104 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jsem neurotik jak nad tím vyzrát?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Ahoj všichni již delší dobu si uvědomuji že nepatřím mezi klidasy a taky jsem měla a ještě mám zdravotní problémy dalo by se říci že jsem vnitřně dosti neklidná rychle se rozruším prostě mám se sebou co dělat mám stavy kdy mám pocit že my přestane bušit srdce tlačí mě na hrudi a nemohu polykat takové stavy mám třeba jem když vpráci nestíhám ale i jindy při podle mě obyč.situacích.navštěvuji psychologa a ten mi řekl at provozuji autogenní trénink 3krát denně ve stejnou dobu což je nemyslitelné nemám pravidelné směny . A ted ktomu na co bych chtěla vaši radu či typ jak na sebe vyzrát? jsou náké jiné techniky jak se umět uklidnovat i treba v pohybu když vpráci lítám celou směnu nemám možnost si sednout a meditovat.
26. Říjen 2004 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
b (anonym)
Já jsem na to podobně a podle mého se na to vyzrát nedá. Asi 4 roky už chodím k psychiatričce a beru léky na uklidnění, bez nich by to opravdu nešlo. Myslím, že jestli nevyhledáte podobnou pomoc, můžete od stresů mít další nemoci, jako vysoký tlak, případně infarkt a jiné. Taky jsem si myslela, že to zvládnu bez léků, ale nejde to, stačí, že v noci vyvádí sousedi ,vzbudím se, začne mi mlátit srdce jak o závod, špatně se mi dýchá, tlak na hrudi a myslím někdy, že nedožiju rána.
26. Říjen 2004 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
janka (anonym)
Jsem neurotik, mám to potvrzené od psychologa. Myslím, že trošičku se to zklidnit dá. Taky jsem někdy nervák, všechno si beru apod. Meditovala jjsem na začátku, ale za chvíli mě to přešlo, myslím to zapálení do meditace. Chodím cvičit, ať doplním endorginy, čtu samé " chytré knížky ! o pozitivním myšlení - v případě velkých nervů si lupnu Lexaurin.
27. Říjen 2004 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Já to mám taky potvrzené od psychologa ale léky brát nechci sice mi na neurozu žaludku pomohly ale byla jsem psychycky velmi pasivní necítila jsem nic byla jsem otupělá moc se tím trápím moje mamka je schyzofrenička a já když vidím jakej život žije je mi smutno a chci si dokázat že to zvládnu ale nejde mi to emoce jsou tu propadám často špatné náladě depresím a ztrácím smysl mého života nénávidím sama sebe jsem chorobně závislá na jídle a tak přibírám a kynu a deptám se tím že jsem hnusná tlustoska! Jsem asi fakt cvok ! Jak to nekteří dělaj že jsou se sebou svým životem atd. vyrovnaní a spokojení?
27. Říjen 2004 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
venda (anonym)
Myslím, že se neuróza dá zvládnout. Nevěšte hlavu. Je třeba si jen uvědomit pár základních kamenů zdravé mysli. Tak jednak si úplně představuji, jak se od mala snažíte ponaučovat, vzdělávat, jste inteligentní lidé a snažíte se prohřešky druhých přehlížet. Díky své inteligenci těch prohřešků vidíte spousty, a čím větší inteligence (teď myslím především tu emoční!!), tím více vás bijí prohřešky tupců, které jiné nechávají klidnými. A to se v těle, ať chcete nebo ne, kumuluje, až to najednou přeteče a chce to ven - a hopla, je tu záchvat. Panický, stresový - dušnost, tlak v hrudníku, bolesti žaludku i střev, strach. Pokud nejste v rámci zdravého životního stylu nikterak obézní, a pokud máte i po předcích nějaké sklony k neuróze, potom vítejte mezi neurotiky. Uvědomění si a přiznání si těhle problémů je ale 50% cesta k vyléčení!!Tak především si uvědomte, že ať se přesvědčujete, že vše zvládnete a že si dokážete vše dobře zorganizovat a podobně, mýlíte se!! V těle se to kupí, aniž by jste si to jen uvědomovali. A nemusíte bejt zdaleka jenom manageři velkých závazků a odpovědností .... stačí úplný blbůstky. Tak a teď k nápravě. 1. Neduště v sobě pocity! Prostě je vypusťte ven, vynadejte příteli nebo přítelkyni, pokud si to zaslouží, nenechte se manipulovat a jednejte narovinu.2. Naučte se relaxovat. Je to strašně důležité. Neuvěřitelné účinky mají dechová cvičení.3. Udělsjte si párkrát radost jen tak z ničeho nic a prďte na názor okolí. Běžte se proběhnout do přírody, kupte si klidně drahý nesmysl, po kterým tajně toužíte, prostě se potěšte a co také hoooodně pomáhá .... potěšte i své okolí čímkoliv.4. Najděte si koníčka a ve volných chvílích se mu věnujte, může to být i svým způsobem relax. 5. Nepodceňujte ani sexuální život .... mnozí jistě víte, že například příjemné chvíle ukončené orgasmem jsou velmi uvolňující ... jen bych chtěl varovat před návykem na onanii. No je jistě ještě dost věcí, ale teď mě nenapadají. Tak se netrapte nějakou neurózou .... je to stav psychiky a neznamená, že není léčitelná!! Pa
5. Listopad 2004 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Vendo dík za vysvětlení tak nák to určitě je,kupí se ve mě vše že to mému manželovy příjde až směšné on je scplachovací optimista a dost mě tím pomáhá holt jsem měla štěstí na partnera:-)Ikdyž samozřejmě si uvědomuji že to hlavní musím zvládnout sama hodně si čtu o vegetariansví a vůbec vlivu stravy na náš duševní a psychický život a něco na tom jistě je ale zatím sama se bou bojuju jsem závislá na jídle nahrazuju si tím spokojenost zaháním nudu no hezké to není vím .Ale chci to dokázat poněvadž si ze sebe dělám popelnici a odráží se na to namě zdravotně celkem dost i vzhledově jako akné, mastné vlasy druhej den po umití atd.ten poslední příspěvek jsem psala v depce je to znát dnes mi příjde již k smíchu:-)Tlustá přímo nejsem ale hubená taky né prostě pneumatika tam je a nepěkná.Nejvíc mě ted tšve práce nebaví mě dělám manuálku jenže se stresuji tím že jinou práci bych už nezvládla atd.. no seničím sama sebe nevěřím si taky to dost udělalo to že když jsem dělala prodavačku nikdy mi pořádně nevyšla kasa.-(a hlavně mě tu mrzí kolektiv není tu nebo spíš si snima nemám i co říct max. pozdrav a co jsme dnes vařily je mi 27 a všichni tu jsou pod 40ale spíše 50let tak se ani nedivím a hlavně jsou i dost falešní ted zrovna se semnou přestala jedna ženská bavit a nezdraví ale absolutně nevím proč zkrátka jim nevoním i když oni mě někteří taky né:-(Nojo nák jsem se rozepsala budu končit zatím papa.
5. Listopad 2004 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
katy (anonym)
zkus nad sebou vic zapremyslet, zapremyslet nad zivotem... stesti neni okolo, ale v tobe. zkus zacit cist vychodni knihy, smer buddhismus - Osvobození mysli - Adžán Čá, Adžán Sumedho... Co tě naučí duchovnost? Nedá ti více, naučí tě chtít méně. Když objevíš, že spokojenost a vše je jen v tobě, v tvém životě, možná si spoustu věcí uvědomíš a nebudeš se stresovat. Zkus se dívat globálněji: ty se stresuješ zbytečným shonem, stále se ti něco nelíbí, naproti tomu jinde lidé žiji mezi zlobou, ve válce, kde zažívají neustálý strach, a přitom jsou spokojení - oni netouží po penězích, klidu, neuvěřitelně moc jim dává vzájemná láska!Život je jako automobil, můžeš s ním vyjet až nahoru do výšin, ale mnozí lidé si před něj schválně lehají a dávají mu za vinu, že je přejel...Hodně štěstí a hezký den!
5. Listopad 2004 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Venda má pravdu.Ale moje zkušenost je,že se to snadno říká,ale hůř provádí.Skvěle funguje na tyhle věci kineziologie,protože ona najde příčinu a tu odstraní.
5. Listopad 2004 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tak o té kineziologii už jsem dost slyšela samozřejmě časem bych to zkusila ovšem nic není zadarmo a na návštěvu kinezioložky ted nemám peníze tak snad po novém roce když se tu Katy zmínila o zamyšlení se samozřejmě zamýšlím se furt a nad vším velice mě zaujaly názory v v esoterice tak i jsem přečetla knihu od dalajlamy Cesta ke štěstí a jsou tam věci které mi dost daly ikdyž to pro mě bylo těžké čtení je to kniha na vícekrát přečtení:-)Přečetla jsem toho už dost samozřejmě že to nejtěžší je začít se podle toho řídit.Zajímám se i o astrologii mám vypracovanej o sobě horoskop od si myslím zkušeného astrologa jsem velice ráda že mě tyto věci zajímají a dost mi dají utvářím si znich svůj pohled na svět je to možná blbé ale do tedka mám pozoruji dost zkreslenou představu o životě a to udělalo dost mé dětsví dá se říci rodiče nebo spíče mamka mě nemohla nic naučit měla co dělat sama se sebou. A táta u nás nebydlel a návštěvy byli dost povrchní. Dá se říci že si nepamatuji že bych byla nák objímána či políbena od mámy možná mi tohle dost vzalo ten pocit nelásky ale to bylo už se moc lituju a to nechci takže papa Lenka
5. Listopad 2004 - 19:50
Obrázek uživatele Návštěvník
taubka (anonym)
Nevím jestli jsemneurotik,ale myslím že ano.Nejspíš budu muset jít k psychologovi...chodím teprve na základku,ale pořád se mi potí a třesou ruce a když mně zkouší mám ůplné okno a nedokážu ze sebe dostat smysluplnou větu a mlátim sebou.Neustále se mi svírá želudek.Jsem neurotik?
15. Únor 2008 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
ahojky, mam otazku. Co Te trapi??? Mas pohodu doma s rodici a sourozenci???
16. Únor 2008 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
ahojky, mam otazku. Co Te trapi??? Mas pohodu doma s rodici a sourozenci???
16. Únor 2008 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
ahojky co te trapi??? Mas pohodu doma a se sourozenci??
16. Únor 2008 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
trubka praštěná (anonym)
Michaelo,ještě jednou,prosím,hezky se to čte.Pa
16. Únor 2008 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
:] PC mi hlasil, ze se to neodeslalo. Tak ted to tam je 3X :]
16. Únor 2008 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
taubka (anonym)
No pohodu zrovna ne,mam bratra kterej mně štve,ale tím to asi nebude...mam jit k psychiatrovi?
17. Únor 2008 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
funtomas (anonym)
Ahoj všem, nevím si rady. Je mi 30, když jsem byl mladší, testovali jsme s kamarady ruzné drogy(pervitin, trávu, extaze). Jednou jsem se asi předávkoval nápojem z trávy, bál jsem se že umřu,bušilo mi srdce atd.,Od té doby takové hlouposti nedělám. Jediné co mi zbylo je ten stav, často mám pocit že mi buší srdce, vnitřní pnutí v hrudi, když jsem po opici, je to ještě intenzívnější. Byl jsem i u doktora, ale EKG mám v poho, jen vyšší sys. tlak. TAk se mi zdá, že budu neurotik, že to mám jen v hlavě. Díky za vaše názory a rady.
26. Únor 2008 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
siba (anonym)
ahoj lidičky,nevím jestli jsem neurotik nebo psychickou poruchu,zastavil se pro mě čas,z nervů jsem přestala jíst pracovala naplno v práci i doma,ale pak jsem přestala vnímat realitu a byla tak slabá že jsem nemohla nic skončila jsem na psychině a ted si už 3rok pořád dokola v hlavě promítám jen strach a jen minulost,ted trpím nespavostí,bolí mě hlava a je to nepříjemný,poradte,dík
3. Duben 2008 - 3:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
zdar, taky jsem testoval ruůzné drogy, ale ten neurotický a somatický-břicho stav mi rozjely až noční..no přátelé je to naše milenka ta neuróza co?..vždy je nablízku..",-)..relax a jóga pomahájí, i zenová meditace, ale to aby si člověk vzal dva-tři roky volna a pak stejně musíte spoustu návyků měnit..no kdyby bylo nejhůr zkuste Dr.Kratochvíla a jeho oddělení pro léčbu Neuróz v Kroměříži..hodně zdaru a hlavěn vydržet!!
13. Květen 2008 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Ahoj, píšu zrovna článek o neuróze a hledám někoho kdo tím trpí nebo trpěl a udělal by se mnou krátký anonymní rozhovor např. přes e-mail (tak 4 otázky). Pokud se někdo najde, ozvěte se mi prosím na mail rozhovorVK"seznam.cz diky
14. Říjen 2008 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Já to mám taky potvrzené......podle mě je prvním krokem začít se milovat, mít se ráda taková, jaká jsem, se všemi svými nedostatky, chybami, vadami na kráse atd...a taky odpustit, nejen lidem, kteří nám ublížili, ale v první řadě sama sobě...je to nelehký úkol, je to neustálá práce na sobě...velice užitečná literatura na toto téma je knížka Miluj svůj život...já ji používám skoro denně a moc mi pomáhá překonávat nástrahy života i běžné denní těžkosti...a že já ten život opravdu jednoduchý nemám :-( Vřele doporučuji !!!
9. Únor 2011 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Když vidím ty "normální", čiperné lidi a slyším, jak a o čem tlachají,všechny ty kraviny, o čem dokáží žvanit bez přestání, nezajímavé a bez hloubky, bez oduševnělosti, pak snad raději zůstanu se svými neurózami, které vnitřní hloubku nepostrádají, nelžou, byť bolí...
9. Únor 2011 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Ještě Ala (anonym)
Leono, řekni, jak se může člověk donutit, aby se miloval. Stokrát si to můžeš nařídit, snažit se, ale stejně svou přirozenost nepopřeš, vrátíš se zpátky, tedy do toho, co je ti vlastní-nemít se ráda... Tak je to u mne.
9. Únor 2011 - 22:01
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Leono, řekni, jak se může...To je přesné.Babička,mamka i já...celé generace jsme neurotici co si vše zabírají,jakákoli změna je vakolejí,jde nám to přes zažívání vrchem i spodem.Já léky neberu.Vše se mi rozjelo až do depky po porodu.Ale je to už 5 let co léky neberu,pomáhám si čajema,ale moc to nezabírá.Hledám práci a nervy mi to dost kazí.Mám starch ze změny,z pohovoru,z jízdy autem......ne,že by mě to nějak ochromilo-to ne,ale pak nespím a motá se mi to v hlavě. Člověk jak je bez práce,hrozně mu to ubírá na sebevědomí:-(
11. Únor 2011 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Člověk za to nemůže, že mu jeho letora velí brát život těžce. Máš pravdu, Petro, mne to také neochromuje, všechno překonám, ale co nervů to stojí... Už jsem ve stádiu že si říkám zkusit nějaký kurs asertivity či sebeovládání či nevím jaký, ale když na kursy toho druhu kliknu, vždycky se mi zdá, že jsou to nějaké podivné "pakárny" ... Ala
11. Únor 2011 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
K. (anonym)
smat kravinam,delat blby...Kup si ajfoun.
9. Listopad 2011 - 3:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Ala,pomáha serotonin. Vzduch, slnko, malebnosť prírody. Povedzme turistika, alebo rýchla prechádzka a dýchať a čerpať silu z taj nemej krásy, ktorá je nemejšia než mi samé. Taktiež dobrá kniha, keď blúdia myšlienky. Alebo, dobrá hudba, pesnička a pár rýchlych pohybov a zatvoriť oči, nadýchnuť sa. Alebo začať deň pohárom horúcej vody, v ktorom je plátok citrusu, čím vyčistíme lymfy a ja zacvičím sarpasánu /jógu- do 5 minút/, ide cvik na chrbticu a začnem deň s vedomím, že NIEĆO aj PRE SEBA. Proste, serotonín, a nedopustiť, aby hladovala duša.
9. Listopad 2011 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Chloe (anonym)
Neurotici-přečtěte si knížku od Stanislava Kratochvíla Jak žít s neurózou, nebo podobnou od Praška. Sáhněte i do starých knih sovětských od vynikajícího psychoterapeuta. Levi: Umění sebevlády. najdete v knihovnách, nebo Levi: Myšlení-děj neznámý a pod. další. Jen si nemyslete, že máte něco těžkého, nějakou fakt psychiatrickou poruchu. Vpodstatě jde o to, abyste se naučili některé triky a ostatní brali s nadhledem, berte se takoví, jací jste. To, že jste citlivější než ostatní z vás dělá celkem cenné bytosti. Hodně zdaru. Byla jsem taky neurotička.
9. Listopad 2011 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Ahoj lidičky, přídávám se :-D :-( Neuróza je opravdu věrný přítel! když je člověk delší dobu vpohodě, myslí si, že má vyhráno, ale pak se to nakupí!!! Doporučuji nikdy nezkoušet regresní terapii! zkusila jsem a je ze mě poloviční blázen. všechno se vrátilo - úzkosti, fobie, panika, obsedantně kompulzivní porucha, náběh na deprese... funguji JAKŽ TAKŽ, ale žádná sláva... 4 roky jsem byla absolutně vpohodě - studovala, četla si, sportovala, chodila na brigošky, často byla v přírodě... a teď? po nastoupení do práce mě půl roku bolela záda tak,že jsem byla denně na Paralenu (jinak prášky odmítám) a přes to spala 4 hodiny denně max., pak našla skvělou fyzioterapeutku, která mi pomohla narovnat obratle (musím si je nechat ale každý měsíc rovnat), přitom cvičím (Pilates, kalanetika), ale podstatně méně, než tělo bylo zvyklé dřív. chceme mimčo, potartila jsem, pak jsem se chtěla dát dokupy pomocí regresky (největší blbost, aspoň pro mě) a teď to vypadá, že potratím znovu... fakt se snažím myslet pozitivně, třeba knížka mě na pár chvil odreaguje.. ale je toho na mě přes čáru... chystám se k psychologovi. držím pěsti, abychom vyhrávali!
10. Leden 2012 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
řekl bych, že to nebude tím, že bys byla vyloženě neurotik, ale spíš ti nedělají dobře situace, které vyžadují soustředění, pozornost nebo také celkové zklidnění.Doporučuji také myslet pozitivně, postě se přeprogramovat - myslet na to..
21. Únor 2012 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Ahoj tak jsem si našla tyhle stránky,protože mám stejné problémy jako většina z vás tady :)
25. Březen 2012 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Nevím jestli jsem neurotik nikdo mojí diagnozu nepotvrdil přesně už jsem slyšela spoustu názvů nemocí,které jsou údajně mým problémem jako třeba panická porucha,deprese,tetanie,ale já podle toho co čtu si myslím jsem hlavně neurotik,trémy jsem měla už na základce,teď mám problémy ještě větší,třeba mi vadí uzavřené místnosti kde je víc lidí,mám pocit že musím utéct protože mi srdce jede tak že nevím jestli mě netrefí infarkt,někdy mě chytají mdloby a divný pocit v žaludku mám strach někam sama jít a když se má něco stát něco nepříjemného tak se mi sevře všechno a je mi zle(třeba když mluvím s někým kdo mě hrozně štve a nebo vím že dojde k hádce),někdy mám tyhle stavy když čtu nepříjemné zprávy,které se mě třeba týkají,nebo když na mě někdo neprávem útočí tak mě popadne hrozná úzkost i v noci se budím a buší mi srdce a stahujou se mi svaly na rukách a nohách.Psychiatra navštěvuji,mám léky Egilok betablokátor,Lexaurin,Tritico a Seropram kapky které užívám přes den jsou na to aby odchytávaly zpětně serotonin v mozku.Když léky beru je to v klidu ale jak zapomenu nebo se mi zdá že je mi líp a přestanu je brát tak je zle.Takže je musím brát pořád :)))Můj největší problém je ale ten že jsem hrozně sama nemám kamarádku ani kamaráda kterému bych se svěřila,potřebovala bych k sobě nutně někoho kdo by se mnou šel někam do přírody na procházku,ale zatím mám smůlu a sedím doma a utápím se v depresích a v práci jsem jak uzlíček nervů.
25. Březen 2012 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj Ajo, ten problém s vynecháváním léků mám taky. Jsou to takové období. Jednou je líp, tak i na léky zapomínám a někdy je hůř, tak zas léky beru a než zaberou tak je musím zvýšit apod... Je to o důslednosti a tak jsem si řekl, že to budu brát poctivě a pravidelně. No, já byl překvapen, ty výkyvy byly i když jsem bral pravidelně. Takže vážně nevím co to teda je, ale není to ono.. a to beru léky horem spodem. Trittico 300mg, Neuroly, citalopram. Kolik bereš Trittica? Mě se zdá 300mg dost..
26. Březen 2012 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já to mám taky potvrzené...A tohle přesně vystihuje, jak se cítím já.. Až na to, že já naopak nemůžu jíst.. :-( Nechci brát léky, sice mě Lexaurin sklidnil ale také má tlumící účinek a mám pocit, že je návykový.. Přestává pak účinkovat.. Mimoto mám pocit, že v dnešní době snad každý druhý trpí nějakou poruchou.. Jsou jich spousty.. To za chvíli všichni začnou brát nějaké léky?? Myslím že je to vážně tou dnešní uhoněnou dobou..
27. Březen 2012 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Myslím, že se neuróza dá...Souhlasím s Vendou.. Upřímně když si vzpomenu, jaké jsem byla úzkostné a zakřiknuté dítě, myslím že teď se cítím o dost líp.. Myslím, že u spousty lidí je to vyvolané nějakým stresem např. v dětství, v dospívání atd. Je důležité si uvědomit problém a začít s ním něco dělat. Na tom jsou stavěné i psychoterapie. Přesně ty příznaky co se tu popisují jsem mívala neustále. Léky podle mě sice kvalitně zabírají a je jednoduché je brát ale je to přesně o tom, zapomenu, dávky se zvyšují. Problém se dá řešit i jinou cestou, jen musí být silná vůle a chtít. Dodržovat správný režim, mít koníčky, přátele, dobrou hudbu, relax a hlavně změnit způsob myšlení. Nelitovat se a říct si, já to zvládnu. Přes malé krůčky se dostáváte dál a dál. Já si to dala jako životní cíl. Naučit se vážit si sama sebe, umět komunikovat s lidma a když se mi každá další situace podaří zvládnout, mám ze sebe lepší a lepší pocit a jsem zase o krok dále. A když přijde špatná nálada, je nejlepší přinutit se vstát a jít něco dělat. Přátelé a rodina jsou moc moc důležití. Těch stavů co jsem mívala čím dál víc ubývá a i když přijde další, tak si vzpomenu na úspěchy a nevzdávám se. To je moje zkušenost. Přeju Vám všem, aby jste našli taky nějakou cestu. ;-)
27. Březen 2012 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Ahoj Ajo, ten problém s...Ahoj Pavle,no já beru Tritico 150 a jen třetinku tablety na noc jinak dvakrát denně egilok 25mg a jen v nejhorším případě beru ještě lexaurin 1,5 to když jsem fakt hodně nervozní.Ty kapky Seropram beru dvě ráno a tři v poledne prý to odchytává zpětně ten serotonin.Dnas jsem byla u doktorky a pochválila moje ekg puls jen 90,u mě je spíš většinou 150 :))))tak jsem ráda možná si to doktorka zarámuje na památku :D.Budu s tím bojovat bylo mi kdysi daleko hůř a postupem času se to lepší,protože už vím o čem to je a tak nepanikařím jako když jsem před lety dostala první záchvat.Myslím,že to jde zvládat,ikdyž jak říkáš někdy je období kdy mi není třeba několik dnů dobře.
27. Březen 2012 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivka (anonym)
Já to mám taky potvrzené...Ahojky, je to všechno jenom ve vaší hlavě, nikde jinde. Někdo to má třeba jen z nudy. Ve válce lidé museli myslet na záchranu života a vážili si ho a za každou cenu chtěli žít. i ti na vozíčku jsou toho příkladem. Sportují a dělají všechno, aby byli šťastní. Na to je jediná věta: Kdo chce tam, pomozme mu tam. Každý musí začít u sebe a začít něco se sebou dělat, nelitovat se, nesvádět problémy na druhé a naskopnout se, být šťastný, mít radost ze života a dělat radost druhým. Co dáš, to časem sklidíš. Mějte se lidičky rádi a neubližujte sobě a i ostatním. Co bylo, to už se nedá vrátit a tak začněte znova a s čistým štítem a svědomím, že jste to právě vy, kdo řídíte svůj život a podle toho jednejte. Ivka
28. Březen 2012 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
slunicko (anonym)
Ahojky, je to všechno jenom...Ahojky.vse co napsala Ivka je opravdu tak.ja si prosla tim vsim take.po zivotnich utrapach,jsem mnoho veci neustala,atak jsem chtela svuj zivot ukoncit.ale me deti,ktere moooc mooooc miluji,mi pomohly.musime se zamyslet sami nad sebou.vse jen v nas,postupovat ve vlastnim mysleni a ne se nechat nekym rozhodit.kazdy z nas jsme osobnost a meli by jsme se mit radi.hlavne sami sebe.
27. Květen 2012 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
slunicko. (anonym)
Ahojky.vse co napsala Ivka je...vim,ze je to tezke,ale kdyz si nemuzes pomoci sama,zkus to u odborniku.treba Kromeriz.super terapeuti.lecba byla narocna,ale pro me moc dulezita.Je mnoho lidi,kteri se boji o tom hovorit,ale jsem rada,ze jsem tuto lecbu podtoupila.
27. Květen 2012 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Neuron (anonym)
Neurotik neurotikem zůstane ale dá se s tím žít. Pokud nemáte takovou úzkost, že vám paralyzuje běžný život, berte věci s nadhledem. Jinak berte nějaké lehčí AD. Psychoterapie existuje ale upřimně vám řeknu, není špatné vědět něco navíc, ale když máte nutkání na zvracení, holt se musíte vyblít.
5. Září 2014 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Myslím, že se neuróza dá...velmi se mi líbil váš příspěvek... Pravdivý, ale z části i motivující, že se s tím dá něco dělat. Opravdu si myslím, že za neurozu si můžem nejen kvůli "přecitlivělosti" jak to rádi prohlásí jiní, kteří ty fyzický nechutný stavy nezažili, ale taky proto, že prostě nejsme primitivní a jednodušší povahy. Příliš nad věcmi přemýšlíme. Prostě opravdu je to v hlavě, jak uvažujeme, jaké myšlenky si pustíme. A musí se dát bacha, aby se maličkosti nehromadily.
27. Listopad 2014 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Orel (anonym)
To jaké máte myšlenky můžete jen těžko ovlivnit. Někdo je citlivější a někdo je zase jinak jiný. Chce to přiměřenou zátěž, dělat to na co máte a nechtít to k čemu nejste stavění. Postupným vystavováním se nepříjemnym věcem se tak trochu jakoby otužíte. V každém ohledu jste hodnotné lidske bytosti. Asi jsem taky neurotik, ale neříkám si tak, jsem jaký jsem.
27. Listopad 2014 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Káně (anonym)
Je zajímavé když jsem dělal noční směny měl obrovské poruchy spánku . Přes den jsem maximálně naspal 3 hodinky více to nešlo . Pak přišlo trnutí nohou a lékař . Nemůžu dělat noční a v chladovém prostoru. Momentálně si práci hledám je to dosti těžké nemůžu dělat noční . Prošel jsem si hodně procedur . Neurotikem se stanete rychle rozvod ,noční v práci stres . Horší se toho zbavit čím jsem starší tím jsem citlivější .Prášky mě uklidní ale nevyléčí .Našel koníček mám malinké ptactvo. Vyhýbám se hospod a nočním toulkám je to lepší .
22. Březen 2015 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Mgr. Jiří Čermá (anonym)
Je zajímavé když jsem... Zdravím, přeji hezký den. Vše je ukryto, dáno, v mezilidských vztazích. Je to!, prosím Vás, špouštěč!,... "TOHO", čímž nás obdařila příroda, tedy geneticky rodiče. Každý člověk MÁ! své představy, jak dosáhnout šťastného života. Nutně k tomu potřebujeme pocit bezpečí, pocit, že žijeme tak, že si nás ostatní VÁŽÍ, a že ustojíme pocity ohrožení od ostatních lidí.Přemýšlejte,..,rekapitulujte, ...je to tak. Tlak touhy po, prosím, naprosto základní potřebě uznání a bezpečí, nás, neurotiky, přivádí do stavu úzkostí a následně, pro pocit viny ze selhání, do depresí. Komu to nedochází, upřesním, muži nechtějí ztratit prestiž před ženami, ženy před ostatními ženami a muži, ...., přemýšlejte, ...dojde Vám to. Tedy, pro toto vše, je fajn! už jen pokecání, příspěvky všech Vás, ( nejsme sami(y), ..., ale i podnětné rady Vás, super! Na závěr, pozor na lidi kolem Vás, vztahy. Svět je těžce nedokonalý !!! Každý si kryje " prd..", na úkor ostatních, právě pro nutnost potřeb, které jsem napsal. ....lidi jsou všelijací ...., chápete, .... Buďte stateční, SVÍ, je to váš život. Ještě jedna pravda, člověk není nastaven, aby slevoval ze svých cílů, štěstí, pohody, spokojenosti, tedy, přemýšlejte, kde slevit, a kde se jen bráníte, a oni! Vám nestojí za to. Svět je, i díky tomu, plný lidí, kteří jsou na tom, jako vi(y), a navzájem si pomůžete, ..., nebojte se.
25. Květen 2015 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Ale (anonym)
Je zajímavé když jsem...to nejsi sám,každý noční dělat opravdu nemůže,pak opravdu jiné zaměstnání,než si na tu nespavost zvykneš.I ta citlivost,tak to mám stejné,čím starší,tím víc si to všechno moc beru,ale také záleží,co se ti děje okolo.
25. Květen 2015 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Myslím, že se neuróza dá...tak hned k prvnimu bodu: vynadejte priteli nebo pritelkyni, pokud si to zaslouzi?! ja s takovym neurotickym jedincem jsem a tohle mi prijde jako uplne debilni rada. By me hoodne zajimalo, jestli labilni lidi s neurotickymi poruchami jsou schopni relevantne posoudit ve chvili top manie, zda si nekdo neco "zaslouzi" nebo ne. Ani rady od tech nejvetsich kapacit ne vzdy pomuzou, ale tahle je uplne k h*vnu..jedine tak prispejete ke zrodu novyho neurotika. Uprimne lituju vsech, co maji za partnera/ku neuroticky individuum ridici se temito nesmyslnymi radami.
14. Červenec 2015 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
ivus (anonym)
tak hned k prvnimu bodu:...Presne to me taky napadlo. Uz ze samotny podstaty tyhle poruchy, nemuze clovek ktery ji trpi spravne vyhodnotit situaci. Navic je ve velkem stresu a to pak selhavaji i lide, kteri iinak problem nemaji. Nejtrefnejsi popis na ktery jsem zatim narazila je:" neuroza je zpusobena nespravne naucenymi reakcemi na stresove situace" ty reakce jsou automaticke a nevedome, tedy pokud se na ne nezamerime a neprozkoumame je. :) napada me, ze by mohlo pomoci i postupne rozebirani sve reakce a sledovani mechanizmu. Pokazde kdyz se mi neco deje co to u me vyvolava? Muzu nejaky detail zmenit? Atd...
24. Srpen 2015 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ten (anonym)
neurotik netrpí,ale tn,kdo s ním žije.Jenom díky němu na tom on sám pak může být špatně.
24. Srpen 2015 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jura (anonym)
Léčba neuróz - PL Kroměříž, odd 18B, bezléková psychoterapie.
24. Srpen 2015 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
sci-fi (anonym)
to nejsi sám,každý noční...Léčba neuróz - PL Kroměříž, odd 18B, bezléková psychoterapie. Chtěl bych vidět vylečeneho neurotika kecáním, který se potí má úzkosti, závratě, bušení srdce a další potíže, to je jenom v knížkách, realita je o něčem úplně jiném. .... :-(
24. Srpen 2015 - 22:22

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama