102340 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Píšeš: "Ale pokud někdo
Také jsem napsal, že s pravděpodobností 5 % bůh existuje. Ale to neznamená, že v něho věřím. ------------- Když tedy v pár procentech připouštím neplatnost teorie evoluce, tak to neznamená, že v ni nevěřím. ------ Psal jsem také, že když nemáš nic lepšího, než evoluci, musíš věřit v evoluci, neboť jinak jsi blb. -------- Tvoje ignorace ukazuje, že nejsi schopen správně pracovat s informacemi, vyhodnocovat fakta a pochopit něco z pravděpodobnostního počtu. Je mi tě líto, nicméně (na druhé straně) uznávám, že se umíš zakousnout do tématu. Jen nevím, proč bych měl být u toho.
12. Leden 2020 - 14:32
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Také jsem napsal, že s
Píšeš: "když nemáš nic lepšího, než evoluci, musíš věřit v evoluci, neboť jinak jsi blb. V pár procentech připouštím neplatnost teorie evoluce"
12. Leden 2020 - 14:55
Návštěvník (anonym)
Bůh klidně může být. Spíše jde o to, že nic neukazuje na to, že by někdy v minulosti žili beránek a vlk pospolu. Tedy vždycky byl potravní řetězec a šelmy vždycky lovily a zabíjení, smrt tu byly od okamžiku vzniku života. Nesmrtelnost je výmysl, lidský život 900 let je výmysl, skoro všecko z bible je výmysl. To ale nepopírá možnost boha. Ta možnost tu je. Pokud existuje, tak ovšem bible o něm nevypovídá nic. Bible je jen ideologické dílo konkrétních lidí sledujících konkrétní cíle. Bibli sepsali lidé, kteří si s pravdivostí toho, co píšou, nelámali hlavu. Šlo jim o účinek, efekt, ne o pravdu.
12. Leden 2020 - 15:07
Návštěvník (anonym)
A jo, bůh může být klidně magor a mít rád hrůzy. Černé díry požírají všechno ve svém okolí. Jsou tu střety objektů, srážky. Výbuchy hvězd, radioaktivita, UV záření. Zima - 271 st. C. Vesmír je strašné místo. A příroda = potravní řetězec, zabíjení, smrt, nemoci, úrazy, požáry, tsunami, sopky, hurikány atd. Pokud je bůh, tak asi magor je. A nebo žádný bůh není, což je klidnější a pravděpodobnější vysvětlení.
12. Leden 2020 - 15:14
Návštěvník (anonym)
Píšeš: "když nemáš nic lepšího, než evoluci, musíš věřit v evoluci" ............................ No jo no, to máš pravdu. Ty bys ale mohl mít něco lepšího, ale ty nechceš. Proto jsi například nucen věřit naprostým hloupostem, že vysoce sofistikované stroje se vyrábějí samy.
12. Leden 2020 - 15:40
Návštěvník (anonym)
Profesor genetiky na Harwardu Dr. Jack Szostak (v roce 2009 byl oceněn Nobelovou cenou): "Každá živá buňka, dokonce i ta nejjednodušší bakterie je plná molekulárních strojů".
12. Leden 2020 - 15:43
Návštěvník (anonym)
Tak to je zase klasický bůh mezer. Nerozumím něčemu, tak tam prdnu boha a mám to. To je laciné...
12. Leden 2020 - 15:47
Návštěvník (anonym)
Sněhová vločka pod zvětšením je taky úžasná. A taky se dělá sama. Nikdo ji nedělá. Jen fyzikální zákonitosti. Než všude jako magor strkat boha, není lepší připustit, že součástí přírody je jak smrt, utrpení, hnusota, zmar, ale současně sofistikovanost, krása, dočasná funkčnost? Ostatně dočasné, pomíjivé je všechno. Vlastností hmoty je to, co považujeme za fajn, i to, co je fuj. Prostě to tak je. Přijmout obojí jako danost. A ne jako pako objevovat jednotlivosti a když mi připadají prima, tak vítězoslavně prohlásit, že to je důkaz boha. Sorry, ale to dělá jen pitomec....
12. Leden 2020 - 15:59
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Tak to je zase klasický bůh
Ty seš kvůli své orientaci ve velkém střetu zájmů, takže troje příspěvky jsou proto velmi neobjektivní.
12. Leden 2020 - 15:59
Návštěvník (anonym)
cituji: "ATP slouží jako univerzální zásobárna energie. U člověka většinu ATP vytváří stroj ATP syntáza. Mechanismus rotace ATP-synthasy a následného použití vzniklé mechanické energie na syntézu ATP je důvod, proč o celém komplexu můžeme mluvit jako o velmi důmyslném stroji" https://www.wikiskripta.eu/w/Adenosintrifosf%C3%A1t
12. Leden 2020 - 16:10
mima (anonym)
Nekonečné, tajemné téma, zkoumáme, hledáme, jak věřící, tak nevěřící. A i když tady byl Darwin se svou teorií, taky při své práci zkoumal v Biblí, hledal vodítko, vzniků světa. Bible je jediná nejstarší kniha, která se zabývá vznikem světa, země o kterou se opírájí i vědci. Kniha s kterou vědci porovnávají, zkoumají vznik světa, člověka i tu teorií evoluce. ........... Příběh nebe a země zaznamenal Mojžíš a víme, ze záznamu Bible, že Mojžíš se narodil až po potopě. To znamená, že tyto informace musel Mojžíš od někoho získat. Píše je řeči té doby ve které Mojžíš žil. Taký nesmíme opomenout, že Mojžíš byl vychován v paláci faraona, jako syn faraónovy dcery. Vzděláním byl moudrý, sečtělý........... Jeho perfektní, zápisy, letopočty, rodovody nám musí napovědět......1Genesis 1.kapitola má název Příběh nebe a země.....a pak čteme.....Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi.......to znamená, že Bůh to "Něco " " tajemno" " zákon přírody..." tady musel být před počátkem ( uvědomme si, že název " Bůh" tady ještě nebyl. Bůh je něco co se obdivuje, uctívá.....dle Wikipedie)......musela tady být věčnost,než přišel počátek. Bůh nemá počátek ani konec. A pokud tady je počátek, ten musí mít i konec...... teď píšu za sebe, nevěřím, že Bůh učinil zemi a nebe, člověka..... během 144 hodin, našeho času. Což má jeden den 24 hodin. Vždyť příběh vzniků nebe a země se tvoří úplně v jiném prostoru. Nejen to, v den čtvrtý v Boží matematice, teprve umisťuje Bůh dvě svítilny ( slunce, měsíc) .... svítilny k určování období, dnů a let. To nám musí napovědět, že to byla nějaká doba než se tady objevily tyto svítilny. Což by chom mohli tu dobu nazvat dnešním slovem " evoluce "........ teď se přeneseme tady na zem, jak to funguje tady, než něco my uděláme, stvořime. Jsme takoví malí bohové :-) ....... například myčku ( super vynález :-) ) Nejdříve tady musí být osoba, která začne o nějakém takovém projektů přemýšlet. Začne dělat plány ve své hlavě, ve svém mozků. Své myšlenky převede do skutků, sestrojí myčku ( podrobnostmi se nezabývam :-) ) Pak jí dá do provozu a když už všechno funguje tak jak má fungovat, není ještě konec, tato věc musí dostat své jméno. Ode dneška to bude myčka a zůstane ji do konce její existence. Stvořitel v podobě inženýra, řekne své manželce, podívej co jsem pro Tebe udělal, vidím, že je to dobrá věc. Pracoval jsem na tom tak dlouho, nespal jsem , nejedl, ale teď jdu si odpočinout. Zítra mě čeká další projekt :-))))........................ Bůh řekl: " Ať se vody pod nebem shromáždí na jedno místo a ať se ukáže souš"! ( nikdo neví jak dlouho to trvalo ) - a stalo se. Bůh nazval souš " země " a shromáždění vod nazval " moře " .................... Bůh není žáden čaroděj, či mág. Bůh všechno naprogramoval na počátku tak jak to dnes funguje. Než přijde dnes na svět ze semínka člověk, trvá to devět měsíců a než se vyvíne do dospělosti, úplyné u žen osmnáct let u mužů dvacet.......je taková otázka mezi lidmi. Co bylo nejdříve, slepice, nebo vajíčko? A já vám na ní odpovím, nejdříve tady dle Bible byla semena všeho, (1 kap. 1 Mojžíšové o tom vypráví ) takže vajíčko a pak teprve přišel kohout a slepice :-) Pak teprve přišlo to tělo ( o tom zase hovoří Mojžíš v druhé kapitole)
12. Leden 2020 - 16:10
Návštěvník (anonym)
Tyto názory nijak nesouvisejí s orientací. Stejné názory má kdokoli nezávisle na orientaci. Argumentovat orientací je jen finta, intrika, spekulace. Realitou je, že věřící křesťané uznávají evoluci. Papež František uznává evoluci. Papež Jan Pavel II také uznával evoluci. Astrofyzik Jiří Grygar také uznává evoluci. Všichni jmenovaní mají špatnou orientaci? Tomu říkám logika bezmozka...
12. Leden 2020 - 16:12
Rakato (anonym)
Odpověď na Bůh klidně může být. Spíše
Historky o nesmrtelnosti jsou výmysl, ale ne sama nesmrtelnost. Rakovinová Hela umřela v roce 1951, ale jeji buňky žijí pořád. Blíže viz https://www.idnes.cz/technet/veda/nesmrtelna-zena-hela.A130815_163414_veda_mla
12. Leden 2020 - 16:17
Návštěvník (anonym)
Všichni darwinisti povinně přečíst! Já vám toho Darwina vyženu z hlavy!!! :-D https://www.wikiskripta.eu/w/Adenosintrifosf%C3%A1t
12. Leden 2020 - 16:17
Návštěvník (anonym)
Tipuji že tuto logiku bezmozka sepsal Jirka nebo Tony. Čili smažka nebo alkáč tu něco vypisují o něčí orientaci. Úsměvné..... Alkáč i fetka jsou ve střetu zájmu s jakýmkoli zaměstnavatelem jakmile budou provozovat svoje závislosti v souvislosti s pracovní dobou a pracovním výkonem.
12. Leden 2020 - 16:18
Rakato (anonym)
Odpověď na Nekonečné, tajemné téma,
A pohádky od Erbena jsou zase knihou, která se zabývá vodníky, jejich podobou, chováním a schopnostmi. Takže nezapomeň studovat i Erbena. ---------------------------------------------- Když nemáš stvořitele, nemůžeš ho předvést světu, nemáš nic, je výmysly.
12. Leden 2020 - 16:22
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Nekonečné, tajemné téma,
Píšeš o legendách, které se podobné objevují ve všech civilizacích, především daleko starších. To je zcela mimo tuto diskuzi
12. Leden 2020 - 16:40
mima (anonym)
Odpověď na A pohádky od Erbena jsou zase
Rakoto, to byla rychlovka ( tvá reakce na můj příspěvek ) Uběhlo jen dvanáct minut od mého příspěvku a tos ho musel přečíst ( počítám, že to nebylo hned po zveřejnění ) a pak ještě napsat svůj příspěvek. Je pravda, že je to i znát na tvém příspěvků. A to, že ty nevidíš stvořitele, to není chyba od nás. Tvoje tvůj problém. Právě to co nevidíš, má největší hodnoty jak ve vesmíru, tak na nebi, zemi, dokonce i v člověku ty nejdůležitější orgány jsou schovaný. A řekni mi, že jsi viděl na vlastní oči své srdce, mozek.....co když tam máš seno, nebo řepu :-))))
12. Leden 2020 - 16:42
Návštěvník (anonym)
To, že někdo nevidí v přírodě stvořitele, není ničí chyba. Příroda nejsou jen motýlci a květinky, ale taky viry, nemoci, požáry, srážky, konkurence, řevnivost, požírání jednoho druhým. Mima je opilá jen tím hezkým a před tím ošklivým strká hlavu do písku.
12. Leden 2020 - 16:48
Návštěvník (anonym)
A někdo tu psal o koncentračních táborech. V koncentračních táborech řádově více lidí o víru v boha přišlo než těch, to by tam víru v boha našli. To je realita. Takže někdo z věřících zase lhal... Pokusím se najít v historii, kdo to byl...
12. Leden 2020 - 16:50
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakoto, to byla rychlovka (
Možná, že tam mám seno nebo řepu, ale jsem s jejich fungováním spokojen. (Ale jsi dnes zlá.)
12. Leden 2020 - 17:02
mima (anonym)
Odpověď na To, že někdo nevidí v přírodě
Mylíš se, nestrkam před tím ošklivým hlavu do písku, dokonce vím kdo je původcem toho zla. To zase ty nechceš vidět.
12. Leden 2020 - 17:07
mima (anonym)
Odpověď na Možná, že tam mám seno nebo
No vidíš, tak se nic neděje. Já jsem spokojená se svým neviditelným Bohem, ty se svou neviditelnou řepou :-) ......Rakato nic ve zlém, já jsem to nemyslela vážně. Já vím, že tady humor nemá místo, ale já bych se tady někdy ráda taky zasmala. Ale toho se tady asi nedočkám. No měla jsem napsat že místo srdce tam máš šunku, místo mozku zlato, už by to jinák znělo. Tak se ještě jednou omlouvám a do večera se budu snažit nezlobit.
12. Leden 2020 - 17:16
Návštěvník (anonym)
Jo, tak napiš, kdo je autorem potravního řetězce, kdo je autorem loveckého pudu. Kdo dal žralokům čelisti? Kdo vyrobil ve vesmíru černé díry požírající všechno ve svém okolí? Kdo vymyslel požáry, povodně, pády meteoritů atd.?
12. Leden 2020 - 17:18
mima (anonym)
Odpověď na Jo, tak napiš, kdo je autorem
To jako myslíš vážně :-) A když ti to napíšu, tak ty mi uvěřiš? S tím nepočítám ( že bys mi uvěřil :-) ) tak škoda času ( mého :-)) Ale můžu ti doporučit strýčka Google, ten všechno ví všechno zná a dokonce tam najdeš to co budeš chtít slyšet ( někdy i to co se ti nebude líbit )
12. Leden 2020 - 17:36
Návštěvník (anonym)
To jako myslíš vážně :-) -- ano---- A když ti to napíšu, tak ty mi uvěřiš? ----nevím, záleží, co napíšeš a ani nejde o uvěření... spíše to asi nevíš sama...
12. Leden 2020 - 17:51
Návštěvník (anonym)
Jenom jsi dělala ramena, že to víš.... nevíš to...
12. Leden 2020 - 17:53
mima (anonym)
Odpověď na Jenom jsi dělala ramena, že
Aha, no vidíš, ještě jsem nic nenapsala a už víš, že já nic nevím :-) Se mnou to není jednoduché, já když se do něčeho pustím, tak to neumím vysvětlit v krátkosti a pak to vysvětlují na základě Bible, pro mě je to Slovo Boží. U nás v ateistickém státě, Bible nemá moc cenu, ale kdybys cestoval po světě, tak tam tu knihu mají všude a věřících v Boha je většina. ( to jen, jak my si tu v Čechách žijeme a jak nás ten komunismus poznamenal. ) Ale snad v krátkosti...... V Biblí je někde psáno ( nechce se mi to dnes hledat, takže svými slovy) ..... " vlastními vynálezy se zničí " ( lidstvo ) No není to pravda? Vždyť všude ve světě se o tom hovoří. Že ničíme planetu.... musím ukončit můj výklad, protože bych zašla moc daleko, jako antikoncepce, nikotin, drogy, plyny.....tak teď vím, nebo nevím? :-)
12. Leden 2020 - 18:13
Návštěvník (anonym)
No, napsala sis svoje vlastní paralelní povídání, které ovšem nijak nesouvisí s tím, na co jsem se ptal.
12. Leden 2020 - 18:19
mima (anonym)
Myslím, že částečně jsem napsala :-) A ten zbytek? Celý život máš na to, abys sám na to přišel.
12. Leden 2020 - 18:22

Stránky

Přidat komentář