100415 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Euroatlantická nebo také
Tak nějak. A já bych dodal, že se na tom podílí i blahobyt a neoprávněný pocit bezpečí, neschopnost odhadnout, jaké následky bude naše chování mít, osvobození žen od domácích prací a že lidé roupama neví, co dělat. Svět se v dolní záda obrací.
15. Leden 2020 - 0:15
Rakato (anonym)
Odpověď na Blábol, přinesli jsme tam
Fakt je, že ty primitivní národy v Americe a Africe byly z pohledu našich evropských měřítek zkažené před tím, než jsme tam došli jako kolonizátoři. Např. krvelačná aztécká hovada vraždila zajatce po tisících, afričtí náčelníci prodávali členy svého kmene arabským otrokářům, všechny ty kmeny a národy se sebou válčili jako diví... ------------------------- Pokud jde o šíření demokracie a svobody, to primitivy zkazilo ještě více, protože byli v etapě vývoje, kdy jakž takž prosperovali jen pod totalitním vládcem. A se vnucenou demokracií jsou teď např. některé arabské státy jen bojištěm - viz Afgánistán, Libye, Sýrie, Irák.
15. Leden 2020 - 0:40
Tony (anonym)
Co je to demokracie? Není to spíše demokratůra?
15. Leden 2020 - 1:32
mima (anonym)
Odpověď na Všichni křesťané jsou
Rakoto všimni si, že celou dobu tady obhajují mou víru, Biblí. Ani jednou jsem tady nenapadla tvou víru ( to co tady ty propagujes, tvou amatérskou psychologií, jak sám píšeš, či tvé znalosti v podobě jiných knih, autoru, informací ze světa médií........) Nikde nezlehčují tvé vědomosti ( a víš proč, protože vážně v tom nevynikam, tak nebudu ze sebe dělat blbku) Ani jednou jsem se neurazila byť náznakem, že mě máš za blbou, fanatičku a už vůbec jsem tě nenazvala nesnášenlivým za tvé názory, tvou víru.......pokud se cítíš dotčený, když tě upozorním na tvé nesrovnalostí či špatné informace, dokonce ti to doložim dle Bible, tak snad takhle to funguje v normální komunikací ...... Píšeš jak to funguje v ateistickém světě, že musíš roky studovat........a teď se tě ptám ateisto, kolikrát jsi přečetl celou Biblí, jaké jsi měl učitele, jak dlouho ses věnoval studiu, kolik let Biblí čteš, či vůbec jí čteš, kdo je dnes tvým učitelem tady i ve světě.........v tvém příspěvků na který reaguji, je jasný důkaz, jak pohrdas věřícími, děláš z nich negramotné, nevzdělané.........to samé dělali komunisté z chytrých lidí, dělali blázny.......
15. Leden 2020 - 9:41
:) (anonym)
Asi není úplně moudré vytahovat z historie nebo systému jen to nejhorší. Ve všech zásazích do tzv. rozvojových zemí vidím hlavně lenost promyslet a dotáhnout započaté k prospěchu místního obyvatelstva a vládu peněz. Např. dát lidem vzdělání a vyučení, aby mohli ve své zemi vylepšit životní úroveň, to dělali zrovna komunisti, ale neměli na to dotáhnout nebo ovlivnit další postup. Lepší než posílat jídlo a peníze, které se cestou ztratí nebo podpoří korupci. V dnešním systému uvažování ( peníze a moc ) žádná prospěšná pomoc neexistuje
15. Leden 2020 - 13:19
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakoto všimni si, že celou
Pořád neustále odbočuješ, uhýbáš, píšeš mimo téma... A teď zrovna tak. Jasně jsem napsal, že drze kritizuješ, že nerozumím bibli. Ty si myslíš, že rozumíš, protože ji dobře znáš. Ale to je tvůj velký omyl, protože k pochopení bible nestačí znát její text, slátaný ze stovek spisů a spisků, ale i historii Židů a historii vzniku bible. Např. starý zákon nechal napsat judský krák Jóšiáš jako obhajobu svého nároku na území býbalého království Izrael. A z toho vyplývá i obsah a forma. --------------------------------------------------------------- Jinak řešeno, ty si v mnoha bodech bibli mylně vykládáš, protože neznáš věci kolem ní. Nak se nepovyšuj.
15. Leden 2020 - 13:30
Touha (anonym)
Odpověď na Asi není úplně moudré
Vylepšit životní úroveň jiné civilizace? Hmmm a no, to je velmi pyšné. A kdyby nebylo prioritní tyto země ekonomicky i jinak ovládat, nikdo by jim nic nevylepšoval. Jen aby jednou nějaká civilizace nechtěla vylepšit tu naši. Pochopitelně " v dobrém úmyslu" :))
15. Leden 2020 - 14:01
mima (anonym)
Odpověď na Pořád neustále odbočuješ,
Povyšovat se? Tak to není můj problém. A jestli potřebuješ byt na vršku, klidně tam buď .Já ti to místo neberu ( já se výšek bojím ) ........A co se týče Bible, citují za sebe..... Každého, kdo slyší prorocká slova této knihy, ujišťují: Kdokoli k nim něco přidá......Kdokoli z prorockých slov této knihy něco odejme.....to píšu jak já k Bibli přicházím......Tebe se to vůbec netýká, neber si to zase osobně.
15. Leden 2020 - 14:35
Rakato (anonym)
Odpověď na Vylepšit životní úroveň jiné
Bhútánský král kdysi prosadil nový ukazatel - hrubé národní štěstí. To proto, že jsou bohaté národy, jejíchž příslušníci jsou pořád v depresi, a pak národy s holým zadkem s radostí do života. Jinak řečeno - majetek, vzdělání, rodinný stav, zdraví - nic z toho jednotlivě či souhrnně nezakládá spokojenost se životem. ------------------ No a když se tedy vezme kolonializace z tohoto pohledu, vypadá její civilizační přínos mnohdy jinak. Např indiáni by asi dodnes zůstali raději primitivní, než aby jich 80 % vymřelo na nemoci a na evropskou kulku. A kudrnáči v Africe? Tam by to mohlo být tak fifty fifty - podle toho, jak rychle se množí, jim jejich objevení Evropany zjevně prospívá. I když jim styk s nimi zpočátku přinesl mnoha utrpení, protože byli tak podobní gorilám a tak primitivní, že je Evropané zprvu nepovažovali za lidí. Dobře je to ukázáno v německém filmu Otrokáři. ------------------------ Nicméně - je zbytečné přemýšlet, zda by cizí civilizace byly více spokojeny bez Evropanů, než s Evropany, protože ten proces kolonializace (a řekneme: i globalizace) byl živelný, neřízený z jednoho místa a proto nezastavitelný. Evropa ( a teď i USA, Japonsko, Čina) miluje přístup k surovinám a trhům po celém světě a jako vojenský silnější si jej prosadila. A rozvojové země se mu musí přizpůsobit, protože jsou hospodářsky a vojenský mnohem slabší. Je to konečně úděl i malých vyspělých zemí jako jsme my - Německo kýchne, a my dostaneme angínu. -------- Souhlasím s tebou, že Evropě nikdy nešlo o vylepšení jiných civilizací, ale jen i jejich ovládnutí a využití ve svůj prospěch. Většinou na to ty cizí civilizace doplatily.
15. Leden 2020 - 14:36
Rakato (anonym)
Odpověď na Povyšovat se? Tak to není můj
Je mi jasné, že u tebe vývoj k lepšímu nikdy nenastane, jak máš klapky na očích a vidíš je tu jednu knihu, a odmítáš se seznámit s informacemi kolem ní. Proto budeš bibli rozumět jen tím svým jedním školácky biflovacím způsobem. Je to podobné, jako když vylíhnutý pták přešlapuje na větvi a bojí se vzlétnout. Ty nevzlétneš nikdy, celý život budeš stepovat na své suché větvičce a myslet si, že nic jiného na světě není.
15. Leden 2020 - 14:44
mima (anonym)
Odpověď na Je mi jasné, že u tebe vývoj
Ano, máš to marný, marný, marný..... k obrazů svému mě nezměniš.
15. Leden 2020 - 15:03
Odpověď na Vylepšit životní úroveň jiné
Má-li někdo hlad a vidí u souseda prosperitu, tak by bývalo bylo pro něj lepší než dovážet mu ryby, naučit jej lovit. Myšlenka dobrá, nešlo o pýchu, ale výběr. Peníze a moc nedovolí idealistickou myšlenku dotáhnout v praxi. Každý se díváme jinak, jen není nuté vše zatracovat. Může se hodit. Někdy.
15. Leden 2020 - 16:11
Touha (anonym)
Odpověď na Má-li někdo hlad a vidí u
Dovolím si ještě oponovat, smajlíku. V době kolonizace a evangelizace (ať navážu na to, co jsem již psala), byly kolonizující země plné bídy. Plné bídy svých vlastních obyvatel. Takže hmmmm...No a to s tím učením chytáním ryb, to je u takové současné klišé. Ty kultury, o kterých mluvíme, žily skromně i když bídně z našeho pohledu možná po tisíciletí. Se svými rituály, ověřenými hodnotami....než jsme je naučili konzumnímu způsobu života, hamižnosti, touze po majetku. Takže už vědí, jak a proč chytat ryby, ale mají také větší morální, duchovní a ekonomickou bídu. No a evangelizace jim dává pocit, že ono je to vlastně jedno, protože když budou sekat latinu, zažijí posmrtný ráj nebeský :)
15. Leden 2020 - 16:33
Touho (anonym)
Odpověď na Dovolím si ještě oponovat,
Jsi zcela mimo mísu.
15. Leden 2020 - 16:37
Touha pro Touho (anonym)
Odpověď na Jsi zcela mimo mísu.
OK. Roger.
15. Leden 2020 - 16:46
Rakato (anonym)
Odpověď na Má-li někdo hlad a vidí u
Místo ryby dát ubožákovi háček nebo rovnou udici? To je překonaná myšlenka. Pokud jde o Afriku, říkám - ani zrníčko líným Afričanům, jinak se nepřestanou množit geometrickou řadou a vysávat ze zbytku světa potraviny. (Udice dát můžeme, ale bude to nanic. Kudrnáči mají rádi obsluhu, ne práci.) ---------------------------------------------------------------------------------- My Češi s tím lovením ryb máme u negrů neslavnou zkušenost - říká se jí "české rybníčky", kdy jsme u Viktoriina jezera vybudovali rybníky, rozjeli chov a produkci, a když vše fungovalo, předali jsme celý byznys negrům. Ale protože to negři ekonomicky nezvládli a neměli na mzdy, dělníce se jim rozutekli a rychníky zarostly. Teď tam mají kulové a byly to z naší strany vyhozené milióny. blíže viz:v https://archiv.ihned.cz/c1-19128010-pomoc-africe-ceske-rybnicky-zarostly-rakosim Viz také, jak neslavně dopadla česká nemocnice v Zambii: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ceska-pomoc-africe-utopene-miliony_322140.html
15. Leden 2020 - 17:14
Rakato (anonym)
Odpověď na Dovolím si ještě oponovat,
Máš pravdu, Touho. Ještě bych dodal, že vlastně jsme jim svým přichodem zrušili blaženou nirvánu, že jejich civiizace a způsob života je nejlepší. Když viděli a i dnes vidí naše "bohatství" (dnes na internetu a v satelitní televizi), vyvolalo to u nich frustraci a totální nespokojenost nejen z tím, jak žijí, ale i (oprávněný) pocit méněcennosti. Vidí, jací jsou ubožáci a protože jsou blbí jak tágo, a myslí si, že za jejich bídu může jejich vláda, tak proti ní demonstrují. Jenže žádná vláda nezvedne za pár let v zemi nevzdělaných násilných a primitivních lidí životní úroveň. To musí ti lídé sami, a měli by začít změnou svěho postoje k životu a ideologických návyků. Jenže - bohužel, kde mají islám, tam je jejich náboženství strhává do středověku. S islámem získá prosperitu jen Arab, který plave na naftě. -------------------------------------------------------- Do toho promluvila blbka Merkel a výsledkem je ta současná nekončící imigrace do Evropy.
15. Leden 2020 - 17:24
Touha (anonym)
Odpověď na Máš pravdu, Touho. Ještě bych
Jsem si tak vzpomněla na jednoho mladého muže, který se před pár lety rozhodl jít kázat evangelium za účelem zlepšení životního a duchovního standardu nějakému kmeni lidojedů do džungle. No, sežrali ho :) Četl jsi to?
15. Leden 2020 - 17:30
Rakato (anonym)
To jsou věci! A pak že máme věřit realitě a zdravému rozumu. http://extrastory.cz/matematik-dostal-kruh-do-ctverce-ktery-byl-navic-mensi.html
15. Leden 2020 - 18:00
Jirka (anonym)
Odpověď na To jsou věci! A pak že máme
Realitě samozřejmě máme věřit, akorát že o té realitě většinu věcí nevíme. Nenech se vysmát se zdravým rozumem. Kdybys o tom někde nečetl nebo neslyšel, tak jako laika by tě nikdy ani nenapadlo, že se něco jako prostor dá ohýbat.
15. Leden 2020 - 18:39
Touha (anonym)
Odpověď na To jsou věci! A pak že máme
No teda. Škoda, že u toho není diskuze. každý člověk s devítiletkou by jim to měl rozmetat. Neboť kruh a čtverec jsou vždy po věky věku, byly jsou a budou :) dvojrozměrné. Pokud se přidá jeden rozměr navíc, není to už ani kruh ani čtverec :(
15. Leden 2020 - 18:43
Tony (anonym)
Odpověď na Jsem si tak vzpomněla na
O tom psal už Hašek, že k obědu byl do zlatova upečený misionář.
15. Leden 2020 - 19:09
Touha (anonym)
S veškerými výhradami k vyhuleneému mozku J.X.D, tady to máš, Tony i s Haškem: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/91473/divosi-zabili-misionare-dobre-mu-tak.html
15. Leden 2020 - 19:24
Odpověď na Místo ryby dát ubožákovi
Už je mi jasné, že nemůžeš pochopit symboly a podobenství v Bibli. Vše si vykládáš tak, jak je ti předloženo bez trpělivosti a vhledu. Ryby a rybníky je jakýsi příměr k pomoci, o kterou je požádáno. Nevadí, i v běžném životě si každý mluví svoje :)
15. Leden 2020 - 19:26
Jirka (anonym)
Odpověď na No teda. Škoda, že u toho
To jsi jenom špatně pochopila, Touho. Nikdo v článku netvrdí, že tyto útvary nejsou jen dvourozměrné. Ale pokud se papír s útvarem ohne, přibude logicky další rozměr. Proto můžeme sledovat obrázky v tzv 3D, kde je ta vizualizace víc autentická, než když to nakreslíš na papír kde to má jenom 2D.
15. Leden 2020 - 19:27
Touha (anonym)
Odpověď na To jsi jenom špatně pochopila
OK, Jirko, asi jsem to špatně přečetla pochopila. Pochopitelně ovšem, že papír s kruhem a obdélníkem je trojrozměrný.
15. Leden 2020 - 19:30
Aha, (anonym)
Odpověď na To jsi jenom špatně pochopila
tak takhle ne. Jedna věc je papír s obdélníkem a kruhem a druhá geometrický pojem obdelník (vlastně tady čtverec tuším) a kruh. V matematice exa ktnost prosím
15. Leden 2020 - 19:33
Jirka (anonym)
Odpověď na No teda. Škoda, že u toho
Takže nakonec je dobře, že u toho diskuze není. Číst pořádně :-)
15. Leden 2020 - 19:40
Jirka (anonym)
Odpověď na OK, Jirko, asi jsem to špatně
To není. Ale to nevadí. A dík. Za ten tykot. Nečekaně:-)
15. Leden 2020 - 19:42
Jirka (anonym)
Odpověď na OK, Jirko, asi jsem to špatně
Vlastně pravda, ani to tykot být nemusel. Protože dá se napsat jak ty, tak vy Jirko. Takže i já se unáhlil. Nikomu nemám co vyčítat unáhlenost a nechápavost, když sám jsem nechápavý unáhlenec a unáhlený hlupec.
15. Leden 2020 - 19:46

Stránky

Přidat komentář