13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jsem diskalkulik?

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Potřebuju poradit.. Od 5. třídy jsem na gymplu, teď chodím do 6. ročníku. Snad už od začátku mám problém s počítáním. V příkladech dělám numerické chyby, např. zaměňuji znaménka a číslice, někdy se zaseknu v polovině příkladu a nevím jak mám dál pokračovat. Často také zapomínám postupy, které jsem dříve znala, ale nějaký čas jsem je nepoužívala, např. sčítání zlomků, výpočty jednoduchých rovnic apod. Učení se nepomáhá, třeba na písemku z logaritmů jsem se učila 12 hodin, všecky pravidla perfektně pochopila a stejně jsem dostala 5. Letos mě opět čeká reparát a bojím se, že ho nezvládnu:( Hledala jsem na internetu nějaké informace o diskalkulii, ale všecko co jsem našla se týkalo dětí na základce, které nejsou schopné vůbec vnímat čísla a tak, a s tím já problém nemám. Sice počítání nikdy nebylo mojí silnou stránkou, od 2. třídy jsem měla z matiky trojku, ale nejhorší to je až teď na gymplu, kdy přes veškerou snahu dostávám jednu pětku za druhou.. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
2. Červenec 2009 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Může být, ale taky nemusí. To ti mohou potvrdit jen v pedagogicko - psychologické poradně.
7. Červenec 2009 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
neurolog (anonym)
Nemusí se jednat a nejspíše to nebude diskalkulie, ale forma LMD.
7. Červenec 2009 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
A také trochu dysgrafik - předpona dys- se píše s ypsilonem.
7. Červenec 2009 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
.aneta se ptala na vaše zkušenosty a né na správnozt zvého pravopysU Já s tím zkušenost nemám . Když píšeš že nemáš problém s logickým pochopením toho učiva , tak zaplať pánbu z to . Je tedy problém v tvé paměti , jo . Prostě zapomeneš postup . To podle mě znamená že to jist nemá nic společného dyskalkulií .Zkuz častěji opakovat počítání příkladů , aby se ti postup důkladně zažil . A i přesto , že si postup dobře pamatuješ , neznamená že si ho budeš pamatovat navždy bez opakování , ztejně s ho jednou za čas zopakuj . Ovšem , je to jen má teorie . Jestli máš obavy tak není problém zajít k psychologovi ( hlavně si to hned nespojuj s tím že bys měla být blázen , psychologové mají zpoustu odvětví které s "bláznovstvím" nmají nic společného ) . Přeju ti hodně štestí . Ahoj .
9. Červenec 2009 - 1:03
Obrázek uživatele Návštěvník
miky (anonym)
jo tenhle problém mam boužel taky ale az od osmicky:(
16. Leden 2010 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Antimatematik (anonym)
Ahoj, já jsem na tom byla na gymplu podobně, drtila jsem se derivace několik hodin a myslim, že jsem je nikdy úplně nepochopila :o) Přitom na základce jsem měla z matematiky vždycky dvojku, ale jak jsme přešli na střední škole na trochu vyšší matiku, začalo se mi to příčit. Dodneška nemám čísla ráda. Vždycky jsem měla ráda geometrii a umím logicky uvažovat, ale převody, složité zlomky nebo výpočty pravděpodobnosti, to byl můj konec. Jsem spíš humanitně zaměřená, jazyky, čěština, literatura i dějiny, pohoda, matika, fyzika a všechno kolem toho, to byl vždycky mazec. Tak držim palce, abys gymplem prošla a aby jsi pak šla svojí cestou - bez matiky :o)
25. Srpen 2010 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
A také trochu dysgrafik -...Pane básník a vy jste tak trochu co?Když si z takových věcí děláte blázny ?Asi pan dokonalý že?
20. Prosinec 2010 - 7:10
Obrázek uživatele Návštěvník
gaba (anonym)
dobry den ja jsem od zakladni skoly prvni tridy dyskalkulik a dysgrafik, od 5 tridy jsem nastupila na zvlastni skolu. mam psychycke problemy s cisli, nemuzu delat prodavacku a rychle vypocty z hlavy mi delaji problem.ted chodim k psycholozce ale moc tomu neverim ze by mi to pomohlo. chtela bych najit spise nejakeho odbornika. sice chodim do prace ale kazdy den trpim depresemi ze ty cisla me uz umori a jsem uz takovem stresu ze to pomalu nezvladam.
3. Březen 2012 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
PETRA (anonym)
Mám dceru v 5 třídě,má poruchu dyslexie dyskalkulik,dysortografik.Nejhorší je že to ve škole neberou na zřetel.Počítání slovníh uloh je pro nás zlej sen.Byla bych moc ráda kdyby mi někdo poradil.
25. Duben 2012 - 17:48
Obrázek uživatele emmnies
emmnies
Dobrý deň, som zo Slovenska ,je mi 13.... Mám problém až obrovský problém s počítaním, mávam z toho až depresie.... na základnej škole o ešte ako tak celkom išlo až doteraz! Som na gymnázium a už si neviem pomôcť , všetky číslice sa mi pletú .Niekedy počítam a len sa niekam pozriem a už to nemá zmysel počíať lebo jednoducho zabudnem, zabúdavám aj normálne postupy ako napr. kam mám zapísať tú čiarku.., s logickým myslením je to najhoršie, slovné úlohy = nočná mora, taktiež desatinné čísla,zlomky a percentá ..., nerada sa priznávam ale kradla som mamine z peňaženky peniaze... už to nerobiím, nepýtajte sa prečo sama to neviem :( !!! Ale poslednou dobou mám vážne depresie, rozmýšľam nad tým aké by to bolo tam hore ,pripadám si ako debil = psychopat, keď už pomaly neviem ani vykrátiť 1,8 x 1,8... Až mi je do plaču neviem si rady...bojím sa všetkého a aj to niekomu povedať ... Prpipadám si ani neviem ako to popísať... Strašne vás prosím, viete mi hocijako poradiť ? Prosím,som vážne zúfala :/ ... Oh a ešte aby som nezabudla neviem či je to s tým nejako spojené ale neviem poriadne artikulovať, teda až moc rýchlo rozprávam niekedy si neviem aj 10 minút spomeúť na obyčajné slovo...
10. Květen 2012 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Potřebuju poradit jsem v 7 třídě a Matematika mi dělá problémy už od první třídy.....:(mám potíže se zlomky a násobením a dělením..zapomínám vzorečky a v půlce prik
17. Říjen 2013 - 13:19

Přidat komentář

Reklama

Reklama