102103 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
sardanapal* (anonym)
Nakonec při troše námahy se dá prdel vytřít téměř každým - papírem . Otázkou zůstává pocit , jakéhosi komfortu ...
15. Leden 2020 - 19:48
Jirka (anonym)
Jsem hambář, Touho.
15. Leden 2020 - 19:48
Jirka (anonym)
Odpověď na Nakonec při troše námahy se
A ty taky, hulváte sprostej.
15. Leden 2020 - 19:49
sardanapal* (anonym)
Odpověď na A ty taky, hulváte sprostej.
Ale , Dušinko ...
15. Leden 2020 - 19:52
Touha (anonym)
ty jsi to zase rozsvítil, Sarde:)
15. Leden 2020 - 19:54
Návštěvník (anonym)
Jsem si tak vzpomněla na jednoho mladého muže, který se před pár lety rozhodl jít kázat evangelium za účelem zlepšení životního a duchovního standardu nějakému kmeni lidojedů do džungle. /////// Nejel tam za účelem zlepšení jejich standardu. Jel tam hlavně z ideologických důvodů. Obvinit je. Vyvolat v nich výčitky svědomí za jejich dosavadní způsob života a dokázat jim, že věřili špatně a potřebují jeho, který zná know-how, jak si udobřit hlavní nadvesmírné strašidlo z bible. Vždycky jde o pošlapání původní kultury, infiltraci, indoktrinaci a nadvládu. Smyslem je vzít jim svobodu a místo svobody a radosti jim nainstalovat to věčné obviňování a nenávist z bible.
15. Leden 2020 - 19:55
Návštěvník (anonym)
Respektive to strašidlo z bible ani nadvesmírné není. Spíše jen lokální a operuje jen někde ve stratosféře jedné planety.
15. Leden 2020 - 19:59
Genesis 18 (anonym)
Tu Hospodin řekl: „Mám Abrahamovi zamlčet, co hodlám učinit? Abraham se jistě stane velikým a zdatným národem a budou v něm požehnány všechny pronárody země. Důvěrně jsem se s ním sblížil, aby přikazoval svým synům a všem, kteří přijdou po něm: ‚Dbejte na Hospodinovu cestu a jednejte podle spravedlnosti a práva, ať Hospodin Abrahamovi splní, co mu přislíbil.‘“ Hospodin dále pravil: „Křik ze Sodomy a Gomory je tak silný a jejich hřích je tak těžký, že už musím sestoupit a podívat se. Jestliže si počínají tak, jak je patrno z křiku, který ke mně přichází, je po nich veta; zjistím si, jak tomu je.“
15. Leden 2020 - 20:02
Návštěvník (anonym)
Hospodin (Jehova) slyšel nějaké zvěsti o Sodomě a Gomoře. Neměl přehled. Pobýval ve stratosféře. Pravil, že musí sestoupit. Sestoupit je pohyb dolů. Podívat se na ně. Páč něco slyšel, nějaký křik, či co... Donesl se k němu křik. Tak z toho je jasné, že zobrazování biblického boha jako nevrlého dědka, který dřímá někde mezi mraky, je opodstatněné. Sama bible tuhle představu upevňuje. Jestli někomu přijde představa naštvaného nedoslýchavého staříka směšná - tak právě toto je popis boha podle bible...
15. Leden 2020 - 20:06
Návštěvník (anonym)
Nerušte dědka v mracích. Nemá rád hluk, lomoz. Kdoví, co s ním udělaly petardy a dělbuchy na Silvestra....
15. Leden 2020 - 20:08
Jirka (anonym)
Odpověď na Jsem si tak vzpomněla na
Nikoli Jirkoslave, misionář jednal křesťansky jako učedník Páně a jeho odvahu mu může většina křesťanů závidět. Byl evidentně v Boží milosti a při kázání evangelia zahynul mučednickou smrtí. Poslechl slova Ježíšova. Já bych byl prodělaný strachy se k nim přiblížit. Četl jsem, že je to nějaký menší ostrůvek u Indie, který je dodnes nedotčen civilizací. Tam prakticky čas pokroku nezanechal žádnou stopu. Kmen je to údajně velice nepřátelský, i třeba k mírumilovným návštěvníkům. Chrání si svoje no, bojí se, že jim veznou to, v čem žili po celé generace.
15. Leden 2020 - 20:16
Návštěvník (anonym)
jednat křesťansky - znamená jednat invazivně
15. Leden 2020 - 20:23
Návštěvník (anonym)
hnus
15. Leden 2020 - 20:23
Jirka (anonym)
Odpověď na Hospodin (Jehova) slyšel
Bůh o tom pochopitelně věděl, a dokonce ještě předtím, než se to stalo. To, že sestoupil apod. je obrazně řečeno. Člověk když to chápe takto doslovně, vznikají z toho podobně naivní představy. Může to mít skryté smysly, co Bůh říká, že málem umí říci mnoho apod. To je i důvodem, proč je Bible jako kniha, nevyčerpatelnou studnicí.
15. Leden 2020 - 20:24
Návštěvník (anonym)
ne, není žádný křes´tanský bůh... je to jen výš fejk
15. Leden 2020 - 20:26
Návštěvník (anonym)
jo brát něco jen obrazně, metaforicky... už jsem u toho... jak se co komu hodí
15. Leden 2020 - 20:27
Návštěvník (anonym)
proč je Bible jako kniha, nevyčerpatelnou studnicí.--- studnicí fejků a stupidit
15. Leden 2020 - 20:27
Jirka (anonym)
Odpověď na Bůh o tom pochopitelně věděl,
A je to (teo)logické, protože Bůh když stvořil prostor, čas, hmotu, je vše-vědoucí (a vše-mohoucí), pak zákonitě vidí čas jinak než my. Je mimo něj, tak se do něj může dívat kam chce a jakkoliv ho měnit, měnit události v něm, tak že si toho nikdo ani nevšimne, pokud tomu nechce, zastavovat ho a kdykoliv bude chtít, tak ho může ukončit úplně.
15. Leden 2020 - 20:39
Touha (anonym)
Odpověď na Nikoli Jirkoslave, misionář
No, on byl "prý" hlavně zfetovanej.:)
15. Leden 2020 - 20:44
Jirka (anonym)
Odpověď na No, on byl "prý" hlavně
"prý" poněvadž se může napsat ledacos. Nemusel ale být. Možná někomu tak mohl připadat jenom proto, že se se nebál smrti, byl ochoten zemřít za pravdu evangelia ve jménu Ježíše. Ateista snadno označí křesťana za smyslů zbaveného, protože nenajde pro jeho jednání pochopení, tak si tam dosadí intoxikace z nějakých látek. Mohl být ale zcela při smyslech.
15. Leden 2020 - 21:02
Touha (anonym)
Odpověď na "prý" poněvadž se může napsat
Fajn, děkuji za názor. Jen bych zopakovala, jen aby jednou někdo nepřišel "evangelizovat" nás. Nečiňme jiným....znáte to.
15. Leden 2020 - 21:10
Rakato (anonym)
Odpověď na No teda. Škoda, že u toho
Já toho japonce beru spíše tak, že ho origami přivedlo na nápad, jak propašovat přes malou díru větší kruh. Je to prostorový trik podobný ježkovi v kleci.
15. Leden 2020 - 21:14
Rakato (anonym)
Odpověď na Už je mi jasné, že nemůžeš
Teď už je všem jasné, že si kudrnáči u Viktoriina jezera evangelizaci nezaslouží. Protože jsme jim poskytli novozákonní rybu jak ježíš rybářům na Galilejském jezeře, a oni ji zavrhli. Jsou to služebníci ďábla.
15. Leden 2020 - 21:19
Rakato (anonym)
Pokud šlo o lidojedy na Nové Guinei, ti už nejsou tak strašní. A když k ním přiletíš v letadle a předtím provedeš shoz nějakého materiálu pro ně, mají tě za guru, protože vyznávají cargo kult: https://cs.wikipedia.org/wiki/Cargo_kult
15. Leden 2020 - 21:25
Návštěvník (anonym)
Muslimové se kvůli své víře nebojí vůbec ničeho. Klidně se obětují. Alláh jim dává sílu. Alláh je mocnější bůh než Jehova. Více muslimů je ochotno zemřít za svoji víru.
15. Leden 2020 - 21:28
Rakato (anonym)
Odpověď na Fajn, děkuji za názor. Jen
Evangelizace lidstva je dobrá story a tak ji samozřejmě mnohokrát zpracovali američtí filmaři. Mě se nejvíce libila evangelizace podle L. Rona Hubbarda. Podle jeho knihy byl natočen film "Bojiště Země: Sága roku 3000" a Travolta je tam fakt dobrý padouch. Lidi bere jen za primitivní opice.
15. Leden 2020 - 21:33
Mare (anonym)
Bůh to dělá přesně naopak. Nechal se umučit k smrti s našimi hříchy a pouze tím, že řekneme promiň a děkuju , jsme smíření s Bohem. A to tak že se vracíme přímo do kontaktu s Bohem Stvořitelem tím, že se z něj narodíme. Kristus sám zaplatil, takže toto je způsob udobření s Bohem. Nejde o obviňování, výčitky svědomí.....toto dělají všechna náboženství včetně islámu ! Náboženství je přesně to, co jsi popsal Návštěvníku. Chováš se špatně a musíš to změnit, podle Bible, podle Koránu atd. Ale to není v moci žádného člověka to změnit !
16. Leden 2020 - 11:27
Jirka (anonym)
Odpověď na Evangelizace lidstva je dobrá
Tento film jsem neviděl, ale podle hodnocení na csfd (24%) je vidět, co to bude za brak, 297. nejhorší film. Se divím, co tam takovej známej herec jako Travolta vůbec dělá. Já jsem sice amatér, ale troufnu si říci, že mít prostředky a techniku, natočím snímek v modrých číslech (od 30-70%). Ale je zase pravda, že to by se povedlo skoro každýmu, kdo by to vzal trochu vážně.
16. Leden 2020 - 11:53
Jirka (anonym)
Odpověď na Bůh to dělá přesně naopak.
Souhlas. Až na jedno, nestačí pouze říct "promiň a děkuju", to může udělat každý a pak ho to mate, že to nefunguje. Musí činit pokání! To nestačí promiň/děkuju. Říkat nějakou mantru, může každý nevěřící.
16. Leden 2020 - 11:59
Jirka (anonym)
To je asi podobné, jako když si svědkové myslejí, že je spasení z vyslovování správného tvaru JHVH - Jehova (mimo jiné).
16. Leden 2020 - 12:02

Stránky

Přidat komentář