu snažit.
8. Listopad 2004 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
beli (anonym)
Olgo - chápu, jak to myslíš a máš pravdu. Jenže je to všechno takový začarovaný kruh. Chtít si pomoct - kde začít měnit svůj postoj a své přesvědčení, ve kterém žiji už několik let, prakticky jsem v něm vyrostla. Čím víc se nad svým "problémem" zamýšlím, tím méně mu rozumím a nevím, zda se dá vlastně "problémem" vůbec nazvat....
8. Listopad 2004 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Beli, možná pomůže, když "to" nebudeš nazývat problémem a brát "to" jako problém. Pak to přestane být problémem. nech věci plynout po proudu a vez se s nimi. V jednom animovaném životopisu byla hezká věta o tom, že se nesmí tlačit na tužku a kresba se objeví sama. Netlač na tužku, kresli.
8. Listopad 2004 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne-mravní hlídk (anonym)
Jsme jako olivy. Teprve když jsme drceni, vydáváme to nejlepší. Navrhuji vrhnou se do života pohlavě (nesplést s bezhlavě)! Zdá se, že tento problém se týká hlavně lidí, kterým byla v dětství odklízena smítka z cesty. Nebo někdo viděl komediantské dítě, aby bylo ostýchavé? Nejlíp do světa na zkušenou. Čim krušněji tím líp.
8. Listopad 2004 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
"Čím víc se nad svým "problémem" zamýšlím, tím méně mu rozumím a nevím, zda se dá vlastně "problémem" vůbec nazvat...."Myslím, že když jsi schopna zformulovat takovouhle větu, problém nebude v nedostatku inteligence :-)
8. Listopad 2004 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Mám dojem, že se tu opět jedná o problém BSP.
8. Listopad 2004 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
Mohu se zeptat : skoušela si společnost nevysokoškolsky vzdelaných? Tím by byl problém vyřešen, protože jestli jsou tito přispívatelé vysokoškoláci, jak deklarují, vůbec se ti nedivím, že neumíš nic říct a červenáš se od hanby. Při jejich debatách musí člověk jenom oněmět. Tvá chyba to není, příště si vybírej společnost nevysokoškolsky vzdelaných, anebo zcela normálních osob. Vysoká škola není zárukou duševního zdraví. Hlavu vzhůru!
8. Listopad 2004 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
VAROVANI !!! (anonym)
Pred nedavnem zacala skupina neznamych "studentu" nazyvajicich se BSP psat na vsechna diskuzni fora pod ruznymi jmeny. Vzbuzuji u lidi soucit dojemnymi pribehy (coby priklad na zvraceni si prectete celou rubriku "masturbace mentalne postizenych"), pricemz vse je vymyslene a z lidi, snazicich se zde nekomu pomoci nebo nekoho podporit si jen delaji legraci a maji svuj bodovy system, kdo na co z poctivych duverivcu skoci a necha se napalit.NEVERTE UZ NICEMU, CO ZDE KDO PISE - DOKTORKA JE TED JEDEN VELKY PODVOD ZA UCELEM ZABAVY NEKOLIKA BLBCU A BUDETE JIM JEN PRO LEGRACI!! NENECHTE SE NAPALIT A POSLETE TOTO VAROVANI DAL SITI!!!
9. Listopad 2004 - 3:14
Obrázek uživatele Návštěvník
beli (anonym)
Netušila jsem co je BSP
9. Listopad 2004 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Beli-asi po přečtení BSP toto číst nebudeš,nevěděla sem co to je,až tady sem slyšela poprvé .Jen sem ti Beli chtěla říci,že už jen to že si se svěřila je známkou toho že jsi společenská,komunikativní a stojíš o přátele.Usmívej se na lidi.úsměv nic nestojí, ale udělá mnoho! Já když mám podobné pocity jako ty, čti knížky.Nebo se jdi projít.Škoda že už nemáš důveru v tyto stránky,ráda bych si s tebou psala. Přesto ti přeju ať vyzraješ nad problémy,hlavně ať najdeš sílu ve chvíli,kdy tě přepadají chmurné nálady.Řekni si že to sou hormony, že to je přechodný stav, a přejde to.A úsměv prosím:))
9. Listopad 2004 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Můj přítel je taktéž vysokoškolský vzdělaný, takže se tomu asi nevyhnu. Snad jen tak, že budu odmítat s ním do společnosti chodit.Jinak co se týče BSP, pak můžete být klidní. Toto téma je bohužel realita. Nechám už na vás jestli uvěříte, ale tyto stránky beru naprosto vážně.
9. Listopad 2004 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
A pokud to "VAROVÁNÍ" chápu dobře, pak někdo usiluje o zaniknutí těchto kvalitních stránek a ten někdo bych si dokonce dovolila tvrdit je právě to "VAROVÁNÍ".Nenechte se tím zmást, důvěřujte a ono je to snad brzy přestane bavit.
9. Listopad 2004 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
kokodák (anonym)
Toto nejsou studenti a už vubec ne vysoké školy. To jsou DEMENTI!!!!!Někdy mám pocit, že to je jeden a zřejmě dost velký ÚCHYL, protože je u netu nonstop, ale zato ovládá z pohledu pacienta postup léčby na psychiatrii. Byl dost háklivý na urážky vůči jeho osobě, výzoru, a přestal až po hanění jeho rodičů.PŘIPOJÍM SE K VAROVÁNÍ - NENECHTE SE NAPÁLIT, NARKOMANI ČÍHAJÍ A DĚLAJÍ Z VÁS BLÁZNY!!!!!JSOU TO FEŤÁCI !!!!!!!!!!!!
9. Listopad 2004 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkopaný UPDATE! (anonym)
Pred cca tremi a 1/2 roky mě neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mně proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení tělesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v odděleni intenzivni peče ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove mě moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautů 29 mě stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily mě zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechtěji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodně ale uz se mi neposmivaji jen mě několikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali mě. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluněny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kočky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted často vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kč . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horčiku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivně polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotniček z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba směrem dolu ale často je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kteří se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šířily sítí!!
9. Listopad 2004 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Ponocny (anonym)
Hele mila Katko precti si dva posledni a myslim ze sama uznas ze na tom zas tak spatne nejses. I kdyz se Zkopanym je prdel to se musi uznat taky.
9. Listopad 2004 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Asi je pravda,že by se měli brát lidi ze stejný vrsty.Můj ma učňák a říká,že maturitu může mít každej, a ty co maj VŠ jsou tupci. Mě mojí maturitu taky vyčítá,že je mi k ničemu a sem omezená.Nechala sem se jím ovlivnit a opravdu sem si připadala vedle něj hloupá.Mám nízké sebevědomí zato on jím oplývá a myslí si o sobě že je nejchytřejší ve vesmíru.Často si nevím rady,jak se chovat.Přitom v prácia mí známí mě berou normálně,ale příjdu domu, a připadám si jako nula,bere mě jako kus nábytku.Je děsně kritickej nejen na mě,na lidi okolo sebe,v televizi,jen ne na svoje rodiče.
10. Listopad 2004 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Niky, tvůj přítel jeví jasné známky komplexů, které se snaží skrývat. Jakmile kritizuje lidi s maturitou i vysokoškoláky, je jasné, že má komplexy, že on takové vzdělání nemá, tak ho striktně odmítá. Jestliže se vedle něho cítíš jako nula, měla bys ho co nejdříve opustit a najít si chlapa, vedle kterého se budeš cítit sebevědomě a dobře, radím ti z vlastní zkušenosti! Jednání tvého přítele se nezlepší, naopak bude přiostřovat. Jsi chytrá holka, tak se nenech zastrašit, važ si sama sebe a najdi si partnera, který si tě bude také vážit! Jedině tak získáš sebevědomí! Nikoho neponižuj a nenech ponižovat ani sama sebe! Přeju hodně štěstí!
10. Listopad 2004 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Neuvedla sem že to jem manžel.Takže opustitt ho nemůžu,i když bych to nejradši někdy udělala.Spálila bych za sebou všechny mosty a vypadla.Ale díky žes mi připomněla jednu myšlenku,kdysi sem to někde četla-že ten kdo kritizuje a zesměšňuje druhé má vlastně komplexy sám a ty si kompenzuje na mě,že mě ponižuje a někdy psychicky týrá. Ráda bych přišla na to,co jeho žere ,ale nevím jak!My spolu strašně málo komunikujeme,to slovo mužský nesnášej, takže nevím co cítí, znám pár jaho názorů,ale ty sou podle mě uhozený.např.Třeba si myslí,že když mají manželé dítě,musí spolu být za každou cenu-dítě je spojuje,i když jim to neklape.Já říkám,že manželství bez úcty a lásky nevydrží,ani kvůli dětem.V manželství musí občas ustoupit jeden či druhý,on tvrdí že jen ženská. Nevíš jak bych přišla na to,co má za komplex?Musí to být více než jen vzdělání. Jinak ti Sissi děkuju za podporu.
10. Listopad 2004 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Niky, asi nejsi v lehké situaci, jestliže je to tvůj manžel, pak je vše jinak. A jestliže spolu máte děti, tak bude vše ještě těžší. Názor tvého manžela, že manželé spolu musí být i když jim to neklape, pokud mají děti, to mi připadá hodně špatné... podle mě je určitě lepší, když mají děti pohodu a klid, než rodiče, kteří spolu nevycházejí. Jestliže spolu moc nekomunikujete, pak je tvůj manžel "druh" chlapa, který myslím dobře znám. Tito muži většinou neuznávají ženy jako sobě rovné a v tom bývá ten velký problém. Jeho komplexy mohou pocházet z dětství, většinou pocházejí z nějakých nehezkých zážitků z dětství a nedá se jich zbavit. Pokud budeš vědět vše o jeho rodině, kde vyrůstal a jaké měl dětství, pak můžeš přijít na prameny jeho komplexů a možná mu i pomoci. Někteří lidé o svých komplexech potřebují mluvit, ale neumí to, bojí se toho a mají nutkání vybíjet si zlost na někom druhém, většinou na slabším partnerovi. Zkus udělat výbornou večeři, ale opravdu vynikající a po té dobré večeři přichystat neobvyklou koupel se svíčkami a začít mluvit o tom, jaké jsi měla problémy v dětství, že mu to chceš svěřit, dejte si dobré víno a mluv o svých problémech, mluv zamyšleně a tak, aby poznal, že mu to svěřuješ, protože mu důvěřuješ, on se buď rozpovídá a vyklopí ti jak on trpěl, nebo ti řekne že jsi padlá na hlavu a neotevře se ti, ale za zkoušku to možná stojí. Zkus také zjistit, jaké má přání, třeba si myslí, že jeho životní přání se mu nikdy nemůže vyplnit a těžce to nese, zkus ho nabádat, aby si přál něco, co si splnit může a pomož mu v tom...Měj se a drž se! Ale pokud by tvůj manžel používal i fyzické násilí, tak děti neděti, pryč!!! papa
10. Listopad 2004 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Betty (anonym)
To Katka a Beli:Cau holky,myslim,ze byste nemely videt svuj problem tak tragicky.Vim ze si asi myslite ze se mi to lehko rika,ale jsem priblizne stejne stara jako vy a taky nejsem zrovna ten typ,co se musi ve spolecnosti nutne predvadet,natoz spolecnost bavit.Ale o tom je preci zivot.Kazdy z nas jsme naky,nekdo je extrovert nekdo zase introvert.Takze snazte se uvolnit,neni vubec nutne,kdyz do spolecnosti jdete abyste tam za kazdou cenu rikaly moudra.Beru to podle sebe.Kdyz prijdu do spolecnosti,kterou neznam,nebo se v ni necitim,proste nasloucham.Pridam se az kdyz mam pocit,ze se mi chce,nebo ze mam co rict.Dulezity je netvarit se nafoukle(uz bylo receno),ale prijemne a obcas se usmat.Uz vubec bych nemela komplex z vysokoskolaku.Hele znam hromady vyucenych lidi,hromady stredoskolaku i vysokoskolaku.Jsou mezi nima kreteni i skvely lidi.Neni to o titulu ale vzdy jen o cloveku samotnem.Uz asi prestanu skladat romany,jen jsem Vas chtela POVZBUDIT.Budte svoji,tim nemuzete nic zkazit.A pokud mate vazne pocit,ze se nemuzete nikde seznamit,najit si pratele - na to je nejlepsi prekonat se a proste nekam jit.Treba 1 tydne do posilovny,do bazenu.Doma Vas zadnej princ nenajde,chce to nenasilne,ale vystrcit nos z domu.Vzdyt jsme preci mlady,celej zivot mame pred sebou tak na co cekat.Zatim ahoj.
11. Listopad 2004 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Díky za tip. Také mě to někdy na padlo,ale nikdy jsem to nevyzkoušela. Takže až bude vhodná příležitost udělám to, a pak dám vědět výsledek. Ty jsi to vyzkoušela s tou večeří, vanou, svíčkama? a Jak to dopadlo Sissi.
13. Listopad 2004 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Niky, zkoušela jsem to jinším způsobem, ale hlavní tam je mluvit o svých potížích a ta druhá strana se rozpovídá sama, pokud to na něho padne a bude cítit, že teď je ta vhodná doba se svěřit, pak se můžeš dozvědět co ho opravdu trápí. Ale když se to dozvíš, nic se ve vašem vztahu změnit nemusí, bývá to zaryté v osobnosti a v charakteru a to je těžké vymazat. Ale můžeš strategicky zjistit, co mu nejvíc ubližuje a vadí...
13. Listopad 2004 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Niky, ještě mě napadla jedna věc. Tvému muži se může zdát, že jsi moc samostatná a jeho nepotřebuješ nutně k životu. Zkus mu dát pocit, že je pro tebe hodně důležitý a on ten pocit určitě ocení. Stačí opravdu pár slov a on může roztát a najednou tě vidět v úplně jiném světle. Můj přítel mi dost vyčítal moje chyby a když jsem mu jednou s brekem řekla, jak mi moji rodiče vždycky vše vyčítali a jak mi to bylo líto a bolí mě to dodnes, od té doby je ke mně neuvěřitelně vlídný, zdá se, že on chce být ten, kdo je lepší etapa mého života, než ta předešlá, zkrátka se nad sebou zamyslel a opravdu dobře se zamyslel. Lidská psychika je složitá, sama určitě dobře víš, jak na tebe působí okolí, jak stačí málo a jsi šťastná. Hodně štěstí...
13. Listopad 2004 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťule (anonym)
Ahoj Káťo,nevím jak bych ti poradila.Můžu ti maximálně pomoci tím,že ti řeknu
14. Listopad 2004 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Peťule, napiš jak jsi nemocná, jsou nemoci, které se dají krásně léčit přírodní cestou, sice radikálně, ale velmi účinně! Například urinoterapie je dokonalost sama! Ale musí se o tom hodně vědět!
14. Listopad 2004 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Katko v každém případě se s tím dá něco dělat.Skvělá je na to metoda kineziologie.Jinak souhlasím s tím,že není nutné vést duchaplné řeči,to dokáže každý hlupák.Ale u tebe je problém v malé sebejistotě.Každému bych radila kineziologii.Taky jsem tím trpěla a kinez.mi moc pomohla.
14. Listopad 2004 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Niky,myslím,že je to prosté.Tvůj manžel se necítil dost doceněný vlastními rodiči.Řekla bych,že svého tátu nikdy dost "nepotěšil" Tam vznikají první komplexy.Jaké seběvědomí má mít dítě,kterému tatínek říká
14. Listopad 2004 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Tím to není.On má takovou výchovu, ze rodice vzdy ustoupili,protoze deti maji pravdu.A to i v pripade pokud tomu tak neni.Vidim to sama,ze mu rodice lezou az do prdele.Casto jsem toho byla divakem.Az sem se divila.Ja rodicum nikdy neodporovala.Tim sem si to taky zavarila.Protoze mi mama keca do zivota doted.Je pro me spatne mluvit o svych pocitech s manzelem,on toho pak zneuznava a casto to pouzije proti me.Ja mu vzdy rekla uplne vsechno,a to je chyba.Nepripadam si trapna, ale vedle nej jako ta nula,nebo tecka za vetou.To je tou jeho pitomou aroganci.Ja se uz od detstvi citila spatne mezi lidmi,menecene.Vzdy zcrvenam kdyz na me nekdo mluvi,zacnou se mi potit ruce,busit srdce.To me stve!nevim co s tim delat.A jeste k tomu si vezmu cloveka,kterej me po letech manzelstvi zacne takhle citove tyrat.Ale to je muj problem.Kdyz jsme spolu chodili,tak se mi moc libilo jak je sebjistej,ale casem me to zacalo lezt na nervy.Kdyz jdeme spolu po meste,a to je malokdy,pripadam si jak debil,jako chudinka.Protoze on se na kazdeho usmiva,otoci se za hezkou holkou,hlavne kdyz ma mini tak cumi,a me to zere.Nikdy me nevezme za ruku nebo tak.Tak si myslim,ze se za me stydi.To je zase ale tou menecenosti,ja to vim.A nemuzu se toho zbavit.poradte nekdo jak si mam vazit sama sebe.jestli nekdo mel takovej problem,co ste zacali delat.sory ze chybi hacky a carky, blbne mi klavesnice:(
15. Listopad 2004 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Sissi (anonym)
Niky, čtu z tvých řádků opravdový smutek. Moc ráda bych ti pomohla! Já jsem si také mezi lidmi dlouhou dobu připadala méněcenná, ale zbavila jsem se toho, ač jsem v to ani nedoufala. Pomohla mi jedna stará paní, která mě přesvědčila o tom, že jsem skvělá holka a nesmím se bát lidí! Hodně mě chválila a mluvila o mně moc hezky, ve mně najednou vzrostlo sebevědomí, každému jsem se postavila zpříma a říkala jsem to, co jsem říct chtěla, trvá to zatím dodnes, už se lidí nebojím, jsem taky člověk, jako oni! Takže s nimi můžu mluvit jak já budu chtít! Jsem to přece JÁ! Oni mě vnímají jako člověka, já je taky vnímám jako normální lidi, tak co pořád řešit kraviny? Zkus ten tok myšlenek o sobě v hlavě zastavit, zkus mozku říct NE, já se nebudu zabývat hloupostma, dej mi pokoj, já jsem já a hotovo! Zkus se sebou takhle mluvit, pak si pustit hudbu, kterou miluješ a která má v sobě hodně energie a ta hudba ti dodá tu potřebnou sílu vzdorovat myšlenkám méněcennosti a zastavit je! Například skupina Queen, Freddie Mercury, ten mi vždycky dával sílu! Ohromnou sílu! V jeho písničkách je všechno, je tam celá jeho osobnost, zkus si od něho kousek vzít! On tu hudbu dělal pro nás pro lidi a ohromně tím lidem pomáhal! Jestliže máš možnost, začni se sebou něco dělat co se týče zevnějšku, kup si nové krásné oblečení, ve kterém se budeš cítit dobře, dělej si své vlastní rituály, choď cvičit, třeba jógu, začni dělat nějakého nového koníčka. Zkrátka se začni víc zabývat sama sebou, aby ses cítila dobře. A nejvíc ti určitě pomůže ta hudba, hudba léči, hudba dodává energii, hudba opravdu pomáhá! Zkus sama sebe vnímat jinak, zkus to, povznes se nad sebe, neskrývej se, mluv, buď to ty! A nenech už se srážet od manžela, i když jestliže vyrůstal jak píšeš, není to asi vhodná partie pro tebe, když to neseš tak špatně. Niky, nejsi žádná nula! Nikdo není nula! Nikam jsi neklesla! Jsi pěkná zajímavá holka, která si nechala něco nabulíkovat, protože je moc citlivá. Už z toho jakým stylem píšeš je poznat, že jsi inteligentní holka, která musí jen najít sama sebe! Kašli na červenání, vždyť je to krásné! Ty to určitě ve své hlavince moc rozebíráš, já se taky červenám, a co? Už mě to absolutně nezajímá, já z toho dělala takovej problém a vím, že to žádný problém není, je to jen problém v mé hlavě, myslíš že někdo přemýšlí nad tvými červenými tvářičkami? Mnoha klukům se to líbí a moc! Jsi přece úžasná holka, tak přemýšlej o něčem jiném, uč se dokonale nějaký jazyk, něco nového a uvidíš, jak si sebe začneš vážit! Přeju hodně štěstíčka holčino! papa
15. Listopad 2004 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Trefa do cerneho.Jsem az moc citliva,vsechno si beru,rozebiram,mam potrebu stale neco resit ani nevim kolikrat co.Proste vse analyzuju a je to k nicemu. Nekdy resim neresitelne. A Frediho Mercuryho mam rada uz od puberty.Je pro me jednicka.To jsem koukam pekne pruhledna:) budu nad tim ,cos psala dost premyslet.Znelo to uprimne a snad to tak i je. Snazim se myslet optimisticky, a rikam si, ze mam jeste sanci.Vzpomnela jsem si na MIG21. Ty maji taky dobry texty.Napises taky neco o sobe?Abych mela zase co resit:)))
15. Listopad 2004 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
urna (anonym)
......show must go on.Kéž by vám tyto problémy vydrželi co nejdýl. Kéž by vás nepotkali jiné.
15. Listopad 2004 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
To Urno.To je trefa!
17. Listopad 2004 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Kary (anonym)
No ja nejsem ani schopna si najit kluka,je mi 17 a mam strach ze vztahu,bojim se ze nebudu vedet o cem si snim povidat a tak.Uz jsem z toho vazne zoufala,snazim se to prekonat ale nejde mi to:-(
28. Únor 2005 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Sissi chci ti pogratulovat jak krasne jsi pomahala. A tak co Niky, je nejake polepseni? Byli jste u terapisty? Nekdy se stane ze takovy lidi neprozili opravdovou lasku v detstvi a ted i kdyz ji chteji, velmi se ji boji, jelikoz kdysi byli zraneni- nekteri.
1. Březen 2005 - 4:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Kay, lidi se vetsinou uvolni kdyz si daji sklenku vina, takze schuzka by mela byt v nejakem takovem podniku. Zajdi na make up a zjisti co noveho, zarid moderni oblek a hezky, vesely usmev - to muze udelat zazraky.
1. Březen 2005 - 4:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Mel jsem taky tento problem,holka me nechala,protoze byla nekde jinde nez jsem byl ja.Nikdy jsem ji to nedal za vinu ikdyz me to hodne bolelo.Zacal jsem hledat sam v sobe problem,porad jsem se ptal sam sebe proc jsem takovy a co proto muzu udelat.Mezi tzv.kamosema me to nebavilo protoze tlachali o jednom a tom samem.Nic me nebavilo.Bylo to ti ze jsem byl nezpokojeny sam se sebou a zpusobem zivota jaky jsem vedl.Postupne jsem se zbavil tech tzv.kamosu a zacel hledat lidi kteri maji nejakou motivaci neco dokazat a neco pro sebe udelat.Je mi 28 a nasel jsem lidi se kteryma si mam co rict a cem se bavit a je sranda coz je dulezite.Vim ze to muze mit hodne pricin,ale treba zmena lidi je jedno z reseni.
2. Březen 2005 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Po dlouhé době jsem jukla na tyto stránky .Takže jě to se mnou lepší.Neříkám s náma oběma, ale jen se mnou. Nevím jak to napsat.Prostě vím co bych asi měla dělat, jakou změnu bych potřebovala, ale víc než to mi pomáhá,že na těchto stránkách jsou bezva lidi,kterým na nás záleží.Ono se stačí opravdu jen poptat - jak si na tom, a člověka to hřeje u srdce.Stačí se jen naučit citově odpoutat od svého protějšku a žít si po svém,když to dohromady nejde.Dělat to,co mne baví a uplatnit v životě opravdu to slovo JÁ.Neustále usměrňuju v tomto duchu i mozek. Na žádnou terapii ani nechodím,doufám že chodit nebudu.Nemám k nim důvěru.Ale tu terapii si člověk může naordinovat sám.Ví jaké má zájmy,jak se cítí,co potřebuje,co v životě chce, pak jen pořadně nasměrovat sám sebe a dokopat se k jednání.Je to hodně hodně těžké a chce se to obrnit trpělivostí a pevnou vůlí.Takže už si jako nula nepřipadám, i když o jeho očích možná sem nula, ale v sobě se cítím dobře.To je pro mě důležité.Našla sem si nové přátele, se kterými si rozumím a pro ně sem správná holka,která má přehled,ráda se směje,baví. Ještě občas mě trápí nějaké ty chmury ale naučila sem se je ovládnout a odehnat pryč.Ne vždy to je jednoduché,ale úspěch je v tom,že moje stavy nicotnosti netrvají několik dní, ale třeba jen několik hodin,nebo do rána jsou pryč.Třeba včera, měla sem divnou náladu,tak sem začala cosi doma vyrábět, třeba maluju naskleničky,nebo dělám korále na krk, a dnes mám nabídku abych zase něco udělala.Vyrobila něco konrítního.To mě potěšilo.No skvělý,lidičky mě potřebujou. I to mě přidá na tom,abych se necítila jako odpad.Lidičky mějtě se bezva.Ps. Dej každému dni příležitost,aby se stal nejkrásnějším dne tvého života.
4. Březen 2005 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
....... (anonym)
Jo....nekde jsem cetl ze v lidech jako jsme my je neco co jsme nedokazali otevrit nejaky talent,ktery nas drzi pri zemi.Je treba ho v sobe najit a zacit se oklopovat lidmy,kteri jsou nasmerovani stejne,jinak si budeme porat hrat na neco co nejsme.....
4. Březen 2005 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
N (anonym)
Ahoj, take jsem dost dlouho pouzivala jmeno Niky, ale vsechno fajn, jelikoz mluvis mim stylem. Ja se vzdy se snazim videt vse z dobre stranky a hledat positivni. Je to hlavne na nas, jestli si udelame zivot smutny ci veseli? A to i znamena byt v prostredi a s lidma, kde se citime spokojene. Zatim to tak u me zcela funguje a hlavne, nedelam z mravencu slony a to znamena neberu nic silene vazne a nedelam z malickosti tragedije. Vse se da vyresit a tak to bylo i u tebe a preji nadale mnoho radosti a stesti. N
4. Březen 2005 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Varvara (anonym)
Ahoj Martine, zaujal me tvuj pribeh. Pises, ze te holka nechala, protoze byla nekde jinde nez ty. Muzes mi to prosim vice priblizit? Snad nejsem prilis osobni:). Diky.
16. Květen 2005 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Ahoj!Tak jako se vším i s tímto se něco dá dělat. Mezi lidma je mnoho bariér, ale všechny jsou zapříčiněné nedostatečnou komunikací. Nejsem nějaký rádce-psycholog, ale zkus se víc soustředit na to, co lidi kolem tebe říkají, když si v jejich společnosti. Nezabývej se tim, jak to řekneš, chce to trochu spontánnosti. Zkus to se svým přítelem, mluvte a bavte se o různých tématech, např. navrhni nějaké téma, které tě zajíma a o kterém bys chtěla mluvit a mluvte o tom spolu. Pokud tě má opravdu rád a vyřešení tvého problému leží na srdci také jemu, měl by to pro tebe udělat. Povídejte si tak častě, jako jen to jde a hlavně musíš být tomu otevřená ty sama. Přeju hezký den!
16. Květen 2005 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
MC (anonym)
Ahojte.Rozmyslali ste vobec nad tym,ze prave vy co sa drzite v uzadi ste vynimocny?aj ked kazdy inym sposobom.Takych utaranych a vsevravnych co su vsade a podobne je velmi vela,ale mozno viacej sa trapia v sukromi.Tym chcem povedat len tolko,ze su napriklad ludia co maju vsetko ako peniaze a cojaviem co este a preto maju aj dost kamaratov,ale napriek tomu su sami.Hodnoty sa zakladaju uplne na inom.A verim ze kazdy z vas co sa citi trapne a uboho je omoc krat lepsi.Len sa netreba ovplivnit nikym a nicim.Drzim Vam palce.
16. Květen 2005 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Seregmor (anonym)
Ano, jste trapní a nuly. Všichni. Měl jsem za to, že když je člověk introvert, má mnohem víc času na přemýšlení..Líp píše něž mluví...Jak vidím není tomu tak.
15. Listopad 2006 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Francy (anonym)
Ahoj, konečně vidím, že má někdo podobný problém jako já. Taky se někdy ve společnosti cítím jako úplné UFO. Dneska mi má kámoška po icq řekla, že jsem pro některé zvláštní,komplikovaný a nepochopitelný člověk a já jsem jí za to vděčná, protože jako jediná ke mě byla upřímná. Od těch ostatních vidím pouze význámné pohledy, úsměvy a pokošlávání ve chvíli, kdy něco řeknu a nebo příjdu někam, kde mě nikdo nečekal. Mám z toho deprese, ptám se, co jsem komu udělala a co mám říct, aby si mě lidé konečně aspoň trochu vážili. Takhle to cítím už od základky. Vždy, když je nějaká akce a něco se podniká, dozvím se to podezřele až na poslední chvílí nebo vůbec, to abych tam náhoudou nepřišla. Moje kamarádky byly vždycky jedničkářky, teď chodí na gympl a brousí si zuby na takové školy jako je medicína nebo práva. Já se vedle nich cítím jako úplný debil a když ještě k tomu začnou mluvit o tom, co spolu zažili a já nevím o co jde, protože jsem s nimi jednoduše nebyla, chce se mi někdy až brečet. Říkám si, jestli jsem málo inteligentní, nebo jsem prostě afektovaná a nesympatická? Vím, že mě nemají rády a že mě mezi sebou mají proto, že je jim hloupé nebavit se s někým, koho tak dlouho znají, takže přemýšlím o tom, že bych je nechala tak a dál je jako člověk neotravovala svou přítomností...
25. Prosinec 2006 - 19:04

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama