10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jsem pod vlivem sousedů

10. Září 2018 - 0:26

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
Ahoj. Bydlíme (já, žena, 1,5 a 3,5 roční děti) ve starém činžáku. Náš byt je v osobním vlastnictví. Pod námi bydlí vitální důchodci (muž 80 let, žena 94) ve státním bytě. Sousedi jsou staří komunisté (povoláním kontroloři), bezdětní, většinu dne doma. S každým (z jejich pohledu) hlučnějším zvukem bouchají na svůj strop nebo si u nás následně stěžují. Stejné problémy s nimi měli i dvoji předchozí nájemníci našeho bytu (kteří ani neměli děti). V bytě jsme udělali desítky opatření: Zrušení plovoučky, odhlučnění podlahy, položené lino a koberce, děti doma nemají dřevěné hračky/míče/o­drážedla, doma nenosí bačkory s tvrdou podrážkou. Zrušení skříně s hlučnými pojezdy, odhlučnění pračky,… Děti vstávají v cca 8 hodin, dopoledne je menší na hřišti, starší ve školce, po obědě spí, odpoledne až do podvečera jsme každý den venku. Večery jsou u nás klidné. Doma děti neskáčí, netancují, večer jsou v kompletním klidu, učíme je k tomu, že doma se neběhá a nechodí po patách. Děti jsou doma tedy jen pár hodin a zkrátka fungují normálně, občas popoběhnou a občas jim něco upadne. Klasika. Se sousedem se jednat nedá, nenechá dokončit větu, jen vyhrožuje a je verbálně agresivní. Jeho paní už jsem si pozval i na kafe a snažil se najít nějaké řešení. Ona to chápe, ale „starýho“ prý nezmění. Bohužel z jejich strany nepřišlo žádné opatření, pouze mají požadavky. Další schůzku už nechce, protože to z jejich pohledu k ničemu není. A teď, o co mi jde: Psychicky mi není dobře. S každým hlučnějším zvukem, který děti udělají, mám obavu: Nebylo to moc nahlas? Co na to sousedi? Zabouchají? Prostě nežiju svůj život, ale žiju život jejich. Co s tím? Jak se toho pocitu zbavit?
24. Červenec 2017 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Udelali jste vse, co jste mohli. Stareho pana nezmenite. Musite jiz zapracovat pouze na vlastnim pocitu : " lehkosti byti" . Mozna to bude znit jako blba rada, ale klidne si dejte v podvecer dve deci vina a treba budete vse brat s vetsi lehkosti. Doopravdy nemuzete udelat pro odhlucneni vic a deti jsou proste deti. Nemohou byt neurotizovany tim, ze se nesmeji hlasite zasmat, poskocit ci nejak jinak hlucneji projevit.
4. Srpen 2017 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Ani (anonym)
já bych to víc neřešila.Bohužel,to je úděl v paneláku a pokud někomu vadí všechno,pak nemá v paneláku co dělat.Staří lidé už jsou nervozní a chtějí naprostý klid.Častá procházka by jim neuškodila,přišli by na jiné myšlenky.
4. Srpen 2017 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Lukasi, za se tim vubec zatezujes. Udelali jste vsechna mozna opatreni, ...je evidentni, ze se duchodce pod vami nudi a ceka na sebemensi podnet k uchopeni nastroje, kterym boucha do stropu. Jen at deti skotaci, jsou to deti a ty je svym usmernovanim omezujes kvuli staremu panovi, ktery je pravdepodobne zhrzen tim, ze jiz nema funkci domovniho duvernika. Pokud se nefa domluvit po dobrem, pekne a slusne ho posli do zadele, nenechejte si kazit zivot a detstvi vasich deti psychicky nemocnym clovekem
4. Srpen 2017 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
já bych to víc...Když jsou vitální, tak asi na ty procházky nechodí.
4. Srpen 2017 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jsou (anonym)
Když jsou vitální, tak asi...sice vitální,ale prý právě většinu času tráví doma a to je ta chyba,pak jim všechno vadí.
4. Srpen 2017 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
sice vitální,ale prý...V 94 letech budeš možná ráda, když si zajdeš na záchod.
4. Srpen 2017 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
To (anonym)
V 94 letech budeš možná...ano,tak vysokého věku bych se ale dožít nechtěla,jen pokud bych byla soběstačná.
4. Srpen 2017 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
,.. (anonym)
Ahoj. Bydlíme (já, žena,...Vzhledem k vysokému věku už nic nenaděláš. Bohužel. Udělali jste co jste mohli a tak jedině jejich stížnosti přehlížet. Snad každý pochopí, že v tomto věku už tyto staré lidi nezměníte. A neomezujte děti. Takže podobná rada jako od Petra.
4. Srpen 2017 - 13:38

Přidat komentář

Reklama

Reklama