97454 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
To přede mnou psal Hvězdoun, on vždycky nadává na multinicka, to poznám. Skvěle, právě jsme tě prokoukli, bobku
6. Listopad 2019 - 21:01
Obrázek uživatele Tonda Vlas
Tonda Vlas
Odpověď na Hvězdoun tady multiníku,
Tak to dopadá. Pustěj pacoše k ústavní wifině a ten zchocholouškovatí půl doktorky.
6. Listopad 2019 - 21:15
Rakato (anonym)
EU vám tu vaši anonymitu brzo zarazí. A budete potit krev, abyste se vylhali z nezákonných řečiček, že jste to mysleli jinak.
6. Listopad 2019 - 21:28
Dr. Nešpor (anonym)
Toníku, zpět do postele, ráno antabus a cvičit!
6. Listopad 2019 - 22:23
Fake news (anonym)
Svatá EU, už aby si na vás posvítili! A pak přijde islám a zatočí s těmi, co chtějí zakazovat obřízky a co chtějí zesměšňovat proroky!
6. Listopad 2019 - 22:24
Mohamed (anonym)
Dobře vám tak, vy bílá lůzo, vy nevěřící psi :)
6. Listopad 2019 - 22:25
Návštěvník (anonym)
spolek hysterických fanatiků a do toho šašci
6. Listopad 2019 - 23:36
Milan (anonym)
Odpověď na Toto je veřejný prostor a my
Ano, je to veřejný prostor, zrovna tak i stoly v restauracích, kulturních domech, sálech a podobně. Zrovna tak kostely, mešity, úřady, náměstí i stadiony. Přesto nepůjdeš kamkoliv, na jakékoliv místo a nebudeš tam věřícím lidem z očí do očí tvrdit, co zde tvrdíš a mluvit s nimi tak, jako zde. Setkají-li se jinověrci věřící v Boha, je to něco jiného, tam je spojující prvek víry, a tam už je možné diskutovat. Zrovna tak ateista se může svobodně vyjadřovat, tam kde je setkání podobných lidí nebo na neutrální půdě (práce, společnost, turistika, sport, umění, kultura, příroda). Takže svoboda projevu slova, souhlas, ale pouze tam kde je to vhodné a nebo na slušné úrovni. Silně pochybuji, že by jsi v reálu mluvil s někým z očí do očí, jak to děláš zde, no a podle toho můžeš sám na sobě vidět, co jsi vlastně zač.
7. Listopad 2019 - 7:34
Cenzura (anonym)
Odpověď na Ano, je to veřejný prostor,
Přesně tak, je třeba tvrdá křesťansko-muslimská cenzura a pořádek
7. Listopad 2019 - 11:24
Rakato (anonym)
Odpověď na Ano, je to veřejný prostor,
Proč ti musím po x-té vysvětlovat, že diskutuji s těmi, kteří chtějí diskutovat a že do diskuse nikoho nenutím? Ale tvoje schizofrenní založení ti to zřejmě brání pochopit. Konečně, i já bych tady mohl brečet, že mě urážíš svými výmysly o bohu a že mě to jako ateistu uráží. Ve své sebestřednosti to ovšem nechápeš. Anebo je to prostě tím, že jsi ... no řekněme pouze, ve vší slušnosti, "nechápavý". Ale já jsem tolerantní a nechodím si stěžovat na magistrát, že mě uráží kostel naproti přes ulici a že mě ruší zvony. Takoví kanóni jsme my ateisté - až zbytečně moc tolerantní. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Na dovolenou můžeš jet někam, kde mají zákon proti blasfémii, a užít si křesťanskou netoleranci a nesnášenlivost do sytosti. To ti budou místní zabedněnci rozumět.
7. Listopad 2019 - 13:27
Milan (anonym)
Odpověď na Proč ti musím po x-té
Jistě, děláš nechápavého a podsouváš úmysly které v tom nejsou. Vše co ti píši, tě má chránit před tvým budoucím nešťastným osudem. A že bys byl tolerantní? Přečti si tedy své reakce na zdejší diskutéry po celou dobu tvého působení zde. Ale, jsi jaký jsi, s tím nic nenadělám. Jestli nejsi úplně zaslepený, jistě znáš tvůrčí moc slova. A teď si udělej obrázek, co slova tebou vyřčená, k druhým promlouvaná, jaký vytvářejí svět. A slova vytvářejí svět jaký stav vědomí skrze ně promlouvá. Je-li vědomí zastřeno temnotou, tak propagují ateismus a tomu odpovídající přístup k životu. Je-li naopak vědomí věřícího člověka osvíceno Božskou moudrostí, vnáší do života řád a poznání. A k čemu se člověk přikloní, k čemu je puzen, to bude jeho budoucím osudem. Vidíš, že ti to píši rovněž poněkolikáté a stále nechápeš. S určitostí vím, jak opět zareaguješ, ale tvá námaha je zbytečná. A znovu opakuji, že zde není tvůj prostor, protože se svými názory, by bylo pro tebe lepší, kdyby jsi Boží slovo vůbec nečetl, a to z toho důvodu, že by jsi se mohl při posuzování svého života po odchodu z těla obhajovat alespoň nevědomostí. Takhle tvé zatížení narůstá, pokud se nestane zázrak a ty se neodvrátíš od této cesty temnoty.
7. Listopad 2019 - 14:10
Milan (anonym)
Odpověď na Proč ti musím po x-té
Až mi budeš Otakare odpovídat, neargumentuj minulosti, ta již proběhla a není možné na ni nic změnit. Chceš se poznat, tak se sleduj co píšeš nebo říkáš, jak uvažuješ v přítomném okamžiku života, protože jindy to prostě nejde. A to co v ten moment z tebe vychází, to ti dává možnost uviděl a pochopit, co skrze tebe se chce ve vnějším světě prosadit, co jej chce ovlivňovat. Vím, že to předpokládá určité znalosti, schopnost vnímat myšlenky i jejich projevy a pokud ti to nejde hned, pak věř, že za čas to bude snadné. Pak pochopíš Ježíšova slova "bděte na tím, co vychází z vašeho srdce".
7. Listopad 2019 - 14:22
Tojo (anonym)
Odpověď na Až mi budeš Otakare odpovídat
To jo to jo! To potom jo!
7. Listopad 2019 - 14:40
Rakato (anonym)
Odpověď na Jistě, děláš nechápavého a
Netolerantní Milan zase promluvil, a zase perlí. Kdo jsi, červe, abys mi zakazoval číst bibli? Já na rozdíl od tebe, úzkoprsý dogmatiku, žiji širokoplánově a vícevrstevně, a beru realitu takovou, jaká je, včetně kočovnické a rybářské bible. Četl jsem ji, a shledal lehkou, to je celé. ------------------------------- Jen na okraj, jako důkaz křesťanské fantasmagoričnosti: Je naprosto v pořádku, když si křesťan myslí, že po smrti se v prach obrátí, protože to je pravda pravdoucí nejen pro křesťana po kremaci, ale i pohřbeného - důkaz je snadný. Ale jak přišli křesťané na své bajky o duši, to je záhadou, protože žádné důkazy o ní nemají.
7. Listopad 2019 - 15:28
Rakato (anonym)
Odpověď na Až mi budeš Otakare odpovídat
Zase trefa, a zase do bílého (tj. vedle). Bez historie jsme jen nuly, bez vzpomínek jen přízraky, které neví, odkud a kam jdou. ----------------- Musím napsat, že mě překvapuje tvůj dobrý pravopis, protože myšlenkově jsi na úrovni dítěte. ---------------------- Já ti naopak radím - studuj minulost, dějiny, a přemýšlej o neštěstí v minulosti, které tě myšlenkově rozvrátilo a přivedlo do stavu, v jakém jsi teď. Jen tak se posuneš ze svého dětského období dál, mezi nás, dospělé. Ale máš už takové zpoždění, že i tak z tebe žádný lumen nebude.
7. Listopad 2019 - 15:38
Milan (anonym)
Odpověď na Zase trefa, a zase do bílého
Opět úsměvné psaní. Něco málo o minulosti vím. Znám však tvou argumentaci, proto jsem psal o tom aby jsi s minulostí neargumentoval, aby jsi se s ní neoháněl. Ale zkus si přečíst Epiktéta, celkem dobře popisuje jak se kupříkladu zbavit některých nežádoucích psychických návyků. Ale jinak ti dávám alespoň látku k diskusi a máš alespoň na co reagovat :-).
7. Listopad 2019 - 20:59
Milan (anonym)
Odpověď na Netolerantní Milan zase
Že bych zakazoval číst Bibli? Spíš doporučuji si vzít z toho ponaučení :-).
7. Listopad 2019 - 21:11
Rakato (anonym)
Odpověď na Opět úsměvné psaní. Něco málo
Opět se usmíváš? Pořád se usmívají jen blázni (a Milan.)
7. Listopad 2019 - 23:00
Rakato (anonym)
Odpověď na Že bych zakazoval číst Bibli?
Už jsi vypustil páru a teď jsi klidný? Přece jen k něčemu dobrému ta diskuse byla. Přijď zase zítra na terapii. Jsem jako Kein - rád ti pomohu.
7. Listopad 2019 - 23:03
Milan (anonym)
Odpověď na Už jsi vypustil páru a teď
Nebuď domýšlivý, zkus si vše co ti píši přečíst v klidu a uvidíš, že to lze i v klidu psát. Vím, že potřebuješ Krista jako sůl, a na tom nic nezměníš. Neboj, názor na sebe změníš, až změna proběhne i v tobě.
7. Listopad 2019 - 23:21
Rakato (anonym)
Odpověď na Nebuď domýšlivý, zkus si vše
S tepem 40 - 50 jsem v klidu celý den. Zkus přemýšlet, ne jen opakovat, pak ti bude líp.
8. Listopad 2019 - 12:51
Obrázek uživatele Steve
Steve
Nechápu proč by se měla pořád denodenně číst Bible ... To vyžaduje nějaký prorok či ježíš? Já o tom teda nic nevím. (starozákonníky sem nemotejte)
8. Listopad 2019 - 15:40
Obrázek uživatele Tonda_Vlas
Tonda_Vlas
Co se mi včera stalo? Nakládal jsem zboží za Prahou, protože pojedu do Karlsruhe s kamionem a koho nepotkám? No potkám tam svou bývalku, 55ti letou, už poněkud použitější, jak na mě volá jako do šaškécu. "Toníku, pojď si přihnout" a vytáhne medvědí krev a savo. Levné víno, hodně metanolu, pro bezďáče. Savo přes chleba. A jedem. No ten bolehlav dneska. Jogurty se mi zatím zkazily, moc teplo. Jedu po dálnici, jsem už za hranicemi. Stále mam hladinku, ale riskuju, protože tento svět je pro odvážné a ne pro srabíky. A v chladničce 5 zmražených Arabů. A co teď s tím? No babo raď.
8. Listopad 2019 - 17:35
Rakato (anonym)
Odpověď na Co se mi včera stalo?
No hlavně se z toho neposer a dobro došli!
8. Listopad 2019 - 17:56
Rakato (anonym)
Odpověď na Nechápu proč by se měla pořád
Dobří holubi se vracejí (k bibli).
8. Listopad 2019 - 18:29
Rakato (anonym)
Odpověď na No hlavně se z toho neposer a
To zase psal ten prokletý diverzant, nechť ho zem pohltí.
8. Listopad 2019 - 18:31
Jirka (anonym)
Kohoutí jedny
8. Listopad 2019 - 21:17
Obrázek uživatele Tonda Vlas
Tonda Vlas
Odpověď na Co se mi včera stalo?
OSACRáči, když už píšeš na mé jméno hovadiny, tak já nejezdím s kamionem ale jezdím jako kormidelník na lodi. Teď jsem zrovna v Berlíně.
8. Listopad 2019 - 21:29
Harboune (anonym)
Gospodynie malujščie penisowno žuraščij
8. Listopad 2019 - 21:41
Milan (anonym)
Odpověď na Nechápu proč by se měla pořád
Steve, zeptej se sám sebe, zda budeš číst Bibli pokud se ti nechce. Pokud se najde někdo, kdo dokáže přirozeně inspirovat ke čtení, což činní Bůh přes nějakého člověka, probouzí se v srdci zájem o poznání. No a tento zájem sám vyvolává touhu po čtení, bez toho, aby byl člověk druhým nucen a nebo mu bylo vnucováno kolikrát se tomu má věnovat. Zřejmě sám víš jak to dopadá, když je člověk do něčeho nucen, o čem sám není přesvědčen že mu přinese užitek, že jej to vnitřně naplní a uspokojí touhu vědět a poznat. Každý to jistě zná i ze školy či studií. Miluje-li vyučující to o čem vyučuje včetně žáků, studentů a posluchačů, dokáže bravurně s hravostí sobě vlastní vzbudit zájem v těch co mu naslouchají, a co jej mají rovněž rádi. Je to vzájemně obohacující, je to překrásná vzrušující hra. Ježíš by tě nenutil číst denodenně Bibli, ale co by rád? Byl by rád kdyby jsi poznal své hříchy, abys mohl činit pokání a bylo ti odpuštěno. Byl by rád, kdyby jsi věděl o věcech které člověka znesvěcují a bděl nad tím co vychází z tvého srdce. Byl by rád, kdyby jsi miloval druhé jako sám sebe, abys mohl být naplněn Jeho láskou a zakoušet její nádherné projevy. Pak bys věděl co je to milovat, že každý po tom touží, jen to hledá tam kde to není ve své plnosti, protože se setkává vždy jen s pouhými jiskérkami lásky co brzy pohasnou. Pokud v tom nalézáš nějaký smysl pro sebe, víš jak dál pokračovat. Ono je to ve skutečnosti velmi prosté a jednoduché, ale právě pro tu jednoduchost a prostotu to mnohým uniká. Měj pěkný den.
9. Listopad 2019 - 10:36

Stránky

Přidat komentář