Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
9 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jsem strašně paranoidní - co s tím dělat?

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
FrantaF (anonym)
Dobrý den, mám problém, který může znít dost divně. Jsem asi až moc paranoidní, co se týče počítačů a telefonů. Mám obavy z malwaru, virů, možnosti ukradení mých hesel k různým účtům a službám atd. Vím, že to může znít až moc virtuálně a nereálně, ale celkem mi to zasahuje do "normálního" života. Bere mi to dost času, který bych mohl využít nějak lépe a produktivněji, stresuje mě to atd. Navíc si připadám jako blázen. Počítače a techniku využívám hodně k učení, tvorbě, práci atd., ale takto místo abych na sobě pracoval a čas nějak lépe využil a něco se naučil, tak takto o něj zbytečně přicházím. Jsem schopen třeba několikrát restartovat PC, protože pokud někde něco divně problikne, tak mám obavy, aby to nebyl třeba nějaký malware, který se zrovna spustil. Několikrát kontroluji, jestli je antivir spuštěný a běží v pořádku (protože párkrát se stalo, že po spuštění neběžel). Ale i při normální práci často všechno kontroluji, ujišťuji se. Nějaké nastavení třeba i několikrát kontroluji (kdybych se přehlédl nebo překlikl), při stahování nějakého programu několikrát kontroluji, jestli jej stahuji ze správného webu, abych si něco špatného nenainstaloval a nedostal do PC. Při přihlašovaní všechno několikrát kontroluji, popřípadě si na web najedu několikrát znovu, abych se ujistil, že jsem na správném webu a neodeslal někam svoje hesla atd. Mám už naučené postupy, jak přesně postupuji a co zkontroluji, než stáhnu nějaký program. Často se pak do toho zamotám a kontroluji to pořád několikrát dokola, co kdybych se náhodou zrovna přehlídl nebo něco. Nakonec jak člověk na všechno důkladně hledí a důkladně všechno kontroluje, tak mě z toho bolí oči a pro zrak to nebude zrovna dobré. No prostě šílený. Ale nějak si nemůžu pomoc a i když to nechci dělat, tak mám přesto obavy, aby se náhodou něco nestalo a nedostal jsem si pak něco do PC. I když vím, že je to často zbytečný, ale pořád si nemůžu pomoc.
28. Březen 2013 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak o tom (anonym)
Dobrý den, mám problém,...si popovídej s Joskou,ta je paranoička,ale na rozdíl od tebe úplnej blázen ve všech směrech.
2. Duben 2013 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Nejsem paranoid (anonym)
Mám oči a vlasy jako Ray Liotta, mám, myslím, i jeho charisma... Jsem si jistý, že je pěkný člověk, já soudím podle pohledů jiných lidí... Nechci chodit říkat "ten chlap je úžasný!" Budu si připadat jako mimořádně hezký, ale chlapovi by mělo jít především o povahu?
7. Duben 2013 - 2:34
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Ostrazitost nebo paranoia.Dnes uz chapu proc Jezis rekl:Budte bezelstni jako holubice, ale ostraziti jako hadi. Duvera by se vam totiz nemusela mnohdy vyplatit.Naprava nemusi byt uz tak jednoducha.
7. Duben 2013 - 6:48
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Možná,že by bylo dobré ještě doplnit.Každý z nás by měl dělat skutečně to na co má sílu,ale hlavně s vědomím,že jedná správně.Dnes v době kdy se mezi námi objevují různé druhy drog,včetně různých psychofarmak určených jinak k lečéní,neboť i tyto je možné zneužít.to platí dvojnásob.Nejednejte podle toho co kdo deklaruje jako správné.Držte se svého svědomí.Pokud máte zdravotní problémy obratte se na lékaře.Neberte drogy ani je nikomu nepodávejte.Nikdy nemůžete dopředu odhadnout jak se bude situace vyvíjet.Může dojít k sebevraždě,vraždě,může někdo skočit,či spadnout pod vlak,či vystoupit z rychliku za jízdy ap.Vaše svědomí by to potom neuneslo.Vaše zdraví by postupně kopírovalo vaše svědomí,až do úplného konce.
7. Duben 2013 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Pavla (anonym)
S tou bezelstností holubic bych si nebyl tak jistý. Když jsou dole, zobou ti z ruky. Když jsou nahoře, serou na tebe.
7. Duben 2013 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Holubice je uznávaná jako symbol míru,tedy bez úmyslu zákeřnosti a útočnosti.
7. Duben 2013 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
makeš (anonym)
Dobrý den, mám problém,...Tohle není paranoia, ale obsedantně kompulzivní jednání. Což znamená, že jseš blázen tak jako tak. Jedině tvůj problém vyřeší přechod na Linux. Mezi nama. Kdo má windows tak toho dříve či později stejnak dostanou.
7. Duben 2013 - 19:56

Přidat komentář

Reklama

Reklama