12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jsem magor

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Magor (anonym)
Mám toho dost - bipolární afektivní porucha, těžká neuroza, schizoidní porucha osobnosti, ADHD, depersonalizace... každé zvlášť to tu je, ale ne takhle hezky dohromady :o) Léčím se, beru prášky, celkem funguju. Ale občas se něco přihodí... Třeba: Byli jsem lyžova v Itálii. Poslední den si na vedlejším pokoji někdo udělal mejdan. Děti plakaly a prosily mě, ať s tím něco udělám, že nemohou spát. Šel jsem je tedy požádat, zda se nemohli zklidnit nebo přesunout jinam. Slíbili, že budou ticho, ale nebyli. Párkrát jsem na ně zabouchal přez zeď, nakonec jsem tam krátce před půlnocí šel znova. Tentokrát i s dcerkou. Říkal jsem si, že je to snad přesvědčí. Otevřela mi holka a byla dost arogantní. Prý si zaplatili pokoj a normálně se baví. A jestli prý jsem normální, když jsem si přivedl dítě. V tom okamžiku mi v hlavě cvaklo a holka dostala pořádnou facku. Z pokoje se vyhrnulo asi deset chlapů a vrhlo se na mě. Já byl jako v tranzu. Pořádně jsem nevnímal, co se to kolem děje. Stál jsem tam a nechal se pěstmi mlátit do obličeje. Jenom jsem pomalu couval. Vůbec jsem se nebránil. Dceru jsem slyšel jakoby zdálky, jak vyděšeně křičí... Nebylo to poprvé,co jsem takto impulzivně a neadekvátně zareagoval. Jednou jsem třeba jednomu řidiči, který mě ohrozil, málem rozkopal auto. Určitě si o tom promluvím se svou doktorkou, ale ta mi nejspíš zase jen napíše Zyprexu. Jenže já jsem utlumený dost. Jsem ospalý, zpomalený, těžko se mi pracuje. Ty anomálie jsou náhlé, v reakci na nějaký silný podnět. No, nevím, jestli mi tady k tomu něco řekne. V podstatě mám hlavně strach, že jednou někomu vážně ublížím nebo ho třeba i zabiju.
11. Duben 2007 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
mlm (anonym)
Mne se ale nezda, ze by ses choval jako magor, alespon z toho co popisujes. I kdyz tvuj doktor asi vi o tobe vic... Spis jakobys nezvladal urcite situace, ktere te stresuji a neumis se ovladnout. Pravdepodobne to same jsi prozival u vas doma, v detstvi? Trestali te rodice, fyzicky, psychicky? Byly u vas facky anebo rev na dennim poradku? Musis zavzpominat, z ceho ten tvuj velky vztek prameni, proc mas v sobe tolik agresivity, zlosti. Na druhou stranu se bojis, takze bych fakt zapatrala v minulosti. Asi spis potrebujes dobreho psychologa. Taky je tu stare dobre pocitani do deseti kdyz citis ze to na tebe jde, a zhluboka dychat. Potom pomaha psani denniku, kazdy den si sednout, napsat par radku, prijit na to kdo opravdu jsi, jakasi samoterapie, zkus to a budes se mozna divit... Drz se a nenazyvej se magorem.
11. Duben 2007 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Souhlasím,nejsi magor,to si vůbec neříkej.Neumíš prostě zvládat některé situace.Skutečně jde o určité zážitky ale především návyky z dětství.Musíš si trénovat jiný způsob reagování.Opustit dětské návyky,učit se ovládat,řešení hledat jinde.Třeba v tom aby zasáhl někdo kdo je k tomu povolaný,správce,domovník,policie atd.A pakliže by jsi byl fyzicky napaden sám tak se přiměřeně bránit.
11. Duben 2007 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
io (anonym)
Milý Magore, pro začátek se můžeš poohlídnout po stravitelnější a nenásilné formě polepšovny:-) (prášky dlouhodobě jsou fakt na h...), zkus např. seminář enneagramu, je to docela sranda a magorů se tam sejde vždycky dost, budeš mezi svými, sama jsem též absolvovala:-) Víc psát by byla reklama, ale inteligentní magor jako ty jistě ví, co zadat do googlu, aby si mohl najít vše potřebné:-)
11. Duben 2007 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Magor (anonym)
Díky za příspěvky. Já právě nejsem vůbec agresivní. Jsem celou dobu spíš v útlumu a najednou, zcela bez varování, dojde "k explozi". Nestává se to nějak moc často, ale dva případy za rok mě přesto zneklidňují. Ten poslední popisovaný případ byl zvláštní hlavně v tom mém stavu poté, co jsem dal té holce facku - všechno bylo jako ve snu. Schytal jsem pěkných pár ran do obličeje, a vůbec jsem to necítil. Díval jsem se těm lidem, co mě mlátili, do očí, a ty jejich zarputilé ksichty mi připadaly hrozně legrační. Přitom disponuji docela velkou fyzickou silou a prát se taky dovedu. Ale v tu chvíli mě to vůbec nenapadlo. Jako bych tam psychicky nebyl vůbec přítomen a jenom to vše zpovzdálí sledoval. Já jsem si samozřejmě přečetl o těch svých diagnózách, co jsem sehnal, a je to teda dost oříšek - to mi koneckonců řekla i doktorka - že jsem pro ni oříšek. ADHD s sebou nese impulzivní jednání a nepřiměřené reakce. Bipolární afektivní porucha taky. Teď se to kombinuje. Když mám manickou fázi, dá se to samozřejmě tlumit prášky. Jenomže když mám depresi, potřebuji naopak něco na povzbuzení. Pak jsou tady ty propady mimo realitu. To je taky docela nebezpečné, když se to spojí třeba s manickou fází - to člověk třeba odněkud skočí (stalo se), protože si vůbec neuvědomuje, že to je moc vysoko a že se může zabít. Jinak rodiče na mě byli hodní, ale dost se hádali mezi sebou, takže nějaká traumata zde jsou. Navíc se v té době nějaké ADHD neřešilo, takže jsem věčně nosil poznámky, že ve vyučování nedávám pozor, vyrušuju a tak. Moje máma ze mě byla nervózní, protože jsem nevydržel chvíli v klidu - furt jsem poskakoval, do něčeho ťukal a tak.
11. Duben 2007 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jsem hňup
13. Červenec 2007 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Roztočil (anonym)
Tak zalez, hňupe.
13. Červenec 2007 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Zdar vubec nejsi magor ta facka holce nemusela byt.Holky se nemlatej i kdyz na to nektere hresi.Ja delam uplne stejny veci kdyz me nekdo nastve tak bych ho hned mlatil a vetsinou na to dojde.Ale duvod je v tom ze cim vic si nechas s... na hlavu tak to lidi vicitej a chovaji se jeste hur.Samozrejme pokud vim ,ze se clovek snazi podobrem tak taky jednam podobrem.A byt tebou tak ty prasky vysadim,nejsi jediny kdo takhle reaguje a vubec se stim netrapi.
9. Prosinec 2007 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
1 (anonym)
drahymagore jsi vazne magor
22. Červen 2010 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
určitě magor nejsi víš co já mám takový problém že se všeho musím dotýkat a zakazuji si to a to a vůbec ani nevím jak se to jmenuje
24. Červen 2010 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
asdf (anonym)
Ty prášky nežer. Doktor je magor.
24. Leden 2014 - 23:05

Přidat komentář

Reklama

Reklama