98840 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Gregorios777 (anonym)
Milý Jirko, to ty můžeš jen těžko pochopit, protože základní věc pro rozpoznávání čehokoli, je mít Ducha svatého v plnosti. Pomazání Ducha svatého a také zákon Ducha života, nás učí o všech věcech, i o těch, o kterých se v Bibli nepíše (1Jan 2,27 // Ř 8,2).
3. Prosinec 2019 - 15:34
Obrázek uživatele Tonda Vlas
Tonda Vlas
Odpověď na Zákoník on je zcela
Proč iritoval Mare? Protože bedlivě zákonicky bazíroval na jednom výroku apoštola Pavla: ŽENA AŤ V CÍRKVI MLČÍ!!!
3. Prosinec 2019 - 15:35
Rakato (anonym)
Odpověď na Ať si každý pije, co chce. Je
Je to zcela v souladu s božím záměrem, že ti zakázal kafe. Tak to prostě Jehova dělá, aby odlišil své lidi od nevěřících. Židům zase zakázal vepřové.
3. Prosinec 2019 - 15:35
Tonda Vlas
Odpověď na Milý Jirko, to ty můžeš jen
Tvé výplody, které jsi vydával za dílo DS byly mnohdy velmi komické.
3. Prosinec 2019 - 15:37
Rakato (anonym)
Odpověď na I když musím říci, že káva je
Pravda, démoni číhají všude, jsou to zákeřní tvorové, a chtějí tvou duši. Kdo nenosí ochranný amulet, je ve velkém nebezpečí. Když se tvůj velký stříbrný krucifix na prsou zahřeje, znamená to, že na tebe prohlédla nečistá bytost. Věřící se někdy diví, že se jim to stane i v kostele, a neuvědomují si, že stojí v blízkosti pedofilního kněze.
3. Prosinec 2019 - 15:41
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Proč iritoval Mare? Protože
Tony, tak, jak to podáváš ty, je to jen polopravda. Ženy mají ve své službě vymezené hranice.
3. Prosinec 2019 - 15:43
Rakato (anonym)
Odpověď na Kofein je i v čaji a v
Doufám, že si uvědomuješ, že tě Jehova zákazem kávy zkouší. Není to tak silná zkouška jak u Joba nebo u Ježíše v poušti, ale rozhodně bych ji nepodceňoval. Pan ví, co dělá. A až oddělí zrní od plev, bude soudit, a bude nekompromisní.
3. Prosinec 2019 - 15:45
Tonda Vlas
Odpověď na Tony, tak, jak to podáváš ty,
Tak to nepodávám já, tak to podává Greg. Věřící ženy musí podle něho chodit zahalené. Ačkoliv muslimům nemůže jinak vůbec přijít na jméno, tak v tomto jediném bodě se s nimi shodne.--------------Tu je nový ale já ho znám dlouho odjinud.
3. Prosinec 2019 - 15:48
Gregorios777 (anonym)
Tony, trochu mne mrzí, že se nehýbáš z místa, a stále zůstáváš jen u kritiky charismatiků a hnutí víry. Ale jsou i jiní a daleko nebezpečnější učitelé, o kterých jsi před lety slíbil, že se jejich učení budeš věnovat. Pokročil jsi nějak? Přerušíš nějak ten svůj zaběhlý stereotyp (podobně jako Gojim contra ŘKC a podobně)? Budeš se ještě nějak vyvíjet dál?
3. Prosinec 2019 - 15:48
Rakato (anonym)
Odpověď na snad nejrozsáhlejší informace
Bůh je svatý? No co to je? Naznačuješ snad, že může být nesvatý? Takto o bohu nemůžeš hovořit, protože posvátnost je jeho podstatou, a proto je jeho svátost nezpochybnitelná. Ty ji ale zpochybňuješ tím, že o ní píšeš. ---------------------------- Zřejmě si neuvědomuješ, že Jehova bývá někdy prchlivý. Vůbec bych se nedivil, kdyby ti za to zakázal ještě vepřové.
3. Prosinec 2019 - 15:51
Tonda Vlas
Odpověď na Tony, trochu mne mrzí, že se
Já jsem se dočasně začal věnovat zcela něčemu jinému, to ale potřebuju někomu co nejdříve předat a zbavit se toho. Ale zatím nemám komu.
3. Prosinec 2019 - 15:53
Tonda Vlas
Odpověď na Tony, trochu mne mrzí, že se
Já jsem se dočasně začal věnovat zcela něčemu jinému, to ale potřebuju někomu co nejdříve předat a zbavit se toho. Ale zatím nemám komu.
Rakato (anonym)
Odpověď na Desatero si přáli samí lide.
Kázej těm, kteří to potřebují. Zde je to plýtvání časem. To raději napeč o jeden druh cukroví více.
Tonda Vlas
Technická poznámka----------Nemají tu filtr jako jinde a tak se mnohdy stane, že se tu příspěvek zobrazí dvakrát až třikrát.
3. Prosinec 2019 - 15:56
Jirka (anonym)
Odpověď na Jednou jsem se postil
Já si zprvu myslel, že si děláš srandu. Ok, ale máš v různých kafích celou škálu koncentrací kofeinu od nějakého maxima až téměř k nule, tak kolik procent nám Bůh dovoluje a kolik už ne, když čaj je ještě v toleranci? A co tzv pravé maté (cesmína paraguayaiská) když má také stimulanty? A co nikotín? I nikotín povzbuzuje. Dále nejde pouze o stimulující látky, ale také o naopak sedativní, například někdo pobírá antidepresiva nebo si dělá utišující čaje, utišuje bolest apod. Energii dávají i vitamíny, je falešná? Vitamín C a další vitamíny povzbuzují, to je špatné? A co energetické nápoje (podle mě škodlivé svinstva) obsahující taurin a jiné? Můžeš se k těmto nápojům a látkam stejně konkrétně vyjádřit jako ke kafi?
3. Prosinec 2019 - 15:56
Rakato (anonym)
Odpověď na Duch kávy je úplně jiný než
Já myslím, že mana v kávě je zapovězená jen tobě v rámci výběrového testu, protože jiní věřící si na kafe nestěžují. O tvé boží moci mám pochybnosti. Kdybys ji měl, to bys byl v Boží lásce až po uši, a to není bohu podobné. Měl ji Ježíš, ale ty, v podstatě nečistá bytost, kterou si bůh teprve prověřuje?
3. Prosinec 2019 - 16:02
Rakato (anonym)
Odpověď na Ježíš rozhodně od Buddhy
Ani kuře nehrabe zadarmo. Když už Kohout chtěl obětovat dolary, měl si je spálit sám.
3. Prosinec 2019 - 16:05
Jirka (anonym)
Odpověď na Milý Jirko, to ty můžeš jen
A měl bys ale vědět, že vše nemusí být z Ducha svatého. Možná zbrkle soudíš knížku podle obalu. Po mém znovu narození, jsem si také myslel, že vše co se mi dostává je nutně z Ducha. Nesmíš to moc tlačit. Zákonictví z Ducha rozhodně není a jestliže říkáš, že i o věcech, které v Bibli ani nejsou, tak buď zvlášť opatrný. Já také tohle viděl, nakonec jsem měl radost, že to s Biblí šlo dohromady. Ducha svatého jsem přijal a měl jsem minimálně týden oblak kolem hlavy a viděl a slyšel jsem mnoho věcí. Ještě předtím, než jsem četl Bibli.
3. Prosinec 2019 - 16:05
Jirka (anonym)
Odpověď na Proč iritoval Mare? Protože
Tohle jsem občas taky zneužil, když se mi to zrovna hodilo. Ale bylo to jenom z emocí člověka.
3. Prosinec 2019 - 16:08
Rakato (anonym)
Odpověď na Jednou jsem se postil
Tvoje mystická zkušenost z božím hlasem je zajímavá, nicméně bych tě s tvým půstem jako vedoucí vykopl z práce, protože lenoši, co nejedou naplno, nemají ve firmě či dělat. Proč myslíš, že jsou muslimáci z hlediska ekonomické výkonnosti tak beznadějní? Protože se pětkrát denně modlí a měsíc drží půst, tzv. ramadán.
3. Prosinec 2019 - 16:11
Jirka (anonym)
Odpověď na Tvé výplody, které jsi
Ona je tragédie, že si myslí i Svědkové, že mají, jak říkají "Božího ducha" když se snaží žít dobře. Věci tělesné považují za věci duchovní. Tento Gregorius mi zase připomíná nějakého kvakera.
3. Prosinec 2019 - 16:14
Jirka (anonym)
A domnívám se, že zrovna takový kvaker může být snadným terčem opačných stran, poněvadž všechny projevy většinou nutně přisuzuje Bohu.
3. Prosinec 2019 - 16:16
Gregorios777 (anonym)
Odpověď na Já si zprvu myslel, že si
Co do člověka vchází to ho neznesvěcuje - ale to se i podle kontextu týká POUZE JÍDLA a PITÍ (a to ještě ne všeho, lysohlávky nebo konopí se to asi netýká). Člověka znesvěcuje pouze hřích - a to vlastní anebo hřích jiných, pokud jsou v jeho blízkosti (např. Ef 5,6-7 // 2Jan 10-11). A obecenství s okultními věcmi, je hřích, protože je to obecenství s démony. Vitamíny jsou neškodné, většina látek nevadí. S taurinem nemám zkušenost. Mám zkušenost pouze s tím, co jsem popsal. Když má někdo nejistotu ohledně jaké látky, měl by si zjistit, zda jeho látka figuruje na seznamu drog.
3. Prosinec 2019 - 16:16
Tonda Vlas
Odpověď na Ani kuře nehrabe zadarmo.
To on v úmyslu neměl. Jenom tam vočumoval a pak popsal, jak to tam funguje.
3. Prosinec 2019 - 16:23
Jirka (anonym)
Odpověď na Co do člověka vchází to ho
Potíž je v tom, že drogou je z definice každá látka, takže nemůžeš operovat s žádným "seznamem drog", pouze podle trestného zákoníku legální/nelegální, takže tvoje posouzení je buď podle zákona, který ustanovil stát, a Bible říká, že úřad je od Boha, anebo čistě tvoje osobní posuzování. Neberu ti, že se ti něco nestalo, ale neměl bys to s takovou jistotou považovat od Boha a také je možné, že jsi nemusel pochopit význam, mohl být trochu nebo úplně jiný. U mě šlo o to, že aniž bych se staral o zuby, nejsou napadeny zubním kazem. A já věřím, že je to Boží dílo. A současně vím, že takto to má více lidí a zdaleka nejen se zuby.
3. Prosinec 2019 - 16:36
Jirka (anonym)
Odpověď na Potíž je v tom, že drogou je
A jak víme, tak kofein, nikotin ani alkohol není na seznamu zakázaných látek. Kofein z těchto tří jestli se nemýlím je jediná co dokonce mohou nezletilí. Já bych to osobně viděl v úměře, přiměřenosti, což se týká střídmosti. Ani zdravé nebo takříkajíc neškodlivé jídlo/nápoj ve velkém množství neprospívají, protože ti bude špatně. Viděl bych to jinak, děj si nač máš chuť, ale úměrně a nebuď tomu otrokem (to samozřejmě nemyslím zakázané drogy nebo denně vypít flašku rumu), ale například já to přeháněl dlouho s čokoládou a byl z toho reflux a gastritida (ještě dobíram ten pantomyl). Obávám se Gregu, ale mohu se plést, že není z Ducha a není přání Boha, abychom každé jídlo a pití zkoumali, jestli může být špatného charakteru jak ty popisuješ, to bychom nebyli svobodní v Kristu, ale dále otroky. A ty jako otrok Staré smlouvy působíš, což je paradoxem, že myslíš, že máš svatého Ducha. To je ale jenom můj názor, můžeš mít pravdu ty. Jenom píšu, jak to na mě působí.
3. Prosinec 2019 - 16:51
Touha (anonym)
A co cukr, hele...třeba vanilkový rohlíčky?
3. Prosinec 2019 - 16:56
Jirka (anonym)
Odpověď na A co cukr, hele...třeba
Jj vidíš to, každý ti řekne, musím si dát něco sladkýho, abych se uklidnil/a. Drog se dá v jídlech a pitích najít. V Písmu je psáno, že čistému vše čisté, ale také vše zkoumejte a dobrého se držte. Obojí se dá zneužívat a ohýbat podle potřeb proponenta i oponenta.
3. Prosinec 2019 - 17:08
mima (anonym)
Pavel píše Korinťanům...." Všechno smím" - budiž, ale ne všechno je prospěšné. Všechno smím, ale ničím z toho se nedám ovládnout. " Jídlo břicho a břicho jídlo - Bůh jednou zruší obojí " 1. Korintským 6 kap...........ale máme zde příklady v Biblí, jako narození třeba Jana Křtitele je o něm psáno....bude v Hospodinových očích veliký. Nebude pít víno ani opojný nápoj a už z lůna své matky bude naplněn Duchem Svatým.........4 Mojžíšova 6 kapitola hovoří o muži i ženě, kteří se zasvětí Hospodinovi......budou se zdržovat vína i piva; nenapije se vinného octu ani jiného kvašeného nápoje, nenapije se žádné šťávy z hroznů a nebude hrozný ani jíst, ať už čerstvé nebo sušené.....po celou dobu zasvěcení.....Soudce 13 kap.....pocnes a porodis syna ( matka od Samsona ) Proto teď dávej pozor, abys nepila víno ani pivo a nejedla nic nečistého...... protože bude už od matčineho lůna zasvěcen Bohů........ takže něco na tom bude, když člověk svůj život chrání od alkoholů.......a co se týče kávy, tak to nemůžu říct. Já za sebe si myjí vlasy šamponem co má kofein :-)
3. Prosinec 2019 - 17:38
Jirka (anonym)
To bychom se dostali pomalu k exegezi svědků, když vezmeme fakt rulík, durman, blín jako čarodějné rostliny, museli bychom odmítat léčbu atropinem, který se používá v očním lékařství a někdy snad nahrazoval adrenalin když se píchal přímo do srdce. A že je kofein proti atropinu slabý čajíček není třeba komentáře. Takže podle výkladu Grega, když se někdy ocitneme v péči konvenční medicíny, musíme bedlivě zkoumat látky obsaženy v terapeutikách, jestli nemají nečistého ducha. A to je důvod, proč jsem Grega nazval zpočátku svědkem. Jak to řekl Ježíš, cedíte komára, ale velblouda spolknete.
3. Prosinec 2019 - 17:43

Stránky

Přidat komentář